mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 17:51 
Cytuj  
Hm, mam małe pytanie do ludzi bardziej doświadczonych w tym temacie ode mnie.
Czy ktoś orientuje się, ile kosztowałby dobry laptop z 1 GB ramu, procesorem około 2 GHz i kartą graficzną na poziomie Gf 6k? (Tzn. taki, który pociągnąłby większość mmorpgów, jak L2, FFXI, WoW etc.).

Z góry dzięki za pomoc :>


_________________
Obrazek

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 17:57 
Cytuj  
http://www.alienware.com/

w uk kupisz.... pozatym na ebay chodza po okolo 900$


Mozesz tez kupic shitty ferrari ktore jest na pl rynku, ale imo najlepiej oplaca sie alienware - jedyne laptopty do grania :)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 18:00 
Cytuj  
Myślałem ewentualnie nad kupieniem czegoś w Austrii, bo co jakiś czas tam jeżdżę ;>


_________________
Obrazek

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 18:06 
Cytuj  
Moze tez znajdziesz i tam, ale jak mowilem, tylko alienware jezeli do grania.

Zreszta mozesz zamowic netem, przesylka z uk/niemiec bedzie tansza niz kupno alienware w polsce ;)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 21:13 
Cytuj  
http://forum.notebookreview.com/

Jak kupowalem swoj to przegladalem ich recenzje. Jest ich mnostwo i sa robione przez userow a nie przez oplacanych dziennikarzy.
Masz pelen przekroj od DTR'ow (desktop replacement) po Ultra portable...

IMHO powinienies zainteresowac sie Asusem Z71v spec. ma taka o jaka pytasz (chociaz to nie jest DTR). Nowy kosztowal ok. 800$ ostatnio jak patrzylem. Asus ma bardzo dobrej jakosci komponenty i rewelacyjne wyswietlacze.

Jak masz wiecej funduszy to sciagnij sobie Sagera to sa DTRy z prawdziwego zdarzenia, ale kosztuja fortune. Jak poszukasz na tym forum to znajdziesz angielski boutiqe shop ktory sprzedaje rebranded Sagery mi nazwa wyleciala z glowy.
No i warto poczekac na Turiona X2 ktory bedzie znacznie mniej energochlonny niz inteleowskie Dual Core'y.

Ah, a Alienware mial do tej pory fatalna opinie. Ale jako ze zostal kupiony przez Della to pewnie sytuacja ulegnie zmianie.

BTW jak nie potrzebujesz laptopa to nie kupuj. Za rownowartosc kup sobie GF7800 w SLI do tego athlona X2 i 2 giga ramu. Beda to znacznie lepiej wydane pieniadze.
Mobilnosc i DTR nie ida w parze, te laptopy sa ciezki a ich zasilacze waza drugie tyle a zywotnosc na baterii siega 45min. Do tego zima moga sluzyc za grzejniki...
Jak juz, to kup takiego mainstream'a jak ten Asus. (albo jakiegos Della ale DTR np. uzywanego Della 9300 albo XPS'a)


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 21:22 
Cytuj  
Co do tego GF to bym sie klocil ;)
Juz lepiej jeden radek X1900XTX moze i ma 16 potokow ale nowa jednostka pixelshaders (wyodrebniony modul potokow) w ilosci 48 robi wrazenie. Aaaalbo takie dwie w firewire, jednak tutaj jest juz wydatek 5k zl za same karty.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 21:30 
Cytuj  
Zematis - oo, wygląda smakowicie. Co ciekawe, w polskich sklepach laptopy o gorszej specyfikacji były średnio 2.5 raza droższe.
Dzięki :>


_________________
Obrazek

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 21:43 
Cytuj  
http://www.powernotebooks.com/category.php?catId=26

Te Sagery tez wygladaja super :)

Szczoch, ty chyba zartujesz, imo sa pewne prawa ktore w 90% procentach sie sprawdzaja:
1 < 2
Intel < AMD
Ati < Nvidia

