mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 gru 2007, 23:22 
Cytuj  
osobiście nie czaje dlaczego miałbym okrajać viste żeby używala mniej ramu. to nie ma nic wspólnego z problemami w grach typu crash czy coś tam.
mam viste bo chce miec viste, jakbym chciał xp to miałbym xp. po cholere okrajac viste - nie rozumiem
jak ktos ma słabszego kompa albo chce zeby system uzywał mniej ramu niech uzywa XP i tak mu dx10 nie potrzebne

to tak jak ktos by mi powiedział że XP jest do bani bo 2000 chodzi szybciej

xp mam w notebooku i w pracy

nie namawiam do visty ale problemów z graniem nie mam żadnych i nigdy nie miałem


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 30 gru 2007, 12:50 
Cytuj  
Pamietam jak ludzi plakali ile to zasobow zjada win95 i wymyslano poradniki na okrajanie systemu, ale wtedy byla jeszcze mala konkurencja ze strony IBM jednak owczy ped doprowadzil do tego ze win95 szybko opanowal rynek, a OS2 Warp3 zakonczyl kariere.
Tez polecam Viste, na "sucho" zjada 400-450mb pamieci ale we wszystkich grach widze delikatna poprawe szybkosci plus fakt ze od kwietnia nie ruszalem nic w systemie, a XP jednak sypal mi sie bo nie mialem czasu dopieszczac go calymi dniami.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 30 gru 2007, 12:55 
Cytuj  
embe napisał(a):
Pamietam jak ludzi plakali ile to zasobow zjada win95 i wymyslano poradniki na okrajanie systemu, ale wtedy byla jeszcze mala konkurencja ze strony IBM jednak owczy ped doprowadzil do tego ze win95 szybko opanowal rynek, a OS2 Warp3 zakonczyl kariere.
Tez polecam Viste, na "sucho" zjada 400-450mb pamieci ale we wszystkich grach widze delikatna poprawe szybkosci plus fakt ze od kwietnia nie ruszalem nic w systemie, a XP jednak sypal mi sie bo nie mialem czasu dopieszczac go calymi dniami.


mnie korci,aby urządzić sobie prawdziwy benchmark - XP, XP 64 bit, Vista Business, Vista 64 bit i zobaczyć co tak na prawdę jest szybsze (mam dostęp do legalnych Windowsów). tylko czym by to najlepiej testować? demkiem Crysisa i czegoś jeszcze? jakimiś benchmarkami jak 3dmark06? (wykorzysta on coś z tych 64bit?).


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 gru 2007, 13:25 
Cytuj  
Nie mam slabego kompa - wrecz przeciwnie.

Po prostu nie rozumie dlaczego system, ktory nie rozni sie niczym jesli chodzi o dzialanie aplikacji/ gier (wrecz na niekorzysc Visty) ma mi opierdalac 1,1gb ram ot tak sobie.

Gry? Jakie gry? Dx10? Ha ha ha. To na razie jest dx10 supported a nie dedicated.

W tym momencie odpalam sobie 3 klienty UO, WoW, photoshop + illustrator, slucham mp3, otwarte pierdylirad firefox, poczta, skype, miranda, firewall, antywir itd. itd. i jade bez problemu na 2gb. Oczywiscie wyjebalem swap file. Zrobcie to samo na Viscie - gg.

Jezeli ktos jest casualem to prosze bardzo - Vista x86 super sprawa. Ladnie wyglada, cukierkowe bajerki, jedna gierke odpalisz na luzie.

Tylko bez 4gb ram nie radze po odpaleniu Gears of War alt+tab robic.

eot

embe: jestem w stanie Ci uwierzyc wsuwanie na sucho 400-500mb jak masz 1gb. W momencie gdy dolozysz wiecej nagle "magicznie" zezre Ci powyzej 1gb. Chyba, ze znasz jakies sztuczki bo sprawdzalem to na 20 komputerach roznych masci (od notebookow po maszyny z 8gb ram) i rozne Visty. Tylko w przypadku 1gb ram i 768 ram czysta Vista na starcie pozerala mi 400mb.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 30 gru 2007, 13:41 
Cytuj  
Ja mam 2gb i mam wlaczone teraz tvsat (progdvb) w oknie, przegladarke i gg, lacznie zjada mi 690mb, z WoW 1,4gb z hellgate 1,7gb, oczywiscie wylaczone Aero, ktore chyba wlasnie robi zamieszanie w systemie.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 gru 2007, 13:46 
Cytuj  
czyli nie masz czystej instalki Visty ;)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 gru 2007, 13:46 
Cytuj  
Obecnie 1gbddr2 mozna juz dostac za 50zl, wiec 200zl za 4gb to raczej nie jest bariera nie do przeskoczenia.

