mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4779 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104 ... 239  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 17 gru 2014, 01:15 
Cytuj  
+ Crucial


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 gru 2014, 07:28 
Cytuj  
Intel - 5 lat gwarancji!

**

Posty: 388
Dołączył(a): 13.11.2005
Offline
PostNapisane: 18 gru 2014, 21:09 
Cytuj  
Kaban napisał(a):
Mendol napisał(a):
poza tym, w takim morele (chyba) mozna wybrac za doplata opcje zlozenia zestawu.
w tym zestawie co wkleiles masz ujowe chlodzenie procka, nie wiadomo jaki ram, brak ssd.
wydaje sie troche duzo, jak za to co oferuja.


Dzięki panowie za rady.

Skorzystałem z serwisu Agito, bo mają możliwość montażu komputera i złożyłem sobie taką listę życzeń :
http://www.agito.pl/lista-zyczen/06cc22 ... 59a3ffd9ed.

A i nie planuję robić OC, bo się po prostu na tym nie znam.


DAłeś tam 2 procesory.
jeśli weźmiesz 4690k to musisz mieć płytę z wyższym chipsetem bo na tym B85 nie pokręcisz procka chyba, że ta płyta ma Non-Z OC(feature dzieki ktoremu mozesz krecic procek nie tylko na chipsetach Z)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 18 gru 2014, 21:27 
Cytuj  
Przecież napisał, ze nie ma zamiau podkręcać...


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

**

Posty: 388
Dołączył(a): 13.11.2005
Offline
PostNapisane: 18 gru 2014, 23:58 
Cytuj  
KUrwa, wyczytałem, że oprocz ASrock jeszcze ASUS na kazdym chipsecie daje rade krecic od chyba czerwca tego roku.
Po chuj kupowałem płytę z Z97 za ~400zl? ;/


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1032
Dołączył(a): 10.06.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2014, 11:00 
Cytuj  
Wezmę polecanego i5 4460. Zastanawiam się tylko, czy nie dołożyć jeszcze 150 złotych i wsadzić większy dysk SSD. Poczytałem trochę o tym i faktycznie kolosalnie zwiększa czas uruchamiania systemu i jest efektywny w grach.

Dzięki za rady i pomoc!

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 19 gru 2014, 11:30 
Cytuj  
W grach to akurat imo niewiele zmienia, szczegolnie jak grasz w sieciowki, co z tego ze mapa ci sie szybciej zaladuje jak i tak czekasz na reszte. :P No ale dla samego komfortu uzywania ciezszych aplikacji, warto pomyslec nad wiekszym bo 120/128gb to troszke malo, szczegolnie ze trzeba brac poprawke na to by ten dysk jednak mial troche wolnego miejsca.


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 gru 2014, 11:31 
Cytuj  
ewentualnie kup 2x128gb.
jeden na system, drugi na gry. ja tak zrobilem i sprawdza sie calkiem niezle.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2014, 13:26 
Cytuj  
z ssd jest rożnie, ja mam system i aplikacje plus wurm bo tylko w to gram i z 128gb mam wolne jeszcze 40gb, więc wystarcza, inne gry mam na hdd


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 861
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2014, 16:59 
Cytuj  
Im wiekszy SSD tym bedzie szybszy. Ja mam Plextora 256GB i system + pare gier i zostaje mi raptem 30-40GB wolnego.BTW na starych plytach (ja mam Z68) upgrade biosa dal troche na plus jezeli chodzi o czas uruchamiania systemu na SSD.

*

Posty: 124
Dołączył(a): 24.09.2008
Offline
PostNapisane: 30 gru 2014, 15:29 
Cytuj  
Drodzy użytkownicy, witam po długiej przerwie, wprawdzie zaglądałem na to forum, ale na nim nie pisałem, ale tera potrzebuję pomocy, i byłoby miło gdybym ją od was dostał.

W nawiązaniu do problemu użytkownika Kaban
też chciałbym sprawić sobie zbliżoną konfigurację:
http://allegro.pl/komputer-i5-4590-4x3- ... 40284.html
(tak wiem, aukcja się skończyła)

Niedawno trafiłem do Ashran i przeżyłem szok, mój wiekowy komputer (geforce 9600, 4gb ramu, jakiś stary dwurdzeniowy procesor) nie potrafi tego już w ogóle udźwignąć (3-4 fps).

