mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4779 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125 ... 239  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 maja 2015, 19:22 
Cytuj  
Podłączyłem jeszcze przez USB ten dysk, bo mam taki kabel i wykrywa dysk w systemie, ale w ogóle się nie pojawia. Ewidentnie spaprany dysk. Przysłali go w sumie w worku foliowym oryginalnie zapakowany DHL-em. Trochę imo za delikatnie.

Już dzwoniłem do komputronika, jutro jadę do sklepu im go oddać. Fajnie jakby mi szybko go wymienili. Jakieś doświadczenia z tym sklepem macie i reklamacjami?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 maja 2015, 19:29 
Cytuj  
Oddasz dysk, przepakują i poleci do innego klienta :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 maja 2015, 19:31 
Cytuj  
Chamówa okrutna.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 11 maja 2015, 20:09 
Cytuj  
embe napisał(a):
Oddasz dysk, przepakują i poleci do innego klienta :)

Nie przesadzajmy, jak cos jest ewidetnie ujebane i nie do zrobienia w serwisie sklepu (typu wgranie firmware itp) to jednak leci na reklamacje, a nie ze sie wysyla nastepnemu klientowi.


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 14 maja 2015, 22:41 
Cytuj  
Orientuje się ktoś w listwach przewodzących? :]
Czy warto kupić taką listwe za 99zł:
http://www.morele.net/listwa-zasilajaca ... -fr-18468/
zamiast takiej za 29zł?:
http://www.morele.net/listwa-zasilajaca ... 5m-144563/
Czym to się różni?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 maja 2015, 23:11 
Cytuj  
zasilające

listwy takie nie chronią sprzętu elektronicznego przed uszkodzeniem, ściema od lat


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 14 maja 2015, 23:23 
Cytuj  
embe napisał(a):
zasilające

listwy takie nie chronią sprzętu elektronicznego przed uszkodzeniem, ściema od lat

Właśnie z taką opinią się spotkałem i to mi pasuje do tych listw za 30-40 zł, ale teraz znalazłem taką od APC więc pomyślałem, że może taka coś daje.

***
Avatar użytkownika

Posty: 636
Dołączył(a): 2.12.2005
Offline
PostNapisane: 15 maja 2015, 02:17 
Cytuj  
Jak już chcesz mieć tego typu ochronę to lepiej dorzucić parę groszy i kupić UPSa.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 17 maja 2015, 10:01 
Cytuj  
Obrazek
http://i.imgur.com/wXLl8B2.jpg


ciekawe jak wyjdą solidne testy i czy zaoferują coś konkurencyjnego na średnia półkę
http://wccftech.com/amd-r9-390x-nvidia- ... z3UTbJwXjN


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 maja 2015, 06:06 
Cytuj  
To raczej fake albo trochę pozmyślali. Już kilka razy w przeszłości pokazali, że ich wyniki można o kant dupy obić ;).

Jeśli 390x byłby aż tak mocny to ciekawe ile by kosztował...

Tak czy inaczej warto czekać na nowe karty od AMD. Ja jednak kupiłem 970 bo wole Nvidia i jej technologie. Jak stanieją z pwodu radków to sobie drugą dołoże jak tylko proca zmienie jeśli będzie taka potrzeba.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

**
Avatar użytkownika

Posty: 222
Dołączył(a): 13.12.2007
Offline
PostNapisane: 18 maja 2015, 06:58 
Cytuj  
Venan napisał(a):
Jak już chcesz mieć tego typu ochronę to lepiej dorzucić parę groszy i kupić UPSa.

