mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 10 sty 2008, 08:55 
Cytuj  
Mam pytanko.
Potrzebuje zrobic raport o polskich forach internetowych. Chodzi o to zeby byly duze, popularne i mialy cos wspolnego z hardwarem (chociazby w stopniu takim jak to forum :) ). Moglibyscie rzucic jakies propozycje? :)


pozdrawiam

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 sty 2008, 08:59 
Cytuj  
pclab, purepc, mva, to pierwsze, które przychodzą mi na myśl


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

**
Avatar użytkownika

Posty: 383
Dołączył(a): 9.09.2003
Offline
PostNapisane: 10 sty 2008, 09:07 
Cytuj  
FrazPC, IN4, OCForum


_________________
Souvent femme varie, bien fol est qui s'y fie...

***
Avatar użytkownika

Posty: 865
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 10 sty 2008, 09:35 
Cytuj  
forum.jakilinux.org , forum.linux.pl i inne: http://www.linux.pl/index.php?id=linki&kg=5


_________________
KISS - Keep It Simple, Stupid
http://gry-linux.blogspot.com/

***

Posty: 643
Dołączył(a): 1.02.2005
Offline
PostNapisane: 10 sty 2008, 11:00 
Cytuj  
http://forum.laptopy.info.pl
http://www.elektroda.pl/rtvforum/index.php?sid=

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 10 sty 2008, 11:21 
Cytuj  
infojama.pl (w sumie o wszystkim software /hardware/systemy sieci)

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 11 sty 2008, 12:54 
Cytuj  
Dzieki za info.
Teraz drugie pytanie, chyba wazniejsze. Co sądzicie o obecnosci na forum uzytkownika bedacego hmmm... przedstawicielem producenta sprzetu komputerowego? Bez bezsensownych reklam i spamu, raczej na zasadzie 'wiem ze ten czlowiek jest z takiej i takiej firmy i w razie czego mozna sie do niego zwrocic', ew. sporadyczne info o jakiejs nowej technologii. Osoby z ktora mozna by np pogadac ale w tonie mniej oficjalnym. Dobre to czy raczej bedzie traktowane jako wlazenie z butami w spolecznosc i jest absolutnie nie do przyjecia? Moze byc na przykladzie mmorpg.pl :D

pozdrawiam

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 sty 2008, 13:03 
Cytuj  
Dobre, pod warunkiem, że jest z tej społeczności. Obca osoba, która nagle będzie udzielała się tylko w tematach dotyczących produkcji jej firmy będzie brana na pewno z dystansem. Patrz PiS i Sargeras ;)


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 sty 2008, 13:12 
Cytuj  
Logain Darkthorn napisał(a):
Dzieki za info.
Teraz drugie pytanie, chyba wazniejsze. Co sądzicie o obecnosci na forum uzytkownika bedacego hmmm... przedstawicielem producenta sprzetu komputerowego? Bez bezsensownych reklam i spamu, raczej na zasadzie 'wiem ze ten czlowiek jest z takiej i takiej firmy i w razie czego mozna sie do niego zwrocic', ew. sporadyczne info o jakiejs nowej technologii. Osoby z ktora mozna by np pogadac ale w tonie mniej oficjalnym. Dobre to czy raczej bedzie traktowane jako wlazenie z butami w spolecznosc i jest absolutnie nie do przyjecia? Moze byc na przykladzie mmorpg.pl :D

pozdrawiam

Nein danke, bo cel jego wizyty jest oczywisty. Wlazenie z reklama w jakikolwiek sposob nie jest mile widziane, przynjamniej przeze mnie. Jednyny plus, ze bedzie chcial to robic jawnie i mozna dac mu ignore, a nie partyzancko podszywac sie pod normalnego uzytkownika forum. hehe
Wlasciwie Logain to juz ty budzisz moje podejrzenia i lekki niesmak, bo pewnie sondujesz fora pod kontem nowej formy reklamy. :/


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 sty 2008, 13:24 
Cytuj  
agree z poprzednikiem - to niewypali.

