mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243 ... 382  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 paź 2013, 13:21 
Cytuj  
Mam nowy dysk i upgrade do win8 pro (box), czy moge zainstalowac to na tym nowym dysku? Nie wiem do konca jak to tam jest, wystarczy ze zrobie upgrade na sys ktory mam teraz na starym dysku i juz jakos sie ten win8 aktywuje? Czy za kazdym razem trzeba robic upgrade na starym win (instalacja starego win->win8). Kiedys kupilem upgrade do office i mozna bylo instalowac bez starego office, tylko cdkey chcialo.

**

Posty: 224
Dołączył(a): 12.05.2009
Offline
PostNapisane: 1 paź 2013, 14:00 
Cytuj  
Jeśli masz kupioną licencję upgrade z windows 7 na windows 8 to najpierw instalujesz windows 7 na nowym dysku, a potem upgrade na 8. Jeśli zainstalujesz system windows8(z tej licencji jaką podałeś) na czystym dysku i spróbujesz potem aktywować dostaniesz po ryju komunikatem, że ten rodzaj licencji nie może zostać aktywowany w dany sposób.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 1 paź 2013, 16:04 
Cytuj  
Tankoviec napisał(a):
Jeśli masz kupioną licencję upgrade z windows 7 na windows 8 to najpierw instalujesz windows 7 na nowym dysku, a potem upgrade na 8. Jeśli zainstalujesz system windows8(z tej licencji jaką podałeś) na czystym dysku i spróbujesz potem aktywować dostaniesz po ryju komunikatem, że ten rodzaj licencji nie może zostać aktywowany w dany sposób.


Można to dość prosto obejść, już kiedyś ten temat wałkowałem:

http://mmorpg.pl/viewtopic.php?p=1016798#p1016798 (w spoilerze)

Generalnie wszystkie instalacje windy można zrobić w ten sposób (tzn. clean z instalki update'owej).


_________________
For the pony!

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 1 paź 2013, 22:41 
Cytuj  
Taka sytuacja:
Jak ściągam z utorrenta więcej niż jeden plik z dużą prędkością to mi się komp muli; do tego stopnia że nawet kursor skacze na pulpicie
Taka sytuacja II:
Jak na yt oglądam filmy/słucham muzy i jednocześnie śmigam na innych zakładkach po necie to mi dźwięk "pierdzi"; takie naprzykład załadowanie tvn24 powoduje pierdzenie, ale jak już się załaduje to jest normalnie.
Obu powyższych sytuacji zaczołem doświadczać jak przeszedłem ze starego HDD na nowy SDD+stary HDD, wcześniej myślałem że to wina starego HDD, ale teraz mam nowy HDD a stary odłączyłem.
Prubowałem tak, że odłączyłem HDD i tylko SSD działał i wtedy jest normalnie, no ale wiadomo nie da rady na samym SSD.
Ma ktoś pomysł jak o co chodzi? Jak to naprawić?

Q6600
GTS250
wypasiona płyta główna z 2008.
3gb ram.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 paź 2013, 21:44 
Cytuj  
Bahamut - coś się gryzie:
poprzepinaj HDDki na różne SATA
zaktualizuj drivery SATA (płyta główna).

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 3 paź 2013, 01:51 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Bahamut - coś się gryzie:
poprzepinaj HDDki na różne SATA
zaktualizuj drivery SATA (płyta główna).

Już tego próbowałem, drivery mam aktualne. Nawet kabel Audio in wymieniłem na pozłacany...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 paź 2013, 06:02 
Cytuj  
Sprawdź ile masz kontrolerów. Spróbuj je przypiąć na 2 różnych. Stawiam że chodzą na jednym i jeden dysk wymusza wolniejsza prace drugiego.

Kiedyś tak bylo jak pracowaly na jednej taśmie ide - rozumiem że to nie ide ale jednak..

Ja bym kupił za 30 zl kontroler sata na pci i podpial tam heden dysk.

Mozesz tez w biosie i windzie sprawdzic czy prawidlowo rozpoznaje ich prędkości kontroler.

Btw ta płyta to złom a nie wypas :-)


_________________
psn

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 3 paź 2013, 14:18 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Sprawdź ile masz kontrolerów. Spróbuj je przypiąć na 2 różnych. Stawiam że chodzą na jednym i jeden dysk wymusza wolniejsza prace drugiego.

Kiedyś tak bylo jak pracowaly na jednej taśmie ide - rozumiem że to nie ide ale jednak..

Ja bym kupił za 30 zl kontroler sata na pci i podpial tam heden dysk.

Mozesz tez w biosie i windzie sprawdzic czy prawidlowo rozpoznaje ich prędkości kontroler.

