mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2006, 09:09 
Cytuj  
Podejrzewam HDD-ka, ale "informatyk" który obsługuje naszą firmę to typowy idiota i nie potrafi stwierdzić co jest nie tak.
Objawy:
1) przy włączaniu windowsa wywala błąd pliku windows/system32/config/system
2) tak jak dzisiaj komputer po prostu się sam resetuje podczas startu systemu, ewentualnie wywala blue screena i zrzucanie pamięci fizycznej

W przypadku numer 1 udawało mi się jakoś system odpalić, ostatnio zrobiłem mu twardy reset po czym wszystko ruszyło
Przypadek numer 2 - jestem bezsilny

problem ma pół roku (ostatnio było ok, może temp?), facet który tu się zajmuje hardwarem nie może znaleźć przyczyny :/

Aha, wyłączyłem komputer z palca, bo nie chciało mi się czekać aż komp się raczy wyłączyć. Swój domowy też tak czasami wyłączami i nic takiego się nie dzieje.
jakieś sugestie? najgorzej że w pracy miałem odpalić Eve by przerzucić skille do trenowania.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2006, 09:22 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
najgorzej że w pracy miałem odpalić Eve by przerzucić skille do trenowania.


[OT]

Co za trauma :D

[/OT]

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2006, 09:31 
Cytuj  
przy wylaczaniu komputera z palca taki efekt wlasnie moze powstac, ze juz ci system nie wstanie, bez ponownego podgrania kopi zapasowej rejestru. Mialem tak kilka razy, dzieje sie to najczesciej jak ci komp sie wylaczy( zresetuje, np kopniesz go w guziczek) przy starcie systemu na czarnym ekranie z paskiem wgrywania ( ew bialy, doesnt matter). Czy to jest kwestia hardware... raczej nie, to wynika z tego, ze windows mieli rejestry bardzo przy starcie i zamykaniu, jak zle trafisz z hard resetem, to te wlasnie rejestry szlak trafia i tyle.

Cytuj:
1) przy włączaniu windowsa wywala błąd pliku windows/system32/config/system


to jest wlasnie plik rejestru :)


_________________
Nie mam pomyslu na signature

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2006, 09:37 
Cytuj  
kuźwa akurat zaparkowałem shipa obok kompleksu, rano jest mało graczy, myślę - przyjdę do pracy odpalę Eve i zrobię kompleksik na dobry początek dnia :D
No i skill mi się kończy trenować ~12.00..

Pewnie zrobi reinstalkę windows-a, bo w sumie tylko klikanie "dalej" mu dobrze wychodzi i powie, że komputer naprawiony. A jutro rano znów go nie będę mógł odpalić. I weź cos tutaj planuj.
Dobrze, że w tym syfie pracuję do piątku :D


lutus - jeszcze wyjaśnij znikanie HDD, i cudowne samonaprawienie pliku "system" po tym jak HDD się cudownie odnalazł ;) Coś jest zrąbane, sterowniki na płycie, HDD lub po prostu kabel - ale mi sie tego nie chce rozkręcać.

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2006, 10:20 
Cytuj  
Miałem dokładnie te same objawy gdy miałem zwaloną taśme do HDD.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2006, 10:42 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
ewentualnie wywala blue screena i zrzucanie pamięci fizycznej

podaj jaki rodzaj błędu występuje przy BSoDzie
wtedy będzie można cuś więcej orzec

spotkałem się z podobnym problemem
najbardziej prawdopodobnym są faktycznie błędy na dysku
nie zarzeknę co to może być dokładnie, albowiem żadnej specyfikacji komputera nie podałeś
ale przez twarde reseciki pliki które aktualnie używa windows zostają najczęściej uszkodzone - jest to ntuser.dat który jest de facto rejestrem
inna sprawa że mogły paść rekordy rozruchowe dysku - co dotyczy głównie systemu FAT(32), natomiast to samo może się przydażyć w NTFSie jeśli tablica MFT jest uszkodzona (zdarzyć się może m.in przy twardym reseciku podczas odczytu/zapisu dużej ilości danych)

równie dobrze może być pamięć walnięta , dlatego podczas alokowania pamięci dla systemu , ten się zawiesi bądź zresetuje

cóż można polecić ... ściągnij software diagnostyczny do dysku (szukaj na witrynach producentów) oraz tester pamięci


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

***

Posty: 826
Dołączył(a): 20.07.2005
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2006, 15:09 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
kuźwa akurat zaparkowałem shipa obok kompleksu, rano jest mało graczy, myślę - przyjdę do pracy odpalę Eve i zrobię kompleksik na dobry początek dnia :D
No i skill mi się kończy trenować ~12.00..

Pewnie zrobi reinstalkę windows-a, bo w sumie tylko klikanie "dalej" mu dobrze wychodzi i powie, że komputer naprawiony. A jutro rano znów go nie będę mógł odpalić. I weź cos tutaj planuj.
Dobrze, że w tym syfie pracuję do piątku :D

...


[OT]

more life stories, plx!

[/OT]


_________________
Shador von Dal napisał(a):
Podpisując się moimi inicjałami głaszczesz moje ego :*

SvD.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2006, 15:26 
Cytuj  
Sa trzy mozliwosci:
Tasma, jak wyzej podal Shad, ewentualnie sam dysk. Trzecia to ram do naprawy/smieci.
Przynies sobie jutro tasme i ram z domu do pracy i sam sprawdz. Jak bedzie ciagle to samo to pewnie sektory HDD na ktorych sa pliki startowe windowsa.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.