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 11 sty 2008, 13:30 
Cytuj  
Tor, przeciez mowie, nie ma to byc na zasadzie spamowania reklamami, o cos takiego nie musialbym pytac :) Nie ma to byc forma reklamy tylko polepszenia komunikacji z uzytkownikiem koncowym. Czyli np: jako osoba znajaca (przynajmniej w teorii) game produktow takiego producenta moze odpowiadac w jednym z mnostwa tematow typu 'doradzcie mi co kupic'. Dwa: wiesz ze ktos jest pracownikiem takiej a takiej firmy, ty akurat masz sprzet ktory ci szwankuje. Czy nie lepiej zwrocic sie do 'znajomego' z forum z prosba o pomoc niz dostac odpowiedz 'bardzo dziekujemy za wybranie blablablabla, prosze zaktualizowac bios'. Wydaje mi sie ze lepiej sie zwrocic takiej osoby niż do bezimiennego pracownika pomocy technicznej.
Oczywiscie ze jest to sonda majaca zbadac odczucia ludzi do czegos takiego. Was 'znam' najlepiej wiec tez mam nadzieje ze zostany potraktowany lepiej niz zwykly akwizytor i dzieki temu bede mogl powiedziec szefowi ktory mi zlecil zrobienie takiego badania 'Jest to mozliwe ale...' albo 'Nie, to nie przejdzie' :)


pozdrawiam

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 sty 2008, 14:06 
Cytuj  
Ja nie pisze nic o spamie. Nazywajmy rzeczy po imieniu: "polepszenie komunikacji" to niezly eufemizm na slowo reklama. hehe Jesli przedstawiciel handlowy pojawia sie na forum to nigdy nie stanie sie moim "znajomym" z forum. Musialbym najpierw znac go dluzszy czas i jego opinie uwazac za rzetelne. Zaufanie nie pojawia sie od tak, nie wiem na jakiej podstawie oczekujecie, ze uzytkownicy beda sie do niego zwracac z prosba o pomoc. Najlepiej zwrocic sie do community zwiazanego z forum lub grupami dyskusyjnymi. Powiedz swojemu szefowi: no pasaran. :>


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 11 sty 2008, 14:18 
Cytuj  
bzdura tor,
Ja tam nie widze problemu oby tylko znal sie na tym co robi a nie pierdolil glupoty w stylu moja firma jest najlepsza reszta to szajs.
A zawsze mozna czegos sie dowiedziec albo poznac opinie z pierwszej reki. Napisz lepiej gdzie pracujesz Logain.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 11 sty 2008, 14:20 
Cytuj  
Widzisz, jest jeden blad w twoim rozumowaniu :) Oczekujesz ze taka osoba bedzie przedstawicielem handlowym, a to nie w tym rzecz.
Tak samo twoj zarzut dotyczacy polepszenia komunikacji. Nie chodzi bezposrednio o reklamowanie produktow tylko o wizerunek marki :)
W tym wszystkim nie chodzilo by o sprzedanie danego produktu, ale o przekonanie ze taka i taka firma jest obecna, ze kontakt z nia jest latwy i w miare przyjemny. Powiedzmy szczerze, w tym przypadku marka jest juz ustalona :) Chodzi tylko o to zeby pokazac ze firma nie interesuje sie uzytkownikiem tylko do momentu zakupu a potem nara.
Podsumowujac, chodzi nie o reklame produktow, a rozszerzenie wsparcia technicznego na inne kanaly poza standardowym firmowym.

@Aenima
GIGABYTE

pozdrawiam

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 sty 2008, 14:43 
Cytuj  
Logain nie traktuj mnie jak idiote. ;) Polepszenie wizerunku to tez reklama. Jak zbudujesz zaufanie do marki to nastepnym razem ktos siegnie po produkt tej firmy, racja? Wszytkie dzialania firm wlacznie z harytatywnymi(chyba ze anonimowo) maja na celu poprawe wynikow finansowych, to chyba dla wszystkich oczywiste. Ja po prostu tego nie kupuje, ale jak widac glosy sa podzielone.
@Aenima popatrz nie na Logaina, ale kogos obcego kto przychodzi na forum i wtedy odpowiedz sobie czy bedzie on dla ciebie wiarygodny. Dwa, ze zawsze firmy moga szukac pracownikow wsrod uzytkownikow forum z pewnym stazem, dlatego zawsze bede patrzyl na takie cos niechetnie. Pomysl Logaina to tylko kolejna proba dotarcia do klienta, ktory broni sie przed reklamami jak moze. Nic co on napisze nie zmieni tego prostego faktu. hehe
Swoja droga to od paru lat kupuje produkty gigabyta, bo oferowaly dobra wydajnosc plus bezawaryjnosc. Utrzymajcie dobra jakosc przy sensownej cenie i nie potrzebna wam partyzantka reklamowa.
Tyle ode mnie w tej kwestii. have fun


