mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 3 mar 2005, 14:31 
Cytuj  
Otóż przez jakiś czas miałem podłączony Kompter do Telewizora (w ten sposób że widziałem obraz z qmpa na Tv). Lecz niedawno postanowiłem wymienić Kartę Graf. (z Geforce'a 440mx na Radka 9600xt), i od tego czasu zaczęły się problemy. Wszystkie kable, połączenia są w porządku, sterowniki też są poprawnie skonfigurowane (przynajmniej tak mi się zdaje), a obraz na tv jest czarno-biały. Wszystko jest ok oprócz tej przypadłości, próbowałem kombinować ale mi nic niewychodz. Może ktoś wie co jest nie tak ???

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 mar 2005, 14:36 
Cytuj  
S-video ma inny sygnal niz composite, jesli masz w TV gniazdko do s-video to ustaw telewizor na odpowiedni tryb, jesli nie masz, to skorzystaj z przejsciowki, ktora powinna byc w komplecie z karta.

X.

PS. Ja mam w TV 3 tryby: RGB, composite i s-video. W trybie composite mam obraz czarno-bialy, w s-video jest ok. Jesli jednak uzyje przejsciowki, ktora dostalem z karta, to mam odwrotnie ;)
PS2. Wszystko i tak podlaczam pod eurozlacze kabelkiem uniwersalnym z pelnym kompletem gniazdek ;)


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 3 mar 2005, 14:52 
Cytuj  
Też mam podłączone do tv euro, a z tyłu do kompa MIAŁEM przelotke (z jednej strony na czincze a z drugiej kompozyt. Wymieniłem na TAKI SAM kabel (ten co dostałem z kartą) i o dziwo działa. :wtf:

[edit]

Po głębszej analizie stwierdziłem że ten pierwszy różnił się od drugiego ilością pinów (nooo tych czopków :) ).

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2007, 16:36 
Cytuj  
Pora odświerzyć temat :)

Nastąpił czas świątecznego upgrade'u, i wymieniłem wysłużonego rada na budżetowego 8600GT 512MB.

I oczywiście znowu są problemy.

Najpierw może przedstawię budowę mojego połączenia TV <-> PC.

W TV jest EURO-SCART z którego odchodzą 3 kabelki (audio lewy, prawy i video). Na końcu audio zbiega się w jeden czincz + video. Dotychczas korzystałem z przelotki S-Video żeby wpiąć do radeona, ale (co wprawia mnie w konsternację) w mojej nowej karcie brak gniazdka S-Video, zamiast tego jest Composite. A więc odłączyłem przelotkę i podłączyłem czincza do Composite Video. No i niestety, mimo że audio działa dobrze, to nie mogę w panelu NVIDIA wykryć telewizora.

Jako że nadal jestem lajkonikiem elektronicznym, to nie mam pojęcia w czym tkwi problem.

Xanth ? :)

**

Posty: 389
Dołączył(a): 4.10.2006
Offline
PostNapisane: 22 gru 2007, 17:18 
Cytuj  
Sprawdz czy karta ma opcje w sterownikach aby przelaczyc nadawany sygnal z S-Video na Composite. powinno gdzies byc takie cos. To zalatwi problem
a jazeli nie to:
"Przed podłączeniem do tv komputer powinien być WYŁĄCZONY.
W zależności od modelu karty będziemy posiadali różne wyjścia z karty graficznej - S-video lub Composite. Musimy zaopatrzyć się w odpowiedni kabelek :
1. S-video -> Euro (SCART) + dźwięk (mozna znaleźć na allegro)
2. S-video -> Chinch -> Euro (SCART) + dźwięk - kombinowany ale działa
3. Chinch - > Euro (SCART) + dźwięk
4. Chinch - > Chinch (np do wideo bez wejścia euro (SCART))

Podłaczamy wtyczkę S-video lub Chinch (z odpowiednią przewjściówką lub bez niej) do odpowiedniego gniazda w karcie graficzniej - S-video (wtyk S-wideo - taki podobny nieco do PS/2 tylko mniejszy) lub Composite - zwykły chinch.
Po uruchomieniu komputerka w większości przypadków obraz na monitorze komputera będzie nieco zniekształcony - to normalne zjawisko - jeżeli go wyregulujemy do normalnej widoczności to po wyłączeniu wtyczki znowu się przestawi ...
Na telewizorku od początku działania komputerka będzie widać dokładnie to samo co na monitorze (tyle że obraz będzie na całym ekranie).
Jeżeli po wejściu do windy okaże się że obrazu na tv nie ma należy :
kliknąć prawym przyciskiem myszy na pulpicie i wybrać właściwości ekranu - lub w panelu sterowania wejśc w "ekran"
W zakładce "ustawienia" kliknąć zaawansowane i następnie wybrać zakładkę EKRANY i przy odpowiednim "wyświetlaczu" wcisnąć "czerwony guziczek" włącz - dla telewizorka jest to drugi od góry w lewym rzędzie.
Jeżeli jednak rysunek telewizora w tym okienku jest jakby za mgłą - należy sprawdzic połączenie z telewizorem.

