mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1529 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 77  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 19 gru 2007, 17:07 
Cytuj  
ikona napisał(a):
Wiec sam chetnie kupowalbym oryginaly zeby miec z tym spokoj, ale nie za bardzo rozumiem czemu mialbym tak slono placic przez nieudacznikow z ms polska. Udalo im sie do tej pory wypuscic jedna gre po polsku i z obnizona cena. Grats.


OK ale:

1. Gra jest ich produktem i maja prawo sprzedawac w takiej formie i w takiej cenie jaka uznaja za sluszna. Ty jako klient masz prawo nie kupowac i wyrazic swoja negatywna opinie na temat produktu/uslugi/firmy. Natomiast nie masz prawa tych produktow krasc.

2. jest mnostwo sposobow aby w pl nabyc gry taniej niz cena detaliczna, min. allegro, wymiana, kupowanie uzywek. Dla chcacego nic trudnego.

3. Mozesz sprowadzac gry z innego kraju jesli ci nie odpowiada polityka MS Polska.

4. moge tak dlugo..... :-)

5. Tak samo jak teraz rynek konsolowy kiedys wygladal rynek gier PC w PL (mega drogie gry) z czasem wszystko znormalnialo i teraz mozna kupic fajny tytul juz nawet za 20PLN.
Piractwo --> wieksze ceny aby wyjsc na swoje przy niskiej sprzedazy --> jeszcze wieksze piractwo --> jeszcze wyzsze ceny --> upadek rynku.

Obnizenie piractwa o powiedzmy 20% (min, ze wzgledu na wychodzenie polakow z mentalnosci "kradziez nie jest zla bo wszyscy kradna i nie bede frajerem" ---> Mozliwosc zmniejszenia cen ---> Zwiekszenie sprzedazy ---> Spadek piractwa o 50% ---> Kolejna obnizka cen + promocje, gadzety, wersje kolekcjonerskie, tanie serie, konkurencja miedzy firmami + pojawienie sie innych dystrybutorow wietrzacych dobry interes (tak teraz wyglada u nas rynek gier PC)

Co jest lepsze?

I po co MS na lokalizowac gre (pamietajmy ze to jedna z najwiekszych firm na swiecie dla ktorej polski rynek to ziarenko piasku w zyskach) i ponosic koszty skoro nawet jakby ja puscili za 50 pln to i tak 80% ludzi ja spiraci bo lepiej sie w sobote najebac niz zaplacic komus za jego prace.

I tak mamy zajebiscie ze przy takim poziomie piractwa wychodzi u nas wiekszosc pozycji (ktore w wiekszosci sa dla dystrybutorow nieoplacalne).

Bardzo ladnie pomyslalo Sony, ktore wprowadzeniem BluRay zredukowalo poziom problemu z piratami praktycznie do zera, przynajmniej na jakis czas.

A juz przegladajac polskie torrenty to normalnie rece zalamuje widzac "releasy" gier z gazet ktore kosztuja 5-15 zlotych lub gier dostepnych w tanich seriach za zlotych 20. Poprostu fail na maxa.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 gru 2007, 17:27 
Cytuj  
ikona napisał(a):
Deshroom napisał(a):
Mendol napisał(a):
zreszta pewnie nawet jakbym zarabial 50k miesiecznie i tak bym piracil bo lubie.
ta czytałem o tym, że klasa średnia chetniej kradnie niż uboga bo traktuje to jak cwaniactwo i spryt :wink:


Gowno prawda.
mozliwe, ale to opinia psychologów :wink:


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 gru 2007, 08:33 
Cytuj  
testowal ktos tversity?
podobno umozliwia streamowanie z pc divxow z napisamy, .mkv i w ogole wszystkiego co sobie wymarzymy. wczoraj probowalem i o ile sharing dziala w porzadku to juz nie chcial mi odtwarzac na x'ie formatu .mkv.
any ideas?

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 gru 2007, 23:39 
Cytuj  
A ja tez mam pytanko.
Moze ktos kojarzy jakis sklep z grami na xbox'a gdzie by byl duzy asortyment i daloby sie ustawic odbior osobisty (warszawa)?

Do tej pory korzystalem z ultima.pl ale wczoraj chcialem zamowic The Outfit i choc maja w cenniku to nie mozna tej gry dodac do koszyka (podaje status "niedostepna").

