mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 342, 343, 344, 345, 346, 347, 348 ... 382  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2016, 17:19 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
Zeta za post sobie placisz?


-REKLAMY: banery, posty reklamujace, linki serwisów nie mogą być zamieszczane bez wyraznej zgody administracji forum.


Przeciez to jest powszechne na forum, szczegolnie w tym dziale.

Na tym forum jest jakas administracja?? :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2016, 18:28 
Cytuj  
chu... kur.. piz... jak dowiedzieć się jaki jest bezpośredni adres do strony na linuxpl, od której odpięta jest domena ?
ewentualnie jaka jest ścieżka żeby podpiąć do ich domyślnego xxxx.linuxpl.info nie znam się kur.. na tym, a help dopiero jutro.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2016, 22:38 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Na tym forum jest jakas administracja?? :)


Na tym polega haczyk ;]


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2016, 09:22 
Cytuj  
moglaby jakas dobra duszyczka pogooglowac i sprawdzic co gdzie pierdolnelo. Z iphone nie moge odebrac poczty na gmailu, nie moge otworzyc google.com (oprocz tego kilku innych stron jak yahoo etc.,). Jeszcze o 7.30 wszystko dzialalo bo z tej godziny mam ostatniego maila.
Probowalem pod safari, probowalem puffina - nie ma roznicy. Moze jakies DNSy siadly i trzeba je zmienic. Providera (EE) chyba mozna wykluczyc bo tutaj pisze ;)

Jak bez reki sie czuje ;)

**

Posty: 490
Dołączył(a): 12.03.2006
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2016, 20:10 
Cytuj  
Po przesiadce na Win10 (fresh instal) mój hdd na magazyn wariuje, performance monitor pokazuje 0% użycia dysku a mimo to hdd led ciagle miga i slysze jak głowica wykonuje regularne krótkie ruchy, nie mam tam żadnych programow poinstalowanych.
Zrobilem format dysku, przepiąłem go na inny kontroler sata na mobo. Wyłączyłem indeksacje, ustawiłem sztywny swap file, wyłączyłem hibernacje i przywracanie systemu.
Wyłączyłem buforowanie.
Sciagnąłem soft producenta do sprawdzenia dysku, nie wykryło żadnych błędów. Testy robiłem kilkukrotnie.

Jedyne co zauwazyłem to jak komp działa kilka godzin to drastycznie spada transfer na tym dysku, na starcie mam standard ~130mb zapis/odczyt potem(kilka godzin) spada do 3mb

Dysk chodzi na ahci.

WTF?


_________________
WoW - retired ...?
AoC - failed
Aion - never even started

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2016, 20:38 
Cytuj  
Masz możliwość wyłączenia AHCI ?
Jest jeszcze intel rapid, który czasami szaleje, a mogłeś zainstalować go.
Chyba że zbieg okoliczności i dysk pada.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2016, 20:39 
Cytuj  
Ja wyłączy ahci to chyba mu sie system nie zbotuje. Na pewno to działa po włączeniu ahci, nie wiem jak na odwrót.

**

Posty: 490
Dołączył(a): 12.03.2006
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2016, 20:55 
Cytuj  
Gdy pod winda dalem disable na tym dysku to sie uspokoił, wiec chyba to warstwa aplikacji a nie kontroler. Zakladam ze to jakis "feature" win10, dysk chodzil rok na win7 a potem 3 lata na win8.1 i nie bylo takich problemow.
Robie full testa w hdtune na bad sektory. Ale koncza mi sie pomysly.


_________________
WoW - retired ...?
AoC - failed
Aion - never even started

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2016, 21:09 
Cytuj  
odczekaj 2-3dni. Wiem, że brzmi idiotycznie, ale po świeżej instalce windowsa też miałem tak, że HDDki mi szalały. Wszystkie.

**

Posty: 490
Dołączył(a): 12.03.2006
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2016, 21:16 
Cytuj  
Winde zainstalowalem pod koniec lipca. Probowalem wylaczac windows defendera, uruchamialem system maintenance, upewnialem sie ze zadne procesy nie korzystaja z dysku.
Probowlaem robic ta nowa defragmentacje/optimisation, ale po formacie to ciagle pokazuje ze nie trzeba.


