mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 gru 2006, 10:14 
Cytuj  
Hmm poczytalem jeszcze troche, i wychodzi na to ze matryce PVA w ogole sie nie nadaja do gier. Smuzenie jest bardzo intensywne...

W testach moj wymarzony 971p wypada zle. W ciemnaych lokacjach granie jest praktycznie niemozliwe. =/

Wg. gosci z mva.pl do gier nadal tylko TNki...

Sam juz nie wiem! Ech!

Ja i tak nie bede gral w bog wie co, moze Vanguard. Ale nie chce wydac prawie 2k na LCD ktory mnie bedzie wkur_wial.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 gru 2006, 12:34 
Cytuj  
Zematis, za duzo czytasz za malo ogladasz. Ja mam monitorek na matrycy PVA (Eizo L578) i smuzenie wogole mi nie przeszkadza. Na dzien dziesiejszy to trudno mi je zauwazyc, musze o nim pomyslec. Na poczatku je troche widzialem, ale jedynie w szybkich grach - nic powaznego.

TNki sie nie nadaja z wielu innych powodow.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 gru 2006, 16:19 
Cytuj  
do gier i tyllko gier polecam IIyame E481. Matryca to TN Wide Screen. Mimo, iz Coval pisal, ze ta matryca ma slabe kolory, ja bylem zszokowany jakoscia obrazu i intensywnoscia barw po przesiadce z CRT-ka.
Warto tez dodac ze IIyama daje (dawala) gwarancje na czysty (bez ani jednego bad subpixelka) LCD na okres jednego miesiaca. Wiec odpada nam problem z testowaniem i wybieraniem czystego egzemplarza.

Wada - praktycznie jedna (po roku uzytkowania), matryca TN wiec slabe katy, a co za tym idzie ogladanie filmow lezac w pozycji horyzontalnej na wyrku, majac monitor ustawiony na biurku nie jest najlepszym pomyslem :/

Pewnie teraz wybralbym Samsunga na matrycy PVA bo ostatnio coraz wiecej ogladam a coraz mniej gram ;)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 gru 2006, 16:23 
Cytuj  
Blah, a ja chyba sobie jeszcze odpuszcze. Nie dość że nie mam u siebie żadnego salonu, gdzie mógłbym sobie zakupić odpowiedni monitorek to jeszcze dochodzi kwestia gwarancji, gdzie bad pixel nie jest uznawany za uszkodzenie monitora. Reasumując, pieprzę to i zostaję przy wysłużonym CRT 21'' z trynitronem soniacza ;P Może jak się SED pojawi to będzie lepiej.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 gru 2006, 16:44 
Cytuj  
Jesli chodzi o kolory w TN, to nie intensywnosc jest problemem tylko paleta i przechodzenie kolejnych odcieni barw oraz ich odzwzorowanie. Czy kolor zolty na ekranie mial byc zolty, czy tez bezowy?

Tu znajdziecie linki do przejsc kolorow. Wystarczy wlaczyc i popatrzec. Jesli przejcia nie sa plynne, tylko co jakis czas widzisz charakterystyczne pionowe pasy, to zrozumiesz o czym mowie.

http://www.acn.waw.pl/coval/red.png
http://www.acn.waw.pl/coval/green.png
http://www.acn.waw.pl/coval/blue.png
http://www.acn.waw.pl/coval/grey.png

Edit: Podsumowujac, TNki to szybkie matryce. Wiele osob kupuje monitory oparte na tej technologii, bo jest tania i dobra. Nie wszyscy zwracaja uwage na odcienie barw, przejscia kolorow, rownomiernosc itp. Zreszta dzisiejsze TNki sa o niebo lepsze od dawnych produktow. Nie mam nic przeciwko uzytkowaniu takich monitorow, ale trzeba byc swiadomym co sie kupuje. Do gier sa na pewno bardzo dobrym rozwiazaniem.


Ostatnio edytowano 3 gru 2006, 17:02 przez Coval, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 gru 2006, 16:59 
Cytuj  
Ja jestem zdeterminowany kupic 971p, tylko nie ma czarnych! Coval, Ty sie lepiej odezwij na ICQ a nie mi tu moraly praw. Moze dobijemy targu =p


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 gru 2006, 17:26 
Cytuj  
Są czarne. I to dostępne, przynajmniej u mnie w kilku sklepach. Zobacz do vobisu albo innych sklepów komputerowych, to dość popularne monitory.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 3 gru 2006, 23:22 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
Blah, a ja chyba sobie jeszcze odpuszcze. Nie dość że nie mam u siebie żadnego salonu, gdzie mógłbym sobie zakupić odpowiedni monitorek to jeszcze dochodzi kwestia gwarancji, gdzie bad pixel nie jest uznawany za uszkodzenie monitora. Reasumując, pieprzę to i zostaję przy wysłużonym CRT 21'' z trynitronem soniacza ;P Może jak się SED pojawi to będzie lepiej.


i dobrze , pieniadze zawsze latwo wydac a czekanie w na tej plaszczyznie rynkowej sie moze tylko oplacic .

ostatnio zlapalem straszna faze na HDTV dodatkowo posiadam brzydka ceche ze nie zastanawiam sie dlugo jak cos sobie ubzduram tylko lece i biore :]

ale z drugiej strony dla ogladania tv samego nie oplaca sie , sens nabieraja jak sie planuje nowe zabawki typu x360 czy ps3

moze ktos sie wypowie kto ma dobrej klasy HD i czy oplaca sie brac teraz czy poczekac


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."


