mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 383
Dołączył(a): 9.09.2003
Offline
PostNapisane: 11 paź 2007, 06:53 
Cytuj  
Kupiliśmy niedawno nowy telewizorek i chcielibyśmy do niego podłączyć stacjonarny odtwarzacz DVD/DivX. I teraz pytanie - co polecacie? Jeden z naszych znajomych jest szczęśliwym posiadaczem MANTY i tego producenta poleca ale jedna opinia to trochę mało. Jak na razie po wstępnych oględzinach i przeczesywania netu mamy tego oto kandydata: Manta DVD-034 Lord. Czy ktoś z was użytkuje podobny a może lepszy sprzęt? Wymieniony model ma wyjście HDMI oraz czyta USB i karty pamięci na czym nam zależy.


_________________
Souvent femme varie, bien fol est qui s'y fie...

***

Posty: 612
Dołączył(a): 29.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 paź 2007, 07:39 
Cytuj  
Ja posiadam odtwarzacz dvd tej firmy i jestem z niego zadowolony. Nigdy nie bylo z nim problemow, czy to technicznych, czy to z odtworzeniem jakiegos formatu na nim. Moim zdaniem jest to dobre rozwiazanie za male pieniadze.

**
Avatar użytkownika

Posty: 383
Dołączył(a): 9.09.2003
Offline
PostNapisane: 11 paź 2007, 07:43 
Cytuj  
O, fajnie :) A powiedz mi, jak to jest z aktualizacją oprogramowania - czy rzeczywiście jest tak jak zapewnia producent? (tzn. aktualizacja kodeków i inne poprawki na bieżąco). Na stronie MANTY widziałam aktualizację firmware ze stycznia tego roku (ver 1.2) - jak często pojawiają się takie łatki?


_________________
Souvent femme varie, bien fol est qui s'y fie...

***

Posty: 612
Dołączył(a): 29.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 paź 2007, 09:02 
Cytuj  
Szczerze mowiac aktualizowalem oprogramowanie tylko raz i to wlasnie jakos w styczniu :) i o ile pamietam to sciagalem je z jakiegos forum dot. wlasnie odtwarzaczy manty a nie ze strony producenta, wiec moze poszukaj cos w tym kierunku.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 paź 2007, 09:11 
Cytuj  
Ogólnie to Manta = słabe podzespoły + świetne oprogramowanie. Mam mantę i ma naprawdę kiepski napęd, 3 razy w serwisie, dwa razy wysiadł zasilacz.
No ale nie spodziewajmy się cudów za taką cenę ;)


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 11 paź 2007, 09:36 
Cytuj  
Manta ftw ... nawet jakby sie miala psuc co 12 miesiecy to sie oplaca :P

BTW - jakas wyjatkowo droga ta co znalazles - generalnie w Saturnie chodzily po 140-160 (wczesniejszy model Lorda, bez USB)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 paź 2007, 10:02 
Cytuj  
Jak byś nie doczytał to USB było warunkiem ;) W sumie w dobie dzisiejszych pendrive-ów 2/4/8 G to zastanawiam się nad zmianą starego Emperora.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 11 paź 2007, 10:15 
Cytuj  
kodekow nie ma potrzeby aktualizowac co miesiac, bo po prostu tak szybko sie nie zmieniaja. Ja tez mam Mante ( tyle ze Prince) i oprocz moze dziwnej czcionki napisow ( mogla by byc troche mniej kanciasta) dziala bez zarzutow i najmniejszych problemow. Manta to dobre rozwiazanie, bo jest dobre i tanie :)

P.S. Jakby jeszcze dodali czytanie napisow w SUB formacie to byloby to najlepsze rozwiazanie niskobudzetowe.


_________________
Nie mam pomyslu na signature

**
Avatar użytkownika

Posty: 383
Dołączył(a): 9.09.2003
Offline
PostNapisane: 11 paź 2007, 10:48 
Cytuj  
Właśnie dzwonił mój mąż, że obejrzał sobie Mante w naszej zaprzyjaźnionej hurtowni sprzętu. Ponoć znaleziona przeze mnie w necie wcale nie jest droga, na Allegro chodzą po 259 zł. Złożyliśmy już zamówienie, za wersję ze zaktualizowanym softem i kablem HDMI w komplecie wyjdzie nas to razem 290 zł. Elektronik z hurtowni wspomniał coś o "loaderze" Phillipsa, który jest w tym modelu. Nie wiem cóż to takiego ale jeśli rzeczywiście część elektroniki jest 'by Phillips' i model ten (jako jedyny) posiada wyjście HDMI to tłumaczy czemu Manta DVD-034 Lord jest droższa od innych.

Obsługa USB to dla nas duża wygoda - zgrywamy u rodziców z osiedlowego FTPa masę filmów i przenosimy właśnie na pendrive'ie 8gb.


