mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5055 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148 ... 253  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2014, 09:42 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Apple zawsze kopiuje odkrycia innych. Oni nigdy nie mieli jednego oryginalnego pomyslu. Twierdzenie ze jest inaczej, to przejaw ultra fanbojstwa i brak podstawowej wiedzy.


Nie tylko Apple. Myślę, że trochę miało oryginalnych pomysłów. Nie popadajmy w skrajną paranoję. Apple może być złe, ale pewne rzeczy wychodzą im dobrze i nie mówię tu tylko o marketingu. Jak by nie patrzeć mają produkty, które może nie były pierwszymi, ale zostały dopracowane i dokonały pewnego rodzaju rewolucji. Skoro wszyscy mogli to dlaczego szał na smartfony pojawił się po iPhonie, a nie po Galaxy? Dlaczego szał na tablety pojawił się po iPadzie? Jak to jest, że dopiero teraz producenci sprzętu dodają do swoich oferty komputery AiO podczas gdy iMac jest na rynku od wielu lat?
Firm idealnych nie ma, zwłaszcza korporacji, ale pisanie, że Apple nie ma nic swojego to przejaw ultra hejterstwa i również braku podstawowej wiedzy.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2014, 10:02 
Cytuj  
Yuurei napisał(a):

Firm idealnych nie ma, zwłaszcza korporacji, ale pisanie, że Apple nie ma nic swojego to przejaw ultra hejterstwa i również braku podstawowej wiedzy.

Bo nie ma. Branie czyiś pomysłów i ich przepakowywanie, to nie jest inwencja twórcza.
I nie miałbym nic przeciwko temu, bo każdy tak robi.
To gdzie apple przegieło pałe, to, ze kradnie innym pomysły a potem je patentuje jako swoje własne inwencje.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2014, 10:05 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Bo nie ma. Branie czyiś pomysłów i ich przepakowywanie, to nie jest inwencja twórcza.
I nie miałbym nic przeciwko temu, bo każdy tak robi.
To gdzie apple przegieło pałe, to, ze kradnie innym pomysły a potem je patentuje jako swoje własne inwencje.


Kwestie patentowe w Ameryce to już zupełnie inna kwestia. Apple nie jest tu święte, ale nie tylko one. Gdzieś czytałem artykuł o idiotycznych patentach i takich kwiatków jest masa. Patent na wyświetlanie obrazu na ekranie (chyba Samsung ma zgłoszony ten patent), patent na plastikową butelkę (chyba Coca-Coli). Ostatnia głośna sprawa z patentem Amazonu na tło fotograficzne. Patentowy system w USA trza by zaorać bo robi więcej złego niż dobrego, więc nie dziwne, że tam każdy patentuje wszystko - jedni by trolować, drudzy by chronić się przed patentowymi trolami :)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2014, 12:08 
Cytuj  
Yuurei napisał(a):
Skoro wszyscy mogli to dlaczego szał na smartfony pojawił się po iPhonie, a nie po Galaxy? Dlaczego szał na tablety pojawił się po iPadzie?

Przepraszam bardzo, ale szał na smartfony pojawił się po ewolucji PDA z WM w urządzenia z wbudowanym telefonem. A to było trochę przez iphonem. A szał na tablety pojawił się po wejściu na rynek ekranów pojemnościowych. Sam miałem pierwszego swojego tableta w momencie, gdy applowcy marzyli dopiero o swoim. Apple po prostu skorzystało z rozwijających się trendów i się idealnie wpasowało w rosnące potrzeby. Nie mówiąc o Googlu.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2014, 12:14 
Cytuj  
I dalej w temacie super bezpiecznych systemów w smartfonach:
http://niebezpiecznik.pl/post/wszystkie ... passlocka/

X.


_________________
http://zaginiony.net

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2014, 12:30 
Cytuj  
Xanth chodzi mi o szał produkcyjno-nabywczy. Nie przypominam sobie takiego wysypu tych urządzeń na ulicach (ale przypominam sobie taki telefon HP, który pożył chyba dość krótko). Pewnie, że wcześniej były Psiony, Palmy itp., ale to były raczej urządzenia mocno biznesowe, nie celujące w zwykłego Kowalskiego a ich UX też dalekie było do ideału jaki mam dziś w iOS, Androidzie czy WP.

