mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 751 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 38  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 lis 2007, 11:05 
Cytuj  
nie bierz chipsetu Nforca, bierz Intela. Nforce = Nvidia ma od zawsze problemy ze sterownikami i skłonność do oszust - omijać z daleka, tym bardziej, że Intel nie jest droższy, jest bardziej wydajny, stabilniejszy etc.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 4 lis 2007, 11:09 
Cytuj  
jeszcze pytania pomocnicze:

1. czym sie róznie normalne DFI od LanParty - poza cena x2
2. czy ja mam dobre ramy do tej płyty ? chodzi mi o taktowanie
3. musze wymienic wszystkie 3 rzeczy. czy warto kupić sobie na teraz słabszy procesor i go potem wymienic ?


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 lis 2007, 11:10 
Cytuj  
Ja się właśnie spotkałem wczoraj z instalacją sterowniczków pod intela z błędem. Na nforce nigdy nie miałem z tym problemu, fakt że się nic nie stało, być może źle coś zrobiłem, ale był błąd....

Instalowałem INF_AllOS_8.4.0.1016_PV_Intel pod Chipset Intel P35 ze stronki Intela najnowsze sterki pod Asusa P5KC i się wyjebało. Później zainstalowałem sterki z płytki dołączonej do płyty głównej, po czym zrobiłem nakładkę tych nowszych sterowników i jest OK.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 lis 2007, 12:37 
Cytuj  
@Deshroom

Po co Ci C2D w cenie C2Q???

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 4 lis 2007, 14:35 
Cytuj  
weź tak:
Intel Pentium Dual Core E2140 220zł
Test - http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2906-all

MSI P6N SLI V2 /nForce 650i SLI/ 359zł
Pewna niespodzianka ze strony MSI; ich płyta wpasowała się w wąskie ostatnio grono płyt do konkretnego O/C; można powiedzieć, że kręcić na niej da się do skończenia procka, więc płyta raczej blokować ukrytej wydajności nie będzie; do tego na wyposażeniu płyty SLi, choć niepotrzebne, to pewnie niektórzy z niego skorzystają
Test - http://enthusiast.hardocp.com/article.h ... VzaWFzdA==

OCZ 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Platinum rev.2.0 220zł

Łączna wartość zestawu 799zł :] w porównaniu do 1600zł u ciebie

Za zaoszczędzone pieniądze kup sobie wentylator na procka i go kręć:
Scythe Infinity SCINF-1000 169zł
Test - http://pclab.pl/art23646.html
i np. dokup ramu tak aby mieć 4GB, ostatnio DDR2 są bardzo tanie.


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 lis 2007, 14:59 
Cytuj  
hmm fajny "boost kompa" dla ubogich - w sumie moglbym pojsc na cos takiego,aby miec c2d zamiast athlona xp 1700+, tyle,czy sa jeszcze dostepne jakies plyty glowne ktore mialyby takze agp x8?? mam GeForce 7600 (chyba GT ale nie jestem pewien) 256 MB RAM Gigabyte'a, ale pod agp x8, moge teraz wydac na up kompa max kilkaset zlotych i chetnie bym wykorzystal ta karte graficzna poki co :)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 4 lis 2007, 15:04 
Cytuj  
@Varenthin

myslisz że w stosunku do starego proca i ramu bede miał spory przyrost wydajności z tą karta graficzną ?
wg linka ktory dałes ten proc to zaden upgrade w stosunku do mojego starego

jestem gotowy wydac troche wiecej, ale oczywiscie niekoniecznie :P
ogólnie chciałbym płyte której z ewentualnymi upgradami podzespołów nie wymienie conajmniej rok
wolałbym DFI z chipsetem intela :har: mam dość MSIdodatkowo soft msi nie działa pod vistą

generalnie bede wdzieczny za pomoc bo chciałbym w poniedziałek zamówic płyte ram i proca

@Oyci3C
generalnie nie płace za sprzet komuterowy - dostaje go gratis ale jestem oszczędny 8)


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 lis 2007, 15:19 
Cytuj  
Wiec wytlumacz mi na czym polega oszczednosc w placeniu tyle samo jak nie wiecej za c2d niz za bardziej zaawansowany technologicznie i w przyszloci bardziej wydajny c2q? ;)


Posty: 1
Dołączył(a): 4.11.2007
Offline
PostNapisane: 4 lis 2007, 15:47 
Cytuj  
Czy z zestawem:
Intel Pentium Dual Core E2140 /1.6GHz, 1MB, 800MHz, BOX/
MSI P6N SLI V2 /nForce 650i SLI/
OCZ 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Platinum rev.2.0
GF8800Gt
będę mógł pograć w nowsze produkcje ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 lis 2007, 15:52 
Cytuj  
Pewnie, ale z procesorem z najnizszej polki na rewelacje nie licz.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 4 lis 2007, 16:20 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
@Varenthin

myslisz że w stosunku do starego proca i ramu bede miał spory przyrost wydajności z tą karta graficzną ?
wg linka ktory dałes ten proc to zaden upgrade w stosunku do mojego starego

jestem gotowy wydac troche wiecej, ale oczywiscie niekoniecznie :P
ogólnie chciałbym płyte której z ewentualnymi upgradami podzespołów nie wymienie conajmniej rok
wolałbym DFI z chipsetem intela :har: mam dość MSIdodatkowo soft msi nie działa pod vistą

generalnie bede wdzieczny za pomoc bo chciałbym w poniedziałek zamówic płyte ram i proca