_________________
Souvent femme varie, bien fol est qui s'y fie...

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 11 paź 2007, 14:07 
Cytuj  
Ja polecam odtwarzacz Bellwood 301U. Odtwarza wszystko i dodatkowo ma port USB do ktorego mozna podlaczyc zewnetrzny dysk twardy (albo pendrive'a) i ogladac filmy nie tylko z plyt.


pozdrawiam

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 paź 2007, 14:32 
Cytuj  
Logain Darkthorn napisał(a):
Ja polecam odtwarzacz Bellwood 301U. Odtwarza wszystko i dodatkowo ma port USB do ktorego mozna podlaczyc zewnetrzny dysk twardy (albo pendrive'a) i ogladac filmy nie tylko z plytt

Ma ładniejszy design od manty ale z tego co wiem manta ma lepsze oprogramowanie, np. dla mnie odtwarzacz bez adbloka to nie odtwarzacz ;) To samo mam z przeglądarkami ;)


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 paź 2007, 15:10 
Cytuj  
Zainteresujcie sie czyms konkretnym, polecam Pioneer DV-400, moze zadowoli was to co oferuje ten odtwarzacz, a jakos tego sprzetu jest o wiele lat swietlnych lepsza od wymienianych przez was.
Przykladowa aukcja zeby zapoznac sie z cena i wygladem http://www.allegro.pl/item252209113_naj ... _reg_.html


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 383
Dołączył(a): 9.09.2003
Offline
PostNapisane: 11 paź 2007, 15:17 
Cytuj  
Hm.. Coś zbyt niska ta cena jak na Pioneera. W Ceneo średnie ceny tego modelu wahają się między 390 a 480 zł. Generalnie jest to ciekawa propozycja ale jakoś nie mam zaufania do tego typu aukcji, wolę kupować od konkretnej firmy i mieć wszystkie dokumenty (w tym gwarancję). Cóż, jak Manta nie spełni naszych oczekiwań to możemy ją w ciągu tygodnia oddać i ewentualnie poszukać czegoś lepszego ale na razie.. :)


_________________
Souvent femme varie, bien fol est qui s'y fie...

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 paź 2007, 15:25 
Cytuj  
No to moze mieszkasz gdzies blisko granicy zeby kupic w normalnym sklepie, przykladowo w niemczech ten model kosztuje od 79euro.
A ta aukcja to pominiecie dystrybutora, sprzedaz nielegalna ale sprzet brany normalnie z hurtowni, jednak nie masz polskiej gwarancji.
Nasz dystrybutor daje marze na cene sugerowana w granicah 40-80%, wiec dlatego taka cena.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 11 paź 2007, 20:47 
Cytuj  
Ja bym odradzal zarowno pioneera jak i inne markowe odtwarzacze. Sa problemy z odtwarzaniem formatow i napisow. Generalnie nadaja sie tylko i wylacznie do odtwarzania oryginalnych nosnikow. Pod wzgledem odtwarzanie DivXow Manty, Bellwoody i inne sa bezkonkurencyjne. Znamienne jest tez ze autor tej aukcji nie wspomina slowem o divxach. Jest tylko informacja ze dzieki USB mozemy odtwarzac... muzyke. Ja bym raczej omijal szerokim lukiem, chyba ze dla kogos liczy sie napis na obudowie

Co do Bellwooda - po jego tescie w laboratorium polowa pracownikow udala sie do sklepu :) I wszyscy sa zadowoleni, a to raczej o czyms swiadczy :)


pozdrawiam

**

Posty: 399
Dołączył(a): 22.10.2004
Offline
PostNapisane: 11 paź 2007, 23:27 
Cytuj  
Ja używam starą, wysłużoną mante emperor 3. Po updejcie firmware działa wyśmienicie.

Cytuj:
Manta ftw ... nawet jakby sie miala psuc co 12 miesiecy to sie oplaca


Z takiego założenia wychodziłem przy kupnie. Tanie i żeby działało przynajmniej kilka miesięcy. Gdy padnie to precz z nią na części dla Wielkiego Elektronika i do sklepu po nową sztukę.


_________________
Here I am broken hearted
came to poo but only farted

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 25 lis 2007, 22:36 
Cytuj  
nawiedziłem ostatnio Media Markt i Mega Avans (Saturna niestety nie ma w Poznaniu) i nie znalazłem nic lepszego od Bellwooda, lub http://allegro.pl/item272001785_manta_dvd_033_lord_usb_c_r_k_euro_kurier_13_zl.html w podobnym przedziale cenowym (takie możliwości ze złączem USB miały odtwarzacze dopiero powyżej 430zł). na allegro też za bardzo nie mogę znaleźć niczego ciekawego - zna ktoś może jakiś niedawno ukazały się model jakiejś firmy, który miałby napisy PL (+różne opcje do nich), odtwarzanie divix i xvid,music cd,mp3 i jpg, oraz możliwość update'u firmware'u?
zdecydowałem się kupić taki odtwarzacz matce na święta, bo żal mi jej trochę jak słyszy wciąż, że ja albo brat mamy na swoich kompach jakieś filmy, a ona nie ma za bardzo jak ich obejrzeć :)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

**

Posty: 249
Dołączył(a): 24.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 lis 2007, 06:09 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
---ciach--- i nie znalazłem nic lepszego od Bellwooda, lub http://allegro.pl/item272001785_manta_dvd_033_lord_usb_c_r_k_euro_kurier_13_zl.html w podobnym przedziale cenowym ---ciach---


kupilem tydzien temu dokladnie ten sam model, sprawuje sie calkiem niezle. ladnie czyta flaszki i karty SD, nie testowalem hdd na usb, z plytami tez sobie radzi. ale ile on bedzie dzialal to tylko najwyzszy wie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 lis 2007, 08:47 
Cytuj  
a ja nadal polecam xboxa + amplituner + hdtv ;-)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 lis 2007, 09:27 
Cytuj  
Co do tego bellwooda, czy ktoś się orientuje czy ma adbloka ?


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.