mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość

Posty: 30
Dołączył(a): 8.03.2006
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2007, 14:00 
Cytuj  
reassor napisał(a):
Argorn napisał(a):
91.90.91.1 - 46 | 24 | 13 | 15 | 155 | 594 | 47 | - jak to urządzenie stoi u Ciebie w bloku przed łączem radiowym to tu coś jest źłe switch/router/modem nie tak działa lub "he, he jak to się mówi myszy kable ponadgryzały" (getway) - brama to logiczna nazwa urządzenia w sieci, a tu potrzebna jest znajomość fizycznej konstrukcji, czyli która to skrzynka ten - getway przed czy za anteną :) Bo jak przed to nie powinno być strat i czasy ponizej 1ms

Pozdrawiam


jak brama jest za antena to tylko pogratulowac budowniczemu ;p
zeby radio w miare dobrze dzialalo router musi stac przed i za antena

oh i sorry za double post ;p


No a kto to wie kto to stawiał :) Różne rzeczy widziałem w życiu :) może zwykły switch i nic więcej po tej stronie anteny stoi. Ale zakładając, ze nie. I jest to router to on nawala, najczęściej widziana usterką jest uszkodzenie jednego portu przez to blokowanie i opóźnianie całej pracy ( dlaczego taki wniosek ). Blok podłączenie i odłączanie kabla w trakcie pracy routera i komputera, pewnie urządzenia w miarę tanie czyli brak zabezpieczeń przed przepięciami, a nie wierze, że wszystko chodzi na jednej fazie i uziemienie jest idealne w budynku zrobione i że jakiś domowy elektryk nie pomylił "zimnego i ciepłego " przewodu

Ja bym przyczyny tu szukał i żądał pomiarów wydajności radio łącza w końcu za coś płacicie.

A i jak ktoś właśnie zauważył trace trasy ma całkiem przyzwoite czasu po za tymi do gatewaya bo to jak jest lokalnie urządzenie postawione po kablu powino odpowiadać poniżej 1ms. Ale tracert nie sprawdzi jak spada wydajność sieci wraz z przesyłaniem wiekszej partii informacji

Pozdrawiam

**

Posty: 349
Dołączył(a): 14.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2007, 14:26 
Cytuj  
hmmm z pierwszego postu wynika , że na tym łączu jest około 50% strat pakietów co jest praktycznie nie dopuszczalne - sam mam radio w pracy i ilość strat pakietów jest równa 0 tak samo czas - 500 mili na moim łączu byłby przyczyną składania reklamacji


Posty: 15
Dołączył(a): 12.04.2007
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2007, 16:10 
Cytuj  
Przepraszam wszystkich z góry za tempo odpisywania ale trudno mam taki net a nie inny.Dzis postawiłam na jedną karte zadzwoniłam i oznajmiłam im ze jesli dzis tu nikt nie przyjdzie sprawdzic tego połączenia oddaje sprawe do UKE i SPSK w odpowiedzi usłyszałam ze ktos tu zajrzy jak >>na razie<< nikt sie nie pofatygował dam znac jak sie sprawa potoczyła.Dodaje moje kolejne pomiary.
Microsoft Windows XP [Wersja 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Ela>ping interia.pl

Badanie interia.pl [217.74.65.68] z użyciem 32 bajtów danych:

Odpowiedź z 217.74.65.68: bajtów=32 czas=107ms TTL=55
Upłynął limit czasu żądania.
Odpowiedź z 217.74.65.68: bajtów=32 czas=55ms TTL=55
Upłynął limit czasu żądania.

Statystyka badania ping dla 217.74.65.68:
Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 2, Utracone = 2 (50% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
Minimum = 55 ms, Maksimum = 107 ms, Czas średni = 81 ms

C:\Documents and Settings\Ela>ping wp.pl

Badanie wp.pl [212.77.100.101] z użyciem 32 bajtów danych:

Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=42ms TTL=115
Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.

Statystyka badania ping dla 212.77.100.101:
Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 1, Utracone = 3 (75% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
Minimum = 42 ms, Maksimum = 42 ms, Czas średni = 42 ms

C:\Documents and Settings\Ela>ping google.com

Badanie google.com [64.233.187.99] z użyciem 32 bajtów danych:

Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.
Odpowiedź z 64.233.187.99: bajtów=32 czas=307ms TTL=244

Statystyka badania ping dla 64.233.187.99:
Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 1, Utracone = 3 (75% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
Minimum = 307 ms, Maksimum = 307 ms, Czas średni = 307 ms

