mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2007, 18:10 
Cytuj  
Otóż od 2 dni wylączał mi sie komputer. W dosyć dziwny sposób. Mianowicie wyłączał się i przycisk reset nie działał. Dopiero po pewnym czasie komputer dawało rade uruchomić. Zdziwiony faktem, że dzis nie mogłem uruchomić pca. Zaczełem standardowy przegląd. Ku mojemu zdziwieniu okazało się że wysuneła sie tasma z dysku (była wsadzona pod kontem tak ze zworki prawdopodobnie po nagrzaniu sie pca robily deliaktnie wiekszy odstep. Dosunełem wiec taśme. Problem jednak jest tego typu ze przy uruchamianiu pca wyświetla mi sie komuniakt "S.M.A.R.T. status BAD, Backup and Replace ..press F1 to resume"i musze ciskać fke by komputer sie uruchomił. O dziwo sie już nie wyłącza.

Pytanie z mojej strony, czy to możliwe, że owe zle podłączenie dysku mogło wywołać jakieś zwarcie które spierdoliło mi dysk? Czytałem troche o smart errorze po forach ale niestety zadnej konkretnej odpowiedzi sie nie doczytałem. Czy może być przyczyną fakt, iż przy tych resetach powstały badsektory? Czy dysk mi sie spierdolil tak, ze moge szykowac kase na nowy? Dysk juz dawno nie jest na gwarancji i nie wiem czy oplaca sie go tachac do servisu.

W obecnej chwili formatuje go i wbijam nowego sp2. Zobaczymy czy błąd dalej bedzie sie pojawiał. (Pisze z 2giego kompa)

Any ideas?


_________________
oumn da lololegend

***

Posty: 835
Dołączył(a): 10.02.2005
Offline
PostNapisane: 22 gru 2007, 18:17 
Cytuj  
poprostu dysk juz zgłaszał błędy a system poprostu ładnie cie poinformował że w każdej chwili może pierdolnać ;)
lepiej teraz kupić niż czekać na święta :P


_________________
Obrazek

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2007, 18:20 
Cytuj  
planuje wymiane kompa w lutym. Mam nadzieje ze jeszcze wytrzyma. Pytanei czy nie da sie jakos tego kurestwa wylaczyc lub dokladnie sprawdzic czy to mechanika dysku czy bad sectory???

btw po formacie to samo.


_________________
oumn da lololegend

**

Posty: 249
Dołączył(a): 24.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 gru 2007, 00:07 
Cytuj  
CheGee napisał(a):
planuje wymiane kompa w lutym. Mam nadzieje ze jeszcze wytrzyma. Pytanei czy nie da sie jakos tego kurestwa wylaczyc lub dokladnie sprawdzic czy to mechanika dysku czy bad sectory???

btw po formacie to samo.


smart mozesz wylaczyc w biosie. co sie z nim dokladnie dzieje pomoze ci sprawdzic soft do testowania twojego dysku, monitorowania smarta (google).
obstawiam ze to nie bad sectory.

***

Posty: 756
Dołączył(a): 9.10.2003
Offline
PostNapisane: 24 gru 2007, 16:37 
Cytuj  
Bad sectory mogą być logiczne (a to da się w pewnym stopniu naprawić) albo mechaniczne (wtedy masz problem). Miałem podobną sytuacje ze swoim starym blaszakiem.

Możesz spróbować zbootować komputer z płyty XP i przelecieć dysk chkdiskiem, mi to pomogło... na jakieś dwa tygodnie, potem problem pojawił się ponownie. Na komputerze mi specjalnie nie zależy, więc po prostu wyłączyłem S.M.A.R.T i od pół roku działa jak trzeba.

Są inne, w większości płatne programy "naprawiające" logiczne błędy na HDD. Zapytaj Google.

***

Posty: 835
Dołączył(a): 10.02.2005
Offline
PostNapisane: 25 gru 2007, 02:43 
Cytuj  
bad sector to bad sector. ;p
Każdy dysk ma poprostu trochę zapasowych sektorów, i jak pojawiają się bad sectory to przenosi dane do dobrych.
A to co kolega mowi o logicznych to poprostu błedy przy zapisie na dysk ( zwiecha itp. ) co prowadzi do zjebania systemu plików.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.