EDIT: o zakupach w saturnach, MM i mpikach mozna zapomniec - zadko maja cos z tych rzeczy ktore mi sie podobaly. 3miesiace temu wyszlo np. blazing angels 2 i do tej pory nigdzie tego nie ma :(


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 gru 2007, 16:49 
Cytuj  
Zobacz tutaj: http://madgames.pl/

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 835
Dołączył(a): 10.02.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2007, 17:26 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
I po co MS na lokalizowac gre (pamietajmy ze to jedna z najwiekszych firm na swiecie dla ktorej polski rynek to ziarenko piasku w zyskach) i ponosic koszty skoro nawet jakby ja puscili za 50 pln to i tak 80% ludzi ja spiraci bo lepiej sie w sobote najebac niz zaplacic komus za jego prace.

Gre sie lokalizuje zeby sprzedawac taniej na lokalnym rynku. Bo jakby angielskie gry byly w polsce po 100zl, to niemcy by do nas po gry smigali :P a unia by nakładała kary za dumping cen :)


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 21 gru 2007, 22:20 
Cytuj  
Wiem po co sie lokalizuje gry.


_________________
Obrazek

***

Posty: 620
Dołączył(a): 20.11.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2007, 23:00 
Cytuj  
Czy jest roznica miedzy component a hdmi?
Chodzi o doscy duzy tv (46 cali) lcd.


_________________
[GM]Dave>> Hail, Adventurer.
[GM]Dave>> What begins with B and rhymes with Ban?
Player>> Umm...
Player>> Ban?
[GM]Dave>> If you insist.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 gru 2007, 10:31 
Cytuj  
ikona napisał(a):
Czy jest roznica miedzy component a hdmi?

Oczywiscie. Telewizor LCD jest cyfrowy, xbox daje sygnal cyfrowy, HDMI jest cyfrowe, a component jest analogowy (i tracisz czesc sygnalu na konwersje, w xboxie na analog, w telewizorze ponownie na cyfre). Na duzym telewizorze to najlepiej widac, na mniejszym niekoniecznie :)

X.


_________________
http://zaginiony.net


Ostatnio edytowano 22 gru 2007, 10:33 przez Xanth, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 22 gru 2007, 10:32 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
ikona napisał(a):
Czy jest roznica miedzy component a hdmi?

Oczywiscie. Telewizor LCD jest cyfrowy, HDMI jest cyfrowe, a component jest analogowy (i tracisz czesc sygnalu na konwersje).

X.


oj xanth, tutaj musze się nie zgodzić, bo kable HD AV dodane do xboxa dokładnie taką samą jakość obrazu przesyłają jak hdmi


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 gru 2007, 10:34 
Cytuj  
Enhu napisał(a):
oj xanth, tutaj musze się nie zgodzić, bo kable HD AV dodane do xboxa dokładnie taką samą jakość obrazu przesyłają jak hdmi

Napewno nie dokladnie taka sama, bo jak pisalem, zachodzi konwersja z sygnalu cyfrowego na analog. Na 32" LCD tego nie zobaczysz, na 46" i owszem. Szczegolnie w 1080p :)

X.


_________________
http://zaginiony.net

*

Posty: 90
Dołączył(a): 20.12.2007
Offline
PostNapisane: 23 gru 2007, 15:05 
Cytuj  
pytanie:
czy faktycznie jest taka roznica jak sie gra na tv crt i na jakims lcd/plazmie?
moglby ktos opisac wrazenia?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 gru 2007, 18:24 
Cytuj  
Roznica jest taka sama, jak przy PCecie podlaczonym do TV przez s-video, i do monitora LCD w natywnej rozdzielczosci.

X360 przez podlaczony SCART ma rozdzielczosc zwyklego TV (768 x 576) i rozmyty obraz, podlaczony do HD LCD np. w 720p pracuje w rozdzielczosci 1280x720 (a jak Full HD, to i 1920x1080) z super ostrością.

Jesli masz monitor LCD, to zrob sobie na PCie prosty test: odpal dowolna gre wpierw w rozdzielczosci 800x600, a potem w natywnej monitora. A jeszcze lepiej, to wpierw podlacz PCta do zwyklego TV (przez s-video). Roznice zobaczysz natychmiast ;)

X.

PS. Roznica wyglada mniej wiecej tak:

CRT/SD:
Obrazek

LCD/HD:
Obrazek


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 620
Dołączył(a): 20.11.2005
Offline
PostNapisane: 23 gru 2007, 19:18 
Cytuj  
Wypada dodac ze niektore gry sa niegrywalne na tej rozdzielczosci.
Chodzi glownie o nieczytelne czcionki/celownik i mala widocznosc malych obiektow.
Koniec koncow lepiej grac na 17' monitorze w 1280 niz na 30' tv pal.

@Xanth
Xbox raczej nie wspiera full hd.


_________________
[GM]Dave>> Hail, Adventurer.
[GM]Dave>> What begins with B and rhymes with Ban?
Player>> Umm...
Player>> Ban?
[GM]Dave>> If you insist.

