mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287 ... 382  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 lut 2015, 14:32 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
Ok mam pytanie - czym szyfrujecie dyski? TrueCrypt 7.1 styka czy raczej coś innego polecacie? Pamiętam, że kiedyś była afera z TrueCryptem ale już nie pamiętam o co poszło:).


Tak, laptop który wynoszę z domu jest zaszyfrowany. W pracy też. Tylko domowe sprzęty są na samo hasło (opiekunka do dzieci czasem zostawała)

Afera polegała na tym że ostatnia dobra wersja to 7.1a potem powstała akcja zastąpienia jej wersją 7.2 która podobno jest wyposażona w backdoor by USA.
Nie ma nic lepszego, testowałem trochę i szkoda zachodu.


_________________
psn

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 2 lut 2015, 14:39 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
Ok mam pytanie - czym szyfrujecie dyski? TrueCrypt 7.1 styka czy raczej coś innego polecacie? Pamiętam, że kiedyś była afera z TrueCryptem ale już nie pamiętam o co poszło:).


Afera polegała na tym, że developerzy wypuścili wykastrowaną wersje która pozwalała tylko na odszyfrowywanie danych, jednocześnie usuwając z oficjalnych kanałów wszystkie stare wersje. Przy okazji stwierdzili, że stare wersje "nie są bezpieczne" i zakończyli zajmowanie się projektem. Całość dodatkowo (przypadkiem lub nie, oceń sam) zbiegła się z audytem bezpieczeństwa więc wywołało to sporo podejrzeń i dyskusji.

Generalnie z tego co się orientuje, na dziś konsensus jest taki, że TC 7.1a jest bezpieczny (o ile zdobędziesz go z pewnego źródła, np https://www.grc.com/misc/truecrypt/truecrypt.htm)

****

Posty: 1375
Dołączył(a): 23.03.2005
Offline
PostNapisane: 4 lut 2015, 15:32 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
zaboleq napisał(a):
Ok mam pytanie - czym szyfrujecie dyski? TrueCrypt 7.1 styka czy raczej coś innego polecacie? Pamiętam, że kiedyś była afera z TrueCryptem ale już nie pamiętam o co poszło:).


Tak, laptop który wynoszę z domu jest zaszyfrowany. W pracy też. Tylko domowe sprzęty są na samo hasło (opiekunka do dzieci czasem zostawała)

Afera polegała na tym że ostatnia dobra wersja to 7.1a potem powstała akcja zastąpienia jej wersją 7.2 która podobno jest wyposażona w backdoor by USA.
Nie ma nic lepszego, testowałem trochę i szkoda zachodu.

Ale co z tego ze jest backdoor? Boisz się, że NSA pozna Twoje sekrety? Już je znają, backdoor jest w windowsie, backdoor jest w skype itd itd
Jak by NSA chcalo poznac Twoje sekrety to nic Ci nie pomoze...

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 4 lut 2015, 16:03 
Cytuj  
DirectC napisał(a):
Deshroom napisał(a):
zaboleq napisał(a):
Ok mam pytanie - czym szyfrujecie dyski? TrueCrypt 7.1 styka czy raczej coś innego polecacie? Pamiętam, że kiedyś była afera z TrueCryptem ale już nie pamiętam o co poszło:).


Tak, laptop który wynoszę z domu jest zaszyfrowany. W pracy też. Tylko domowe sprzęty są na samo hasło (opiekunka do dzieci czasem zostawała)

Afera polegała na tym że ostatnia dobra wersja to 7.1a potem powstała akcja zastąpienia jej wersją 7.2 która podobno jest wyposażona w backdoor by USA.
Nie ma nic lepszego, testowałem trochę i szkoda zachodu.

Ale co z tego ze jest backdoor? Boisz się, że NSA pozna Twoje sekrety? Już je znają, backdoor jest w windowsie, backdoor jest w skype itd itd
Jak by NSA chcalo poznac Twoje sekrety to nic Ci nie pomoze...



Według twojego toku myślenia, to rozumiem, że zostawiasz otwarty samochód i dom? Bo jak ktoś będzie chciał ci się włamać / okraść to i tak to zrobi więc po co się zabezpieczać?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 lut 2015, 16:26 
Cytuj  
nie, zgodnie z jego logiką nie ważne czy masz zamknięty dom czy samochód to i tak policja, sąd, abw itd może ci do niego wejść bez pozwolenia :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****

Posty: 1375
Dołączył(a): 23.03.2005
Offline
PostNapisane: 4 lut 2015, 16:28 
Cytuj  
Goatus napisał(a):


Według twojego toku myślenia, to rozumiem, że zostawiasz otwarty samochód i dom? Bo jak ktoś będzie chciał ci się włamać / okraść to i tak to zrobi więc po co się zabezpieczać?

