mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5055 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100 ... 253  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 lip 2013, 20:38 
Cytuj  
embe wiem że sense jest lepszy od twitz czy jakos tak to sie nazywa. zgadzam sie.

nova chodzi na kazdym fonie z androidem.
przepaść jest gigantyczna pomiędzy nova i sense
masz szuflady i gesty samo to bardzo dużo zmienia, a nic nie zwalnia

myślałem że to wszystko jedno w jakim launcherze ukladasz sobie ikonki po kupnie telefonu. gdzie tu wiecej pracy?
chyba że szkoda komuś parę złoty

klawe mam swiftkey i nigdy nie wrócę do stockowej. naprawdę to co daje samsung i htc jest biedne i mniej biedne


chyba cie nie przekonam do próby nova a szkoda. może spróbuj swiftkey :-)
99% postów pisze na telefonie - tak wiem mam wyłączona korekte pierwszej litery dużej


_________________
psn

**

Posty: 261
Dołączył(a): 21.02.2010
Offline
PostNapisane: 7 lip 2013, 21:01 
Cytuj  
No wlasnie co takiego zajebistego jest w tym swiftkeyu. Widze w play top w platnych.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 7 lip 2013, 21:52 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
embe wiem że sense jest lepszy od twitz czy jakos tak to sie nazywa. zgadzam sie.

nova chodzi na kazdym fonie z androidem.
przepaść jest gigantyczna pomiędzy nova i sense
masz szuflady i gesty samo to bardzo dużo zmienia, a nic nie zwalnia

myślałem że to wszystko jedno w jakim launcherze ukladasz sobie ikonki po kupnie telefonu. gdzie tu wiecej pracy?
chyba że szkoda komuś parę złoty

klawe mam swiftkey i nigdy nie wrócę do stockowej. naprawdę to co daje samsung i htc jest biedne i mniej biedne


chyba cie nie przekonam do próby nova a szkoda. może spróbuj swiftkey :-)
99% postów pisze na telefonie - tak wiem mam wyłączona korekte pierwszej litery dużej


Nie na każdym, minimum to ICS - tak podaje play store. Poza tym po instalacji nie mamy dostępu do systemowych widgetów jak powiedzmy ten od pogody, zegara z sense bądź innej nakładki - trzeba wgrywać kolejnego apsa od widgetów.
No i nie zmienia się lock screen, jak już zmieniać kompleksowo to po całości.

Ja na jednym fonie samsunga mam praktycznie stockowego JB (cyjan 10.1), na drugim LG też zastanawiam nad zapuszczeniem czystego roma. Kilka lat bawiłem się w różne nakładki, pierdoły i dałem sobie spokój. To jak upiększanie windowsa, kiedyś się z tego wyrasta. Teraz coraz więcej ludzi docenia nexusy, bo mają czysty soft beż żadnych śmieci.
Co do klawy to nie wiem co więcej potrzeba oprócz autokorekty/podpowiadania/swype/pisania głosowego a to chyba już posiada każdy tel. ewentualnie do pobrania z play store org. klawiatura od google, która posiada wszystko to co napisałem.

Wiadomo, że bawić się można w nieskończoność i dostosowywać do swoich potrzeb, ale ja już doszedłem do etapu, że nie potrzebuję żadnych gestów, trząchania telefonu na lewo prawo, szczypania, głaskania itp. ma być stock, beż syfu itp. ;> A kilka smartów już się przewinęło przez moje łapska.


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 lip 2013, 22:12 
Cytuj  
bez trząchania bo to podczas czuwania pobiera baterię :wink:

co do pogody - ja mam inną pro pogodę polecam
https://play.google.com/store/apps/deta ... kNsb2NrIl0.

ja mam 120 apek zainstalowanych w tym masę wersji pro i mało z tego to gry wiec do końca życia pewnie android :P


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 7 lip 2013, 22:34 
Cytuj  
Podstawowa aplikacja to.. dostęp do internetu. Ta apka co podałeś to jakaś stacja pogodowa, to samo mam wchodząc na wyspecjalizowany serwis. W zasadzie w ten sposób można zastąpić w chuj różnych apek, które na pewno zajmują sporo miejsca w pamięci itp. Serio sam kiedyś miałem najebane tego opór, ale się wyleczyłem. ;>


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 lip 2013, 22:44 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
sporo miejsca w pamięci


nie widzę wad. serio. pamięci mam pod dostatkiem. wszytko kwestia gustu, ja jestem zadowolony.
nie wyleczę się bo już za nie zapłaciłem i nie będę ich dublował (kupując niby kolejne lepsze).

