mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 79  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 lis 2013, 12:36 
Cytuj  
znajomy wczoraj kupił w mm za 629zł
http://www.komputronik.pl/product/16839 ... 7L_BN.html
nie wiem jak testy wypadają ale genialna jakość i wygląd przy tej cenie, matryca IPS bez smużenia i z całkiem dobrą głębią czerni, nawet trafił się z dość równomiernym podświetleniem, rogi jednak są jaśniejsze ale tego nawet w monitorach za 2k nie wyeliminowano jeśli stosują podświetlenie krawędziowe.

Podświetlenie LED pełne chyba już nie jest stosowane w żadnym monitorze w rozsądnej cenie, a szkoda bo okazuje się że stare lampy "świetlówki" wypadają lepiej niż LED krawedziowe.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 lis 2013, 22:38 
Cytuj  
Mój jest back-lit LED - BenQ G2420HDBL. Strasznie plastikowy, oprócz tego OK:
http://www.amazon.co.uk/BenQ-G2420HDBL- ... B002XNOJMC

Problem z jarzeniówkami był widoczny po roku-dwóch-trzech - kiedy to zauważalne były pierwsze objawy nierównomiernego wypalania się jarzeniówek.

****

Posty: 1375
Dołączył(a): 23.03.2005
Offline
PostNapisane: 4 lis 2013, 10:33 
Cytuj  
Ja sobie wziąłem tego, jakoś tak mnie naszło pewnego dnia, impulsywny zakup.
http://www.amazon.de/gp/product/B009KM1 ... UTF8&psc=1

Bardzo ładny obraz, spoko design.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 29 lis 2013, 19:18 
Cytuj  
Dell E2414H na holenderskim redcoonie za 150euro, brac? :O


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 11 sty 2014, 00:38 
Cytuj  
Doradźcie jakiś monitor do postawienia na biurko bo mi się znudziło granie na stacjonarce podpiętej do tv 40 calowego, szczególnie, że niedługo zmieniamy na 65 cali plazmę... i sobie tego nie wyobrażam.

Cena: do 1000zł
Wielkość: 23-27 cala (nie mam pojęcia co będzie wygodniejsze/wystarczające, ale więcej niż 27 to już kompletnie nie ma imo sensu)
Przeznaczenie: mmo+może trochę konsoli kiedy tv jest okupowany :wink:
Matryca: IPS (chyba najlepsze na moje potrzeby)
Dodatkowe cechy: dodatkowy port HDMI (konsola), jakieś USB, ładny design, bezawaryjność przez parę lat, ekran wolałbym matowy, równo podświetlony, nie smużący etc.

Fajny ten LG co embe zachwalał, ale jakoś mam niedobre skojarzenia z tą firmą. Zanim zrezygnowałem z monitora na rzecz telewizora, miałem dwa BENQ pod rząd i byłem zadowolony, ale pamiętam, że były strasznie plastikowe i świecące. Na stacjonarce na dobrą sprawę tylko i wyłącznie gram i to głównie w mmo (czasem się mi zdarzy jakieś RTS, RPG czy FPS jeśli przykuje moją uwagę). Gdybym podpinał do monitora PS3 to pewnie jakieś mordobicia, fify, wyścigi, zręcznościówki... Obiektywnie patrząc gram też coraz mniej, bo mi się po prostu już nie chce :har: Z tego powodu nie potrzebuję jakiegoś kosmicznego monitora dla gracza i zadowolę się jakimś dobrym średniakiem. Z góry dzięki.


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 sty 2014, 10:00 
Cytuj  
No to bierz Benq.
Fakt, że plastikowe na maksa i świecące (ale to chyba wszystkie LEDy tfu LCD z podświetlaniem LEDowym..) ale tani i daje radę.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 sty 2014, 14:42 
Cytuj  
http://www.ceneo.pl/14364723
DELL U2412M
edit. tylko nie ma hdmi ;<

Mam, kilka osob tez kupilo tutaj, dobry jest, polecam.


