mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2007, 08:56 
Cytuj  
Chce zrobic sobie w domu siec WiFi, bo jak wiadomo kabelki juz nie w modzie ( za bardzo sie rzucaja w oczy). W zwiazku z tym mam kilka pytan :

- jako ze o routerach juz bylo - jakie karty sieciowe kupowac? Czy jest jakas roznica pomiedzy USB a PCI? Czym sie kierowac

- Jak to jest z pingami w WiFi domowym, czy sa roznice w stosunku do kabelkow?

- Szyfrowanie i podlaczanie sie do sieci - czy wystarczy jak zrobie tablice z MAC addresami dostepnymi, czy potrzeba sie wyposazyc i wlaczyc szyfrowanie ( slyszalem ze WEP sie teraz w 3-5h lamie, czyli pewnie jakis inny)

- Jaki router wybrac do sieci kablowej ( aster) - fajnie jakby mial QOS, czy np Asus WL 500W sie nadaje, czy lepiej isc w strone netgear czy linksys.


_________________
Nie mam pomyslu na signature

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2007, 10:16 
Cytuj  
1. Usb.
2. Nie ma.
3. MAC + WEP wystarczy. Szanse, ze ktos mieszkajacy obok Ciebie bedzie zabawial sie w "hakiera" sa ~0%
4. Po co Ci QoS w domu? Z routermi jest roznie. Ogolnie malo wiem o domowych (bardziej takie duuuuze firmowe) ale mozna sie naciac. Kiedys mialem Asmax'a 804ru - zero problemow, uptime 2 lata bez resetu (poza wylaczeniem pradu). Sprzedalem go (do domu przyszlo livebox :E) niestety. Mam chello w nowym domku i kupilem kolejnego Asmax i totalna dupa. Na gwarancji byl juz 2 razy i ogolnie syfz0r nieziemski. Sproboj D-Linka moze...

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2007, 19:23 
Cytuj  
ja bym brał na PCI, USB działają średnio a miałem do czynienia z kilkoma. Strasznie badziewiaste antenki :/ Czasami stojąc pomiędzy AP a kompem traci zasięg :(

A ostatnio kupiłem WIFI na PCI (ten najkrótszy slocik) z fajną zewnętrzną antenką na kabelką. Polecam.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2007, 13:37 
Cytuj  
Moze drogi Marku24 kupowales jakis syfilis.

Nigdy nie mialem problemu z usb antenkami.

***

Posty: 858
Dołączył(a): 29.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2007, 14:26 
Cytuj  
ja juz pomalu zaczynam szanowac usb poty, serio, jak moge cos wsadzic do kompa to wole do kompa,wiec pci imo. Inna sprawa jezeli bedziesz chcial sie bawic troche roznym softem do biezpieczenstwa, anlizowania czy tez ewentualnie (edukacyjnie oczywiscie :)) lamania sieci spora czesc takowego software nie chca wogole gadac ze kartami na usb, inna czesc z kolei glownie adaptowana spod linucha to ma dosc skromna liste kompatybilnosci z okreslonymi chipsetami kart i trzeba wybierac produkty okreslonych firm a nawet konkretne modele. Moze to sie pozmienialo teraz, dawno nie zajmowalem sie wifi oprocz tego ze zwyczajnie z takowej korzystam.
Osobiscie bym optowal za pci. Co do zabezpieczen wpa-psk lamie sie znaaaacznie dluzej niz wep. tu popre tate i powiem ze raczej male szanse sa na zatwardzialego hakera-sasiada i w sumie chyba nikt nie bedzie ci kampowal pod domem zeby otworzyc "hot spota". Co do routera to nie wiem co ci poradzic, mam d-linka i netgeara i dlink mi potrafil raz na tydzien zwiesic natomiast netgear chodzi jak burza, ale o niczym to nie swiadczy bo za chwile odezwie sie ktos kto ma zapewne zupelnie przeciwne doswiadczenia. Trzeba pobuszowac po inecie przeczytac kilkaset opinii ze dwa tuziny testow i wtedy moze jakis obraz sie wyloni ;)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2007, 14:32 
Cytuj  
Zgodze sie z Trigusem, ze netgear jest good a d-link czasami fefe.

Jesli juz sie uprzesz na PCI to pamietaj o tym co Mark24 pisal - antenka na kabelku i kawalek obok.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.