Nie, według mojego toku myślenia nie założę na kierownicę dodatkowej blokady, bo jak ktoś chce coś ukraść to i tak ukradnie pomimo alarmu i blokady na kole i strażnika postawionego obok, takie fałszywe poczucie bezpieczeństwa jest wręcz urocze.

Pamiętaj, na poziomie cpu są backdoory, więc nawet jakbyś miał superhiper zabezpieczenia to jak ktoś chce to i tak się dostanie.
Ale idąc tym tokiem rozumowania to ktoś kradnie Ci dane karty kredytowej (chyba jedyne wartościowe informacje na komputerze) i zostałeś okradziony... No straszna historia, ale bank MUSI oddać Ci to co zostało skradzione, więc bardzo mi smutno, ale nie widzę sensu do napierdalania cryptów, żeby się ukryć przed NSA/NASA/TOPR czy kto tam śledzi, może jakbyś był mega zbokiem to powinieneś się chować za torami/cryptami itd, ale do tego czasu szkoda zachodu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 lut 2015, 17:38 
Cytuj  
crypt przydaje się jak się robi coś konkretnego - programuje, operuje danymi klientów, ogląda się ministrantów w akcji z księdzem. Wtedy to nie NSA jest problemem, a konkurencja. Konkurencja tc nie złamie. Starczy.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 10 lut 2015, 18:58 
Cytuj  
Dziwne pytanie ale w sumie nie mam pojęcia gdzie je zadać:
Czy w pracy dyplomowej (inzynierka) mogę zamieszczać informację o nadchodzących wydarzeniach. Na przykład:
Twórcy planują zademonstrować więcej funkcjonalności silnika na targach GDC 2015 w marcu?

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 lut 2015, 20:52 
Cytuj  
To już zależy od opiekuna Twojej pracy. Jednak jeśli to część teoretyczna to niezbyt, bo praca teoretycznie powinna być dostępna dla przyszłych pokoleń studentów.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 820
Dołączył(a): 26.02.2006
Offline
PostNapisane: 11 lut 2015, 16:23 
Cytuj  
Tania myszka do grania.
Tracer Sniper czy A4Tech Bloody TL8 Terminator czy Genius X-G510. A może ktoś coś innego zaproponuje?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 lut 2015, 19:33 
Cytuj  
A4tech F4 seria X7


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 lut 2015, 13:55 
Cytuj  
MS WMO - 40 zl
CM Xornet 70 zl
Genius Maurus 80 zl
A4tech XL-750BH i XL-760H tylko wersje na Avago 9500 - 75 zl
Hama uRage Reaper 3090

celowalbym w to:
Abyssus - stara wersja gdzies 110 zł
g100s - 80 zł
kana v2 - kiedyś była tania

A4tech F4 seria X7 - te myszy z vtrack to raczej kupa

Abyssus 2014 od 150 zł.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 lut 2015, 14:02 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
A4tech F4 seria X7 - te myszy z vtrack to raczej kupa

pewnie przetestowałeś ?
daj spokój z tą legendą avago, ten v-track daje rade i umieścili go w fajnej obudowie z fajnym softem, a to tez ważne


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 lut 2015, 14:05 
Cytuj  
i przy okazji sensor potrafi robic niezle jaja.

Nie żadna legenda, praktycznie wszystkie sensory są avago i jest ich mnóstwo. A tak naprawdę to Pixart kupil avago.

Jest za droga by ją brać, lepiej g100s, cena ta sama a cos normalnego.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 lut 2015, 14:37 
Cytuj  
g100s nie ma przycisków pod kciukiem i brak sensownego softu


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 lut 2015, 14:42 
Cytuj  
Polecilem od siebie cos i tyle. Pytający nic nie wyspecyfikowal. Niech sam wybierze.
Ja nie mam przycisku pod kciukiem tez i mi z tym dobrze.
Soft? Najlepiej, żeby w ogole nie był potrzebny.


_________________
.

***

Posty: 820
Dołączył(a): 26.02.2006
Offline
PostNapisane: 12 lut 2015, 15:57 
Cytuj  
Zdecydowałem się jednak na Roccat Lua

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 13 lut 2015, 23:23 
Cytuj  
Thepiratesbay znowu padło?
Kickass też nie działa... Co się stało?
Polecacie coś jeszcze?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 13 lut 2015, 23:48 
Cytuj  
Kickass cały czas działa.


_________________
@polygamia

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 13 lut 2015, 23:49 
Cytuj  
wtf mi kickass nie działa. Provider mi zablokował? :P

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287 ... 382  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.