mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 339, 340, 341, 342, 343, 344, 345 ... 382  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2016, 10:28 
Cytuj  
No ja nie piszę o dziadowaniu. Jak wspomniałem pracuję w firmie, która do jednego sklepu zatrudnia 40 programistów/grafików/testerów i dwa razy tyle contentowców.
Kumpel co na sote siedzi też ma pracownika, ale za ponad 3k netto, a nie za <2k. Plus płaci sporo za utrzymanie.
Nie wiem ile Ci płacą za zdjęcie, ale jak się coś chce sprzedać to te muszą być dobre, dobrze obrobione i opisane. Co oczywiście kosztuje. I przy skali okazuje się, że 5-10k za postawienie sklepu to i tak grosze.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2016, 10:49 
Cytuj  
Jak masz zlecenie od gównianych firm to i gówniana kasa, jak firma podchodzi poważnie do tego co robi to i kasa dobra, to jest proste akurat.
Wiele firm nadal uważa że sklep za 400zł, zdjęcia z fona, pracownik za 1800zł i będą robić biznes, jednak szybko przekonują się że to tak nie działa.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 490
Dołączył(a): 12.03.2006
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2016, 10:55 
Cytuj  
Poczytalem troche, w formie sklepiku internetowego do 1k produktow mozna wykupic subiekta gt + vendero jako sklep internetowy ktory generuje zamowienia w subiekcie.
Ludki z inserta oferuja hosting i gotowe template sklepów internetowych w ramach licencji subiekta gt. Czyli mam magazyn + kase fisklana + sklep internetowy i chyba jeszcze można dokupic wtyczke do sprzedazy detalicznej. Wszystko oparte na jednym systemie.
W teorii spelnia to moje wymagania...


_________________
WoW - retired ...?
AoC - failed
Aion - never even started

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2016, 11:04 
Cytuj  
Pwael napisał(a):
Poczytalem troche, w formie sklepiku internetowego do 1k produktow mozna wykupic subiekta gt + vendero jako sklep internetowy ktory generuje zamowienia w subiekcie.
Ludki z inserta oferuja hosting i gotowe template sklepów internetowych w ramach licencji subiekta gt. Czyli mam magazyn + kase fisklana + sklep internetowy i chyba jeszcze można dokupic wtyczke do sprzedazy detalicznej. Wszystko oparte na jednym systemie.
W teorii spelnia to moje wymagania...

W praktyce sprawdza się w hurtowniach, a nie sklepach gdzie chcesz zainteresować klienta detalicznego. Gotowy szablon i brak customizacji to bardziej wygląda jak firma janusz krzak ;)
No, ale jak tam chcesz ;) Ja się na biznesie kompletnie nie znam, wiem tylko jak to wygląda w praktyce. Zastanów się też - sklep internetowy to narzędzie. Czy oszczędzasz na podstawowych narzędziach, które są Ci niezbędne do pracy? Wielu boleśnie się przekonało, że sklep przynosi im zyski, ale żeby się rozwinąć potrzebują więcej zaoferować klientom i migracja staje się kosztowna. Koszt to jednak pikuś przy czasochłonności. Ty już teraz robisz migrację czyli wiesz jakie zyski na chwile obecną przynosi sklep. Przelicz więc to tak, aby Ci się opłacało - nie musisz się bawić w króla cebuli. ;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2016, 11:08 
Cytuj  
Wszystko zależy jakie ma perspektywy ten sklep, jeśli duże to warto zainwestować, jeśli to jednak wróżenie z fusów to zrobić plan minimum.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 490
Dołączył(a): 12.03.2006
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2016, 11:13 
Cytuj  
Rozumiem, nie chce cebulaczyć, chodzi mi o to zeby mieć wszystko w jednym rozwiązaniu na ile to tylko możliwe.
W tym momencie sklep internetowy wygląda biednie a do tego stoi na glinianych nogach.
To nie jest front end vanity fair tylko sklep z zywnoscia, ktory przyciaga glownie niskimi cenami.
Sama migracja dopiero rodzi sie w bólach i pierwsze kroki to pytanie na tym forum wiec jeszcze dluga droga przede mna.


_________________
WoW - retired ...?
AoC - failed
Aion - never even started

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2016, 11:21 
Cytuj  
To inaczej - jak chcesz utrzymać sprzedaż na obecnym poziomie to starczy plan minimum. Jak chcesz zwiększać, reklamować się, prowadzić jakąś ekspansje na rynki zachodnie, integrować się z systemami zewnętrznymi (na przykład GetResponse) to zainwestuj, bo przy planie minimum nie będzie to miało sensu.
Przy foodmarcie sprawdzaj jak dany silnik sklepu wspiera RWD, bo sporo osób szuka przepisów na tablecie/telefonie i chce od razu wygodnie kupić składniki.
Jak co to pytaj śmiało - jak wspomniałem - z samego biznesu ssę jak marek przy rozmowach o gospodarce, ale wiem z doświadczenia na jakie problemy natykają się biznesmeni w branży ecommerce. Gównosklepiki to w 99% margines opłacalności.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2016, 19:25 
Cytuj  
Tczew jak zwykle, ktos pyta o proste, ekonomiczne rozwiazania a ten wyjezdza z rozwiazaniami dla korpo. Naprawde korporacje tak ryja banie?