Pytania mam takie:
1. Rozumiem, że jest mnóstwo pewnie recenzji poszczególnych kart graficznych, ale czy z punktu widzenia niezbyt wymagającego gracza jest aż na tyle istotan różnica pomiędzy poszczególnymi modelami (ASUS, Gigabyte, Gainward)? Wiem, że pewnie do WoWa wystarczyłaby mi i słabsza karta, ale chciałbym znowu przez parę lat nie musieć robić żadnego upgrade'u.

2. Płyta główna? Jako że nie będę nic podkręcał, komputera używam TYLKO do grania, czy naprawdę muszę tutaj szukać dobrego? Czy w ogóle jest taka możliwość, że karta graficzna nei zmieści się (fizycznie) na jakiejś mniejszej, gorszej płycie główne? albo w obudowie (sorry, to pytanie pewnie jest debilne, ale...) Czy mogą poprzestać na jakimś tańszym modelu, byle aby był odpowiedni socket na procesor, zaintegrowana karta dxiękowa itp itd? Czy w ogóle taka karta dźwiękowa jest używalna?

3. Procesor? W tych zestawach jest już chłodzenie? Chyba tak? jest wogóle sens wymieniać je skoro żadnego OC nie planuje?

4. Zasilacz? Czy te 600W wystarczy? Co wlasciwie sie stanie jak to podłącze a zasilacz bedzie za slaby? moge jakos uszkodzic karte graficzną?

5. Czy wogóle samodzielne złożenie komputera jest w zasięgu umiejętnosci casuala? :)

6. Naprawdę ten SSD to taka konieczność w dziiejszych czasach? Bo sporo kosztuje, a 256 GB to chyba mnie nie urządza? Bo nie urządza? Na gry i system? A może wystarczy jedynie 128 jedynie na system? Miałoby to sens?

**

Posty: 238
Dołączył(a): 23.05.2007
Offline
PostNapisane: 30 gru 2014, 16:49 
Cytuj  
Sam ostatnio rozglądam się za nowym piecem, więc coś tam się ostatnio orientowałem w podzespołach.

1. Dla niewymagajacego gracza raczej nie ma różnicy - osobiście brałbym tą, na którą jest najdłuższa gwarancja.
2. Płytka w okolicach 170-200zł powinna wystarczyć jeśli i tak nie podkręcasz.
3. W zestawie w większości przypadków jest chłodzenie. Jeśli nie podkręcasz proca powinno wystarczyć. Z tym, że fabryczne jest najczęściej głośniejsze. Sam planuje kupić Silentium pc fera 2 - oceniany jako dobry i cichy, a cenowo jest git.
4. Do takie zestawu jak w linku nawet dobre 500W powinno wystarczyć.
5. Instrukcja + cierpliwość i dla casuala zajmie to 30 do 60 minut.
6. Moim zdaniem zamiast 120-250 ssd na sam System i ew. pare gierek lepiej kupic 1TB SSHD. Mogę się mylić.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 30 gru 2014, 16:51 
Cytuj  
http://www.agito.pl/procesor-intel-core ... 87919.html
http://www.agito.pl/plyta-glowna-asrock ... 34547.html
http://www.agito.pl/silentiumpc-fera-2- ... tml?cid=66
http://www.agito.pl/zasilacz-corsair-vs ... 20080.html
http://www.agito.pl/obudowa-zalman-z1-c ... 63872.html
http://www.agito.pl/pamiec-corsair-ddr2 ... 26560.html
http://www.agito.pl/dysk-kingston-v300- ... 63551.html
http://www.agito.pl/dysk-seagate-barrac ... 31287.html
http://www.agito.pl/karta-graficzna-zot ... 23450.html
3349zł

