mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 11 sty 2008, 18:28 
Cytuj  
Cytuj:
Tak, ma to na celu poprawienia wizerunku firmy (ktory imho jest i tak juz calkiem niezly) ale wlasnie poprzez doradzanie jak to ujales. Powtarzam, czesto pojawiaja sie tematy w stylu 'co wybrac' czy 'cos mi nie dziala'. I w tym momencie moze sie przydac czlowiek zwiazany z dana firma. W pierwszym wypadku moze polecic cos z gamy produktow a w drugim poradzic jak rozwiazac dany problem.
Tak, docelowo ma to byc prowadzone na kilku popularnych forach, to chyba oczywiste. Mam nadzieje ze przy sporej dozie wyczucia i subtelnosci bedzie to do przelkniecia dla uzytkownikow. Mam ambicje nie podchodzic do tego na zasadzie promocji z automatu i wspomnianych przez swenga klapkach na oczach, tylko na zasadzie przegladania forow i wypowiadania sie tylko tam gdzie ma to sens i bez wpadania w fanboizm Zreszta, to i tak nie moj pomysl, ja mam przedstawic raport z polskich for internetowych i szanse na powodzenie wprowadzenia takiego pomyslu.

A slowa reklama nie uzywalem nie dlatego bo tak kazali spece od marketingu (tym bardziej ze to wlasnie ja zajmuje sie m.in. marketingiem w pewnym stopniu ) tylko dlatego ze od początku nadawałeś mu negatywny wydzwiek kojarzący sie ze spamowaniem i flashowymi bannerami na cala stronę


Proszę przestań! Normalnie jakby się z sargerasem rozmawiało.
Nie i już.Zgadzam się z torem i z własnego doświadczenia mogę powiedzieć ,że to się nie sprawdza , wręcz czasem prowadzi do rozwalenia forum , bo ludzie z takich uciekają.
Chodzi ci o osobę , która będzie miała logo firmy w avatarze etc , przede wszystkim będzie opłacana przez tą firmę .Myślisz ,że ktoś takiej osobie zaufa?-taka osoba nie jest bezstronna, nie powie złego słowa o swojej firmie , bo dla niej pracuje.
Generalnie to jest tak .Jak chce poznać opinie o jakimś produkcie to pytam znajomych etc (nie myślę tylko o sprzęcie komputerowym etc ).
Masz problemy ze sprzętem? Wchodzisz na forum producenta zakładasz tam topic ,ew piszesz maila do supportu.
Producent/Firma chce mieć lepszy wizerunek? Niech robi/sprowadza lepsze produkty to raz ! A dwa niech uwzględnia reklamacje (w tym kraju za wyjatkiem sprzetu komputerowego to droga przez mękę zakonczona na ogół klęską- na zachodzie wszystkie wymienia sie od ręki.)

Btw
"Doradzać" można z forum producenta!

EOT

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 sty 2008, 19:16 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
Tor, pieprzysz. Mamy na forum masę ludzi pracujących w różnych firmach i jakoś nie było problemu, żeby spytać o daną markę osobę z nią pracującą. Daleko nie szukać - Beast i Asus (w tej chwili chyba już nieaktualne) ;) Gorzej gdy dana osoba zaczyna mieć klapki na oczach i ewidentnie pomijać wady i wychwalać zalety, ale coś takiego bardzo szybko na forum wychodzi. Poza tym wiedząc, że osoba z którą rozmawiasz reprezentuje w pewien sposób markę bierzesz jej słowa zawsze z pewnym dystansem.


SwenG różnica jest ewidentna. Tor pisze o człowieku któremu płacą za to że wisi na forum i spamuje reklamami w przeróżnej formie bo taką ma pracę. Beastowi nikt za to nie płacił, więc jego obiektywność stała kilka klas wyżej.

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2008, 01:48 
Cytuj  
OK, wydaje sie w takim razie ze sprawa jest oczywista, wiekszosci osob sie to nie podoba i taka opinie przekaze dalej :) Tzn przeprowadze jeszcze test w praktyce na jakims innym forum gdzie dla odmiany nikt mnie nie zna i niewiele ryzykuje, ale po tym co uslyszalem tutaj, nie spodziewam sie pozytywnego wyniku ;) Dzieki za opinie, przydaly sie.
Wszystko wraca do poprzedniej formy, moje wypowiedzi na TechBoardzie beda moimi prywatnymi i nie beda mialy nic wspolnego z polityka firmy :) W kazdym razie wiecie gdzie pracuje i w razie jakby ktos potrzebowal jakichs informacji nt plyt glownych albo kart graficznych GIGABYTE wie jak mnie znalezc.

Swoja droga, tak juz poza tematem, odwiedzacie jakies fora producenckie? :)


pozdrawiam

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 12 sty 2008, 08:04 
Cytuj  
a mozesz zalatwic jakies karty ze znizka ^^:)?

a wracajac do tematu..mi to obojetne, jezeli czlowiek zna sie na tym i wie co mowi to osobicie "malo interesuje" mnie ze pracuje dla xxx firmy
Grunt zeby nie wciskal kitu ludziom twierdzac ze produkty jego firmy sa najlepsze i wogole....
I tak wiekszosc osob majaca zamiar kupic jakas karte/plyte czy inne cus, szuka/potwierdza opine o danym produkcie u kilku osob, czyta inne fora/porownuje osiagi etc....malo kiedy jest tak ze ktos zadowoli sie opinia jednej osoby z jednego forum:)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.