mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4779 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 239  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 lip 2014, 12:53 
Cytuj  
Pieszczoch, nvidia na stockowym chłodzeniu to suszarza, chyba nikt nie kupuje takich wynalazków od dawna, ossur podał konkretny model i zdecydowanie warto porównując do nvidii.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 971
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 21 lip 2014, 13:00 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Nigdy, wiecej bym nie kupił Radeona.

Rzecz gustu, nikt Ci nie karze, ja na radeony nie narzekam.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 lip 2014, 14:40 
Cytuj  
embe napisał(a):
Pieszczoch, nvidia na stockowym chłodzeniu to suszarza, chyba nikt nie kupuje takich wynalazków od dawna, ossur podał konkretny model i zdecydowanie warto porównując do nvidii.


Ja jedynie odradzam na temperaturki - sam jestem starym fanem radków do czasu aż się nie zjebały cena/perf/temp/watt. A teraz jak zakupiłem tego Zalmana to przy dobrym wianiu i 30C upałów moj GF na stocku ma 45C w idle i 65-72 w stresie.

Oczywiście zależy jaki stock. Ja nie żałowałem i zamiast brać standard price to dopłaciłem z ~150zł za logo ASUSa i się chyba opłacało ;)

Obrazek

Co tam że brzydkie jak noc, ale 4x heat pipe + 4x radiator + wiatrak robi swoje. Przed upałami chodziło bez wiatraczka ;)

**

Posty: 388
Dołączył(a): 13.11.2005
Offline
PostNapisane: 21 lip 2014, 14:59 
Cytuj  
DO tego zestawu http://www.morele.net/inventory/info/xSERij/ Taka płyta głowna bedzie ok czy cos lepszego jest w tej cenie?

Jest sens dopłacać ~70zl zeby byl chipset Z87? Czytałem, że teraz mobo nie maja praktycznie znaczenia jesli chodzi o OC. Jak mobo jest przystosowane do SLI a bede mial radka to wszystko bedzie cacy chodzic czy lepiej dedykowane(tylko jedna karta bedzie podpieta)?

Pytam sie o plyte bo chce juz teraz kupic zestaw a na dniach karte kupic na allegro.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 lip 2014, 15:59 
Cytuj  
jeśli serio chcesz robić oc procka i ma być sli to lepiej idź na forum pclab bo na płycie poniżej 500zł nie pośmigasz według mnie


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 21 lip 2014, 16:27 
Cytuj  
italios napisał(a):
DO tego zestawu http://www.morele.net/inventory/info/xSERij/ Taka płyta głowna bedzie ok czy cos lepszego jest w tej cenie?

Jest sens dopłacać ~70zl zeby byl chipset Z87? Czytałem, że teraz mobo nie maja praktycznie znaczenia jesli chodzi o OC. Jak mobo jest przystosowane do SLI a bede mial radka to wszystko bedzie cacy chodzic czy lepiej dedykowane(tylko jedna karta bedzie podpieta)?

Pytam sie o plyte bo chce juz teraz kupic zestaw a na dniach karte kupic na allegro.


Spokojnie da rade. Pyta ma mieć chipset do oc, resztę dopłacasz za wyposażenie. Nie baw się w sli ani crossfire, mialem i nie polecam, lepiej jedna silna karta.


_________________
@polygamia

**

Posty: 388
Dołączył(a): 13.11.2005
Offline
PostNapisane: 21 lip 2014, 18:21 
Cytuj  
NApisałem, ze bedzie podpieta tylko jedna karta.
Czytałem, że na B85 nieoficjalnie można kręcic, ale intel sie spina i maja to uniemozliwic(chyba)

To jaka plyte z87/z97 polecacie? Im tańsza tym lepiej.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 21 lip 2014, 20:04 
Cytuj  
Nie ma znaczenia serio, oc polega tylko na zwiększaniu mnożnika w tej chwili a sekcja zasilania nie będzie problemem, prędzej temperatura czyli jakieś lepsze chłodzenie by się przydało poza boxem.
Bierz co chcesz na tym, ja mam najzwyklejszą bez bajerów i oc jest ok, jak zależy Ci na lepszym wyposażeniu to tym się głównie kieruj.
Coś takiego mam -> http://www.morele.net/plyta-glowna-msi- ... ll-581869/

Jak z97 są w podobnych cenach to lepiej jednak nowszy chipset wziąć, bo nawet nie wiem, nie interesuje się zbytnio hw do czasu aż mam robić upgrade. :D


_________________
@polygamia

**

Posty: 388
Dołączył(a): 13.11.2005
Offline
PostNapisane: 21 lip 2014, 22:23 
Cytuj  
SZkoda, ze nia ma jednoznacznych odpowiedzi ;/

Embe pisze, ze ponizej 500zl za mobo chuj z OC

Atherius mowi, ze byle jaka bedzi git ;d
_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/

Jest w ogole sens bawic sie w zestaw z i5 4690k do 2500zl?


