mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 9 sty 2006, 22:11 
Cytuj  
Otoz zastanawiam sie nad zmiana dostawcy intenetowego, ale zaistnial drobny problem. Mianowicie chodzi o to ze jest to lacze radiowe, antena jest okolo 1,5 km w lini prostej, kumpel ktory juz posiada owo lacze w ciagu dnia wyciaga 120kb/s, zas kolo 2.00; 3.00 w nocy nawet 350-400 kb/s. Ja jestem odrobine nizej niz ow kumpel i jestem troche zasloniety drzewami, nic poza nimi nie stoi na drodze (zadne gorki, budunki, szczyty etc.) i teraz mam pytanie czy latem jak mi to wszystko zarosnie liscmi, nie bedzie w jakis sposob zaklocalo mi neta? Kumpel ma czysto (w sensie nic nie stoi na drodze) takze go problem nie dotyczy, a jak to bedzie wygladalo u mnie?




ps: niestety nie znam zadnych parametrow technicznych owego lacza :/


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 9 sty 2006, 22:33 
Cytuj  
Jak zakladalem radiowke w pracy to specjalnie gosc wszukal takie miejsce na umieszczenie nadajnika, zeby nie bylo pomiedzy mna a nim zadnyc drzewek. Wiecej szczegolow nie znam ale wnioskujac z tego co napisalem mozna przypuszczac, ze ma to jakiestam znaczenie.


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 9 sty 2006, 23:51 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
Jak zakladalem radiowke w pracy to specjalnie gosc wszukal takie miejsce na umieszczenie nadajnika, zeby nie bylo pomiedzy mna a nim zadnyc drzewek. Wiecej szczegolow nie znam ale wnioskujac z tego co napisalem mozna przypuszczac, ze ma to jakiestam znaczenie.


Musi być "line of sight" czyli "czysto i przejrzysto" między nadajnikiem a anteną u ciebie.
Się czyta Fakt się wie 8)


_________________
Obrazek

**

Posty: 305
Dołączył(a): 25.11.2004
Offline
PostNapisane: 10 sty 2006, 00:57 
Cytuj  
Jak juz Zychoo i Zderzaq napisali, szalenie istotne jest, abys mial widocznosc w linii prostej. Wielu operatorow nie godzi sie na zakladanie radiowek zima/pozna jesienia/wczesna wiosna z powodu "za dobrej" widocznosci.

Dobrze by bylo gdybys raczyl pokazac jakas fotke jaki masz ten drzewostan, bo na sucho to ciezko cos powiedziec. Ale fakt, jesli z dachu twojego domu/mieszkania nie ma czystej widocznosci z antena, to raczej nie mysl o radiowce. Bo to wtedy musialbys miec silniejsza antene a nadajnik musialby miec antene kierunkowa wycelowana w Ciebie aby zwielokrotnic moc sygnalu. Niesie to za soba koszta, i klopoty. Bo nawet przy takim sprzecie bedziesz miewal packet losty, double packety albo poprostu faktyczne zgony lacza. A "dzieki" mocniejszej antenie odbiorczej bedziesz zbieral szumy z calej okolicy.

Duzo tez zalezy od ISP, jak potrafi dobrac sprzet itp. Jesli to jakas mala firma co robi to na osiedle i jest raczej dzielem paru kumpli ( co wnioskuje po transferach ) to na za wiele nie licz.


_________________
QpSeCzolg i na ryby...

"Demokracja tym sie różni od Anarchii, że jest cichsza."

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 10 sty 2006, 01:10 
Cytuj  
Husquarna w ręce i tnij :).


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 10 sty 2006, 01:20 
Cytuj  
Jak juz to stihl shad;]

Ja ma drzewa domy i w chuj innych rzeczy i mi lapie ;] mysle ze moze Ci spac zasieg czy tam moc zasiegu o 3-4% ale nic poza tym:)

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 10 sty 2006, 09:22 
Cytuj  
Shadhun_ napisał(a):
Husquarna w ręce i tnij :).


Hehe juz o ttym myslalem, ale nie moje teren ;)
W sumie jest to firma www.lasnet.pl, oblsuguje kilka osiedli w moim miescie, tylko ja musialem trafic na taki feralny blok :/


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 10 sty 2006, 11:34 
Cytuj  
To pomysl czy nie dalo by sie namowic wlascicieli terenu do wyciecia drzewka lub obciecia galezi..


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

*

Posty: 69
Dołączył(a): 15.06.2005
Offline
PostNapisane: 10 sty 2006, 13:06 
Cytuj  
Mysle ze jesli bedziesz chciał założyc to i tak będzie musiał przyjść do ciebie koleś i najpierw jakimś tam urządzeniem zmierzyć siłę sygnału. Jeśli będzie bardzo dobra to nawet jeśli te drzewa wiosną zarosną to spadek sygnału powinien być znikomy i nie wpływać na jakość połączenia.

Dobrym wyjściem bedzie poczekać do wiosny jak drzewa zarosną i wtedy zmierzyć siłę sygnału

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 10 sty 2006, 13:20 
Cytuj  
A jakie masz parametry tego lacza gwarantowane..
Moj brat na poczatku po zainstalowaniu radiowki mial super transfery..ale z czasem jak dolozyli ludzi okazalo sie ze po wprowadzali limity, i niebylo juz tak swietnie :))

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 sty 2006, 13:36 
Cytuj  
Wg. info ze strony to jest 256/64kbit, jak kolezka wyciaga 1Mbit a w nocy 2-3Mbity swiadczy pewnie o tym ze w sieci jest malo osob albo maja ta lipna taryfe z ograniczeniami (vide Webtaryfa).

Ja bym sie trzymal z daleka od tej firmy. Nie dosc ze maja oplaty za zerwanie umowy (pewnie nie mozna podpisac na czas nieokreslony). To jeszcze w taryfie niby pozbawionej limitow czytamy "dla osob optymalnie wykorzystujacych potencjal Inetu" czyli jak wg. Pana admina przestaniesz go optymalnie wykorzystywac to Ci przytnie pasmo...


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 10 sty 2006, 14:31 
Cytuj  
hehe akurat admin tej sieci to moj dobry kumpel takze nie mam sie czego obawiac, ide pstrykne fotke, pokaze wam jak to wyglada.


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.