mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4779 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 239  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2014, 10:47 
Cytuj  
czy wszystkie procki intela z najnowszej serii maja teraz zintegrowana grafe? warto brac z odblokowanym mnożnikiem?

bo wole bez ;p


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2014, 11:08 
Cytuj  
Haswelle refresh chyba wszystkie mają zintegrowane gpu, nie wiem jak z najsilniejszymi i7.
Jak nie będziesz kręcił to nie ma sensu dopłacać do wersji K.


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2014, 11:23 
Cytuj  
Nie wiem czy nie będę krecil, jeśli to się przyda to chętnie bym bral.
Celuje w i5 4590 lub i5 4690K i jeśli nie zamierzalbym krecic to ten drugi bez sensu byłoby brac.

Nie jest teraz tak, ze kręcenie jest zbędne bo proce i tak maja nadwyzke mocy? :p

Japierdole musze w końcu ten upgrade zrobić, bo już chyba po raz który pytam...


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2014, 11:31 
Cytuj  
Jak byś grał w wysokich rozdziałkach > 1920x1200 to o/c w okolicach 4,5ghz mile widziane.
No i pamiętaj, że jeszcze płyta główna musi mieć odpowiedni chipset żeby dało się kręcić mnożnikiem na max a nie tylko trybem turbo.


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2014, 12:02 
Cytuj  
No ja gram wlasnie w 1920x1200, przy moim złomie taki Titanfall wygląda zajebiscie i płynnie. No nie mam na full ale czesc opcji na high, nie zmieniałem za dużo opcji. I smiga na gownianym Phenomie X2 3300 Mhz. Tak naprawdę to tylko z niektórymi produkcjami zaczal się problem. No to by mnie się wydawalo, ze byle jakie i5 to z palcem w dupie ;]

plyte myslalem w ten deseń:
http://www.morele.net/plyta-glowna-giga ... d3-641616/
nie wystarczy?

procki:
http://www.morele.net/procesor-intel-co ... o_spo=true
lub
http://www.morele.net/procesor-intel-co ... sh-647918/

czy za 200 zl da rade kupic sensowna obudowę? W sumie chciałem wsadzać do starej ale przydalaby się nowa ze względu na estetykę :P , Zalman Z1, Z3, Z9 wyglądają dość spoko.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2014, 12:32 
Cytuj  
Do 200zł sporo bud w miarę funkcjonalnych kupisz, wybierz to co się najbardziej podoba.
Co do proca to dopłata do k nie jest duża także sam zdecyduj no i pamiętaj, że większe o/c to dodatkowe chłodzenie na proca trzeba sobie sprawić.


_________________
@polygamia

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2014, 17:21 
Cytuj  
Just saying -> chcesz konkretne OC po ktorym widac roznice w wydajnosci to warto zainwestowac w troche lepsza plyte, lepsze chlodzenie i jednak troche pomyslec przed wyborem obudowy zeby nie bylo ze i tak nie ma gdzie tego powietrza wywalac. Z drugiej strony kupisz tansza plyte, chlodzenie zostawisz stockowe i nagle masz kase na lepszy procek... :P


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2014, 18:28 
Cytuj  
To nie wiem czy mnie sie chce skoro jeszcze na takim zlomie jak teraz daje jeszcze rade.

http://pclab.pl/art58307-5.html
co prawda tu jest wniosek by kręcic proca... ale np. w Arma 3 albo BF4 to jest skok rzędu 10 fps co imo szalu nie robi. A w cywilizacji wiecej fps... ok...

to chyba sie zdecyduje na i5 4590, Gigabyte GA-Z97-HD3, Z97, obudowe Z3 Plus albo Z9 i reszte wsadze ze starego kompa a pozniej pewnie jeszcze zmienie dysk.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2014, 19:17 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
To nie wiem czy mnie sie chce skoro jeszcze na takim zlomie jak teraz daje jeszcze rade.

http://pclab.pl/art58307-5.html
co prawda tu jest wniosek by kręcic proca... ale np. w Arma 3 albo BF4 to jest skok rzędu 10 fps co imo szalu nie robi. A w cywilizacji wiecej fps... ok...

to chyba sie zdecyduje na i5 4590, Gigabyte GA-Z97-HD3, Z97, obudowe Z3 Plus albo Z9 i reszte wsadze ze starego kompa a pozniej pewnie jeszcze zmienie dysk.