@Oyci3C
generalnie nie płace za sprzet komuterowy - dostaje go gratis ale jestem oszczędny 8)

spokojnie go wykręcisz do 3GHz i więcej http://www.xtremesystems.org/forums/sho ... p?t=145328
zasugerowałem się także "nie chce wydać dużo kasy", jeżeli jednak jest inaczej to pakuj 1k zł w procka
ja na twoim miejscu poczekałbym jednak do premiery 4-rdzeniowców, jeżeli nawet takiego nie kupisz to ceny 2-rdzeniowców pójda w dół
Penryny (intel) mają być na nowym socketcie, więc jak będziesz chciał się na niego przesiąść to znowu będziesz musiał zmieniać mobo
Phenomy (amd) mają działać na obecnym socketcie AM2, więc np. teraz można kupić powiedzmy jakiegoś Athlon 64 X2 i później przesiąść się na 4 rdzenie.
Zależy też czy zamierzasz kręcić procka, jeżeli tak to bierz coś od intela, jeżeli nie amd.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 4 lis 2007, 17:04 
Cytuj  
ale widziałeś posta z moim konfigiem ?
ja mam X2 4200+ w tej chwili, chce upgradu a nie pomieszac w obudowie :P płyta ktora mi proponujesz jest praktycznie identyczna z ta co mam tyle że mam na amd i bez pasywnego chłodzenia.

mam troche wrażenie że nie czytałeś posta z moim obecnym konfigiem (wróć z jedną strone)

konkretnie pomijając cene, jaki ram do tego DFI (chodzi o odpowiedni timing itp bo sie nie znam)

czy warto kupić core2 zamiast jedynki, kompletnie nie czaje jaka różnica.

@Oyci3C
sorka ale nie chce mi sie odpowiadać, pomiń mnie na swojej liście RE


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 lis 2007, 17:11 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
doradzcie czy to warto kupować i czy warto kupować coś tańszego:

Intel Core2 Duo E6850 3,00GHz (S775) BOX zakładam że w nizsze nie warto, nie chce już AMD

DFI Infinity NF650i Ultra-T2 ciągle kupuje za kiepskie płyty i mam dośc MSI, zależy mi na pasywnym chłodzeniu płyty. wybrałem chipset nforca zamiast intela, nie znam sie

GeIL Dual 2x 1GB DDR2 667 MHz CL5


Desh, procek jest ok.

Płytę polecam Ci moją, Asus P5KC. Ma chłodzenie światłowodem i fajne mozliwości OC. Jest też niezłym wyborem jeżeli chodzi o przyszłościowe procki. Spokojnie na 2 - 3 lat wystarczy. W celach looknięcia, mogę Ci zademonstrować zdjęcie jak wygląda odprowadzania ciepła z płyty światłowodem. To mnie ruszyło na niej, no i FIRMA.

Pamięci też są ok, nie wiem po co i o co jest szum w ogóle. Wybrałeś dobrze, więc kombinuj co zrobić żeby teraz to mieć w pudle, a nie co powie Varenthin :).

Aha. Najlepszym sposobem na spojrzenie multimedialne komputerów? zalogować się na stronę futuremarka, po testować swojego kompa i zobaczyć czy mieścimy się na wykresach w lansie.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 lis 2007, 17:28 
Cytuj  
Varenthin napisał(a):
Penryny (intel) mają być na nowym socketcie, więc jak będziesz chciał się na niego przesiąść to znowu będziesz musiał zmieniać mobo


Skad ta informacja? To nieprawda. Peryn ma hulac na sockecie 775. Wszystkie plyty z chipsetami od P35 wzwyz na pewno obsluza nowe procki.

Sam zamierzam kupic Peryna w przyszlym roku i wymienic mojego E2180. Za to pod koniec 2008 maja wyjsc procki Intela w architekturze Nehalem - te zas beda mialy juz inna podstawke.

Ogolnie nie polecam budowania komputera przyszlosciowego. To sie mija z celem, bo za 12-18 miesiecy wypuszcza cos o wiele lepszego w tej samej cenie i jakikolwiek upgrade nie bedzie mial sensu. Jesli planujecie upgrade to w ciagu 6 miesiecy (vide nowy GeForce GTS na G92 w grudniu, czy Peryn na przelomie roku). Reszta to bedzie spekulacja.