Dokladnie, UPS to najlepsza ochrona przed jakimikolwiek przepieciami.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 28 maja 2015, 08:41 
Cytuj  
http://www.purepc.pl/procesory/intel_co ... re_i74790k
Miał być szał, szału nie ma. Skylake miał troche wreszcie odskoczyc od obecnej generacji i zmusisc ludzie do przesiadek, dodali pare procent (zegar w zegar) jak zawsze. Ale może te 14nm będą sie lepiej kręcic. Trzeba czekac na bardziej oficjalne dane, ja i tak kupuje, spodziewalem sie jednak tak z 10% wiecej.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 maja 2015, 12:17 
Cytuj  
czyli jak taki i7 4790K pewnie styknie nawet na kolejne dwie generacje intela :(


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 28 maja 2015, 15:25 
Cytuj  
Szczerze mam i5 2500k i niestety nie widzę naprawdę dużej potrzeby zmiany CPU. Przesiądę się na skylake tylko dlatego że potrzebuję dodatkowego PC.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 28 maja 2015, 15:43 
Cytuj  
Mam poważnie wątpliwości czy Intel zainwestuje w jakąś kompletnie nową architekturę zastępującą 'Core' w wydajnych liniach procesorów do czasu przejścia na następce krzemu. Czyli w następnych ~10 latach pewnie będzie dalej wolniejsza lub szybsza ewolucja tego co jest od dłuższego czasu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 maja 2015, 16:57 
Cytuj  
Jak była konkurencja między amd i intel to opłacało się wprowadzać nowe technologie na rynek i zarabiać na tym tyl na ile pozwalała właśnie konkurencja, teraz mamy monopol intela praktycznie i od dobrych pięciu lat udoskonala swoje produkty co widać na przykładzie wydajności że pięć generacji cpu różni się wydajnościowo o jakieś 40-60% plus spadek pobory mocy i scalanie podzespołów w jeden układ.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 28 maja 2015, 18:51 
Cytuj  
dlatego kupilem i5 4670 i wyjebongo , wiedzialem ze amd i intel to jak bronek i duda :lol:


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 28 maja 2015, 19:30 
Cytuj  
embe napisał(a):
Jak była konkurencja między amd i intel to opłacało się wprowadzać nowe technologie na rynek i zarabiać na tym tyl na ile pozwalała właśnie konkurencja, teraz mamy monopol intela praktycznie i od dobrych pięciu lat udoskonala swoje produkty co widać na przykładzie wydajności że pięć generacji cpu różni się wydajnościowo o jakieś 40-60% plus spadek pobory mocy i scalanie podzespołów w jeden układ.

Rynek PC do biura i internetu się znacznie zmniejszył, a to on w dużej mierze finansował postęp.

Na rynku wydajnych układów do maszyn gamingowych i wydajnych serwerów Intel praktycznie nie ma żadnej konkurencji. To nie tylko AMD, PowerPC od IBM też ledwo zipie, a sam IBM nie dość, że nie sprzedał, to dopłacił Globalfoundries (1,5 mld $ w ciągu 3 lat) w zeszłym roku, żeby ta firma przejeła jego fabryki czipów.

Nawet jakby AMD podejmowało lepsze decyzje to i tak by przegrało z Intel-em tylko by to dłużej trwało może.

Do czasu pojawienia się przełomu (czyli np. zastąpienia krzemu czymś innym) skutkującego skokowym wzrostem wydajności per $ i wobec tego wykształcenia się nowego zapotrzebowania na taką moc przez wszystkich zainteresowanych łącznie z Kowalskimi - żadnego przyśpieszenia nie będzie. Nie ma w tym biznesu, a koszty są olbrzymie.

Przykladowo ARM i co za tym idzie "małe" procesory od Intel-a się szybko rozwijały przez ostatnie lata - bo rynek mobilny rósł bardzo szybko, a koszty tam relatywnie mniejsze.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 28 maja 2015, 20:57 
Cytuj  
teraz po prostu GPU zaczyna wypierac CPU w general purpouse obliczeniach i robi to co raz lepiej


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 maja 2015, 21:23 
Cytuj  
Aldzia a w wiedzmina grasz?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4779 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125 ... 239  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.