Chcesz grać w wysokiej rozdziałce ze wszystkim na ultra to musisz mieć dużą moc. Wiadomo, że po zjechaniu np. z cieniami/antyaliasem zyskuje się nieraz z 50% fps także jak nie jesteś eye candies fanboy to spokojnie możesz kupić procek bez k, który i tak jest wydajny już na stocku. Przy płycie patrz tylko i wyłącznie na wyposażenie, bo te najtańsze będą identyczne wydajnościowo co topowe, nie będzie tylko dodatkowych kontrolerów sata, 100 kanałowego dzwięku, obsługi ddr 10 000 mhz itp. ;>


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2014, 19:46 
Cytuj  
a ta plyta co powyzej to co bys powiedzial?
nie wiem jakie sa dzisiejsze standardy ale chyba nie jest z tych naj najtanszych.

Co do mnie to raczej nadmiar blura itp. mnie raczej wkurwia, ze nic nie widze, wiec i tak wyrzucam pewne detale zazwyczaj ;p

ty


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2014, 19:49 
Cytuj  
Z97 to ma być kompatybilna z broadwellami także przyszłościowa. Ale też taka za 150zł by spokojnie pociągnęła.


_________________
@polygamia

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2014, 02:15 
Cytuj  
Trochę dziwnie planujesz high, chcesz kupić płytę która umożliwia oc ale zablokowanego proc
Albo kupujesz procka K i płytę na chipie Z97 i dajesz sobie możliwość kręcenia
Albo kupujesz po taniosci z ta samą wydajnością ale bez możliwości oc

Też teraz sobie składam kompa i kupuję coś takiego
http://www.morele.net/inventory/info/wfje6/

Czyli mocny procek i reszta minimum
Kartę graficzną kupuje używke z allegro i całość zamyka się <2500zl
Za rok dorzucę kolejny ram i zmienię kartę na nowy model z przedziału 500-700 i myślę że pociągnie jeszcze długo


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2014, 06:05 
Cytuj  
Mozliwe, tak dawno nic nie wymienialem, ze szczerze nie mam pojecia co jest teraz dobre.

Ale mimo wszystko zawsze na plyte wolalem wydac wiecej niz na jakis crap a ten gigabyte obok tego asrocka co wybrales prezentowal sie w pyte.
Ale jakos dalej ludzie z serwisow komputerowych nie polecaja za bardzo asrocka. Co wydawalo mnie sie juz jest ok marka obecnie.

Czyli moze rozejrze sie za jakas tansza plyta jeszcze.
Generalne i tak chce w miare po taniosci poleciec. Bo mam w sumie wazniejsze wydatki. A ta mozliwosc podkrecania to nie wiem czy mi akurat wiele da. Mimo, ze niedawno bylem zdecydowany na 4690k.


PS. nie lepiej Ci dorzucic i wziac jakies 240GB SSD?


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2014, 06:17 
Cytuj  
Tak jak pisałem jak nie chcesz kręcić - a potrzeby nie ma, bo stockowe procki są już wydajne, najwyżej zjedziesz z cieniami albo aa, to weź zwykłą płytkę, nawet jedną z tańszych i też będzie śmigała jak ta droższa. Czasy, gdzie się wylewały kondensatory już minęły, teraz różnica w płytach to innych chipset + wyposażenie.