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 11 sty 2014, 19:37 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
http://www.ceneo.pl/14364723
DELL U2412M
edit. tylko nie ma hdmi ;<

Mam, kilka osob tez kupilo tutaj, dobry jest, polecam.
No właśnie ogólnie strasznie chwalą ludzie te monitory, jedynie zdarzają się problemy z nierównym podświetleniem, ale to przy IPS loteria niezależna od modelu i producenta...
Gdyby nie brak HDMI to bym się nie zastanawiał, a tak to muszę przemyśleć sprawę jak często będę grał na konsoli i czy mnie nie będzie wkurzać ciągłe przełączanie kabli (pamiętam, że kiedyś w delegacji miałem monitor+kompa+ps3 i przełączanie kabli było dość irytujące) :har:
Tak z alternatyw co powiecie na :

http://www.dell.com/ed/business/p/dell-u2414h/pd

albo

http://benq.com.pl/product/monitor/gw24 ... ifications

niestety oba tylko x1080 a nie x1200 ;( Ewentualnie jeszcze bez HDMI:

http://www.ceneo.pl/26315325


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 sty 2014, 19:43 
Cytuj  
ja mam u2410 i jestem zajebiscie zadowolony.
kupiony za 1350 na allegro, dzieki info od tomu.
ma hdmi (nie testowalem bo musialbym sie za bardzo pierdolic z dzwiekiem z ps3).

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 11 sty 2014, 21:44 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
ja mam u2410 i jestem zajebiscie zadowolony.
kupiony za 1350 na allegro, dzieki info od tomu.
ma hdmi (nie testowalem bo musialbym sie za bardzo pierdolic z dzwiekiem z ps3).
Poniżej 1000zł da się kupić U2410 nówkę (poleasingowe da się jeszcze taniej). Przez chwilę zerknąłem pomimo ceny na U2413 ale się szybko ocknąłem, że w moim przypadku i na moje potrzeby monitor za ponad 1600zł brutto to nieporozumienie :]

Rozwiązałem też problem z podłączaniem konsoli do U2412M :D Jest port DVI i Displayport więc wystarczy przejściówka DVI>DP albo HDMI>DP i po sprawie :lol: Teraz mam dylemat co lepiej kupić :har: Praktycznie żadnej różnicy w cenie nie ma pomiędzy U2412M oraz U2410 więc tutaj proszę o pomoc w dokonaniu wyboru :wink:

edit: nvm u2410 już się nówki nie kupi niestety :har: Przynajmniej dylemat rozwiązany, choć w sumie czysto teoretycznie chciałbym wiedzieć, który wybór byłby lepszy ;)


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 12 sty 2014, 00:49 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
ma hdmi (nie testowalem bo musialbym sie za bardzo pierdolic z dzwiekiem z ps3).


huh, że co? W PS3 w ustawieniach sobie wybierasz po czym ma iść dźwięk (multi/hdmi/optyczne), jest to kwestia zmiany jednej opcji.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 sty 2014, 09:10 
Cytuj  
to, to ja wiem. ale nie mam listwy z glosnikami do monitora wiec musialbym kupowac kolejny kabel, zeby podpiac ps3 do ampli, potem sluchawki itd. itp.
i o to mi chodzilo, a nie ze jest to zmiana jednej opcji :)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 12 sty 2014, 12:49 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
Mendol napisał(a):
ma hdmi (nie testowalem bo musialbym sie za bardzo pierdolic z dzwiekiem z ps3).


huh, że co? W PS3 w ustawieniach sobie wybierasz po czym ma iść dźwięk (multi/hdmi/optyczne), jest to kwestia zmiany jednej opcji.

Niby zmiana jednej opcji, ale jednal chuj wie czemu czasem to po prostu nie dziala. Jak zmienilem tv kilka lat temu to kilka godzin sie bawilem, szukalem info po necie i sie okazalo ze troche osob ma ten problem... koniec koncow naprawilo sie samo - po kilku dniach po prostu zaczelo dzialac.


