mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2006, 15:22 
Cytuj  
Chcialem sie zapytac czy nie zna ktos pozadnej firmy robiacej pelna game programow do grafiki, obrobki video itp. jak np. Ulead.

Pytam sie poniewaz niedlugo bede mial zamiar kupic nastepne licencje programow tej firmy (photo impact, DVD workshop i video studio no moze ewentualnie polecany mi ostatnio Sony Vegas studio), a sam jestem zawsze otwarty na alternatywne rozwiazania jednak nie znalazlem innej zadowalajacej firmy.
Oczywiscie odpada firma Adobe, wiem ze posiada mnostwo fajnych rozwiazan, ale srodowisko pracy w ich programach i czasem cena mi nie odpowiada (nie chce tutaj polemizowac na ten temat, to jest poprostu zwykla preferencja i b.szybko mi sie pracuje na produktach firmy Ulead).

Takze programy powinny byc tej samej firmy, ze wgledu na tzw. pakiet i zaoszczedzenie oraz gwarancja ze programy pracuja na swoich rozszezeniach (np. DVD workshop i photoimpact wspolpracuja na rozszezeniu .UFO itp.).

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2006, 16:07 
Cytuj  
ulead posiada oprogramowanie do obróbki grafiki rastrowej ? :o
edit: przeprosiłem się z uleadem, faktycznie ulead photo impact :/

co do całego pakietu to nie istnieje firma , poza adobe, posiadająca w swej gamie software zarówno do edycji video jak i grafiki rastrowej
pinnacle - tylko video
magix - video + photo (ale to tylko zarządzanie fotkami, nie obróbka)
corel - tylko grafika
tak więc pewnie pozostaniesz przy uleadzie


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

***
Avatar użytkownika

Posty: 966
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2006, 20:45 
Cytuj  
Zaskoczyłeś mnie że poza Adobe ktoś jeszcze posiada taki zestaw...
W moim wypadku niestety tylko Adobe - żadna inna firma nie ma poprawnie działającego modułu obsługi kolorów CMYK, Hexachrome i spotowych :/


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2006, 20:54 
Cytuj  
No ja akurat nie korzystam z tych opcji, a wlasnie Ulead ma b.korzystna oferte na rynku. Tzn. ja nie zajmuje sie zaawansowana grafika itp.
Zwykla obrobka graficzna, wio do prezentacji i wedlug preferencji, albo prezentacja na PC albo zestawione klipy na DVD (np. klient zamiast katalogu czy broszury moze dostac DVD).

Z tego co widze to jednak tylko Adobe i Ulead sa kombajnem multimedialnym na rynku. Wiec pewnie pozostane przy Ulead, chociaz jeszcze troche czasu zostalo to pewnie sobie popatrze co na rynku fajnego wyszlo. Szkoda tylko ze wszystko inne nie jest jednej firmy :/ Nie widzi mi sie "wrazie czego" dzwonienie do 4+ help deskow...

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2006, 01:08 
Cytuj  
Soulless napisał(a):
W moim wypadku niestety tylko Adobe - żadna inna firma nie ma poprawnie działającego modułu obsługi kolorów CMYK, Hexachrome i spotowych :/


mały offtop
firma firmą, ale o aplikacjach jakiego typu mówisz ?
corel bardzo dobrze sobie radzi ze spotami,
software do składu - pomijając ID - również ( mam tu na myśli akurat quarka)
choć znam się na tym jak na budowie promów kosmicznych, to jednak nie należy przypisywać adobe wszystkiego


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

***
Avatar użytkownika

Posty: 966
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2006, 12:11 
Cytuj  
joshe napisał(a):
Soulless napisał(a):
W moim wypadku niestety tylko Adobe - żadna inna firma nie ma poprawnie działającego modułu obsługi kolorów CMYK, Hexachrome i spotowych :/


mały offtop
firma firmą, ale o aplikacjach jakiego typu mówisz ?
corel bardzo dobrze sobie radzi ze spotami,
software do składu - pomijając ID - również ( mam tu na myśli akurat quarka)
choć znam się na tym jak na budowie promów kosmicznych, to jednak nie należy przypisywać adobe wszystkiego


Spróbuj zrobić w czymkolwiek innym niż Adobe prosty plakacik składający się normalnie z CMYK, a na to piąty kolor dajmy na to srebrny metaliczny udający pociągnięcia pędzla... to se ne da w Corelu :/

Nic innego sie nie nadaje niestety... Nie jestem goloslowny, mam oryginaly zarowno CS jak i Paint Shop Pro X - niestety sie nie umywa :/

Do składu też używam Corela, robie proste rzeczy takie jak książki 400 stron CMYK itp, nie potrzebuje do tego aż QXP ani ID.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.