mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2006, 19:25 
Cytuj  
Mam taki wkurwiajacy problem :)

Karta SB X-Fi plus zestaw logitecha 5500 z THX.
Co jakis czas (~30 sek) slychac w kolumnach trzaski - przypominaja odglos jaki sie ma przy wkladaniu jacka do gniazda karty dzwiekowej przy wlaczonych kolumnach).

Ni chuja nie wiem jak sie tego pozbyc.
Wylaczylem dzwiek bluetoothowy (uzywam sluchawek na bt), dawalem mute na wejsciu linein (z karty TV), sprawdzilem chyba wszystkie mozliwe konfiguracje karty - nic.
Ktos mial moze taki problem i jakos go rozwiazal?


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2006, 19:35 
Cytuj  
Zaklocenia moga byc sprzetowe. Najpierw sprawdz wszystkie polaczenia, czy wtyczki siedza na miejscu. Mozesz tez odlaczyc zbedne urzadzenia (fizycznie wyjac np. tuner TV, powyciagac wtyczki z kompa).

Pomysl kiedy te trzaski sie zaczely, chyba ze byly od poczatku.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2006, 20:01 
Cytuj  
Od poczatku - dopiero sobie zestawilem to wszystko.
Skorzystam z rady soon - wymieniam calego kompa w przyszlym tygodniu wiec akurat bedzie okazja :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2006, 20:45 
Cytuj  
Masz skoki napiecia w zasilaczu do glosnikow. Pytanie tylko, czy to wina zasilacza, czy gniazdka z pradem?

X.


_________________
http://zaginiony.net

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2006, 21:24 
Cytuj  
Hmmm... a co mozna zrobic w takim wypadku?
Sprzet jest nowka wiec problemow nie powinno byc z nim. Przepiac do innego gniazdka nie moge - mam tylko to jedno w pokoju :(


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2006, 21:59 
Cytuj  
Kup albo najlepiej pozycz listwe i sprawdz, jak pomoze to wtedy kup.
Ja wiem ze mialem podobny problem z tymi glosnikami, tuba emitowala z komputerem mocne zaklocenia, a rozwiazaniem bylo polozenie kabla z zasilaczem jaknajdalej.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2006, 22:19 
Cytuj  
Sprawdz, czy zachowuje sie tak samo po odlaczeniu od komputera, bez zadnego fizycznego zrodla dzwieku, jesli tak, to idz z tymi glosnikami do innego gniazdka, a najlepiej do UPSa. Jak na UPSie bedzie to samo, znaczy, ze walniety zasilacz. Jesli efekt wystepuje tylko przy podlaczonym komputerze, znaczy, ze to wina karty dzwiekowej (wtedy bym sprawdzil zasilacz w komputerze, trzaski to ewidentne skoki napiecia na glosnik).

X.

PS. Z drugiej strony, glosniki moga byc chujowo ekranowane, i wtedy wystarczy byle nadajnik CB w okolicy, zeby przy wlaczaniu na nim "nosnej" twoje glosniki wydawaly trzask (mialem tak ze starymi glosnikami, niekiedy moglem nawet uslyszec w nich kolesia, co 2 sciany obok przez CB nadawal). Nie mowiac juz o innych zakloceniach dookola (czesto w kiepsko ekranowanych [a raczej z kiepskim zasilaczem] glosnikach slychac trzask, gdy lodowka w kuchni sie wlacza) ;)


_________________
http://zaginiony.net

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2006, 22:41 
Cytuj  
(czesto w kiepsko ekranowanych [a raczej z kiepskim zasilaczem] glosnikach slychac trzask, gdy lodowka w kuchni sie wlacza)

O to akurat ciezko z tymi glosnikami. Mianowicie to sa najprawdopodobniej najlepsze glosniki jakie mozna kupic w zestawie, nawet biorac te zestawy do kina domowego (lepsze to juz tylko takie co sie kupuje nie w zestawie).

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2006, 10:14 
Cytuj  
Puscilem przez inna listwe ale nie pomaga.
Za to samo przeszlo mu chwilowo - sprobuje zwrocic uwage na to czy te trzaski maja zwiazek z jakims innym urzadzeniem dzialajacym na tej samej fazie.
Przegialem troche z tymi urzadzeniami - sam "komputer i okolice" zajmuje mi 10 gniazdek a do tego jeszcze klima, zmywarka, pralka, lodowka i zamrazalka - wszystko wisi na tej samej fazie.

Za to grzebiac przy tych wszystkich ustawieniach kompa udalo mi sie "naprawic router". Pol roku temu zaczal mi padac router - tzn zrywal polaczenie na kilka sekund co 3-4 godziny.
Wymienilem go na nowy, opierdolilem ze 3 razy tpsa etc - nic nie pomagalo.
Okazalo sie ze wystarczylo wylaczyc sleep mode na karcie sieciowej zeby te problemy ustapily wiec jest jakis zysk z zakupu tych kolumn :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2006, 11:17 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
Przegialem troche z tymi urzadzeniami - sam "komputer i okolice" zajmuje mi 10 gniazdek a do tego jeszcze klima, zmywarka, pralka, lodowka i zamrazalka - wszystko wisi na tej samej fazie.


To masz prawdopodobnie to samo co ja i jednakowo obciazona faze... jak sie zalacza zamrazarka to mam niezle pierdniecie w glosniczkach :<

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.