Posty: 30
Dołączył(a): 2.02.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2006, 00:06 
Cytuj  
Potwierdzam slowa Covala - kupujac LCD juz jakis czas temu (kiedy jeszcze 17 byly "czyms" ;) ) postawilem na odwzorowanie barw i design,a nie na najszybsze odswiezanie.
Wybralem to: Samsung 172b (matryca PVA) w wersji bez glosniczkow i bardzo sobie chwale - obraz jak dla mnie zupelnie zadowalajacy. Smuzenie bylo na samym poczatku widoczne w FPP (CoD:UO), ale nie przeszkadzalo a po doslowanie paru godzinach przestalem je w ogole widziec.
A panel do tej pory sprawuje sie wysmienicie i chwale sobie kolorki oraz sam design - na zywo jest bomba :)


_________________
Obrazek
--------------------
postać: Voleurad [Human] @ Defias Brotherhood

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 gru 2006, 18:32 
Cytuj  
No dobilem interesu z Covalem (solidna firma polecam!) i stalem sie wlascicielem samsunga 971p cziorny!


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 gru 2006, 09:45 
Cytuj  
Mam mala prosbe. Czy ktos moglby mi pomoc z porownaniem monitorów?
Znajoma planuje zakup 19" LCD, glownie do filmow oraz do jakichs gierek dla swojego 4 letniego syna (czyli nie bedzie ogladal q4 w max detalach :) ).
Przegladalismy oferty i jak narazie wyszukala cos takiego:

http://www.uno.pl/t_16445/sm_203b/

http://www.arest.pl/index.php?inc=produ ... 3&katid=68

http://www.arest.pl/index.php?inc=produ ... &grupa=107

http://www.rekom.lublin.pl/product_info ... ts_id=3046

Wiem ze 2 pozycja to 17" ale ma niby tuner tv... A co do panoramy to wlasnie jej mowilem zeby najpierw zoabczyla czy jej karta graficzna obsluguje rozdzielczosc 1400x1050 :D.
No nic. Moze ktos mi cos tam poradzi.

Ps. Prosze sie nie sugerowac cenami, bo ona mi podeslala te linki tak tylko zeby parametry porownac.


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 gru 2006, 10:42 
Cytuj  
Do oglądania filmów żaden z powyższych. Wszystkie są na TN i mają słabe kąty.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

**

Posty: 451
Dołączył(a): 7.08.2005
Offline
PostNapisane: 13 gru 2006, 11:44 
Cytuj  
To jeszcze ja sie podlacze do tematu... To nie jest pilna sprawa, ale jakos za miesiac-dwa chcialabym wymienic moja 22-calowa szafe (Mitsubishi Diamond Pro 2045u) na cos plaskiego i lzejszego.
I milionow przy okazji nie wydac.
Warto juz wymieniac, czy jeszcze sie chwile wstrzymac?


_________________
Obrazek
Cytuj:
Mendol: zostalem wyruchany na maxa przez Microsoft

Cytuj:
Sathorn: U mnie role gowna odgrywa wielkosc ekranu

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 13 gru 2006, 12:36 
Cytuj  
okres dobry , duzo promocji jest teraz i mozna wyrwac naprawde fajny lcd set za przyzwoita cene , w grudniu za rok wejda juz prawdopodobnie laserowki ktore maja duza szanse odsunac lcd i plazmy w cien , napewno ceny poleca na leb na szyje


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 gru 2006, 12:42 
Cytuj  
-> Agat
Imho nie warto. Ja swoją szafę 22'' zostawiłem. Chyba, że masz jakiś dobrze wyposażony salon z monitorami gdzieś niedaleko i możesz sobie wszystkie dokładnie przetestować. Wady lcd które mnie odrzuciły od zakupu to wysoka cena przy średniej jakości obrazu (nie mówię o monitorach za 1k pln bo te nie mają nawet średniej), największa wada to gwarancja. Martwy piksel == sprawny monitor nie podlegający wymianie. Niestety ale dopóki gwarancja będzie tak wyglądać to lcd nie kupię.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 gru 2006, 12:50 
Cytuj  
A ja tam nie zalzuje. ^_^ wygada, obraz jak zyleta no i ten design! Hue hue


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 13 gru 2006, 12:53 
Cytuj  
Aldatha, na lasery to bym sie nie nastawial :D


pozdrawiam

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 gru 2006, 13:51 
Cytuj  
Na nowe technologie to nie ma co czekac, bo ta metoda to nigdy nic nie kupisz bo co chwile pojawia sie cos nowego. OLED , SLED itd. etc.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 13 gru 2006, 13:56 
Cytuj  
No ta nowa technologia jest wyjatkowo podejrzana. W sieci nie ma nawet slowa odnosnie jej dzialania, firma po prezentacji fenomenalnych mozliwosci ww mocno... przycichla :) Wiele osob z branzy uwaza ze byla to sciema.


pozdrawiam

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 gru 2006, 14:06 
Cytuj  
Która ? Pierwsze matryce SED mają zacząć produkować seryjnie jakoś tak pod koniec 2007 roku.

ps. Logain wyrzuć te obrazki z podpisu bo i tak się nie wyświetlają ;P


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.