mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
***

Posty: 553
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 lis 2003, 00:36 
Cytuj  
...jak w trakcie defragmentacji dysku systemowego strzelą korki i człek traci 2 tygodnie pracy, gry wszelkie (łącznie z DAOC), wszystkie adresy mailowe, ustawienia, programy i programiki i co tam jeszcze można stracić...

Nie życzę wam takiego doświadczenia... A właśnie przez to przeszedłem. Lub ciągle przechodzę. Od piątku odtwarzam, odczytuję, restauruję... I im dłużej to robię, tym mniej efektów.

Oj... Życzcie mi powodzenia...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 lis 2003, 01:08 
Cytuj  
Powodzenia
:/

juz.

***

Posty: 973
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 lis 2003, 01:32 
Cytuj  
Never Surrender !!!


_________________
afk for quite a while

***

Posty: 834
Dołączył(a): 11.12.2001
Offline
PostNapisane: 4 lis 2003, 08:43 
Cytuj  
Bylo wczesniej napisac. Jak ci sie cos takiego stanie wysylasz mi hdd do warszawy i nastepnego dnia masz odeslany w stanie takim jak przed zdarzeniem. Podrecznikowy przyklad, setki takich dyskow robilem.

A teraz jak juz namieszales to male szanse :smile:

Fapuse

**

Posty: 338
Dołączył(a): 26.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 lis 2003, 09:15 
Cytuj  
Powodzenia ...
ehhhh ... chyba zaczne jeszcze czesciej robic backupy.


_________________
------

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 lis 2003, 09:38 
Cytuj  
Cytuj:
2003-11-04 08:43, Fapuse napisał:
Bylo wczesniej napisac.


Mi to przypomina rozmowe klienta z infolinia MS.
Gosc mowi ze jak probuje zaladowac system, nawet w safe mode, to ma blue screen a babka z infolinii mu mowi: "Prosze odpalic Outlooka i wyslac nam...." :grin:

Stawiam ze Holger nie ma pieciu kompow w domu i zeby cos napisac na board musial najpierw doprowadzic kompa do stanu wzglednej uzywalnosci :wink:

A tak juz na powaznie - Ty sie tym data recovery zajmujesz hobbystycznie czy zawodowo? Jesli pracujesz w firmie specjalizujacej sie w takich akcjach to zostaw namiary please.
Ja dla swoich klientow przychodzacych z takimi problemami mam kartke "na drzewo" to teraz sobie dopiesze druga "do Fapuse" :grin:

**

Posty: 448
Dołączył(a): 26.03.2002
Offline
PostNapisane: 4 lis 2003, 09:41 
Cytuj  
Stawiam kilka Kafli ze Holger ma wiecej niz jeden komp w domu :smile: BTW. zawsze mozna isc do kawiarenki :razz:


_________________
--
Drak

***

Posty: 834
Dołączył(a): 11.12.2001
Offline
PostNapisane: 4 lis 2003, 10:27 
Cytuj  
Hmm no ja jestem skrzywiony bo mam 3 kompy w domu + moge pisac z pracy.

A tak na rzeczy - pracowalem kiedys we francuskim banku [ale oddzial polski :smile:], system byl tak ustawiony, ze maile sie odbieralo z serwera w Paryzu i wszystkie zmiany pojemnosci skrzynki, ustawien itp. trzeba bylo wlasnie z centrala w Paryzu konsultowac. Raz w centrali cos namacili i naszemu prezesowi zmienili pojemnosc skrzynki mailowej z 500 na 60mb. Sprawa o tyle glupia, ze prezes mial juz ze 450mb maili i przy kazdej probie odebrania lub wyslania maila wywalalo mu error. Nie dalo sie wyslac ani odebrac nic.

Wyslalismy do centrali mail z opisem sytuacji i prosba o przywrocenie mu jakiegos normalnego limitu na skrzynke, czekamy tydziem, drugi, prezes sie piekli, zadzwonilismy w koncu z pytaniem czemu to jeszcze nie jest zrobione..

... i otrzymalismy taka odpowiedz : "Wyslalismy na mail prezesa zapytanie czy akceptuje ta zmiane. Nie dostalismy zadnej odpwowiedzi wiec nic nie zmienialismy."

Moim zdaniem helpdesk MS wysiada. Ale glupi ci francuzi :grin:

Fapuse

***

Posty: 834
Dołączył(a): 11.12.2001
Offline
PostNapisane: 4 lis 2003, 10:29 
Cytuj  
Co do odzyskiwania danych - formalnie sie tym nie zajmuje ale jak cos trzeba.. Podlaczam dysk do kompa z linuxem, odpalam program i samo sie robi ;p

Z takim magikiem kiedys pracowalem, fajne rzeczy mi pokazal :grin:

Fapuse

**

Posty: 448
Dołączył(a): 26.03.2002
Offline
PostNapisane: 4 lis 2003, 10:32 
Cytuj  
Czy jest jakas tajemnica co to za program jest ?

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 5 lis 2003, 02:58 
Cytuj  
Prawdopodobnie Tiramizu (badz przez s pisane zamiast z), jest wersja pod linucha, odtwarza fat ntfs, a ostatnio sie pokazala wersja na ntfs5, oczywiscie program platny....

Poszukasz to znajdziesz, ja nie posiadam, bo nigdy nie potrzebowalem

**

Posty: 349
Dołączył(a): 14.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 lis 2003, 10:24 
Cytuj  
nowa wersja to juz nie tiramisu tylko Easy recovery - bardzo ladnie dziala - posiadam go w firmie

***

Posty: 553
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 lis 2003, 20:11 
Cytuj  
Dzięki wszystkim za współczucie :smile:
Sporo odtworzyłem, sporo straciłem...
Ale system działa - do tego stopnia, że ToA chodzi (dzięki, Sirian) :smile:

Cytuj:
2003-11-04 08:43, Fapuse napisał:
Bylo wczesniej napisac. Jak ci sie cos takiego stanie wysylasz mi hdd do warszawy i nastepnego dnia masz odeslany w stanie takim jak przed zdarzeniem. Podrecznikowy przyklad, setki takich dyskow robilem.

A teraz jak juz namieszales to male szanse :smile:

Fapuse


Gdybym wiedział, że Fapuse jest taki wszechmocny, to byś mnie miał na karku 5 minut po padnięciu dysku. Tym bardziej, że nie muszę wysyłać do W-wy :smile:
Ale też gdybym wiedział, że mi cegła na łeb spadnie, to bym z domu nie wychodził...

Cytuj:
2003-11-04 09:41, Dracon napisał:
Stawiam kilka Kafli ze Holger ma wiecej niz jeden komp w domu :smile: BTW. zawsze mozna isc do kawiarenki :razz:


Te kafle są twoje, Drak!! Właśnie dzięki 2. komputerowi w domu (córek) udało mi się cokolwiek odzyskać...

Heh, ale róbcie backupy... To chyba się przydaje :smile:

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.