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 lut 2014, 08:19 
Cytuj  
Przymierzałem się w uj czasu do monitora nowego i teraz muszę kupić dwa... Wczoraj stary LG się zjebał (miał chyba 7 lat?). Spróbuje go zrobić bo pewnie kondensatory poszły ale to jest znak-sygnał, żeby kupić nowy.

Z racji tego, że chce kupić dwa to nie za bardzo mogę wydać po 1k na każdy niestety :/. Max tam myślę 700-800zł na jedną sztukę. Próbowałem znaleźć jakieś w miarę nowe testy monitorów ale w tym roku nic nie było a coś ostatniego dużego jest z 2011 roku... Na TFT central tylko jakieś stare arty znalazłem. To czego się boje głównie to bardzo nierówne podświetlanie i słaba czerń(Thief nadchodzi qwa i muszę mieć dobrą czerń!).

Wiem, że na pewno chciałbym IPS-a bo nie bawię się w żaden głupi e-sport. Sporo gram i oglądam filmów/seriali i siedzę w IDE sobie. Żadnej grafiki nie obrabiam. Max to dla mnie 23 caly w sumie. 22 cale też nie był by złe.

Na TFT znalazłem takiego starego arta:
http://www.tftcentral.co.uk/reviews/con ... htm#gaming

Ale tam w sumei same 27 były testowane :P.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 14 lut 2014, 08:55 
Cytuj  
Do rozdzielczości FHD 24" jak najbardziej ok, 27" to raczej już do czegoś więcej (rozmiar plamki zaczyna być zbyt duży).

Z ciekawych 24ek:
ASUS
http://www.morele.net/monitor-led-asus- ... ps-539875/

lub
PHILIPS
http://www.morele.net/monitor-led-phili ... ab-592555/

Ogólnie warto polecić matryce AH-IPS. I radzę omijać LG, ostatnie 2 monitory z serii EA-VQ musieliśmy oddać bo miały beznadziejne podświetlenie - masakrycznie nierówne i walące lampami tak, że obraz był rozmyty nawet po regulacji ustawień.


_________________
For the pony!

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 lut 2014, 09:16 
Cytuj  
Ten Philips co podałeś to 27 cali jest ;).
O tym asusie myślalem w sumie ale liczyłem na coś ciut tańszego. Muszę sie w sumie dzisiaj zdecydować tak czy inaczej:/.

myślałem jeszcze o tym AOC 23" i2369Vm bo cena dość niska a recenzje niby całkiem sii ale w sumie znalazłem tylko jedną reckę na benchmark.pl. Musze poczytać zagranicznie portale jeszcze...


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 14 lut 2014, 11:22 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
Ten Philips co podałeś to 27 cali jest ;).


Aaa, sorry - nie wiem czemu wyświetlił mi się pomiędzy 24kami :P


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2014, 12:27 
Cytuj  
A nie lepiej pomyśleć i kupić 29''? ostatnio wysyp trochę tego się zrobił, mi się osobiście mega podobają zwłaszcza że siedze na 2 dellach. Wolałbym je zastąpić 29''.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2014, 12:34 
Cytuj  
Ja w robocie jadę na 2x24 i jest zajebiście optymalnie, w domu mam jeden 22" i bym z chęcią właśnie na 27 wymienił, ale 29 imo to już przegięcie. Wiem, że człowiek się przyzwyczaja do nowego, większego mońka i później ma wrażenie, że przydałby się większy ale gdzieś musi być granica, embe na telewizorze siedzi dla przykładu ale to już hc. ;p


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2014, 13:24 
Cytuj  
do 29'' to chyba by trzeba rozdzialke 4k.

Tak, tak wiem. Niektorzy nie widza żadnej roznicy pomiedzy 1920 na 22 i 27 ;p.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 79  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.