Spoiler:


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 7 lip 2013, 23:03 
Cytuj  
To jak z TV, kiedyś wszyscy chcieli mieć po 100 kanałów na satelicie, teraz nikt nie ogląda więcej niż wiadomości. ;> Ale spoko, ja większość rzeczy, które robią Twoje apki sprawdzam na www, jak kto woli.


_________________
@polygamia

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 lip 2013, 19:47 
Cytuj  
Tak jak Atherius - takich appek które swoją funkcjonalnością dublują określone strony internetowe jest mnóstwo i najczęściej znacznie lepiej, szybciej i wygodniej jest skorzystać bezpośrednio ze strony internetowej.
Miałem nawalone ich z 50, korzystam dosłownie z kilku których funkcjonalności nie da się łatwo zastąpić:
mapa, weather (standardowa, wbudowana), skype, tubemap, aroundme, light.

:D

****
Avatar użytkownika

Posty: 1546
Dołączył(a): 15.07.2006
Offline
PostNapisane: 8 lip 2013, 23:23 
Cytuj  
Krótkie pytanie:

Smartphone dla 45 latka:

- podstawowe funkcje
- zdecydowanie bez patrzenia na aplikacje - raczej jak wyżej, te podstawowe
- wytrzymały i solidny (telefon na 2-3 lata)
- dobra ergonomia i praca telefonu -> szybki, niezawodny
- w rozsądnej cenie

Reasumując: Dla osoby nie używającej miliona apek. Pierwszy smartfon. Solidny.

Anyideas?

Ja się kompletnie nie znam, a nie mam ostatnio czasu na wertowanie internetów i czytaniu o każdym z nowych jak i starych telefonów.

Z góry dzięki za podpowiedzi.


_________________
Zdarzają się takie dni, kiedy dostaję gęsiej skórki na myśl, że co człowiek to wszechświat.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 lip 2013, 07:06 
Cytuj  
ja bym kupil iphone 4/4s.
Niezawodny, bezproblematyczny, bezobslugowy, zero zwiech, errorow, alertow i innych androidowskich dziwactw.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 9 lip 2013, 07:09 
Cytuj  
Ja byłym kupił coś od Nokii, te ich modele ze średniej półki 720 czy coś w tym stylu


_________________
Obrazek

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 9 lip 2013, 09:57 
Cytuj  
Ktos bral moze ostatnio smartfona w Playu? Konczy sie umowa i musze cos wziac, a nie widze tam nic ciekawego :<. Myslalem nad Sony Xperia S ...

T.


_________________
Templair_@PSN

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 9 lip 2013, 10:36 
Cytuj  
Taka ciekawostka:
Cytuj:
Uważaj, instalując aplikacje na Androidzie, zwłaszcza od producenta Twego smartfona
, Źródło: Dziennik Internautów
Absurd? W świetle ostatnich doniesień zespołu Bluebox Labs ta rada nabiera sensu.

Jak na firmowym blogu poinformował Jeff Forristal, dyrektor ds. technologii w Bluebox Security, problem dotyczy wszystkich urządzeń z Androidem, począwszy od wydanej cztery lata temu wersji 1.6 do najnowszej. Według ekspertów na atak może być podatnych nawet 900 mln smartfonów i tabletów.

Luka odkryta przez Bluebox Labs pozwala na modyfikację kodu APK bez naruszania kryptograficznej sygnatury. Przestępca może dzięki temu wstrzyknąć złośliwy kod do dowolnej "zdrowej" aplikacji i umieścić ją w sklepie - znanych jest wiele przykładów rozpowszechniania szkodliwych aplikacji za pomocą sklepu Google'a. Standardowe ostrzeżenie, by nie pobierać programów z niezaufanych źródeł, w tym przypadku może się więc nie sprawdzić.

Stopień zagrożenia zależy od uprawnień, jakimi będzie dysponować przekształcona aplikacja. Należy oczekiwać, że powstały w ten sposób trojan będzie mógł odczytać dowolne dane gromadzone na zaatakowanym urządzeniu (e-maile, SMS-y, dokumenty itd.), nikogo też nie powinna dziwić możliwość przechwytywania haseł i innych poufnych informacji.

Forristal podkreśla, że największe zagrożenie mogą stanowić zmodyfikowane aplikacje producentów sprzętu (HTC, Samsunga, Motoroli, LG i innych) oraz narzędzia typowo korporacyjne, oferowane np. przez Cisco, które korzystają ze specjalnych uprawnień systemowych. W takim przypadku może dojść do przejęcia całkowitej kontroli nad urządzeniem i dołączenia go do botnetu. Dokonanie podmiany na oficjalnych stronach producentów byłoby sporym wyczynem, należy więc oczekiwać powstania fałszywych witryn zachęcających do pobrania "ulepszonych" aplikacji.