_________________
Χ Ξ Σ

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 11 sty 2008, 14:51 
Cytuj  
Kurcze, pewnie ze ma to na celu poprawienie wizerunku firmy a co za tym idzie zwiekszenie sprzedazy. Nikt nie mowi o sluzbie pro publico bono. Tylko akurat chyba ten rodzaj reklamy (ok, niech ci bedzie, przejme twoja nomenklature :) ) chyba jest czyms na czym wszyscy skorzystaja. Ale po to zalozylem ten temat zeby poznac opinie na ten temat, jak juz mowilem nie mam zamiaru wpychac sie tam gdzie mnie nie chca :)


pozdrawiam

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 sty 2008, 15:55 
Cytuj  
Tor, pieprzysz. Mamy na forum masę ludzi pracujących w różnych firmach i jakoś nie było problemu, żeby spytać o daną markę osobę z nią pracującą. Daleko nie szukać - Beast i Asus (w tej chwili chyba już nieaktualne) ;) Gorzej gdy dana osoba zaczyna mieć klapki na oczach i ewidentnie pomijać wady i wychwalać zalety, ale coś takiego bardzo szybko na forum wychodzi. Poza tym wiedząc, że osoba z którą rozmawiasz reprezentuje w pewien sposób markę bierzesz jej słowa zawsze z pewnym dystansem.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 11 sty 2008, 16:20 
Cytuj  
SwenG, chyba nie sadzisz ze wladowalbym sie z takim pytaniem na forum prowadzona przez pr-owca Asusa ;)


pozdrawiam

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 sty 2008, 16:55 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
Tor, pieprzysz. Mamy na forum masę ludzi pracujących w różnych firmach i jakoś nie było problemu, żeby spytać o daną markę osobę z nią pracującą. Daleko nie szukać - Beast i Asus (w tej chwili chyba już nieaktualne) ;)

Przeciez tu nie chodzi o doradzanie tylko zorganizowana akcje majaca na celu poprawic wizerunek firmy i docelowo zwiekszyc sprzedaz. Dotyczylaby ona pewnie wielu for internetowych , a nie tylko mmoropg. Nie wiem, czumu ludzie nie probuja zrozumiec tego co czytaja. :/ Nie mam nic przeciwko radzeniu sie Beasta czy Logaina. Pytanie o podanie adtresow for internetowych to tez pewnie tylko zabieg, bo nie sadze, zeby autor sobie nie poradzil ze znalezieniem. Clue sprawy jest w drugim pytaniu.:>
@Logain Musialem to napisac bo unikales slowa reklama jak ognia, ale rozumiem takie zalecenia specow od marketingu. hehe


_________________
Χ Ξ Σ

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 11 sty 2008, 18:18 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Przeciez tu nie chodzi o doradzanie tylko zorganizowana akcje majaca na celu poprawic wizerunek firmy i docelowo zwiekszyc sprzedaz.

Tak, ma to na celu poprawienia wizerunku firmy (ktory imho jest i tak juz calkiem niezly) ale wlasnie poprzez doradzanie jak to ujales. Powtarzam, czesto pojawiaja sie tematy w stylu 'co wybrac' czy 'cos mi nie dziala'. I w tym momencie moze sie przydac czlowiek zwiazany z dana firma. W pierwszym wypadku moze polecic cos z gamy produktow a w drugim poradzic jak rozwiazac dany problem.
Tak, docelowo ma to byc prowadzone na kilku popularnych forach, to chyba oczywiste. Mam nadzieje ze przy sporej dozie wyczucia i subtelnosci bedzie to do przelkniecia dla uzytkownikow. Mam ambicje nie podchodzic do tego na zasadzie promocji z automatu i wspomnianych przez swenga klapkach na oczach, tylko na zasadzie przegladania forow i wypowiadania sie tylko tam gdzie ma to sens i bez wpadania w fanboizm :) Zreszta, to i tak nie moj pomysl, ja mam przedstawic raport z polskich for internetowych i szanse na powodzenie wprowadzenia takiego pomyslu.

A slowa reklama nie uzywalem nie dlatego bo tak kazali spece od marketingu (tym bardziej ze to wlasnie ja zajmuje sie m.in. marketingiem w pewnym stopniu :) ) tylko dlatego ze od poczatku nadawales mu negatywny wydzwiek kojarzacy sie ze spamowaniem i flashowymi bannerami na cala strone ;)


pozdrawiam

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.