mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2005, 12:31 
Cytuj  
Sytuacja jest taaaaka... :)

Ghostowalem partycje systemowa z dysku C (ATA) na G (SATA).
Pozniej zmienilem kolejnosc botowania sie dyskow (Sata first).
Zmienilem lokalizacje pliku wymiany (z C na G).
W system=>advanced=>enviromental variables zmienilem wszystkie odwolania z G na C.
Partition magic kazalem zmienic wszystkie wpisy systemowe i dostep do programow z C na G.

I teraz... jesli bootuje sie dysku serial ata i jest podlaczony tez dysk ata (ze "starym systemem) to wszystko chodzi.
Ale wyjme dysk ATA i zostanie sam serial ata to juz nie.

Botuje sie, czarny ekran z logo windows i tym niebieskim znaczkiem postepu ladodowania systemu przechodzi ale zatrzymuje sie na ekranie gdzie powinien byc wybor uzytkownika (wyglada to bardzo podobnie - blue screen z malym logo win XP powinno byc po lewej stronie a po prawej wybor usera ale zamiast tego jest tylko to logo na srodku ekranu i koniec - zadnego komunikatu why nie chce dzialac).

Jakby ktos kumal co mozna jeszcze sprobowac zrobic to bylbym wdzieczny za pomoc :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2005, 12:34 
Cytuj  
to samo co Smolikowi moge polecic
http://forum.infojama.pl/

Mysle ze tam sa 'mocne glowy' i beda w stanie Ci pomoc :)

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2005, 13:19 
Cytuj  
ponieważ przenosiłeś system na inny dysk bez uprzednich zmian w rejestrze systemu, wszystkie wpisy odnośnie ścieżek dostępu do folderów użytkownika oraz folderów systemowych ciągle prowadzą bezwzględnie do lokalizacji C:\...
pierwszej partycji dysku SATA nie jest przypisana litera C:\ dlatego jest problem z załadowaniem systemu

moje rady? odpal XP (z kompaktu) w trybie przywracania usług i użyj komend fixboot i fixmbr (ewentualnie wpisz komendę 'help' i znajdź te 2 opcje bo nie pamiętam dokładnej pisowni)
innym wyjściem jest użycie narzędzia "sysprep" znajdującego się na kompakcie z windowsem co pozwoli ci na przygotowanie przeniesienia systemu na inny dysk

(polecam również grupy dyskusyjne, albowiem niezłe jaja wychodzą przy próbach przenosin windowsa - mi przerzutka systemu zajęła - o zgrozo - 3 dni ! )
powodzenia


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2005, 14:09 
Cytuj  
joshe napisał(a):
wszystkie wpisy odnośnie ścieżek dostępu do folderów użytkownika oraz folderów systemowych ciągle prowadzą bezwzględnie do lokalizacji C:\...
pierwszej partycji dysku SATA nie jest przypisana litera C:\ dlatego jest problem z załadowaniem systemu


Uzylem tej opcji w Partition Magic do poprawienia tego i nie pomoglo.
Moge tez z PM zamienic dyski miejscami ale wydaje mi sie ze jesli on odpalajac sie sam nie jest w stanie ruszyc nawet w trybie awaryjnym to problem jest w innym miejscu :(


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.