mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 5 gru 2005, 18:38 
Cytuj  
Od dluzszego czasu mam maly problem (dla mnie maly ale ojciec juz szalu dostaje). Mam neo na sagemie, podlaczone do mojego kompa na winxp. Komputer chodzi 24/7, ale za cholere niemoge udostepnic ojcu lacza. Kiedys uzywalem programu WinProxy ale dzialalo tylko http, + zzeralo troche sporo zasobow.

Ma ktos moze z tym doswiadczenie ? Ten kreator w windowsie niestety nie dziala :<


edit: aha narazie zakup routera odpada (brak kasy ;P)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 5 gru 2005, 19:24 
Cytuj  
W jednym komputerze 2 karty sieciowe w drugim jedna.

W komputerze A (2 karty sieciowe) kartę 1 ustawiamy tak aby była podłączona do sieci a kartę 2 podpinamy skrossowanym kablem do komputera B.

Ustawienia karty 1, tak aby komputer A mógł wejść do sieci ;-) I ustawiamy, udostępniamy podłączenie do sieci poprzez tę kartę.

Ustawienia karty 2

Protokoły:

Tcp/ip
Harmonogram pakietów QoS
Klient sieci microsoft networks
Udostępnianie plików i drukarek w sieciach microsoft networks

Ustawienia tcp/ip
IP :: 192.168.0.1
Maska :: 255.255.255.0
Brama :: Pusto

Deenesy sam sobie wybierasz ;-)

W komputerze z jedną kartą sieciową ustawiamy takie same protokoły.

Ustawienie tcp/ip
IP :: 192.168.0.2
Maska :: 255.255.255.0
Brama :: 192.168.0.1

Co do adresu 192.168.0.2 możesz wybrać inny który jest przydzielony do sieci lokalnej.

Powinno działać.

SvD.

edit:

Karta która łączy się do sieci po kliknięciu na nią PPM -> Właściwości-> zaawansowane -> Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera <- zaznaczamy to i wybieramy kartę sieciową połączoną z komputerem B


_________________
Obrazek

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 5 gru 2005, 19:29 
Cytuj  
Zaraz sprawdze.

Do sieci lacze sie przez modem na usb, ale to chyba nie wazne ;) Karty pomiedzy komputerami sa polaczone kablem scrossowanym ;p


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

**

Posty: 372
Dołączył(a): 30.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 gru 2005, 19:56 
Cytuj  
hmm winxp+neo+sagem usb na jednym kompie+3 kompy+router (z wylaczonym DHCP bo inaczej dzielenie nie dziala) = dzialajace normalnie dzielenie lacza w prosty banalany sposob wykonane kreatorem sieci domowej dostepnym w winxp. W sumie bez routera i polaczone bezposrednio powinno dac to samo.


_________________
Nie ma rzeczy niemozliwych, sa tylko nieoplacalne.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 5 gru 2005, 20:10 
Cytuj  
No wlasnie nie daje, teraz wlaczylem wszystkie mozliwe uslugi ktore mialem wylaczone, bo moze one zawalily.

Problem narazie ze nie da sie sprawdzic poniewaz ojca komp ma uszkodzony zasilacz i czasami niedaje rady nawet go odpalic ^^"

(zasilacz 260w chyba, chodzil na nim moj amd64 3000+, 1gb ramu i gf6600gt, nie bylo problemow puki nie podkrecilem grafy i procka, poczulem topiacy sie plastik i okazalo sie ze jeden kabelek sie przepalil ^^" cud ze w ogole dzialal, teraz u ojca to cos odpala kompa, ogolnie dziala ale czasami zwiechy no i problem odpalic kompa ;P)


edit: nie dziala :< ogolnie komputery sie widza i odpowiadaja na pingi ale internetu nie udostepnia


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 gru 2005, 08:53 
Cytuj  
A ja kupilem sobie cos takiego i mam spokoj swiety ;)
http://42.pl/u/f2A

X.


_________________
http://zaginiony.net

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 gru 2005, 10:08 
Cytuj  
Ashton, na kompie ojca nie masz ustawione na stałe dns-u. Imho.
194.204.159.1
i secondary 194.204.152.34


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 6 gru 2005, 10:45 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
Ashton, na kompie ojca nie masz ustawione na stałe dns-u. Imho.
194.204.159.1
i secondary 194.204.152.34


Dokładnie. DNSy muszą być ustawione na Twoim komputerze, na karcie która jest połączona do sieci.

SvD.


