mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 826
Dołączył(a): 20.07.2005
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2007, 17:26 
Cytuj  
Niedawno coś mnie wzięło na zakup laptopa, pomimo, że dwa miesiące temu kupiłem nowego PC... ugh, mania..

Nie chodzi mi o demona szybkości, bardziej o coś, co będę mógł ze sobą wziąć np na plaże, korzystać z internetu, może pograć w jakąś gre od czasu do czasu, ale głównie dla mojej własnej wygody. Nie mówiąc o tym, że przydałoby się takie cacko na uczelni.

Chciałbym abyście doradzili mi coś dobrego, pułap 2500 zł (wiem, że to nic jeśli chodzi o laptopy ale niestety więcej pieniędzy na to przeznaczyć nie mogę - wakacje tuż tuż)


_________________
Shador von Dal napisał(a):
Podpisując się moimi inicjałami głaszczesz moje ego :*

SvD.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2007, 18:30 
Cytuj  
mysle ze , ta kwota jest wystarczajaca na sprzet klasy c2d 1,86 mhz
1gb ram dysk ok 160 gb i oczywiscie nagrywarka dvd , w kwesti grafiki panuje dosc duzy rozrzut , czesto montowane sa radeony xpress 200m do 256 video ram lub ekwiwalent nvidi , praktycznie 90% posiada windows viste , przekatna ekranu bedzie raczej nie wiecej niz na poziomie 15 cali , raczej TFT

juz nie te czasy ze na lapsa musiales wywalic 6k zlociszy :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2007, 23:58 
Cytuj  
c2d za 2.5k ?
Wskaż mi laptopa porządnej jakości z c2d za taką kwotę, bo nie mogę uwierzyć :/


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2007, 00:19 
Cytuj  
joshe napisał(a):
c2d za 2.5k ?
Wskaż mi laptopa porządnej jakości z c2d za taką kwotę, bo nie mogę uwierzyć :/

/sign

ale jesli jest cos takiego do kupienia, to byc moze nawet kupie :)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***

Posty: 826
Dołączył(a): 20.07.2005
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2007, 09:40 
Cytuj  
dzięki, a czy można bardziej sprecyzować Aldata? To jest jakieś linki do zestawów ;)


_________________
Shador von Dal napisał(a):
Podpisując się moimi inicjałami głaszczesz moje ego :*

SvD.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2007, 16:04 
Cytuj  
dorwalem pierwsza lepsza ulotke z makro :)
ale niestety ich pro promocja sie skonyczla i zestawik ktory wymienilem kosztuje 3048

oczywiscie za 2,5 k nie bedziesz miec lapsa klasy dell czy sony , wymieniony laptop jest firmy fuijitsu-siemens


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2007, 08:55 
Cytuj  
firma Asus
Core2duo - 1.60MHz
1GB RAM
ATI 1100 (lepsze od ati X200, okolo 2x lepsze od Intelowskiej 900,950,945)
120GB HDD 5200rpm
Windows Vista

za 499 funtow prosto ze sklepu (czyli jakies 2750zl). Asusy to bardzo fajne laptopy, znacznie przyjemniejsze niz np. popularne Acery.

***

Posty: 826
Dołączył(a): 20.07.2005
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2007, 10:13 
Cytuj  
znalazlem juz, thanks :)

http://www.koyto2.pl/eSklep/prod.php?pa ... =A8H-4P001


_________________
Shador von Dal napisał(a):
Podpisując się moimi inicjałami głaszczesz moje ego :*

SvD.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2007, 22:55 
Cytuj  
http://www.koyto2.pl/eSklep/prod.php?partnumber=A8H-4P001

Celeron na pokladzie, bedziesz potem narzekal. Reszta do pracy jeszcze ujdzie.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2007, 14:34 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
[...] Asusy to bardzo fajne laptopy, znacznie przyjemniejsze niz np. popularne Acery.

/signed

Od momentu zakupu laptopa Asus (firmowy żony) jestem fanem tej marki :)
Jakość wykonania, parametry >> od mojego służbowego Fujitsu-Siemens ... (seria Lifebook E, żeby nie było że to jakiś Amilo).
Ten FSC to po prostu marna plastikowa zabawka przy tym Asusie (a już matryca Lifebooka to po prostu żenada).

Ze sprzętu produkcji Fujitsu-Siemens Computers to już tylko Looxy się do czegoś nadają (dla niezorientowanych: palmtopy takie 8) ).