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 21 lip 2014, 22:35 
Cytuj  
Embe teoretyzuje i za każdym razem odsyła na pclola ja Ci mówię z doświadczenia, bo mam taką płytę i kręcę na niej i7. :)
Obecnie przy o/c problemem jest temperatura jak dojdziesz do pewnej wartości mhz i napięcia a nie płyta główna sama w sobie.
Co do tej i5 to jak najbardziej jest sens.

Płytki dobre do o/c i w miarę dobrej cenie:
http://www.morele.net/plyta-glowna-asro ... o4-640933/
http://www.morele.net/plyta-glowna-giga ... 3h-641615/


_________________
@polygamia

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 22 lip 2014, 07:18 
Cytuj  
Polecam tego asrocka moje i7 4770k leci na 4.5ghz na niej


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 22 lip 2014, 07:23 
Cytuj  
Jak to ? Przecież na płycie poniżej 500zł nie da się podkręcać hehe. Tak na pclamie mówio.


_________________
@polygamia

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 22 lip 2014, 07:47 
Cytuj  
No właśnie nie wiem, różne są opinie o asrocka. Imo bardzo dobre płyty z bardzo fajnym intuicyjnym biosem i bajerami do oc


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 22 lip 2014, 08:35 
Cytuj  
To był sarkazm. ;>
Ja asrocka miałem już za czasów socket 462 (socket A) na duronie i pięknie się kręciły procki, co innego, że lutowałem jakieś potencjometry i vmody, bo bios był dosyć ubogi w ustawienia. :D Ale na stabilność nigdy nie narzekałem. Ostatni model na socket 1156 w połączeniu z i7 też się zacnie kręcił. Może wydawali jakieś słabsze serie płyt kiedyś ale sam nie trafiłem nigdy na problemy z ich płytami a kilka kompów dla znajomych/rodziny zdarzyło mi się złożyć.
Ogólnie może kiedyś robili płyty z gorszej jakości części ale od jakiegoś czasu wydają już topowe konstrukcje.


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 lip 2014, 08:43 
Cytuj  
robia topowe, ktore sie jebia tak samo jak poprzednio.
moja pada po 2 latach uzytkowania i z tego co czytalem duzo osob ma problemy z asrockami po pewnym czasie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 22 lip 2014, 08:46 
Cytuj  
Każda firma się jebie, dużo ludzi nie ma żadnego wentylatora poza cpu/gpu/psu i się dziwią, że im się podzespoły gotują i kondensatory wybuchają.


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 lip 2014, 08:55 
Cytuj  
ojej afera bo embe odesłał na pclaba :)
jak działa na taniej płycie głównej to super, dawniej jak ktoś chciał i5 2xxx lub 3xxx kręcić to tak super nie było, a do tego ram, chipset i były fajerwerki na płytach, fakt teraz intel wpakował wszystko do proca i oc jest śmiesznie małe, więc dobrze wiedzieć


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 22 lip 2014, 08:59 
Cytuj  
Raczej OC jest strasznie proste teraz


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 lip 2014, 09:17 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Każda firma się jebie, dużo ludzi nie ma żadnego wentylatora poza cpu/gpu/psu i się dziwią, że im się podzespoły gotują i kondensatory wybuchają.


atherius: z tego co czytalem (jak sie wkurwialem na swoje mobo) to problemy mieli raczej ogarnieci ludzie ;)
ale fakt, ze ceny maja bardzo dobre, biorac pod uwage co oferuja.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 22 lip 2014, 09:36 
Cytuj  
embe napisał(a):
ojej afera bo embe odesłał na pclaba :)
jak działa na taniej płycie głównej to super, dawniej jak ktoś chciał i5 2xxx lub 3xxx kręcić to tak super nie było, a do tego ram, chipset i były fajerwerki na płytach, fakt teraz intel wpakował wszystko do proca i oc jest śmiesznie małe, więc dobrze wiedzieć


Już od dłuższego czasu tak jest, ponad 3 lata.


_________________
@polygamia

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4779 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 239  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.