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 gru 2005, 11:48 
Cytuj  
Błąd :D
Na kompie, który jest podłączony do netu nie musi być jeśli jest zaznaczona opcja pobierania dns-u w momencie połączenia. Za to na drugim kompie, tym który jest przypięty do pierwszego musi być ustalony dns.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 gru 2005, 11:55 
Cytuj  
Ashton..... mam taki sam sprzet i zero problemow.
Najlepsze rozwiazanie to zakupic sobie za 50zl huba i rozdzielasz siec po kompach w domku :)

Aha.... i nie zrobilem nic co powyzsi "znawcy" sugeruja :)

Po prostu zwykly hub zalatwia ci cala sprawe.


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 gru 2005, 12:16 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Po prostu zwykly hub zalatwia ci cala sprawe.

Oczywiscie, zalatwia sprawe z siecia lokalna. Tyle, ze tu jest mowa o udostepnieniu internetu. Czyli poza hubem musi byc jakis router. Moze byc sprzetowy, moze tez za router robic jeden z komputerow (chocby wlasnie zwykle udostepnianie sieci w XP). Znawco.

X.

PS. I raczej zalozyciel watku huba ma, chyba ze sie laczy karta-to-karta cross kablem.
PS2. No tak, nie doczytalem. Cross kabel. Czyli hub niepotrzebny, za to urzadzenie routujace wymagane.


_________________
http://zaginiony.net

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 gru 2005, 12:25 
Cytuj  
Xanth ile kosztowało to twoje cudo i czy idzie w nim przydzielić pasmo na konkretnego kompa ?


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

****

Posty: 1282
Dołączył(a): 16.07.2003
Offline
PostNapisane: 6 gru 2005, 12:51 
Cytuj  
Koszt ADSL-Router (bo taki musi byc, ktory obsluguje Neostrade) to jakies 180-230 zl za cos "fajniejszego"
Ja mam Asmaxa i nie narzekam. Zero problemow... no moze poza ograniczona iloscia Virtual Servers czyli przekierowywaniu portow na dany IP w podsieci :( Ale Tobie bedzie to zbyteczne.
Polecam.


_________________
Nie ma fajnych mmorpg.
Muzyka relaksacyjna

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 gru 2005, 12:59 
Cytuj  
Jaki to ma pobór mocy ? Jestem po prostu ciekawy kiedy mi się zwróci koszt zakupu przy oszczędzaniu energii elektrycznej :D


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 gru 2005, 13:00 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
Xanth ile kosztowało to twoje cudo i czy idzie w nim przydzielić pasmo na konkretnego kompa ?

To jest najprostszy routerek z hubem i firewallem, bez mozliwosci ograniczania pasma. Podlaczasz kable, uruchamiasz, dziala. Kosztuje cos kolo 200 zet ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

****

Posty: 1282
Dołączył(a): 16.07.2003
Offline
PostNapisane: 6 gru 2005, 13:03 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
Jaki to ma pobór mocy ? Jestem po prostu ciekawy kiedy mi się zwróci koszt zakupu przy oszczędzaniu energii elektrycznej :D


...


_________________
Nie ma fajnych mmorpg.
Muzyka relaksacyjna

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 gru 2005, 13:08 
Cytuj  
Dobra, przeczytałem specyfikację ;) 9V z wydajnością prądową 1A, 9W. No w ciągu roku może się zwrócić przy różnicy opłat między włączonym 24h/dobę kompie.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

****

Posty: 1282
Dołączył(a): 16.07.2003
Offline
PostNapisane: 6 gru 2005, 13:20 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
Dobra, przeczytałem specyfikację ;) 9V z wydajnością prądową 1A, 9W. No w ciągu roku może się zwrócić przy różnicy opłat między włączonym 24h/dobę kompie.


LOL może? Zwróci się na 100% Nawet nie masz co porównywać :/


_________________
Nie ma fajnych mmorpg.
Muzyka relaksacyjna

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 gru 2005, 13:30 
Cytuj  
ile teraz się płaci za 1kWh?

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 gru 2005, 14:17 
Cytuj  
Próbowałem znaleźć coś na ten temat i wyszło mi takie coś:
Miesięczną opłatę za usługę przesyłową oblicza się według następującej zależności:
Obrazek
gdzie:
Op - opłata za usługę przesyłową wyrażona w zł,
SSVn - składnik stały stawki sieciowej w złotych za jednostkę mocy na miesiąc z zastrzeżeniem pkt. 5.1.4 i 5.1.5.,
P - moc umowna wyrażona w jednostkach mocy czynnej,
SZoP - składnik zmienny stawki przesyłowej,stanowiący sumę składnika zmiennego stawki sieciowej i stawki systemowej, o którym mowa wpkt. 5.1.2, wyrażony w złotych za jednostkę energii,
E - ilość pobranej energii elektrycznej wyrażona w jednostkach energii.

:o


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.