mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 784 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 40  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 sty 2014, 19:41 
Cytuj  
o tym led'zie pisza, ze czern z dupy.
hm to trzeba sie chyba jednak pospieszyc i zmienic stara plazme na nowa.
jakos mnie te ledy nie przekonuja.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 9 sty 2014, 19:42 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
panas robi jeszcze plazmy? czy to juz pozostalosci z magazynow tylko?


jak chcialbys kupic daj znac moj ma max 3-4 lata, zyleta , nowka prawie nie smigana malo uzywany :)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 9 sty 2014, 19:43 
Cytuj  
@Mendol Mnie też nie, ale seria w805 zbiera dobre recenzje. Musiałbym to zobaczyć. Połażę może w weekend po mediabadziewiach i może gdzieś są wystawione. Pewnie i tak ten Panas to najlepszy wybór, chyba że ktoś się skusi na wyższą serię VT, ale to już 7k+ za tyle cali.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 sty 2014, 19:53 
Cytuj  
uzywek nie kupuje piszpan, a plazm w szczegolnosci ;p

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 sty 2014, 00:04 
Cytuj  
Trochę poczytałem i seria vt przez wielu recenzentów zestawiana jest na równi lub lepiej niz kuro. ST niewiele gorzej. Chyba idealny moment na zakup przed nadejściem oled i 4k w rozsądnych cenach.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 sty 2014, 20:31 
Cytuj  
Połaziłem trochę dzisiaj i udało mi się obejrzeć kilka modeli. Abstrahując od tego jak to było ustawione (kontrast, jasność etc.) to sprawa i tak była oczywista: Panas vt (praktycznie prefekt)> st = sony w905 >> reszta. Większość LCD nie była lepsza niż mój Panas sprzed 6 lat, ta technologia w cenie poniżej 7k to bieda. Dziś przeglądałem oferty i seria ST jest od wczoraj droższa o 200-500PLN w kilku sklepach. Może anomalia, ale coraz mniej sklepów ma.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 14 sty 2014, 12:25 
Cytuj  
Jakby ktoś miał pytania co do P55ST60 to służę wsparciem. hehe


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 14 sty 2014, 16:05 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Jakby ktoś miał pytania co do P55ST60 to służę wsparciem. hehe


mnie kassei zaciekawil i jak bede zmienial swego panasa to juz na 65 cali przynajmniej chociaz mi zona wybija z glowy ze jej 50 wystarczy.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 14 sty 2014, 16:44 
Cytuj  
Ja miałem 42" i do tego hd ready. Także u mnie wydatek lepiej się bronił. ;)


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 14 sty 2014, 18:08 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Chyba idealny moment na zakup przed nadejściem oled i 4k w rozsądnych cenach.
Mógłbyś rozwinąć temat ? :D


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 14 sty 2014, 18:50 
Cytuj  
Panas zakończył produkcję plazm, ceny zaczynają rosnąć. Ponieważ były to najlepsze w swojej kategorii cenowej telewizory na rynku biorąc pod uwagę jakość obrazu to dla zainteresowanych ostatni moment. OLED i 4k dla mas to pewnie z 5 lat jeszcze.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 14 sty 2014, 20:36 
Cytuj  
pitolenie fanboja plasm..

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 17 sty 2014, 18:28 
Cytuj  
Aha :har: Faktycznie coraz częściej pojawia się w sklepach info "produkt niedostępny" :wink: Prawie jak za komuny, niedługo będą na ulicy wołać - "ludzie rzucili plazmy to sklepów" :lol:
Trudno, nie będę rushował kupna, bo aktualnie jestem na etapie kupowania drugiej bryki V8 i wolę mieć nieco kasy w rezerwie :] Osobiście też wole plazmy od lcd, jakoś ładniejszy mi się ten obraz gołym okiem wydaje :wink: Jednak jak będą w momencie kupna dostępne jedynie lcd to jakoś to przeżyję :-? Dzięki za info


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 sty 2014, 09:29 
Cytuj  
bo przestali te plazmy produkować - a przestali produkować, bo mimo, iż plazmy były o 20-30% tańsze niż TV konkurencyjnej technologii to i tak tego nikt nie chciał kupować.
Znaczna większość kupowała to co dawało ładniejszy obraz, nawet dopłacając te ~1000zł, mało kto się nabierał na sprytny viral marketing, gdzie plazma, która w salonie dawała nieporównywalnie gorszy obraz (nie sądzę bym ja jeden porównywał) w domu miała zacząć dawać nieporównywalnie lepszy obraz. Też wolałem dopłacić, szczególnie, że na hdtv.com od lat przedkładają już nowe LCD (napisałbym obiegowo LED ale zaraz ktoś zacznie wnikać) nad plasmę.
Przestarzała nierozwojowa technologia odeszła do lamusa.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 sty 2014, 10:41 
Cytuj  
popierdolilo cie juz do reszty.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 sty 2014, 11:32 
Cytuj  
każdy ma swoje teorie i wielką wiedzę,
plazmy lepsze od lcd już nie są robione, brak rozwoju zamyka drzwi dla marketingu, koszty produkcji był dużo większe niż lcd, więc nawet mnie to nie dziwi że produkt znika z rynku, co do jakości to spokojnie znajdziecie dużo lepsze lcd obecnie ale nie za taką niską cenę jak porównywalna plazma, proste i nie wymaga filozoficznego podejścia