Btw ta płyta to złom a nie wypas :-)

Są na osobnych kontrolerach.
Płyta jest o tyle dobra że przez 7 lat nie było z nią problemów. W tej chwili to faktycznie złom, więc szkoda mi ładować w nią hajs na taki naprzykład kontoler. Taką karte dźwiękową to bym kupił jakby to coś pomogło, ale na upgrade 7-letniej płyty to jakoś mi żal kasy :] . Tym bardziej że tak w okolicach marca pewnie kupie nowy sprzęt.
Szukam raczej rozwiązania softwarowego.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 paź 2013, 14:44 
Cytuj  
ale wyeliminowałeś problem softwarowy najprostszą metodą, czyli stawianie świeżego systemu i drivery aktualne do wszystkiego ze strony, do chipsetu, kontrolera pci, hdd, audio itd ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 3 paź 2013, 15:02 
Cytuj  
embe napisał(a):
ale wyeliminowałeś problem softwarowy najprostszą metodą, czyli stawianie świeżego systemu i drivery aktualne do wszystkiego ze strony, do chipsetu, kontrolera pci, hdd, audio itd ?

Nowego systemu niechce mi się stawiać. Cieżko mi uwierzyć żeby to w przypadku win7 pomogło.
Natomiast drivery mam wszystkie aktualne, ostatnio nawet takie pierdoły zupdejtowałem jak SM BUS(trudno w to uwierzyć ale prawie 2h się z tymi driverami męczyłem).
Przeskanowałem sobie kompa takimi programami do sterowników.

****

Posty: 1375
Dołączył(a): 23.03.2005
Offline
PostNapisane: 3 paź 2013, 15:56 
Cytuj  
Chciałbym kupić jakiś dysk bezprzewodowy, żebym mógł się z nim łączyć z lapka i stacjonarnego i trzymać tam jakieś pierdoły, jakiś godny polecenia?

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 4 paź 2013, 12:47 
Cytuj  
Czy znacie może jakieś inne programy pocztowe (free) prócz Thunderbirda?


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 paź 2013, 12:53 
Cytuj  
Windows Live Mail (następca OE) ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 4 paź 2013, 12:57 
Cytuj  
@up

Dzięki wielkie, w pracy korzystam z Outlooka z którego jestem bardzo zadowolony, w domu niestety nie mam pakietu Office.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 paź 2013, 18:43 
Cytuj  
Podlaczylem dysk ssd do kompa, instalnalem na nim win vista->win 8, uruchomilem, bangla, podlaczylem z powrotem stary dysk hd (z win vista). Win8 widzi tylko ssd, o co kaman?
Bios widzi drugi hd, drugi dysk jest sprawny, obecnie z niego pisze. SSD jest podlaczony do sata3, hd do sata2.

halp

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 4 paź 2013, 21:39 
Cytuj  
Morgul napisał(a):
Podlaczylem dysk ssd do kompa, instalnalem na nim win vista->win 8, uruchomilem, bangla, podlaczylem z powrotem stary dysk hd (z win vista). Win8 widzi tylko ssd, o co kaman?
Bios widzi drugi hd, drugi dysk jest sprawny, obecnie z niego pisze. SSD jest podlaczony do sata3, hd do sata2.

halp

Wejdz w Panel sterowania\System i zabezpieczenia\Narzędzia administracyjne. odpal Zarządzanie komputerem. Magazyn/Zardządzanie Dyskami i zobacz czy tu widać oba dyski.
A wogóle to w ciemno strzelam, żebyś spróbował podłączyć oba do sata2 albo sata3.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 paź 2013, 22:49 
Cytuj  
Sprawdz w managerze dysków, czy masz prawidłowo ustawione literki dyskow.

X.


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 paź 2013, 00:26 
Cytuj  
Nie było w ogóle widać dysku w win8, w biosie musiałem zmienić na IDE i teraz widać all. Tylko nie wiem czy tak powinno być z okazji ssd, jutro poszukam odpowiedzi, jak włączę ahci to win8 wita mnie smuteczkiem. Wygląda jakby sterów nie było, ale wszystko co było pod moją płytę na win8 ściągnąłem. Na razie jeszcze walczę z win8, jednak plotki o tym metro nie były przesadzone, ile ja lat życia dzisiaj straciłem....

btw. na mSata mam wpięty 20gb ssd który wcześniej służył jako cache do talerzowego, chciałem na niego wrzucić temp przeglądarki ale się nie daje. Why? Tzn jak ustawie na nim temp to przeglądarka wariuje i nic nie działa, nie zapamiętuje ustawień, nic nie można ściągnąć, do niczego się nie nadaje. Swap tam walnąłem, no ale głupio żeby dysk się marnował... a za mały do czegoś sensownego no i w sumie to już staroć, słaba ma wydajność vs nowy ssd. Jedyna zaleta, że jest na slc i może mielić danymi bo to w miarę trwałe.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 5 paź 2013, 09:57 
Cytuj  
Skoro zmieniłeś na IDE, a wcześniej hulało (tylko nie widziało HDD) to z czego zmieniłeś? RAID? Skoro na ACHI ci się wywala?

Co miałeś ustawione w Bios-ie jak instalowałeś Win Vista i Win 8 Uppgrade?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 paź 2013, 12:13 
Cytuj  
Y raid był, ja tam nic nigdy nie zmieniałem, tak było "fabrycznie".

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243 ... 382  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.