Ja nie mowie tu o barierze, tylko zwyklej zbednosci.
Przy xp mozesz miec spokojnie 2gb ramu i wszystko bedzie chodzic jak ta lala.
A z uplywem czasu, jak Vista bedzie juz wypierac xp z rynku, mozna pomyslec o drr3, albo utknac z 4gb drr2.

PS. Juz nie wspomne ze ta dyskusja schodzi na psy. Przeciez odrazu widac ze uzytkownicy Visty tylko sie bronia aby nie przyznac sie do wydania kasy w bloto (pod katem performance, jezeli chodzi o cukierki i innowacyjnosc - co jest w miare mala - to juz nie). OEM 300 do 600zl BOX 870 do 1900.
No chyba ze nikt tutaj nie wydal ani grosza na system, to n/c.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 30 gru 2007, 13:52 
Cytuj  
nie wydałem ani grosza, bo mam z uczelni za free (jeśli nie liczyć tonera i kartki do wydrukowania cd-keya,licencji i faktury na 0$) ;)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 gru 2007, 13:55 
Cytuj  
No to teraz sobie zadaj pytanie, czy dobrowolnie bys kupil chociazby Ultimate pod OEM za 600zl?
Czy poczekal uzywajac xp i patrzal jak vista tanieje i dostaje coraz to nowsze service packi?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 gru 2007, 14:02 
Cytuj  
Tez mam dostep do wszystkie za free.

Co nie zmienia faktu, ze mi zalezy na performance wlasnie ;)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 gru 2007, 18:21 
Cytuj  
A ja sobie poczekam, bo wywalać 1k zł na gówniany system, którego nie potrzebuję jakoś mi się nie uśmiecha.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 gru 2007, 18:35 
Cytuj  
ok, ale jakie sa te problemy z grami ?


_________________
psn

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 gru 2007, 21:56 
Cytuj  
Moze inaczej.
Podales nam swoje wyniki 3dmark i w miare ukrywasz male fakty.
A dokladniej, masz tutaj podobny test z podobnym wynikiem, ale klikajac next i patrzac na testy mocniejszych gierek twoj argument troche traci na wartosci. http://www.extremetech.com/article2/0,1 ... 943,00.asp

Tak czy siak, w tym artykule takze mowi autor, ze lepiej poczekac zanim sie przesiadac.
Dla naprawde zagorzalych graczy, co chca jak najszybciej ujzec dx10, nie zwarzajac czy pogra w 1-2 gry zanim to stanie sie standardem, to ta, niech bierze viste.
Ale paplanie w publike do szarych graczy, czy niszowych, ze vista to i tamto, to kilka stowek nie chodzi droga aby sie odrazu przesiadac na wolniejszy system. Bedzie szybszy, ale nie na dzien dzisiejszy.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 30 gru 2007, 22:15 
Cytuj  
bardzo fajny ten test podany przez roballa - sterowniki są tu bardzo ważne i trudno się dziwić, że pod XP są lepsze, niż pod Vistę. widziałem różne porównania osiągów w grach na różnych wersjach driverów i różnice potrafiły sięgać kilkunastu procent!

inna sprawa, że ciężko znaleźć jakieś aktualne porównania - ten tekst podany przez roballa niedługo będzie miał rok, a jak wiadomo przez ten czas wyszło sporo małych upgradów do visty i ładne parę giga nowych sterów od nvidii i ati, więc ja bym już tak jednoznacznie nie wyrokował, chociaż ofc szala zwycięstwa w kategorii performance bezapelacyjnie jest u XP (choćby dlatego, że źre on mniej tych zasobów, i nie ma chuja we wsi, aby tak nie było!)