*

Posty: 90
Dołączył(a): 20.12.2007
Offline
PostNapisane: 23 gru 2007, 19:42 
Cytuj  
no wlasnie zapomnialem dodac pytanie odnosnie tych czcionek.
w mass effect nie da sie grac praktycznie, nic nie widac w opisach itd
(no chyba ze usiade 1.5m przed tv).
zastanawiam sie nad kupnem tego kabla vga i przetestowac na moim wysluzonym lcd'ku (ale chociaz 22' ws).
dzieki za info.
generalnie x360 hd ready? ehh trzeba czekac na ps3 :-)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 gru 2007, 19:51 
Cytuj  
abey napisał(a):
generalnie x360 hd ready? ehh trzeba czekac na ps3 :-)

X360 obsluguje Full HD (1080p). Po co ci PS3? Zamieniac lepsze na gorsze (odnosnie gier)? ;)

X.

PS. @ikona
X360 wspiera Full HD, chyba, ze mi sie przywidziala rozdzielczosc 1080p (wyszarzona, jestem podlaczony po HDMI, a moj tv obsluguje max 1080i i tyle mi pociagnal, pare stron wczesniej pokazywalem obrazek, jak to u mnie wyglada) ;)

PS2. Pierwszy lepszy obrazek z googla:

Obrazek


_________________
http://zaginiony.net

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2007, 20:06 
Cytuj  
Oczywiscie ze X obsluguje full HD, poprostu gry sa robione w rozdzielczosciach nizszych. Zreszta na PS3 w wiekszosci tez.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 gru 2007, 20:28 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Oczywiscie ze X obsluguje full HD, poprostu gry sa robione w rozdzielczosciach nizszych. Zreszta na PS3 w wiekszosci tez.

Gry na X360 nie sa robione w rozdzielczosciach nizszych, tak samo jak nie sa robione na PCeta. Zauwaz, ze na PC wiekszosc gier odpalisz i w 800x600 i w 1920x1080, wszystko zalezy od tego, czy karta i monitor pociagna ci taka rozdzielczosc. Uklad graficzny X360 spokojnie ciagnie 1920x1080, wszystko zalezy tylko od monitora/tv :)

X.

PS. Widzialem FIFE 08 na 46" TV w 1080p i wyglada to o wiele, wiele ladniej niz moje 32" HD Ready. W ogole zreszta porownania nie ma, to tak jakby porownywac CRT do LCD ;)


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 23 gru 2007, 20:39 
Cytuj  
no nie bardzo niestety , zarowno ps3 jak i x360 sa za slabe technicznie na full hd , zazwyczaj w co bardziej wymagajacych tytulach nie wyciagaja "nawet" 720p , dobrym przykladem jest np Uncharted czy Halo 3 , te gry maja "realna" rozdzielczosc ok 600p i jest ona sztucznie podbijana zeby sie ladnie skalowalo do 720p czy 1080p , podobne zabiegi zreszta byly na starym poczciwym psx gdzie przy konwersji tekkena 3 trzeba bylo sie niezle napocic z moca konsoli by gra dala rade nie odbiegac za bardzo od orginalu :)

co oczywiscie nie przeszkadza w tym ze gry zdecydowanie lepiej wygladaja na HDTV , najlepiej wychodza roznice przy GoW :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2007, 20:48 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Gry na X360 nie sa robione w rozdzielczosciach nizszych, tak samo jak nie sa robione na PCeta.

Wlasnie ze sa. :-) Chociazby Halo 3 ktore nie obsluguje nawet 720p. Zobacz sobie chociazby symbole na pudelkach gier. To ze w dashu masz ustawione 1080p nijak ma sie do gry.
Xanth napisał(a):
Uklad graficzny X360 spokojnie ciagnie 1920x1080, wszystko zalezy tylko od monitora/tv :)

No wlasnie nie nie ciagnie spokojnie. ODsetek gier ktore potrafia wyswietlic grafike w "pelnym" hd jest znikomy i to na obie konsole.
Wiekszosc gier idzie w max 1080i, niektore tylko w 720p a jeszcze niektore (po testach ofc to wychodzi bo devsi sami sie nieprzyznaja - vide sytuacja z Halo 3) nawet w nizszej czyli w zwyklym "podbitym" SD.

Jesli zas gra jest w miare ladna i jest w 1080p to przewaznie ma problemy z framerate jako przyklad podam Haevenly Sword (chociaz nawet nie wiem czy idzie w 1080 ale tak wyglada.)
Jedyna gra na PS3 w ktora gralem w full HD i ktora trzymala stabilne 60fps non stop to Virtua Fighter.

Biorac pierwsza lepsza gre z brzegu to GoW o ktorym pisze Aldatha myka "zaledwie" w 1080i.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1529 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 77  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.