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2007, 16:00 
Cytuj  
ja mam lcd tej firmy i jestem bardzo zadowolony :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 7 maja 2007, 12:10 
Cytuj  
Jak na razie najfajniejszym lapem ktory mialem w rekach (a przechodzi mi ich przez rece troche :) ) biorac pod uwage parametry, design i ogolnie wszystko, byl wlasnie Asus, model V1Jp. Niestety, sam musialem sie zadowolic duuzo tanszym Asusem A6Km i w sumie tez jestem zadowolony.

pozdrawiam

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 maja 2007, 12:29 
Cytuj  
HP teraz sa nawet fajnie, pomimo przeszlosci i opnii przeplacania, teraz jest w miare lepiej.
Zwlaszcza wymiana lub reklamacja jest bardzo szybka, odkad HP w polsce inwestuje to obejmuje praktycznie cala ich game produktow.

W styczniu zakupilem dla matki Pavilonika, i do dzisiaj nie ma problemu z nim, a znajac pokolenie jej i ja sama, miesiac bez naprawiaia czegos w komputerze to cud. Wiec ogolnie juz szalu nie dostaje ;)
http://www.komputronik.pl/Notebooki/hp_ ... ,id,39283/

Stanial o niecale 400zl.

EDIT: No i jak to kobieta, czesto uzywa ta kamere wbudowana w laptopie do ogladania sie i malowania HEHE

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 7 maja 2007, 17:13 
Cytuj  
broadcast it! :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 maja 2007, 08:52 
Cytuj  
joshe napisał(a):
c2d za 2.5k ?
Wskaż mi laptopa porządnej jakości z c2d za taką kwotę, bo nie mogę uwierzyć :/


400pln dorzucasz i masz coś takiego

http://www.allegro.pl/item192176423_ace ... 7300_.html

kiedyś na aukcji w kup teraz widziałem go też za 2499pln


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 8 maja 2007, 10:25 
Cytuj  
Nie chce wszczynac flame na temat lapkow, ale troche sie przewija przez moje rece i wg mnie wykonanie kazdego acera, oprocz wersji ferrari jest zenujace. Nie jak ludzie moga zachwalac te laptopy, jesli nowy sprzet potrafi sie wyginac z zgrzypiec w rekach? Na dodatek plastik z ktorego sa wykonane zazwyczaj jest tak niskiej jakosci, jak w przypadku starych walkmanow marki panasonix. Ogolnie z tego co zauwazylem to hp robi laptopy ze swietnymi matrycami i niezle uzbrojone. Ibmy z wyzeszej polki w alu-tyt obudowach tez sie pieknie sprawdzaja. Asus, Toshiba, Sony vaio rowniez bardzo dobre jakosciowo i uzbrojone we wszystko co trzeba. Z laptopow naprawde odradzam marke Acer, niczym nie zaskakuja, a prezentuja sie naprawde z dupy pod wzgledem jakosci na rynku. W tej chwili chyba najbardziej power/econo oplaca sie kupic hp. Tyle ode mnie, przestrzegam was przed acerami i to jest oparte nie na tym ze widzialem jeden laptop, ale troche sie przewinelo, troche znajomych je ma i... nikt nie jest zadowolony:].

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 8 maja 2007, 11:27 
Cytuj  
Hmmmm... HP robi dobre matryce? Pierwsze slysze :D
Co do IBM (a raczej lenovo bo ibm nie robi juz ani komputerow ani notebookow) to fakt, mialem ostatnio u siebie ThinkPada T60 i im dluzej sie nim bawilem tym bardziej mi sie podobal. Szczegolnie oprogramowanie ThinkVantage ktore jest po prostu mistrzostwem swiata. Za to minusem jest nieszczegolne wyposazenie tej linii. Ale te z serii 3000 np N100 tez prezentowal sie calkiem niezle, chociaz to juz nie think pad, to jednak wyposazeniem, wydajnoscia i wykonaniem nie dawaly dupy.
Toshiby w ogole mi nie podchodza. Design maja nawet gorszy niz Acery, wyglada to tak jakby 5 lat temu zrobili nadwyzke obudow i ciagle na niej jada. Ulozenie klawiszy w niektorych modelach wola o pomste do nieba. No i touchpad ktory jest po prostu tragiczny. Jedyne co jest fajne w Toshibach to glosniki.
Acery to dziwna marka. Nie ma znaczenia czy model kosztuje 12k czy 1,99k w hipermarkecie, wszystkie wygladaja tak samo zle. Fakt, jakosc materialow uzytych jest delikatnie rzecz ujmujac kiepska. Ale nie sa tez pozbawione zalet. Po pierwsze, nawet tanie modele sa niezle wyposazone. Po drugie maja calkiem niezle matryce. Prawda jest taka ze jak ktos ma na wydanie na laptopa 2-2,5k to Acer mimo wszystko jest najlepszym wyborem. Oczywiscie, za ta cene wszystko co sie kupi bedzie szrotem, ale czasami nie ma wyboru :) Na pewno jest to lepszy wybor niz jakas maxdata, a wiekszosc tych 'lepszych' jest w tej cenie maksymalnie okrojona.