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 sty 2014, 13:15 
Cytuj  
Nawet te plasmy panasa (ponoć takie super) były tańsze niż najnowsze LEDy panasa o jakieś 1000zł (sprzęt za ~5000). Tylko, że obraz był bez porównania. Nie wiem jak z kosztami produkcji, ale sklepy musiały ładnie zjeżdżać z ceny żeby w ogóle ktoś się tym zainteresował.
No chyba, ze trafili na customera odpowiednio przygotowanego przez viral marketing. Który już wiedział co jest dla niego najlepsze i na jakość obrazu u konkurencyjnej technologii nawet nie spojrzał. Bo on przecież wie lepiej ;)

Owszem Kuro robiło wrażenie 8 lat temu, porównując obraz z Kuro do technologii LCD sprzed 8 lat. Oprócz ceny, bo Pioneer sobie liczył kilka razy więcej. No ale przyznam, ze wtedy obraz robił wrażenie i różnicę widział każdy. Aktualnie nie do dostania, ale podejrzewam, że porównując takie Kuro do dzisiejszych LCD różnica już byłaby na korzyść tych drugich.
W ciągu dekady konkurencyjna technologia zdołała dogonić i przegonić plasmy.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 18 sty 2014, 16:49 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
popierdolilo cie juz do reszty.
Kogo masz na myśli :lol:

embe napisał(a):
koszty produkcji był dużo większe niż lcd, więc nawet mnie to nie dziwi że produkt znika z rynku
Wszystko zawsze weryfikuje rynek.Trochę szkoda, że został tylko jeden standard, ale wszystko się kiedyś kończy :D Zresztą obecnie każdy sprzęt się i tak zmienia co kilka lat bo na tyle jest obliczony jego okres "życia", więc nie ma powodu się na tym spuszczać :wink:


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 sty 2014, 17:05 
Cytuj  
Marka nie komentuje bo to same bzdury jak wzykle, więc chyba nikt tu się nie spuszcza. Faktem jest, że znajdzie się LCD na poziomie plazm panasa, ale będzie kosztował +40%. Część ludzi uważa, że jednak do flagowców ZT czy nawet VT nie ma porównania żaden LCD. Mówi się trudno, ja się cieszę swoim nowym nabytkiem i do tematu TV wrócę wraz z 4k.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 19 sty 2014, 13:39 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Marka nie komentuje bo to same bzdury jak wzykle, więc chyba nikt tu się nie spuszcza. Faktem jest, że znajdzie się LCD na poziomie plazm panasa, ale będzie kosztował +40%. Część ludzi uważa, że jednak do flagowców ZT czy nawet VT nie ma porównania żaden LCD. Mówi się trudno, ja się cieszę swoim nowym nabytkiem i do tematu TV wrócę wraz z 4k.


1. też nie będę komentował bzdur torbusia, bo jak zwykle są to bzdury. Ohh wait właśnie skomentowałem, identycznie jak torbuś - cóż dostowałem sie do poziomu rozmówcy.
2. nie na poziomie plazm panasa - tylko na dużo lepszym poziomie. I owszem bedzie droższy nawet o ~50% (czyli tańszy od LCD o ~30% pisałem)- ale imho warto dopłacić. Poziom plasm panasa LCD osiągnęło kilka lat temu i cały czas idzie do przodu. W odwrotności od technologii plasm, która stanęła w miejscu dekadę temu i niedługo zniknie z rynku.
3. 4k - widziałem - podziękowałem. Sorry ale już z odległości 2m nie widzisz ŻADNEJ różnicy pomiędzy 1080p a 4k, no chyba, ze mówimy o TV o rozmiarach znacznie przekraczajacych 60'. Ale jak rozumiem, ty znów sugerujesz się jedynie opisami w necie jakie to cudowne i must have :lol: Nie porównuj, nie oglądaj, kupuj! Potem z chęcią poczytam na forum błazeńskie teksty jaka to z 4k rewolucja, CONAJMNIEJ na miarę wynalezienia koła.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 784 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 40  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.