O istnieniu luki Google zostało poinformowane w lutym br. Przygotowanie stosownych poprawek leży jednak w gestii producentów sprzętu, a im zupełnie się nie opłaca aktualizowanie firmware'u w telefonach, na których i tak już nie zarobią. Forristal potwierdził dla serwisu Computerworld, że na razie gotowym patchem mogą się cieszyć tylko użytkownicy smartfona Samsung Galaxy S4.

Google wciąż jeszcze pracuje nad aktualizacją dla swoich urządzeń z rodziny Nexus. Kiedy i czy w ogóle pojawią się poprawki dla innych modeli smartfonów, nie wiadomo. Nieubłaganie zbliża się natomiast termin konferencji Black Hat USA 2013, na której Jeff Forristal zaprezentuje sposób wykorzystania luki.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 lip 2013, 11:07 
Cytuj  
Templair napisał(a):
Ktos bral moze ostatnio smartfona w Playu? Konczy sie umowa i musze cos wziac, a nie widze tam nic ciekawego :<. Myslalem nad Sony Xperia S ...

T.

generalnie kicha, a nawet jak coś się już wybierze to i tak nie ma nawet na magazynie, a co dopiero żeby do salonu dostali, polecam trzy miesiące przed końcem umowy wypowiedzieć ją, jeśli nawet nie wytarguje się nic w dziale utrzymania klienta to i tak świeża umowa jest korzystniejsza, no chyba ze mamy jakieś fajne już wynegocjowane warunki


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 lip 2013, 11:39 
Cytuj  
w playu jest fajna oferta bez telefonu i bez zobowiązań. sama karta z minutami (niewiele ale mozna dokupic za 10zł) i 1GB neta (to bardzo dużo)
umowa na czas nieokreślony! abonament 29zł / miesiąc.


_________________
psn

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 9 lip 2013, 12:30 
Cytuj  
embe napisał(a):
Templair napisał(a):
Ktos bral moze ostatnio smartfona w Playu? Konczy sie umowa i musze cos wziac, a nie widze tam nic ciekawego :<. Myslalem nad Sony Xperia S ...

T.

generalnie kicha, a nawet jak coś się już wybierze to i tak nie ma nawet na magazynie, a co dopiero żeby do salonu dostali, polecam trzy miesiące przed końcem umowy wypowiedzieć ją, jeśli nawet nie wytarguje się nic w dziale utrzymania klienta to i tak świeża umowa jest korzystniejsza, no chyba ze mamy jakieś fajne już wynegocjowane warunki


Jest dokladnie tak jak mowisz :<. Chyba rzeczywiscie przejde na oferte, o ktorej wspominal Desh. Analizowalem ja nawet ostatnio. W sumie tylko po to zeby numer utrzymac. Problem w tym, ze mam juz troche zajechany telefon, a wywalac 1k za telefon na alledrogo mi sie nie chce :< ...

T.


_________________
Templair_@PSN

***
Avatar użytkownika

Posty: 636
Dołączył(a): 2.12.2005
Offline
PostNapisane: 9 lip 2013, 14:30 
Cytuj  
Templair napisał(a):
Jest dokladnie tak jak mowisz :<. Chyba rzeczywiscie przejde na oferte, o ktorej wspominal Desh. Analizowalem ja nawet ostatnio. W sumie tylko po to zeby numer utrzymac. Problem w tym, ze mam juz troche zajechany telefon, a wywalac 1k za telefon na alledrogo mi sie nie chce :< ...

T.
Telefon kup na raty 0%.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 11 lip 2013, 18:48 
Cytuj  
http://gizmodo.com/nokia-lumia-1020-han ... -745026393

Mój przyszły telefon. :)

Większych zmian względem Lumii 920 nie ma, ale dali w końcu wykurwisty aparat z 808 pureview + świetny soft do tego i ciekawą opcję jaką jest grip (większa wygoda + dodatkowe 3000 mAh).

(Zanim mi ktoś zacznie pierdolić o przeroście formy nad treścią w przypadku 41 megapixeli w telefonie, polecam udać się google images / flickr i popatrzeć, jak wyglądają fotki zrobione za pomocą 808)


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 lip 2013, 19:32 
Cytuj  
41mpix :lol:


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 lip 2013, 20:00 
Cytuj  
łał...

A tak na serio matryca światłoczuła o kolosalnej rozdzielczości + szczątkowa optyka (lub jej brak) > matryca światłoczuła o mniejszej rozdzielczości + profesjonalna optyka?

Wydaje mi się, że odwrotnie, ale w fotografii nie siedzę. Fakt, faktem, że od czasów iphone 4 zacząłem pykać zdjęcia telefonem i przestałem korzystać z oddzielnego aparatu. Ale piszę to jako zwykły pstrykacz amator, który do fotografii jest zrażony od dziecka (ojciec fotograf)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5055 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100 ... 253  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.