jeśli nie pasuje to masz dziesiątki tematów na pure lub pclab


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 30 gru 2014, 16:52 
Cytuj  
2. płyta główna to podstawa, nie warto na niej oszczędzać, szczególnie, że różnice w cenie nie są wcale wysokie. Nie tyle chodzi o wydajność (chociaż też) ale o niezawodność i bezproblematyczność.
4. wystarczy o ile te 600W nie jest napisem na obudowie. Uszkodzić raczej nie uszkodzisz, ale np. komp będzie Ci się wyłączał, freezował/crashował.
5. imho łatwiejsze niż klocki lego, przy instalacji oprogramowania jest deko trudniej - bo masz kilka opcji - musisz trafiać w tą z napisem "NEXT".
6. konieczność to to nie jest, ale uwierz to znacznie podnosi komfort grania/pracy na PC. Tylko moim zdaniem nastawianie się na jedynie na SSD to bardzo droga zabawa i kompletnie niepotrzebny wypadek. Postaraj się kupić i SSD (128GB) i HDD na storage. Na SSD stawiasz system, ewentualnie instalujesz ze 2-3 rzeczy z których najczęściej korzystasz, na HDD wrzucasz filmy, muzę i całą resztę.

**

Posty: 238
Dołączył(a): 23.05.2007
Offline
PostNapisane: 30 gru 2014, 17:02 
Cytuj  
Od 10 lat jak sam składam sobie i innym piece kupuje płyty z niższej półki cenowej i nigdy żadna nie padła. Najczęściej klękały grafiki i dyski. raz padł mi ram.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 30 gru 2014, 17:32 
Cytuj  
Spece z pclaba. ;>
Podstawa to zasilacz, na którym nie warto oszczędzać. Płyta główna to zależy od wyposażenia jakie nam potrzebne, nawet asrock za 100zł musi działać, przecież i tak na nim nic nie podkręcimy także sekcja się nie zesra.


_________________
@polygamia

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 gru 2014, 17:38 
Cytuj  
Podstawa to zasilacz, podstawa to mobo, podstawa to i tamto.
Kurwa kasa i zdrowy rozsądek to podstawa.

Kompa zawsze się kupuje mid-end za 3000-4000 bez monitora i bez ani jednej części z niskiej półki.

EDIT: Z prockiem i chipsetem intela.

*

Posty: 124
Dołączył(a): 24.09.2008
Offline
PostNapisane: 30 gru 2014, 17:53 
Cytuj  
Dzięki za te wszystkie odpowiedzi.

Nie chcę kupować nic z najniższej póki, ale nie chcę też przesadzać w drugą stronę, skoro jakiś wielkich wymagań nie mam. Liczyłem na ceny tak około ~4000 zł

Ogólnie lepiej szukać w sklepach internetowych? czy w jakichś miejscowych stacjonarnych sklepach? Wiem, że sklep sklepowi nie równy, ale nie wiem czy nie lepiej czasami dopłacić a mieć wszystko stosunkowo blisko (ewentualne reklamacje, serwis) czy po prostu poczytać opinie i kupić tam gdzie tych dobrych opinii jest dużo, nawet jeśli to drugi kraniec Polski. Niby z okolic wawy jestem to w wawie tych sklepów jest dużo, ale ostatnio przecisnąć się przez Puławską to tragedia.
Tak się pytam, bo ostatnio zajrzałem do swojego miejscowego sklepu, i za zestaw (podobny do tego co podawał użytkownik Kaban) policzono mi ~5500 zł zamiast trochę ponad ~4000 (ceny w komputroniku, tak orientacyjnie sprawdzałem).

W sumie to tam usłyszałem o tym historie, że na tych tańszych płytach to się karta graficzna nie zmieści, a i z obudowami to trzeba uważać, bo taka wielka karta graficzna się w niektórych się nie mieści, i już zwariowałem :S

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 gru 2014, 18:09 
Cytuj  
Ostatnio komputronik walczy ze starą legendą drożyzny i uruchomił karen.pl
Tam w rozsądnych cenach sprzedają stuff i mają salony komputronika jako miejsce reklamacji. Warto zaglądnąć.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 gru 2014, 18:49 
Cytuj  
uruchomil?
raczej kupil pare lat temu i wykorzystuje.
obie firmy mialy ceny z dupy i niewiele sie to zmienilo.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4779 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104 ... 239  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.