Z doswidaczenia wiem ze nie sprawdzalo sie to kiedys, sam mialem amd k6-2 ktory ssal w porownaniu z intelami ;) Nvidia robila kiedys sporo ujowych kart mieszjac w numeracji....

ale to bylo dawno temu i juz wszystko wrocilo do normy :P


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 21:44 
Cytuj  
Ashton, mam płytę główną z Asusa, więc pewne zaufanie do firmy mam ;)


_________________
Obrazek

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 21:52 
Cytuj  
Pewne ? :P no nic nie bede mowil bo beast mnie zbanuje za samo mowienie o asusie :P

Jednak jezeli producent nie spelnia moich wymagan w 100% to jest do dupy :P

Aktualnie mam plyte gigabyte - niby wszystko super, ale gigabyte nie jest wspierany przez ntune - raczej wiecej nie bede kupowal produktow gigabyte :P
Pozatym soft dolaczony do plyty takze byl dosyc gowniany - niemowie tu tylko o dzialaniu ale takze wykonaniu - instalator wyglada okropnie biednie, gdy tymczasem soft do podkrecania jest przeladowany grafika :<

Niby drobnostki, ale jestem perfekcjonista :P


Takie podejscie spowodowalo ze kazdy kolejny komputer jaki skladam jest o niebo lepszy jakosciowo [pomija juz rozwoj technologii] - mimo ze jestem dosyc biedny i staram sie kupowac oszczednie :P


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 22:29 
Cytuj  
Keii, cena z rynku USA. I to jest barebone, procek musisz kupic osobno wiec kompletna cena wyniesie jakies 1200-1500$ w zaleznosci od procka.
Ja swoj tez sprowadzilem ze stanow, tam ceny sa po prostu o wiele nizsze niz u nas. Ale jak nie masz kogos kto Ci go przywiezie to zapomniaj o takiej cenie...
Jak Ci wysla to dorzuca clo i VAT. Wtedy to cena diametralnie sie zmienia.

W Europie ceny sa inne.A modele inaczej sie nazywaja iirc.

Generalnie to nie kupisz laptopa z dedykowana karta gfx taniej niz za 1000-1200$ Jak lepsza karta to licz od 2000 i wiecej. Co i tak jest ZNACZNIE taniej niz u nas.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2006, 08:15 
Cytuj  
Trochę ostudziłeś mój zapał. Mimo wszystko, chyba poproszę szwagra, żeby w Austrii zrobił rozeznanie rynku.


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2006, 10:05 
Cytuj  
Keii napisał(a):
Co ciekawe, w polskich sklepach laptopy o gorszej specyfikacji były średnio 2.5 raza droższe.
Dzięki :>

Tak to już jest, im dalej na zachód tym cena coraz niższa.
Czasem ten zachód aż na wschód sięga :P
Znajomy swój aparat cyfrowy kupował w Singapurze za niecałe 900 pln - cena w PL wtedy była 2500 pln.


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2006, 11:27 
Cytuj  
w ostatniej reklamówce media markt był fajny sprzęt z wyświetlaczem 17 cali, dual core intelem, 1GB Ramu i x1600xt. Tylko cena hukowa - około 7500zł.

Ostatnio dużo się przemieszczam i też cierpię na brak laptopa :/

***

Posty: 666
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2006, 13:33 
Cytuj  
http://www.allegro.pl/item94426122_qosm ... av555.html

Fajnie wyglada ten model. Interesuje mnie cos w tym stylu i moze to glupie ale bardzo wazny dla mnie jest wyglad laptopa. Tylko waga :/.. Planuje zakup laptopa do 9k a nie znam sie na tym kompletnie. Wiem ze oplaca sie podobno inwestowac w Intel Centrino (czy jakos tak) bo podobno oszczedza sporo bateryjki.


_________________
Forum savoir-vivre. Poznaj dobre maniery.
Zainwestuj w korektę

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.