Co do linku to no cóż, takie czasy. Na niebezpieczniku są też takie same odniesienia do telefonów z Androidem, włączając to hackowanie przez głośnik ;)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2014, 13:10 
Cytuj  
Nie no, zniknąłeś całą serię HTC i Samsung Omnia ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2014, 13:16 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Yuurei napisał(a):
Skoro wszyscy mogli to dlaczego szał na smartfony pojawił się po iPhonie, a nie po Galaxy? Dlaczego szał na tablety pojawił się po iPadzie?

Przepraszam bardzo, ale szał na smartfony pojawił się po ewolucji PDA z WM w urządzenia z wbudowanym telefonem. A to było trochę przez iphonem. A szał na tablety pojawił się po wejściu na rynek ekranów pojemnościowych. Sam miałem pierwszego swojego tableta w momencie, gdy applowcy marzyli dopiero o swoim. Apple po prostu skorzystało z rozwijających się trendów i się idealnie wpasowało w rosnące potrzeby. Nie mówiąc o Googlu.

X.


buhahahaha!!! pure fanboy in fury!
Taki szal, ze przecietny kowalski czy nawet smith nie slyszal o tym (wait...) PDA costam.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2014, 13:23 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Nie no, zniknąłeś całą serię HTC i Samsung Omnia ;)

X.


Nie twierdzę, że nie. To były czasy, w których od telefonu wymagałem by można było z niego zadzwonić, napisać smsa i by miał węża ;)
Swoją drogą śmieszna sprawa bo jako pierwszy smartfon chciałem kupić któregoś HTC bo te Apple to do lansu tylko. HTC nie było, gość z Ery zaproponował Apple bo akurat mieli to stwierdziłem, że wezmę ;)

Zresztą daleko mi do gloryfikowania sprzętu. To tylko narzędzie, ma mi pomagać. Czyje tam jest logo to akurat mnie grzeje :)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2014, 13:27 
Cytuj  
Yuurei napisał(a):
To tylko narzędzie, ma mi pomagać. Czyje tam jest logo to akurat mnie grzeje :)

This ;)

X.

PS. Mareczku te PDA costam to tylko i wyłącznie oficjalny skrót z Personal Digital Assistant, czyli kiedyś popularnego palmtopa. Które jeszcze przed iphonem stały się smartfonami w wyniku ewolucji (czyli odpowiednio MDA, Mobile Digital Assistant). I przeciętny Kowalski bardzo chciał mieć takiego HTC z WM na pokładzie. A potem pojawił się iPhone, trafił w zapotrzebowanie i zaczął się szał...


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2014, 13:35 
Cytuj  
"popularnego" raczej.
Tak samo popularne byly tablety przed ipadem i patrzac na same fotki absolutnie sie nie dziwie, ze ipad 1 zrobil taka furore.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2014, 13:41 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Taki szal, ze przecietny kowalski czy nawet smith nie slyszal o tym (wait...) PDA costam.

Ty reprezentujesz przeciętnego konsumenta, który idzie cos kupic jak mu się spodoba w reklamie, nie krytykuj interesujących się tematem i że kupili, kupują coś innego niż top marketing.

iphone i samsung to dwie firmy walczące na dwa sposoby o klienta, jedni oferują jeden model z marketingiem "kultowości, jakości, niezawodności itd", drudzy zawalają rynek dziesiątki modeli, od złomu po bardzo dobre modele, obie firmy dozują z umiarem nowinki technologiczne by starczyło na kolejne modele.

