mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 lut 2006, 18:40 
Cytuj  
Witam, mam zamiar kupic sobie jakis wiatrak na karte graficzna, bo moj obecny zaczal od jakiegos czasu chodzic jak traktor. Chwilami wzbudza sie i jest naprawde glosny (do tego stopnia, ze zaglusza cd-rw), a do tego obawiam sie, ze pewnego dnia go najzwyczajniej w swiecie szlag trafi i tyle pogram na swojej karcie. Zalezy mi na wydajnym, cichym chlodzeniu (tak, zeby nie zagluszalo mojego dualfanowego Chiefteca), radiatory na pamieci i na co tam jeszcze potrzeba, nie potrzebuje zadnych swiecidelek, bo motywy w stylu pimp my video card srednio mnie podniecaja.

Przegladalem allegro i widze jakies Zalmany (wiem tylko tyle, ze to ok firma), Pentagramy (z doswiadczenia wiem, ze ta jest juz ''troche'' mniej ok, ale moze wiatraki maja dobre?) i jakies Arctic NV Silencery( te wygladaja jak moje obecne chlodzenie na karcie). Co byscie polecali? Moze cos innego? I ewentualnie gdzie kupic? Sa jakies pro sklepy do tego _warte uwagi_ (szybka wysylka, niska cena itd.)?

Ostatni raz kupilem cos od Pixelview... Niby karty sprawuja sie ok, ale ich wiatraki wytwarzaja dzwieki jak sokowirowka conajmniej.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 lut 2006, 19:40 
Cytuj  
Używam zallmana, mam go aktualnie wpiętego na 5900XT ale pasuje z tego co piszą na ulotce do wszystkich rodzajów kart (ma dwa rozne mocowania). Można go podpiąć na 12 V - już go trochę słychać i na 5V - nie słychać.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 lut 2006, 19:41 
Cytuj  
Hej. Na szybko tylko napisze Ci www.cooling.pl . Nie mam nic wspolnego z ta firma, poza tym ze jestem ich klientem. Moze sie skupisz na pasywne chlodzenie?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 10 lut 2006, 22:23 
Cytuj  
Kupuj zalmana vf700 cu, w zestawie od razu radiatorki na pamieci.
Pentagramy w prawdzie tansze, ale maja pojebane mocowanie i mozna uszkodzic karte, czego chyba nie chcesz.


_________________
@polygamia

**

Posty: 223
Dołączył(a): 16.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 lut 2006, 23:19 
Cytuj  
Ja bym powiedzial ze wszystko zalezy od kasy jaka bedziesz mial zamiar na to wydac i wlasciwie jedynie od tego. Pentagramki sa tansze, jednak konstrukcje wykonane z mniejsza dbaloscia (podstawa to wypolerowanie na lustro, czego w Zalmanach robic nie trzeba). Jesli zalezy ci na ciszy zawsze mozesz skorzystac z chlodzenia pasywnego, jednak wtedy kosmiczne podkrecanie odpada (chyba ze domontujesz wiatraczek). Silencer na starym 9700 sprawdzal sie slabo. Nie wiem jak konstrukcje nowsze ale ja jednak bym odradzal.
Moge rowniez polecic http://www.cooling.pl/ jak i (w tym wypadku) allegro.

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 lut 2006, 00:04 
Cytuj  
Ok, dzieki. Zdecyduje sie na tego zalmana chyba ostatecznie, bo mi sie podoba i nie jest wcale duzo drozszy od tych lepszych pentagramow. Pasywne chlodzenie chyba ok (mialem kiedys P2-400 bez wiatrakow :E), ale chyba karta bedzie sie za bardzo grzala, podkrecam minimalnie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 lut 2006, 02:26 
Cytuj  
konrador napisał(a):
Ok, dzieki. Zdecyduje sie na tego zalmana chyba ostatecznie, bo mi sie podoba i nie jest wcale duzo drozszy od tych lepszych pentagramow. Pasywne chlodzenie chyba ok (mialem kiedys P2-400 bez wiatrakow :E), ale chyba karta bedzie sie za bardzo grzala, podkrecam minimalnie.

Ja mam gigabyta 6600gt z pasywnym chlodzeniem, dziala standardowo 500/1100. Temperatura chyba w normie, 80 stopni ponizej krytycznej po paru godzinach gry. Chlodzenie bylo wraz z karta, nie pamietam producenta.

***
Avatar użytkownika

Posty: 966
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 lut 2006, 19:12 
Cytuj  
http://www.cooling.pl/product_info.php? ... cts_id=785
To kupilem, to sam zamontowalem w 2 minuty, to mi chlodzi karte o 30-40 stopni lepiej niz pasywniak firmowy z silentpipe :)

Aha - w razie co moge tanio odstapic swoj pasywny uklad z karty GeForce 6600GT Gigabyte Silent Pipe 128MB (500/1000) VIVO/DVI (PCI-E)
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=24404


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 11 lut 2006, 19:20 
Cytuj  
Ten silencer fajny, tylko nie ma regulacji obrotow.
A def. chlodzenie lepiej trzymaj, jak karta padnie to juz jej nie zareklamujesz. ;]


_________________
@polygamia

**

Posty: 223
Dołączył(a): 16.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 lut 2006, 20:43 
Cytuj  
ARCTIC COOLING - NV Silencer 6 rev. 2.0 jest ... slaby. Zalman VF700-Cu + radiatory na pamięci BGA 8szt zapewni doskonale, ciche chlodzenie. Z tego co czytalem latwiej zamontowac Zalamana niz Pentagramy ktore sa torszke tansze. Doplacisz i masz cos co bedziesz mogl zamontowac nie tylko na obecenej karcie, ale pewnie i na zanacznie szybciej (nie wspominajac o mozliwosciach OC).

****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 13 lut 2006, 14:29 
Cytuj  
Ja mogę polecić ten sklep: http://www.pc-cooler.com.pl/
Kupowałem u nich wentyle do obudowy, wentyl na procka i chłodzenie na grafikę też - ceny zawsze były "user friendly" ;)


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.