mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 maja 2006, 11:08 
Cytuj  
Ok od jakiegos czasu, nagle bez zadnej przyczyny system raczy mnie BSoDami lub wiesza sie w grach. Zwis cechuje sie tym, ze zamiast dzwieku slysze trzaski i piski o wysokim natezeniu (musze natychmiast wylaczyc glosniki) oczywista wszystko zamiera i ratuje tylko reset.

Zmienilem wszystkie drivery, od audio po grafike i chipset. Nic to nie dalo.

Bo BSoD mam takie wpisy "The computer has rebooted from a bugcheck. The bugcheck was: 0x0000004e (0x0000008f, 0x0003b5a8, 0xc0059820, 0x00000000)."
Oczywista to moze byc ram. Wiem, ale robilem testy i nic nie zanlazlo.

Problem pojawil sie kilka dni temu. Przy HoMM5, ale poniewaz na tech forum luzie zglaszali problemy pomyslalem ze po patchu problem sam sie rozwiaze.
Z nudow wczoraj zainstalowalem sobie Deer Huntera z czasow jak jeszcze mnie to bawilo, i ku mojemu zaskoczeniu problem ten sam co w HoMM5. Gram 1h i nic, po czym nagle zaczyna mi wszystko skyrzpiec i piszczesc i dupa zbita. Innym razem ten sam problem pojawia sie po 5min gry.

Miesiac temu gralywalem czesto w NFS:MW, Obliviona i CoD2 i z zadna z gier nie mialem w ogole problemow. Zero BSoD, zero zawieszania. (problemy byly ale banalnie proste do rozwiazania)
Mialem natomiast probemy z driverami, NFS wymagal nowych bo sie wieszal na starych, CoD2 wieszal sie na nowych a chodzil na starych a Oblivion chodzil na jeszcze nowszych... (ale wszystko bylem w stanie namierzyc po raporatch bledow i szybko znalesc rozwiazanie)

Teraz zmienilem drivery na najnowsze. WHQL ForceWare. No i problem sie utrzymuje.
Poprzednie gry jak mialy problem z driverami to po prostu sypaly BSoD. Wiec szybko namierzalem problem i po sprawie.

Natomiast teraz to jak juz wielokrotnie mowilem. Dzwiek szalaje system stopuje i tylko reset. Czasem po wstaniu raportuje mi blad. Ale tez nic z niego nie wynika, na niektorych serwisach sugeruja ze ram...

RAM jak mowilem testowalem, sprzet rozebralem i wszystko spirtem wyczyscilem.

Moze ktos z Was mial podobny problem? Moze ktos wie za co sie wziasc zeby chociaz namierzyc problem. Bo ja juz nie wiem co moze byc przyczyna takich zawieszen. Szczoglnie ze nawet nie mam zadnych poszlak...

edit:
System to AMD64 na Gigabyte K8N (nforce 3 250), 1giga ram, GF 6600 dzwiek to AC97 z plyty (mam w domu SB!Live jak znajde to wsadze i sprawdze)

edit1:
BSoD ktory podalem w tym poscie akurat laczy sie z driverem. I juz go namierzylem... chodzilo o audio. Natomiast zwisy jak sie pojawialy tak sie pojawiaja...


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

*

Posty: 80
Dołączył(a): 19.09.2004
Offline
PostNapisane: 30 maja 2006, 12:34 
Cytuj  
Nie wiem czy to cos pomoze ale mialem zblizony problem http://mmorpg.pl/viewtopic.php?p=283294&highlight=#283294 przetestowalem kazdy podzespol (plyte dalem znajomemu do serwisu) i nic to samo. Dopiero po 2 reinstalce systemu problem zniknal no i w miedzy czasie zakupilem upsa.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 maja 2006, 13:40 
Cytuj  
Hmm masz taki sam zestaw kostek Twinmosa jak ja. Mam nadzieje ze to jednak nie to heh.

Odkrylem ze karta grafiki wspoldzieli IRQ z karta sieciowa. Niestety nie moge recznie zmienic IRQ pod windowsem. Przez ten durny PnP. W biosie nie ma wylacznika, a reczna zmiania ustawien nic nie dala.

Pozostaje mi oczywista zmiania slotow, ale specjalnie mi sie nie chce.

No nic czekam dalej, moze ktos jeszcze ma jakies pomysly. Reinstalka windowsa by mi sie przydala.
Ale nie mam ghosta, bo zgubilem. I jak pomysle ile mnie czeka roboty to mi sie slabo robi. Do tego za 2 tygodnie mam obrone pracy magisterskiej i gdybym stracil desktopa i dostep do sieci, to odetne sobie rowniez laptop heh.

Wiec na chwile obecna musze szukac innych rozwiazan. Ale dzieki.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.