pozdrawiam

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 8 maja 2007, 11:37 
Cytuj  
Coz mialem w rece ostatnio 3 lapki hp, seria compaq iles tam, 2 panoramy i jedna normalna i bylem pod wrazeniem jakosci obrazu na wszystkich matrycach, naprawde dawaly rade. A IBM od kiedy nie robi lapkow? Wiem ze lenovo to sa niby tansze.okrojone wersje IBM, ale 2 tyg temu mialem w rece dwumiesieczego IBM wlasnie w alu-tyt obudowie:], cena co prawda byla ok. 8k+ z vat, ale po prostu przezajebisty sprzet:).

Toshiba, hmm, wg mnie calkiem przyzwoite, okreslil bym je jako standartowe maszyny, do domu i biura, przeszlo ich troche przez moje rece i nigdy nie zauwazylem zeby byly wykonane ze szmirowatych materialow. Ale z padem sie zgadzam, jest do dupy, mi osobiscie to nie przeszkadza bo dzialam i tak na normalnych myszkach:].

Jesli chodzi o acer to wykonanie jest kiepskie, zgadzam sie ze daja sporo mocnego przetu w swojej cenie, ale juz np dvd-rom/rv jest w kazdym praktycznie tak gowniane ze nie da sie opisac, baterie rowniez sa koszmarne.. Nawet jakbym mial ogranoczny budzet to wolalbym wolniejszego hp tudziez inna marke, ale nie Acera.

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 8 maja 2007, 11:51 
Cytuj  
No jesli chodzi o matryce HP to tragiczne sa katy widzenia. W porownaniu do np G2 Asusa gdzie katy widzenia w poziomie sa praktycznie 180st.
Toshiby nie mowilem ze sa wykonane kijowo tylko ich design wyglada jakby byly zaprojektowane 10 lat temu.
IBM nie robi lapkow od paru lat :) Nie wiem skad sie wziela opinia ze lenovo to marka ekonomicznych ibm'ow. To inna firma ktora przejela cala linie Think od ibm'a (tak jak acer przejal travelmate'a od california access, hp przejal compaq etc). Fakt, bardzo dlugo, szczegolnie w prestizowej serii ThinkPad ciagle bylo logo IBM i dodatkowo logo lenovo. Czysty marketing - chcieli zeby ludzie przyzwyczaili sie do tego ze to ta sama linia tylko pod innym producentem, w koncu ibm mial bardzo dobra marke. Dopiero nowe lapy z SantaRosa beda calkowicie pozbawione logo IBM (np T61)
Z bateriami w acerach tez nie jest tak zle. Np Acer TravelMate 4283 WLMi - 230/219/208 minut (pierwszy to pomiar max oszczedzania energii, drugi to dzialajacy caly czas wireless, a trzeci film na dvd). Oczywiscie wypada to blado w porownaniu z T60 na 9 cellowej baterii gdzie wyniki wynosily odpowiednio 523/387/244 ale to i tak niezly wynik :)


pozdrawiam

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 maja 2007, 18:39 
Cytuj  
kurcze dzisiaj na jakiejs ulotce reklamowej widzialem oferte dell-a.
Laptop o takich parametrach
procek Intel Dual Core 5300 (zegara nie pamietam, zreszta tego 5300 tez nie jestem pewien, na pewno intel dual core)
1024MB RAM
120GB HDD 5400rpm
i co najfajniejsze Gforce 7300 z 256MB samodzielnej RAM na pokladzie
Windows Vista (nie pamietam wersji)
15,4" matryca
Calosc w tym "opakowaniu" gdzie czytnik dvd dziala przy wylaczonym lapku.

cena 539 funtow brutto wraz z dostawa do domu (na terenie UK najpewniej).
Na stronie dell-a nie potrafie jednak tego zlokalizowac, a gazetke gdzies wypierdzielilem.

Wniosek z tego jeden ceny laptopow leca na pysk - moj jak myslalem okazyjnie kupiony Asus przy tej ofercie wypada juz dosyc blado, a ma raptem.. 2 miesiace :/

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.