mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
***

Posty: 666
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 22 maja 2007, 19:30 
Cytuj  
Witam :)

Do rzeczy:
Problem ze zmiana rozdzielczosci. Windows dziala tylko w rozdzielczosci 640x480 a gdy zmienie na inna to ekran po prostu robi sie czarny i nic nie widac a za to slychac ze windows dziala poprawnie.

Mysle wiec ze problemy ze sterami do karty graficznej (Radeon x700) ale po przeinstalowaniu ich ze 100 razy we wszystkich mozliwych wersjach problem pozostaje nadal.

Mysle wiec ze przeinstaluje stery do monitora (Samsung SyncMaster 913v) i tez lipa.

Siedzac nad tym problemem prawie 4 godziny stwierdzilem ze nie ma co sie meczyc i przeinstalowalem winde. I o dziwo problem pozostaje nadal.

Mam dx9 od zawsze i watpie aby to mogl byc problem zwiazany z nim.
Win oczywiscie XP

WTF?

Prosze was o pomoc i ewentualnie info o tym co sie moglo zrypac.

Dziekuje i pozdrawiam

EDIT// Nowe gry oczywiscie w tej rozdzielczosci nie smigaja :(


_________________
Forum savoir-vivre. Poznaj dobre maniery.
Zainwestuj w korektę

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 22 maja 2007, 19:48 
Cytuj  
Sprawdz karte na innym kompie, moze sie rypla.


_________________
@polygamia

***

Posty: 666
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 22 maja 2007, 19:54 
Cytuj  
Do ciekawostek dodam ze czasami zamiast czarnego ekranu na monitorze pojawial sie napis ze optymalna rozdzielczosc ekranu dla tegoz monitora to 1024x768 60Hz... Ale jak odlaczylem wtyczke od monitora i wlaczylem spowrotem to normalnie ekran windowsa sie pokazywal.

Oraz ciekawe jest to ze jakos zanim wgra sie windows to grafika na poczatku gdy wgrywa sie komp wyswietla sie prawidlowo. Powiem szczerze ze moja wiedza dotyczaca obslugi komputera zatrzymala sie jakies 3 lata temu.

Obecnie nie mam jak przetestowac karty na innym kompie ale jak bedzie taka mozliwosc to to zrobie.


_________________
Forum savoir-vivre. Poznaj dobre maniery.
Zainwestuj w korektę

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 22 maja 2007, 20:27 
Cytuj  
sprawdz czy cos ci nie przestawilo czestotliwosci wyswietania (chiba tak to sie nazywalo). Moj monitor gdy experymentowalem z powyzej 75hz robil sie czarny. Pomoglo tylko przywracanie systemu do x punktu w czasie.


_________________
oumn da lololegend

***

Posty: 666
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 22 maja 2007, 21:00 
Cytuj  
Przywracalem system przed przeinstalowaniem windy i nie pomoglo.


_________________
Forum savoir-vivre. Poznaj dobre maniery.
Zainwestuj w korektę

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 maja 2007, 23:04 
Cytuj  
Jedyne co mi przychodzi do glowy to ze masz ustawiona "wymuszanie czestotliwosci odswiezania" dla rozdzielczosci wyzszych niz 640.
Jak ustawisz to sobie na wyzszym poziomie niz puszcza monitor to wlasnie ekran robi sie czarny a komp pracuje caly czas normalnie.

Chociaz jesli po reinstalce to nie ustapilo to imo cos z karta jest nie tak.
No chyba ze masz taki motyw jak ja kiedys ze jak ustawialem rozdzialke 1024 w 85Hz w sterach to po resecie monitor pokazaywal "out of frequency" bo bylo 86Hz a nie 85 (nie wiem czemu tak sie dzialo po prostu nie szlo i koniec).
Tylko to bylo na GeForce 7600 GS i wogole karta byla zrypana bo np. wiekszosc sterownikow jej nie widziala po zainstalowaniu. :-)

Wiec IMO karta do serwisu.
Ewentualnie cos z monitorem albo kablem laczacym karte i monitor.

Zmien kabel i sprawdz monitor na innej karcie i karte na innym monitorze i bedziesz wiedzial co sie ryplo, bo na prablem software to to nie wyglada.
Reinstall windy pomaga na kazdy problem z softem. ;-)


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 maja 2007, 07:38 
Cytuj  
Miałem ostatnio podobny efekt. Okazało się, że w sterach jakimś cudem zamieniły się miejscami primary i secondary screen i na monitorze próbował wyświetlac się tv. Rozwiązanie - podpiąłem tv i ustawiłem odpowiednio stery tak jak powinny być.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

*

Posty: 156
Dołączył(a): 9.06.2006
Offline
PostNapisane: 23 maja 2007, 08:46 
Cytuj  
Spróbuj jeszcze odpalić windę w trybie awaryjnym i wtedy pogrzeb w ustawieniach wyświetlania (częstotliwości i primary/secondary)


_________________
Gzzzt

***

Posty: 666
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 23 maja 2007, 16:25 
Cytuj  
W awaryjnym tez nic nie widac :/


_________________
Forum savoir-vivre. Poznaj dobre maniery.
Zainwestuj w korektę

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.