_________________
WoW - retired ...?
AoC - failed
Aion - never even started

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2016, 21:24 
Cytuj  
win8 i win10 nie mieli już dyskami, problem sprawia czasami intel rapid, a w bios jak masz możliwość wyłączenia dla tego konkretnego dysku AHCI to byłby dobry test.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2016, 12:05 
Cytuj  
Wracając do mojego "świerszczenia" w kompie. Wiem, że wzbudzają się cewki w zasilaczu, tyle że ma to związek z pracą karty graficznej. I tak, jak karta jest wstanie spoczynku (Core / Memory Clock 253 / 202, Voltage 0.6250) to cewy się wzbudzają. Jak karta jest w jakimś stopniu obciążona (Core / Memory Clock 1620 / 2052, Vlotage 0.7xxx) to efekt ten znika. Kurde, nie wiem, co z tym fantem zrobić.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2016, 13:26 
Cytuj  
Obstawiam kondensatory kończące swój żywot bo cewki jeśli tam są takie co mogą piszczeć to będą szalały przy obciążeniu.
O ile cewka nie jest niebezpieczna dla sprzętu to już kondensator potrafi narozrabiać.
Nie doradzę ci konkretnie bo żeby to zdiagnozować trzeba sprawdzić pojemność kondensatora.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2016, 17:17 
Cytuj  
uzywam internetu z telefonu, generalnie do tej pory nie bylo problemow z graniem na nim w gry

ale ostatnio zrywa mi ciagle polaczenie w WOT, czasami co 2 min a czasami co 30 min

wiecie co moze byc problemem ?


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1463
Dołączył(a): 29.10.2009
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2016, 14:56 
Cytuj  
Mam problem z siecią.

Jest taka sytuacja.
PC1
PC2
PC3
PC4 ( jako serwer plików )

Wszystkie są podłączone do switcha i widzą serwer, udostępnione pliki, dyski sieciowe.

Chciałem dziś podłączyć pod sieć lapka ( win10 przez kabel ). Automatycznie wykrył mi IP etc. Ale nie widzi serwera, dysków sieciowych. Widzi natomiast PC1-3 i wszystkie te PC widzą w sieci lapka.

Po prawie 4 godzinach zrezygnowałem bo już nie mam pomysłu co zrobić. Czy trzeba przeprowadzić jakąś procedure w systemie? coś zmienić, dodać może?

Za jakiś czas może będzie zakupiony normalny serwer ale to nie zmienia faktu, ze powinno działać.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2016, 15:23 
Cytuj  
@up

Jaki system na serwerze (win 10 ma problemy z Linuxem w pewnych konfiguracjach) Jaki system na pozostałych PC? Próbowałeś ręcznie wpisać ścieżkę w eksploratora (\\<NazwaSerwera>\<ścieżka zasobów>)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1463
Dołączył(a): 29.10.2009
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2016, 15:27 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
@up

Jaki system na serwerze (win 10 ma problemy z Linuxem w pewnych konfiguracjach) Jaki system na pozostałych PC? Próbowałeś ręcznie wpisać ścieżkę w eksploratora (\\<NazwaSerwera>\<ścieżka zasobów>)


Wpisywałem ręcznie ale nic nie znalazł. Na pozostałych PC są Win XP, Win 7, Win 8. Na serwerze jest bodajże XP. Wszystkie poza Win10 na lapku go widzą. Znalazłem jakiś temat o tym i sporo ludzi ma z tym problem http://www.tenforums.com/network-sharin ... er-29.html

Tyle, że ja widzę inne PC w sieci a tego ze serwerem nie.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2016, 19:03 
Cytuj  
Upewnij się, że masz zaznaczone: Control panel > Programs > Turn Windows features on and off > SMB 1.0
Upewnij się, że grupa robocza jest ta sama na wind 10

Jeszcze potencjalnie to: https://techjourney.net/cannot-connect- ... indows-10/ Miałem kiedyś z tym problem na win 10 żeby dostać się do linuxowego zasobu
Więcej mi do głowy nie przychodzi.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2016, 13:30 
Cytuj  
Pytanko, czy opcja CPU SVID SUPPORT w BIOSie powinna być włączona czy wyłączona?


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2016, 14:20 
Cytuj  
Jeśli masz kręcone wszystko i manualnie ustawiasz to wyłączone ma być.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 342, 343, 344, 345, 346, 347, 348 ... 382  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.