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2014, 07:58 
Cytuj  
dzięki, to nawet wtedy wychodzi calkiem tanio.
taka wygląda spox
http://www.morele.net/plyta-glowna-giga ... 3h-582757/

Ale przyznaje, ze nigdy nie miałem doswiadczen z mATX, jakies przeciwskazania?

btw. jeśli dobrze pamiętam to mam taka zasilke:
http://www.morele.net/zasilacz-be-quiet ... 81-418344/


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2014, 15:58 
Cytuj  
Jak masz normalna bude to mATX wyglada chujowo i jesli pakujesz do slotow cos wiecej niz karte graficzna to mozesz miec maly problem jak ja mialem gdy karta dzwiekowa niedosc ze byla lekko wygieta to jeszcze zasniala wlot powietrza do chlodzenia karty. Asrock seriously zly nie jest szczegolnie jesli porownujesz do gigabyte i msi.

Moze ta: http://www.morele.net/plyta-glowna-asro ... o4-640930/ brat ja wzial do xeona ostatnio i nie narzeka. ;]


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2014, 07:56 
Cytuj  
Kombinowałem ze złożeniem czegoś co jest obecnie na topie, ale czytalem i czytalem na forach o tych obecnych procach i płytach. O problemach z temperaturami i bezsensownościa serii K która fabrycznie daje wiecej niz bezK, ale za to wcale sie jakoś nie kręci dalej na customowym chłodzeniu i plycie.

Jak mam olac ta generacje, to tak samo zapchajdziure Broadwell (na desktopy to w ogole wyjdzie) i przeczekam do Q2 2015 na Skylake. DDR4 powinny wtedy być w normalnej cenie i cała platforma nie będzie kosztować dzieki temu idiotycznej góry pieniędzy.

Długowieczność komputerów mnie zachwyca obecnie - oddalem pare lat temu siostrze fajna kilkuletnia konfiguracje c2duo + gf7600 + 2GB ram (albo 4 mialem dorzucone) + porządna plyta asusa i markowy zasilacz. Komputer ok, ośmioletni, zaczynał swoją przygodę jeszcze z monitorem CRT ;]

Nie gra w żadne AAA gierki i do dziś go używa bez przeszkód. Myślałem ze filmy będą haczyć w cięższych kodekach czy cos, ale nie, jak system nie jest zawalony i nic sie nie jara/kurzy to taki komputer pochodzi az przerdzewieje. Dysk powinien dawno umrzeć, jakaś przedpotopowa barracuda 250GB.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2014, 09:58 
Cytuj  
To dążenie do idealnego zakupu. ;)


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2014, 10:08 
Cytuj  
Hehe, ja celuje w upgrade kompa w okolicach stycznia/lutego.

Mocno liczyłem na nową generację procków i kart graficznych, ale o ile te nowe proce od Intela nieszczególnie mnie przekonują pod kątem gier (nadal 4790K wydaje mi się najrozsądniejszy) o tyle czekam na konkretne testy w grach tej nowej serii GF9XX od nvidii.

A jak nie to wezmę 780Ti i tyle. :) Ostatnio obniżyli ceny i może przy premierze nowej serii też coś obniżą.

(myślę o złożeniu kompa - sama buda - w budżecie do 5-6k)


_________________
Altaya | BF4

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2014, 10:34 
Cytuj  
@Vorten - jeśli szukasz czegoś na bieżąco, to tutaj robilem sobie rozpiske tego co obecnie daje sensowny zestaw. Dorzucasz karte i pasuje w budżet.

GF9XX to tez problem, odgrzany kotlet, czyli takie 7XX mniejsze. Dodatkowo zamieszali przekasując 8XX dla zmyły.
Karty nie miałem zamiaru do przyszłego roku wymieniać, ale teraz klaruje mi sie zestaw ze skylake, GF10XX, nowa podstawka intela LGAcośtam, sensowniejsze DDR4 wtedy i tańsze.

Rok/półtora temu mozna było fajnie złożyć na 4770K, GF760 i wyzej. Teraz za ta sama kase ma się nowsze wersje tego samego. Policzyłem, pokombinowałem, wyszło mi ze jeśli teraz wywale kase na pełen zestaw, to za rok będzie mnie świerzbiło w portfelu zeby serio upgrade robić jeszcze raz.


@tor - Poznaniak, no co ;]


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4779 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 239  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.