mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 912 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 46  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 gru 2012, 17:01 
Cytuj  
jakie są największe polskie księgarnie sprzedające e-booki?

Czy w ogóle znajdę gdzieś ksiązki Larry Niven-a? Przyznam się, że przejrzałem tylko ofertę gandalfa..

**

Posty: 483
Dołączył(a): 22.02.2005
Offline
PostNapisane: 16 gru 2012, 17:57 
Cytuj  
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - tu masz listę i wyszukiwarkę


_________________
Obrazek

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 gru 2012, 18:43 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
jakie są największe polskie księgarnie sprzedające e-booki?

Czy w ogóle znajdę gdzieś ksiązki Larry Niven-a? Przyznam się, że przejrzałem tylko ofertę gandalfa..

Ja bym nie liczył na porządną ofertę ebooków w polsce. Najwięcej książek znajdziesz na chomiku, niestety często będą to pdfy albo co gorsza fatalnej jakości OCR. Prędzej mi kaktus wyrośnie niż doczekam się oficjalnych wydań książek np. Bellony itp. Cen nawet szkoda komentować.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 gru 2012, 18:51 
Cytuj  
no właśnie poszukałem sobie kilka interesujących mnie rzeczy i:
Larrego Nivena - Pierścień (cała saga) - tego nawet na chomiku nie mogę znaleźć
Peter F. Hamilton - Widmo Alchemika/Nagi Bóg - nie ma
Ben Bova - wszystko od początku - nie ma nic

Trzeba piracić :/

Co do cen to na zachodzie identycznie. Używaną papierową książkę dostaniesz praktycznie za cenę przesyłki, za e-booka który po przeczytaniu pójdzie pod DELETE już musisz zabulić kilka funtów.. No ale liczy się wygoda

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 gru 2012, 18:59 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Larrego Nivena - Pierścień (cała saga) - tego nawet na chomiku nie mogę znaleźć

Bez przesady, nawet Tron jest. Dzieci nie ma jeszcze w wersji cyfrowej.

X.

PS. Bova i Hamilton tez jest, wszystko co do tej pory pokazalo sie w wersji elektronicznej.


_________________
http://zaginiony.net

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 gru 2012, 19:01 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Co do cen to na zachodzie identycznie. Używaną papierową książkę dostaniesz praktycznie za cenę przesyłki, za e-booka który po przeczytaniu pójdzie pod DELETE już musisz zabulić kilka funtów.. No ale liczy się wygoda

Wiesz, za taką samą cenę to kupię w księgarni, zeskanuje i odsprzedam choćby w antykwariacie ;).
Nie wiem jak w ingland, ale u nas (czy tylko może w moim mieście) nawet w bibliotekach gówno co jest (tzn książki mają ale nie do wypożyczenia :p). Wracając do ebooków to nie wiem ale u nas się chyba "nie opłaca".

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 gru 2012, 19:03 
Cytuj  
Pewnie ze sie nie oplaca, jak sie ceny z dupy dyktuje. Jakby Ebooki były za 1/3 ceny drukowanej ksiazki to by sie pewnie zaczelo oplacać.

Wogole coś ostatnio jakieś czystki były na chomiku bo coraz mniej tam ksiazek. Ale jest jeszcze 5fantastic jakby co :D.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 gru 2012, 19:44 
Cytuj  
dzięki inside za tego 5fantastic

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 16 gru 2012, 20:08 
Cytuj  
Ma być pozew wiekszy na chomika niedługo (albo już był? nie śledzę) to pewnie czyszczą trochę.

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 26 gru 2012, 21:52 
Cytuj  
Mam problem z Calibre, może ktoś wie jak go rozwiązać. Najprościej rzecz ujmując: przy konwersji nie usuwa enterów z końca linii. Przeważnie linijka tekstu z pdfa źródłowego to półtorej linijki na tablecie i w efekcie otrzymuję coś takiego:

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Proin nibh augue, suscipit a, scelerisque sed, lacinia in, mi. Cras vel lorem. Etiam pellentesque aliquet tellus. Phasellus pharetra
nulla ac diam.
Quisque semper justo at risus. Donec venenatis, turpis vel hendrerit interdum, dui ligula ultricies purus, sed posuere libero dui id orci. Nam congue, pede vitae dapibus
aliquet, elit magna
vulputate arcu, vel tempus metus leo non est. Etiam sit amet lectus quis est congue mollis. Phasellus congue lacus eget neque. Phasellus ornare, ante vitae
consectetuer consequat, purus
sapien ultricies dolor, et mollis pede metus eget nisi. Praesent sodales velit quis augue. Cras suscipit, urna at aliquam rhoncus, urna quam viverra
nisi, in interdum massa nibh nec erat.