C:\Documents and Settings\Ela>


Posty: 30
Dołączył(a): 8.03.2006
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2007, 14:13 
Cytuj  
Sirian napisał(a):
hmmm z pierwszego postu wynika , że na tym łączu jest około 50% strat pakietów co jest praktycznie nie dopuszczalne - sam mam radio w pracy i ilość strat pakietów jest równa 0 tak samo czas - 500 mili na moim łączu byłby przyczyną składania reklamacji



Dokładnie są straty tylko nie jesteś w stanie powiedzieć gdzie się gubią pakiety to tylko założyć można, ze na radiu, ale tak samo gubić może uszkodzony router. ( na co wskazują starty od razu ) Zwłaszcza, ze trzeba założyć jednak, ze ktoś się choć na podstawach sieci zna i nie puścił lokalniej podsieci (ta która się w budynku znajduje) po radiu do routera u siebie w firmie, bo bo inaczej to nie ma bata broadcast windowsów zabije te łącze.

Pozdrawiam


Posty: 15
Dołączył(a): 12.04.2007
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2007, 15:01 
Cytuj  
Argon no oki ale jakby było cos ze psute na "ament" to ten sygnał by musiał byc cały czas taki a czasem net jest spoko np pół godziny działa dobrze i pingi są w normie a potem wetnie go na 5 godzin i tyle.

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2007, 16:57 
Cytuj  
jak net dziala dobrze, a pozniej zanika... moim zdaniem przyczyna w ogole moze byc u providera - za mala rurka. To zalezy na jak dlugo ci znika net. Jezeli w mniej weicej tych samych godzinach ( np- w nocy 03-06 dziala ok a w prime time 17-22 jest do dupy) , to jest to za mala przepustowosc lacza u providera na wyjsciu.


_________________
Nie mam pomyslu na signature


Posty: 15
Dołączył(a): 12.04.2007
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2007, 18:13 
Cytuj  
lutus to co piszesz to bardzo wiarygodne tylko powiedz mi teraz jak im udowodnic ze to ta przepustowasc?moge to czyms zmierzyc nie wiem co kolwiek daj jakąś wskazówke
dzieki


Posty: 15
Dołączył(a): 12.04.2007
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2007, 18:54 
Cytuj  
Polatałam po goglach i znalazłam co nie co o przepustowosci porobiłam pomiary ale to jest do kitu jak mam mierzyc testami kiedy nie mam netu a testy są na stronkach w necie a kiedy mam net to pomiary są okey to jakies błędne koło.

**

Posty: 256
Dołączył(a): 13.01.2005
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2007, 16:05 
Cytuj  
chyba zaczynam kojarzyc co to moze byc

pamietam u mnie na radiu byly tandetne wapy (to urzadzonko przy antenie) i sie dziad potrafil powiesic o 8 wieczorem i do 9 rano nie bylo netu bo sie leniwemu dostawcy dupy nie chcialo ruszyc zeby go zresetowac

tu moze byc podobny problem - jesli wap jest slabej jakosc ale stabilny to bedzie sie zapychal tymbardziej jak kolega wczesniej wspomnial jesli niema routingu przed antena zeby filtrowac lokalny shit

moze tez byc motyw ze ktos "cwany" wbija sie wam do radia i zakluca sygnal

koncza mi sie juz pomysly - musi przyjsc gosc z firmy popingowac kazde urzadzonko na trasie i zobaczyc gdzie sie dusi

zrob tak : funkcja -t jest po to zeby nie przestawal pingowac po 4 pokietach
"ping -t 91.90.91.1" - patrz czy sa skoki etc dziorki jak nie tutaj to probuj nastepny w kolejce czyli
"ping -t 91.90.88.5"
oraz "ping -t 91.90.88.1" to jest prawdopodobnie bramka providera

pinguj te adresy jak nie dziala

zycze powodzenia


_________________
Nauka jazdy w Tychach


Posty: 15
Dołączył(a): 12.04.2007
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2007, 17:02 
Cytuj  
reasor dzieki za odpowiedz wiesz co ja na wszystkie sposoby wbijałam te komendy i kurna nie działaja mi nie wiem co robie nie tak.Albo mi pisze ze nie rozpoznaje komendy albo ze nie znalazł hosta.Spróbuje jeszcze pokonbinowac
pozdrawiam ela


Posty: 15
Dołączył(a): 12.04.2007
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2007, 08:25 
Cytuj  
no doszłam co i jak z tymi komendami zrobiłam i przy wszystkich tych numerkach bramy itp było spoko tylko przy tym 91.90.88.1 cos chyba nie tak wkleje pomiar
Microsoft Windows XP [Wersja 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Ela>ping -t 91.91.88.1

Badanie 91.91.88.1 z użyciem 32 bajtów danych:

Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.