atm jestem na XP,ale za jakieś 2h kończy mi się ściągać Vista 64bit i zobaczę czym to się je. jeśli wszystko będzie w miarę dobrze chodziło +FPS nie spadną znacząco, to zostanę pewnie na nim (szczególnie, że szykują mi się 2 GB dodatkowego ramu, więc fajnie by to było w pełni wykorzystać).

edit: Vista 64bit to lekki fail imho atm (szybko odinstalowałem) ;) , ale z ciekawości korzystając z czystego dysku zainstalowałem vistę 32bit znów na nowych sterach nvidii- różnica w stosunku do XP to w zależności od gry 4-6%(HL2, Crysis, EVE, FarCry) spadku performancu, w 3d marku06 jest to dokładnie 3,64%... więc pierdolę i mogę mieć te bajery :P


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 31 gru 2007, 13:51 
Cytuj  
Ja mialem XP na tym sprzecie juz wczesniej, dokupilem nowy hd i pomyslalem ze moze vista bedzie ok, zainstalowalem i po 2 godzinach szarpania sie przelaczylem sie na XP, po miesiacu zaisntalowalem jeszcze raz bo XP mi juz mielil tragicznie.
Od 7 miesiecy chodzi bez problemu, porownanie mialem tylko do WoW-a gdzie skoczyla mi wydajnosc troszke ale to pewnie wina tego ze vista nie zapycha sie mi sie jak XP, a nie mam czasu bawic sie w dopieszczanie XP.
W kazdej chwili moge przelaczyc sie na XP tylko pytanie po co jesli vista chodzi lepiej u mnie na kompie ?
Nie ma co bronic bo oba systemy to wqielkie gowno, ktore nie rozwija sie jak potrzeba z braku konkurencji, co sie zmienilo wielkiego od win95 przez te 12 lat ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 31 gru 2007, 14:04 
Cytuj  
embe napisał(a):
W kazdej chwili moge przelaczyc sie na XP tylko pytanie po co jesli vista chodzi lepiej u mnie na kompie ?
Nie ma co bronic bo oba systemy to wqielkie gowno, ktore nie rozwija sie jak potrzeba z braku konkurencji, co sie zmienilo wielkiego od win95 przez te 12 lat ?
dokładnie, nie wiem czy vista u mnie chodzi lepiej niz XP ale nie mam problemów to dlaczego nie :wink:
nie miałem tez nigdy problemów z XP ale XP przed sp2 nie był taki stabilny jak teraz

pamiętacie blastera ? (wiem że to załatali w sp1)


_________________
psn

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 31 gru 2007, 16:42 
Cytuj  
Reset co minuta :(
Jak instalowalem xp raz, to nie zdarzylem antywira zainstalowac a juz sie wjebal.
Do dzis mam odruch odlaczania klabla od sieci jak instaluje komus windowsa.[/i]

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 31 gru 2007, 16:51 
Cytuj  
Od czasu skonczenia sie ery gier na dyskietkach nie wiem co to jest virus.


_________________
@polygamia

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 31 gru 2007, 17:04 
Cytuj  
Warning!
Penis enlargement attempt detected!!!
Debug mode on
<b>Make it bigger</b>
Error - device not found!

**
Avatar użytkownika

Posty: 383
Dołączył(a): 9.09.2003
Offline
PostNapisane: 31 gru 2007, 17:26 
Cytuj  
Hehe, Pieszczochu - wyciągasz kawały z brodą :D

Z historii komunikatów systemowych:
WinErr: 005 Próba użycia wielozadaniowości - system zaskoczony.
WinErr: 010 Komunikat zarezerwowany dla błędów następnych wersji.
WinErr: 01C Błąd niedokładności - niedokładność może być niedokładna.
WinErr: 103 Błąd zapełnienia buforu błędu - za dużo błędów do obsługi.

i pamiętny "system skontaktował się ze sprzedawcą i nastąpi jego zamknięcie" :lol:


_________________
Souvent femme varie, bien fol est qui s'y fie...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.