***

Posty: 529
Dołączył(a): 30.11.2006
Offline
PostNapisane: 27 gru 2012, 09:10 
Cytuj  
Zangetsukun napisał(a):
Mam problem z Calibre, może ktoś wie jak go rozwiązać. Najprościej rzecz ujmując: przy konwersji nie usuwa enterów z końca linii. Przeważnie linijka tekstu z pdfa źródłowego to półtorej linijki na tablecie i w efekcie otrzymuję coś takiego:


jak konwertujesz to w zakladce pdf input jest parametr line un-wrapping factor, pobaw sie tym to powinno byc lepiej
tylko jak dasz za niski to bedzie zjadal za duzo enterow ;)

ja przy .25 dostaje w miare ok rezultaty


_________________
Obrazek

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 28 gru 2012, 12:42 
Cytuj  
Działa. Dzięki za pomoc. :)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 sty 2013, 13:06 
Cytuj  
Kindle jednak jest super.
Generalnie - duzo szybszy niz moj stary PRS, zajebista wspolpraca ze slownikiem, dostep fo ksiegarni z poziomu czytnika, przesylanie mailem ksiazek na czytnik. Do tego czytnik bez problemu dziala z wlasnymi dokumentami.

Z minusow wersji paperwhite. Podswietlanie jest porazkowe - ja czytam na 4/25 zarowno w dzien jak i w nocy (przy zgaszonym swietle ;) Czytnik znacznie szybciej sie rozladowuje - wystarcza na okolo 1000stron. O nierownym podswietlaniu juz pisalem.
Najwieksza wada mojego kindla - brak numeracji stron - jest jakas dziwna lokacja, oraz czas do konca rozdzialu i ksiazki oraz wskaznik procentowy. Wolalbym tradycyjnie strony.

Oprocz tego totalnie bezproblematyczny - brak DRM, nie trzeba flashowac, na razie zero problemow z polskimi czcionkami (w soniaczu czasami byly).
Polecam

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 sty 2013, 13:16 
Cytuj  
Marek musiałeś trafić na chujowy egz. Mój sprzęt działa około 3 tygodni bez ładowania, podświetlenie jest zajebiste. Mam tylko nadzieję że okaże się trwały a nie jak ostatnie 3 kindle które wytrzymywały kilka miesięcy.


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 sty 2013, 13:35 
Cytuj  
jesli chodzi o strony to sie zgodze, chujnia na maxa.
po wejsciu w settings dopiero sie pojawiaja...

podswietlenie dziala bez problemu i bez zarzutu, a ja czytam na nim tylko w nocy.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 sty 2013, 16:29 
Cytuj  
w settings tez nie ma stron - sa 3 opcje:
1. czas do konca rozdzialu (w h i min)
2. czas do konca ksiazki (w h i min)
3. lokacja w ksiazce (jakis kosmos jak dla mnie)

Neonin - w takim razie nie tylko mi sie trafil ten chujowy egzemplarz, bo zawodzenia w necie troche bylo i jest - glownie na chujowe podswietlanie. Zreszta podejrzewam, ze Ci co nie zawodza tez maja identyczne tylko nie sa tak wybredni ;)

Wolalbym, gdyby podswietlanie bylo perfekcyjnie rownomierne, gdyby dalo sie je calkowicie wylaczyc (bateria) i gdyby byla normalna numeracja stron ;)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 8 sty 2013, 16:55 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
jesli chodzi o strony to sie zgodze, chujnia na maxa.
po wejsciu w settings dopiero sie pojawiaja...


o tego nie wiedzialem, a czesto zastanawialem sie gdzie jestem, dzieki.

szkoda ze tego nie mozna jakos zamienic z tym procentowym progressem

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 8 sty 2013, 17:15 
Cytuj  
Jak w readerze może nie być stron pokazanych? wtf? jaka bzdrura...

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 9 sty 2013, 09:06 
Cytuj  
Przez to pokazywanie % do konca rozdzialu (a nie ksiązki) co chwile łapie się na tym, ze mi się książka znienacka kończy ;]


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 sty 2013, 09:09 
Cytuj  
najwiekszy problem jak ci dziecko poklika i potem probujesz sie odnalezc.
ale pewnie kwestia przyzwyczajenia.
anyway ja moge szczerze polecic.
a podswietlenie jest zajebiscie wygodne. zadnego pieprzenia sie z lampkami, oswietleniem zewnetrznym.

marek: my sie po prostu skupiamy na tresci a nie pierdolach :)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 912 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 46  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.