Zeby ogłądać Divx'y na ekranie tv należy jako Podstawowy wyświetlacz wybrać TV !! - to są te dwie ikonki obok siebie obok rysunku TV/Monitora - jedna z kółeczkiem druga jak katalogi.
Podstawowy wyświetlacz jest wtedy gdy "kółeczko" jest wciśnięte - zmiany należy zaakceptować i wprowadzić w życie naciskając "ZASTOSUJ""


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 gru 2007, 16:06 
Cytuj  
goliat napisał(a):
Zeby ogłądać Divx'y na ekranie tv należy jako Podstawowy wyświetlacz wybrać TV !! - to są te dwie ikonki obok siebie obok rysunku TV/Monitora - jedna z kółeczkiem druga jak katalogi.
Podstawowy wyświetlacz jest wtedy gdy "kółeczko" jest wciśnięte - zmiany należy zaakceptować i wprowadzić w życie naciskając "ZASTOSUJ""

Co to za herezje ???
Ustawiasz klonowanie, czy jaki tam chcesz tryb (do oglądania divx-ów to nie ma żadnego znaczenia) i ustawiasz opcje wideo pełnoekranowego na drugi ekran. Jak chcesz żeby były napisy to używasz suby w ffdshow wtapiane w strumień no i przy oglądaniu na tv polecam włączenie w ffdshow resize&aspect bo inaczej panoramę będzie rozciągał w pionie przy tv 4:3.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 24 gru 2007, 13:02 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
goliat napisał(a):
Zeby ogłądać Divx'y na ekranie tv należy jako Podstawowy wyświetlacz wybrać TV !! - to są te dwie ikonki obok siebie obok rysunku TV/Monitora - jedna z kółeczkiem druga jak katalogi.
Podstawowy wyświetlacz jest wtedy gdy "kółeczko" jest wciśnięte - zmiany należy zaakceptować i wprowadzić w życie naciskając "ZASTOSUJ""

Co to za herezje ???
Ustawiasz klonowanie, czy jaki tam chcesz tryb (do oglądania divx-ów to nie ma żadnego znaczenia) i ustawiasz opcje wideo pełnoekranowego na drugi ekran. Jak chcesz żeby były napisy to używasz suby w ffdshow wtapiane w strumień no i przy oglądaniu na tv polecam włączenie w ffdshow resize&aspect bo inaczej panoramę będzie rozciągał w pionie przy tv 4:3.


W domyslnych ustawieniach overlay (czyli film z wmp np.) domyslnie leci na podstawowym ekranie. Ofc Twoj sposob zadziala ale wymaga pewnej wiedzy - ustawienie TV jako primary - prawie zadnej ;)

**

Posty: 389
Dołączył(a): 4.10.2006
Offline
PostNapisane: 27 gru 2007, 11:50 
Cytuj  
oj oj,
ja tego fragmentu nawet nie czytalem. Cytat z jaiegos forum o TV. Wiec prosze mnie nie winic za jakies niescislosci :)

a z czystej ciekawosci: dziala juz?


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 27 gru 2007, 12:53 
Cytuj  
Nie nie działa.

Kable wydają się podłączone dobrze, chyba przeinstaluje sterowniki...

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 27 gru 2007, 15:03 
Cytuj  
podlaczajac sie pod temat
jakim kablem najlepiej podlaczyc kompa do tv, kiedys mi dzialal s-video euro, a czy w nowszych tv i kartach graficznych cos sie zmienilo?

Zakldam ze do tv bedzie podlaczony komp konsola i pewnie jakas kablowaka or something i nie chcial bym zonglowac kablami za kazdym razem.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

**

Posty: 389
Dołączył(a): 4.10.2006
Offline
PostNapisane: 27 gru 2007, 17:25 
Cytuj  
jezeli masz wejscie w tv i karcie graf. to najlepiej przez hdmi-hdmi. Jezeli tylko karta nie ma to dvi-hdmi. znajdziesz tez kable hdmi-vga ale mija sie to z celem bo sygnal juz wtedy nie jest cyfrowy. Jezeli chodzi o starsze telewizory to niestety tylko zostaje euro-s-video albo chinchem/compositem.

ja mam lcd wiec komp jest podlaczony hdmi-dvi. Obraz jak zyleta :]


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 gru 2007, 17:43 
Cytuj  
Ja mam podlaczony komp pod TV przez VGA (jako drugi monitor) i s-video (mialem odlaczyc, bo juz nie korzystam). HDMI mam zajete przez nagrywarke DVD i Xboxa 360.
Mam Radeona i w tym temacie moge pomoc, w Nvidiach troche sie zmienilo od czasu, gdy mialem z nia do czynienia :)

X.


_________________
http://zaginiony.net

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 gru 2007, 20:53 
Cytuj  
w Nvidiach troche sie zmienilo od czasu, gdy mialem z nia do czynienia

Niech zgadne, pewnie nie raz instalowales kompus sterowniki i przypadkiem wszedles na ati.com? :P
Mi sie to nonstop zdarza hehe

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.