mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 966
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 sie 2006, 16:46 
Cytuj  
Co kupić z HDD SATA 2 ?
Waga argumentów:
cisza: 40%
szybkość: 30%
cena: 30%
Pojemność coś w stylu 250-400GB, większy mi niepotrzebny.
A może jakieś sklepy warte polecenia, albo ktoś chce zareklamować swój? :)


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 sie 2006, 17:55 
Cytuj  
Nie mam doswiadczenia z najnowszymi dyskami, takze moge pomoc jedynie dobrym linkiem. Wynika z niego ze najnowsze Caviary i niektore Seagate Barracuda sa w miare ciche, chociaz nie mam pojecia jak to w praktyce slychac.

http://techreport.com/reviews/2006q3/wd ... ex.x?pg=13

Na pozostalych stronach znajdziesz wynikow najrozniejszych testow. Sklep polecilbym moj wlasny, ale jeszcze nie uruchomilem :D.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 sie 2006, 19:44 
Cytuj  
Zadawałem to pytanie na pclabie. Odpowiedź: w 90% samsung 250G.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 sie 2006, 21:23 
Cytuj  
Odradzam dyski samsunga. Mozliwe ze firma sie poprawila i zrobila serie szybkich, cichych i tanich dyskow, ale slyszalem ze ostro sie sypia. Moze nie od razu, moze za pol roku, albo dopiero po gwarancji. Jak dla mnie to nagrosze co moze sie zdarzyc dyskowi. Zapytajcie w dowolnym serwisie.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 sie 2006, 00:34 
Cytuj  
E tam. Ja mam nonstop dzialajacy 10gb samsung od juz 7lat. Wypadl mi z okna (parter) na beton jak podawalem znajomemu, od 5 lat sluzy jako prosty przenosny dysk.
Oczywiscie juz mam od roku usb hitachi 100gb (te wielkosci 1/2 pudelka od CD) ale co jak co samsunga uzywam na bardziej ekstramalne warunki. Zima i deszcz ogolnie.

Moim zdaniem najbardziej zawodnymi dyskami sa caviary z najnizszej polki. mid endy o high jakos daja rade.

PS. Plextory maja fajna oferte tez.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 sie 2006, 02:11 
Cytuj  
Jeszcze te nowe seagate sobie chwala te z poprzecznym zapisem czy czymś takim.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 11 sie 2006, 10:25 
Cytuj  
Niestety, z powodów technicznych nie jestem w stanie robić pomiaru głośności dysku. Ale mam zestawienie testów głośności dysków robione przez niemiecka redakcje. I faktycznie, Samsungi sa faktycznie najcichszymi dyskami jakie możesz dostać (250GB ma podczas pracy 2,8 sona, 200GB tylko 2,4). Dodatkowo 250 ma u nas 11 miejsce w rankingu (przy czym trzeba pamietac ze rywalizuje z takimi np Raptorami ktore maja pierwsze miejsca). Wiec naprawde dysk godny polecenia. Oczywiscie jak latwo sie domyslec, nie byly przeprowadzone testy awaryjnosci po np pol roku uzytkowania ;)

Testy nowych Seagate'ow z serii 7200.10 bede robil 'na dniach' bo na nr 10 Chipa jest planowany test dyskow 3,5" (tzn bedzie jesli sie wyrobie ;) )


pozdrawiam

***
Avatar użytkownika

Posty: 966
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 sie 2006, 10:32 
Cytuj  
No tak, waga bezawaryjności: 100% :D


_________________
Obrazek

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 11 sie 2006, 10:39 
Cytuj  
No jak mowilem. Zrobienie testow bezawaryjnosci jest fizycznie niemozliwe. Ale powiedzmy szczerze, nie sadze zeby Samsungi byly bardziej awaryjne niz inne. Moze sie zdarzyc ze np partia albo model ma ten problem, ale nie skreslalbym calej marki. Pozatym, kupno dysku to troche ruletka. Jakiejkolwiek firmy byś nie kupil, zawsze mozesz trafic na dysk ktory sie sypie i odwrotnie.


pozdrawiam

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 sie 2006, 11:28 
Cytuj  
Te sony to o kant dupy otłuc. To daje tylko głośność dysku przy ruszaniu głowicą. Nie ma niestety pomiarów dotyczących drgań przy pracy talerzy a to najbardziej generuje uciążliwy hałas w połączeniu z obudową mimo podkładek potrafi wzbudzić niezły rezonans. Mam seagate 80-tke niby cichutki, wpięty jako dysk po USB to wchodzi mi w rezonans z biurkiem, oszaleć można ;)


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 sie 2006, 12:00 
Cytuj  
W lutym kupiłem Seagate Barracuda 7200.9 160GB SATA2 i jestem bardzo zadowolony - dysk jest cichy & szybki (głośniejszy jest nawet mój stary Seagate Barracuda 7200.7 120GB na "zwykłym" ATA 8)).

Co do hałasu to pamiętam że "laptopowe" 2,5" dyski IBM były bardzo głośne - używałem czegoś takiego jako dysk przenośny (w obudowie z usb/fw)
i było go słychać jak leżał ze 3 metry ode mnie :o
Po odkupieniu tego działu od IBM, Hitachi na szczęście zrobiło z tym porządek i teraz te dyski są ciche.
Aktualnie jako przenośnego 2,5" dysku używam również Seagate, tyle że modelu Momentus 40GB (w tej samej obudowie) i praktycznie go nie słychać.


Nie żebym był jakimś wyznawcą Seagate :D, ale tak jakoś wyszło że mam głównie styczność z ich dyskami, czasem jeszcze Hitachi i Samsung (tej firmy jest większość hdd w stacjonarnych kompach w mojej pracy i też złego słowa o nich nie mogę powiedzieć).

/edit:
mogę polecić ten sklep http://sklepwgk.pl/ - ceny mają niezłe i szybko realizują zamówienia


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 966
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 sie 2006, 21:45 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
Te sony to o kant dupy otłuc. To daje tylko głośność dysku przy ruszaniu głowicą. Nie ma niestety pomiarów dotyczących drgań przy pracy talerzy a to najbardziej generuje uciążliwy hałas w połączeniu z obudową mimo podkładek potrafi wzbudzić niezły rezonans. Mam seagate 80-tke niby cichutki, wpięty jako dysk po USB to wchodzi mi w rezonans z biurkiem, oszaleć można ;)


Hehhe mam identyczniaka w kieszeni USB na biurku - rezonuje i huczy także :)


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.