Z jednym sie zgodze: magento chyba bedzie dla ciebie najlepszy, ale musisz sie liczyc z wydatkiem paru k. Pracowalem na magento w UK, bardzo fajny system, do tego duzo ludzi sie na nim zna i latwo o pomoc.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2016, 20:07 
Cytuj  
Nie wyskakuję z rozwiązaniami dla korpo. Po prostu informuję, że rozwiązanie za 1-3k się nie sprawdzi. Sam kiedyś te tanie forsowałem i widzę po latach jak to moich klientów ogranicza potem. Można używać magento community, nie trzeba enterprise przecież (nawet tego drugiego bym tutaj nie polecił, bo to setki tysięcy już). To co trzeba pamiętać to to, że w community nie ma modułu RMA. Już nigdy nie polecę sklepiku za 500zł, bo widziałem kilka co stoi na zapleczu. Masakra.
Magento jest chujowe, ale chociaż jest wspierane na bieżąco. Co ważne - nie wskakuj póki co w Magento2, bo jeszcze nie jest stabilne produkcyjnie. Jeśli sklep ma przynosić te kilka tysiaczków dochodu w miesiącu to raczej nie warto stawiać go na gównie co nie? ;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2270
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2016, 20:20 
Cytuj  
Jak to ma być mały sklep co ma prowadzić Twoja dziewczyna to wcale bym sie nie pierdolił nawet z opensourcami typu presta i magento( na magento jest smyk.com i niedlugo bedzie empik) tylko brałbym gotowca w postaci saas

Jak narazie zarabiasz na tym mniej to nawet shoper da rade - masz tam wszystko integracje z kurierami/paczkomatami. platnosci i wystawianie na allegro
przykladowy sklep https://bielsko-kominki.pl/pl/c/STALOWE/2289993

A jak masz wicej kasy to IAI shop - masz tam mase modułów łączących z ERP (shoper też to ma) i tutaj strona przykładowa od znajomych co mieli biuro niedaleko mnie
http://bbhomeonline.pl/


_________________
Turbot

**

Posty: 490
Dołączył(a): 12.03.2006
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2016, 21:53 
Cytuj  
Dzieki za info, poczytam. Narazie najbardziej mnie zacheca subiekt (nie wiem jeszcze dokladnie ktory) ze sklepem internetowym jako wtyczka, wiem ze to proteza strony ale jezeli bedzie dzialac to bardzo usprawni to organizacje pracy w sklepie nawet kosztem rozwoju sklepu internetowego.


_________________
WoW - retired ...?
AoC - failed
Aion - never even started

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2016, 22:11 
Cytuj  
Przerabiałem to, nie zawracaj sobie głowy tym.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2016, 07:02 
Cytuj  
Ciekawe jakie byłoby zainteresowanie na moduł fiskalny do magento... W zasadzie od stycznia ma wejść eparagon więc chyba nawet drukarka fiskalna będzie zbędna. Tak czy siak - jestem w stanie zestawić jakikolwiek sklep napisany w php z demonem do fiskalizacji na drukarkach posnetowych więc... jest jakiś pomysł na biznes na boczku.
Jakiś model licencji miesięcznej i jazda. 150zł/mc abonamentu za taki moduł to good price?
Bo w magento na ten przykład jest cały system magazynowy i fakturowy więc brakuje tylko wydruków fiskalnych. Tylko pewnie eparagon by ten biznes zabił :/


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2016, 07:46 
Cytuj  
Pwael napisał(a):
Dzieki za info, poczytam. Narazie najbardziej mnie zacheca subiekt (nie wiem jeszcze dokladnie ktory) ze sklepem internetowym jako wtyczka, wiem ze to proteza strony ale jezeli bedzie dzialac to bardzo usprawni to organizacje pracy w sklepie nawet kosztem rozwoju sklepu internetowego.


Bez sensu podejscie.

Sklep to podstawa. Ma dobrze wygladac i dobrze dzialac, a prace zawsze mozna lepiej zorganizowac, nawet bez zaawansowanego softu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2016, 19:03 
Cytuj  
Jest jakiś sposób żeby sobie zrobić skróty do przełączania monitorów tak żeby jeden się załączał, a drugi wyłączał ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2016, 15:17 
Cytuj  
Coś z AHK? https://autohotkey.com/board/topic/2008 ... y-monitor/
Kamil ci napisze za zlewozmywak.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2016, 17:32 
Cytuj  
embe napisał(a):
Jest jakiś sposób żeby sobie zrobić skróty do przełączania monitorów tak żeby jeden się załączał, a drugi wyłączał ?

A Win+P nie wystarcza? Opcje "tylko ekran" i "tylko drugi ekran"?

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2016, 17:44 
Cytuj  
Chcemy ze znajomymi miec jakas przestrzen na prywatne dyskusje, rowniez w necie. Co polecacie? Zalozyc forum, slacka, cos innego?


_________________
.


Ostatnio edytowano 9 wrz 2016, 17:50 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2016, 17:47 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
embe napisał(a):
Jest jakiś sposób żeby sobie zrobić skróty do przełączania monitorów tak żeby jeden się załączał, a drugi wyłączał ?

A Win+P nie wystarcza? Opcje "tylko ekran" i "tylko drugi ekran"?

X.

o kur... lol wtf

dzięki :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2016, 18:26 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Chcemy ze znajomymi miec jakas przestrzen na prywatne dyskusje, rowniez w necie. Co polecacie? Zalozyc forum, slacka, cos innego?


discord?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 339, 340, 341, 342, 343, 344, 345 ... 382  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.