Takie podejście jest i w audio i w foto i nawet w kosiarkach do trawy, nic specjalnego nie dostrzegam, zwykły marketing, ty za to Marku łapiesz się jakby cie wypuścili z izolacji po kilku latach.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2014, 14:08 
Cytuj  
Heh matołeczek uważa, że apple odkryło koło. Ja w 2006 roku jako failboy apple miałem MacOSX10.3, korzystałem z motoroli a925 (jak na tamte czasy niezły telefon z dotykowym ekranem - tyle, że trzeba było używać rysika), na którym grałem w gierki ze snesa i tak wyposażony zwiedzałem Anglię. Matołeczek zaś wyjechał chyba później, zachłysnął się odrobiną kasy dla pizanta z polski (bo mareczek to typowy pizant) i odkrył smartfony po premierze iphona dopiero lol. Teraz prowadzi krucjatę, z góry skazaną na porażkę jakoby to apple był pierwszy, najpierwszy i w ogóle jedyny. Tak gwoli ścisłości - w 2007 roku gdy wyszedł iphone1 to było straszne gówno w porównaniu do konkurencji.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2014, 14:18 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
w 2007 roku gdy wyszedł iphone1 to było straszne gówno w porównaniu do konkurencji.

Apple dopiero 2 lata później odkrył mmsy, a2dp (bluetooth) i copy/paste (iPhone 3GS z iOS 3) ;)

X.

PS. Czytam sobie początki tego wątku. Ponad 5 lat i cały czas w koło Macieju. A mareczek objawił się w temacie rok później z pytaniem o hehe HTC ;)


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2014, 16:51 
Cytuj  
embe - masz racje przed era smartphonow kazdy mial w dupie czy korzysta z Nokii czy Samsunga. Jezeli popierasz Xantha i zgadzasz sie z jego teza ze juz PDA (??) odniosly oszalamiajacy sukces rynkowy to oswiec mnie prosze i napisz ile sie tego sprzedalo.

xanth - o serio? Widzisz juz wtedy widzialem w HTC potencjal ;)

Klotnie o telefony..

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2014, 18:10 
Cytuj  
Xanth - btw. kupiłem wtedy Sony Xperia 10 (??). Zaledwie 4 lata minęło, a w erze smartphonów odbyła się istna rewolucja. Ta Xperia na andku 2.xx to była porazka na max-a, wieszał się, sypał errorami, w końcu na szczęście zjebało się zjebane mini czy tam microusb (zresztą standard USB uważam za totalną porażkę, gostek od ergonomii, niezawodności i łatwości we wtykaniu musiał sobie leczyć kompleksy kosztem ludzkości) jebło i wymienili mi tego crapa na samsunga S2. Który też sypał errorami, nie odbierał MMS-ów (tylko walił alerta), wykrzaczał się etc. ale w sumie nawet czasami działał.


tczewiak napisał(a):
Heh matołeczek uważa, że apple odkryło koło.



Mark24 napisał(a):
nalezaloby tez oddac hold wynalazcy kola (przycisk)


:wtf:

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2014, 19:13 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Jezeli popierasz Xantha i zgadzasz sie z jego teza ze juz PDA (??) odniosly oszalamiajacy sukces rynkowy to oswiec mnie prosze i napisz ile sie tego sprzedalo.

Masz takie samo podejście jak miliony, które twierdza ze WoW to było pierwsze mmo, bo przeciez ile sie innych gier mmo sprzedało.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2014, 19:29 
Cytuj  
rotfl, jakie porównanie :lol:

w takim razie, niech Ci będzie to PDA był pierwszym "smartphonem" który podbił mass market.

tak, zeby się upewnić dokładnie chodzi o ten model:
Obrazek


?

*
Avatar użytkownika

Posty: 153
Dołączył(a): 4.05.2013
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2014, 19:36 
Cytuj  
Tak jak embe napisał. Dla mnie to taki efekt aureoli tylko skierowany do rzeczy nie ludzi, reszta się zgadza.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2014, 19:46 
Cytuj  
antyaureola raczej.
Przecież apple jedyne co zrobiło to na PDA które ukradło innym firmom przykleiło jabłko. A ludziska rzucają się na wszystko z jabłkiem. Zresztą konkurencja miała dużo lepszy i bardziej zaawansowany produkt, tylko tak go nie reklamowała.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5055 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148 ... 253  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.