Sobtainer,

EVGA w sprawie Step-up odpisala mi 'Please be patient', takze kombinuja jak tylko moga, zeby ludziom nie robic Step-up. Podobno 8800 GT sprzedaje sie rewelacyjnie i stad sa klopoty. Ja jeszcze poczekam na premiere 8800 GTS z nowym GPU (G92 - tym samym co w 8800 GT). 3 grudnia bodajze ma sie ukazac w sprzedazy - wiekszosc ludzi juz bedzie miala wyczerpany Step-up na 8800 GT.

P.s. Te swiatlowody na Twojej plycie sa zabawne. :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 lis 2007, 17:31 
Cytuj  
Coval napisał(a):
Sobtainer, EVGA w sprawie Step-up odpisala mi 'Please be patient', takze kombinuja jak tylko moga, zeby ludziom nie robic Step-up. Podobno 8800 GT sprzedaje sie rewelacyjnie i stad sa klopoty. Ja jeszcze poczekam na premiere 8800 GTS z nowym GPU (G92 - tym samym co w 8800 GT). 3 grudnia bodajze ma sie ukazac w sprzedazy - wiekszosc ludzi juz bedzie miala wyczerpany Step-up na 8800 GT.

P.s. Te swiatlowody na Twojej plycie sa zabawne. :D


Dlaczego? :), no mnie to wzięło a i poczytałem jak ludzie OC robili na niej, i zachwyceni są.

Co do EVGA. Tak, wiem też o tym że leci jak bułeczki to. Także trzeba poczekać jeszcze aż się ustabilizuje rynek z GT.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 4 lis 2007, 17:34 
Cytuj  
No to proszę bardzo kilka propozycji pod 8800GT

Cena: 2457zł
Procesor : Intel Core2Duo Q6600 - 930 zł
Chłodzenie procesora : Scythe Mugen - 170 zł
Płyta Główna : ASUS P5N32-E SLI - 679 zł
Pamięć Ram : 2x OCZ 2x1GB 800Mhz CL4 Reaper EB - 678 zł

@Coval: coś mi się pojebało, przepraszam za wprowadzenie w bład
Cena: 1539zł
Procesor : Intel Core2Duo E6750 - 630 zł
Chłodzenie procesora : Scythe Mugen - 170 zł
Płyta Główna : MSI P6N SLI v2 - 359 zł
Pamięć Ram : 2x Goodram 2x1GB 800Mhz - 380 zł

Cena zestawu: 1428zł
Procesor : Intel Core2Duo E6750 - 630 zł
Chłodzenie procesora : Scythe Mugen - 170 zł
Płyta Główna : MSI P35 Neo2-FR - 379 zł
Pamięć Ram : OCZ 2x1GB 800Mhz Platinum Rev 2.0 - 249 zł

@Coval: sorry za wprowadzenie w bład, coś mi się pojebało (wydawało mi się że kiedyś o tym czytałem na forum PCLab.pl)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 4 lis 2007, 17:55 
Cytuj  
eh dziekuje bardzo. wyszło że będe miał zupełnie coś innego :har:

zaraz dowiem się dokładnie bo jeszcze nie znam symboli.

to ma być to 2x1gb gaila, msi na nforce z pasywnym chłodzeniem z am2 (tam są jakieś dwie to bedzie tańsza) i X2 6000+

wiem że to zupełnie cos inngo niz pisałem ale mam taki specjalny kanał ... generalnie wierze Wam ale chce zrobić przyjemność dostawcy bo mam praktycznie darmo. niech bedzie że on zna się najlepiej :wink:

wkurze się ?


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 lis 2007, 17:58 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
wkurze się ?


Nie, będziesz miał ok kompa, nie przesadzajmy. w tej półce już są spoxik komponenty.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 4 lis 2007, 18:51 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Ma chłodzenie światłowodem i fajne mozliwości OC. .


Nigdy o czymś takim nie słyszałem, chyba chodzi o ciepłowód?

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 lis 2007, 19:06 
Cytuj  
Ta, sorki ;p wyjebałem sie błędem rzeczowym na całej linii :)

Cytuj:
Bezgłośne chłodzenie komponentów - ciepłowody
Zastosowanie ciepłowodów sprawia, że ciepło generowane przez chipset jest w efektywny sposób skierowane do radiatora umieszczonego w pobliżu tylnych portów I/O, skąd jest emitowane na zewnątrz przy wykorzystaniu wentylatora procesora lub wentylatora dostępnego w zestawie (opcja). Celem zastosowania innowacyjnych ciepłowodów przy projektowaniu tej płyty głównej jest myśl przewodnia – bezgłośne chłodzenie chipsetu to brak usterek podczas pracy zdarzających się w klasycznych wentylatorach. Oprócz tego, istnieje możliwość zastosowana wspomagającego, bocznego wentylatora lub pasywnego chłodzenia. Ciepłowody są obecnie najbardziej niezawodnym, bezgłośnym systemem odprowadzania ciepła.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 751 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 38  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.