mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 27 sty 2008, 16:29 
Cytuj  
Mam takie zagadnienie.
Kupilem sobie nowy dysk twardy 320GB i chce go sobie podlaczyc do kompa, a stare 40GB wywalic w cholere (oddac komus). Problem polega na tym jak przeniesc wszystko ze starego dysku (lacznie z systemem) na nowy tak zeby to wszystko ladnie banglało ale nie musiec przeistalowywac systemu i instalowac od nowa wszystkich programow.

What should i do /tech/?


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 27 sty 2008, 16:36 
Cytuj  
http://www.acronis.com/homecomputing/products/trueimage/

Dysk przyjmę.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 27 sty 2008, 17:10 
Cytuj  
Dziekuje.

Dysk juz zarezerwowany, przykro mi. ;]


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 sty 2008, 19:12 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
Problem polega na tym jak przeniesc wszystko ze starego dysku (lacznie z systemem) na nowy tak zeby to wszystko ladnie banglało ale nie musiec przeistalowywac systemu i instalowac od nowa wszystkich programow.

Symantec Norton Ghost na bootowalnym CD. Odpalasz Ghosta z plyty przy podpietych do komputera obu dyskach i klonujesz dysk na wiekszy wraz ze zmiana rozmiaru partycji. Wielokrotnie przerabiane i 100% skuteczne.

X.


_________________
http://zaginiony.net

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 28 sty 2008, 17:09 
Cytuj  
Musze spiracic ten oryginalny, ktory kosztuje 70 dolcow czy moze byc o to:
http://www.osalt.com/ghost
Ty robiles ktorym X.?


edit:
Disregard, na poczatku wydawalo mi sie ze nie ma triala, ale jest.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 sty 2008, 18:26 
Cytuj  
Ja uzywam ghosta 2003. Moge ci na maila podeslac iso, to tylko pare mega, daj privem adres.

X.

PS. Dokladnie 1.8 mega. Podpinasz oba dyski do komputera, i odpalasz komputer z cd. Soft jest intuicyjny w obsludze i mysle, ze dasz sobie rade. Z tym, ze jesli masz dysk na SATA, to nie wiem, czy ci obsluzy bez dodatkowych parametrow. Wtedy wychodzisz z ghosta do dosa i odpalasz go z dodatkowymi parametrami z linii polecen.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 sty 2008, 18:43 
Cytuj  
Jak mi zginelo cd z ghostem to wykorzystalem dystrybucje linuxa na cd, ktore maja sporo ciekawych programow do klonowania hd nawet w nowych systemach plikow windozy.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 28 sty 2008, 22:27 
Cytuj  
No wlasnie, dysk mam na sata, ale proba podlaczenia zakonczyla sie failem, bo nie mam SATA power w zasilaczu. Jutro kupie przejsciowke i sprobuje.

Jakie to moga byc problemy z obsluzeniem dysku SATA?


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 sty 2008, 22:51 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
Jakie to moga byc problemy z obsluzeniem dysku SATA?

Problemy zadne, tylko ghost 2003 defaultowo nie widzi dyskow SATA. Ale z tego co wiem (nie mialem okazji skorzystac), to wystarczy uruchomic go z odpowiednim parametrem (musisz poszukac na sieci). Ewentualnie mozesz zdobyc dosowy plik "ghost.exe" z nowszej wersji i zmontowac z nim bootowalny cd (dowolne nero to potrafi).

X.

PS. Jutro sprobuje zrobic taki cd instalka najnowszego ghosta (jest opcja w zainstalowanej dystrybucji "make boot cd", gdzies pewnie mam instalke, ale nic nie obiecuje).


_________________
http://zaginiony.net

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 28 sty 2008, 23:01 
Cytuj  
Wiesz co, sciagnalem sobie przy okazji Ghosta 12.
Jutro, jak uda mi sie dostac te przejsciowke to poprobuje z tworzeniem bootowalnych dyskow i sie pobawie.


_________________
Obrazek

*

Posty: 56
Dołączył(a): 28.02.2006
Offline
PostNapisane: 29 sty 2008, 09:25 
Cytuj  
Ja od dawna uzywam Hiren's BootCD, plyta bootowalna, jest duzo roznych narzedzi, jest ghost i dziala z dyskami sata - sprawdzone.


_________________
... I AM DEATH, THE DESTROYER OF WORLDS ...
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 sty 2008, 09:28 
Cytuj  
nie napisałeś czy nowy też IDE bo jeżeli SATA to bedziesz miał duże problemy z przeniesieniem systemu
EDIT juz widze
nie da rady imo, a napewno nie warto się z tym męczyć. bedziesz walczył z tym ghostem czy acronisem 3 x dłużej niz godzinna instalacja całego systemu gier i aplikacji :wink:

@Pigeon
Hiren rządzi :P


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 sty 2008, 13:06 
Cytuj  
Fakt, jesli klonujesz system z dysku IDE na dysk SATA, to moze system ci nie wstac (ale nie musi, XP SP2 obsluguje SATA).

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 sty 2008, 13:14 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Fakt, jesli klonujesz system z dysku IDE na dysk SATA, to moze system ci nie wstac (ale nie musi, XP SP2 obsluguje SATA).

X.
tak ale wiesz, zwykle pokaże blue screena podczas uruchamiania i nie da szansy zainstalowania sterów do kontrolera SATA, podobno to sie coś tam zmienia w konsoli odzyskiwania, jaieś pliki wrzuca itp - nigdy nie próbowałem tego robić imo nie warto sie denerwować :wink:
czyli co innego sklonowanie a co innego go potem właczyć żeby system wstał


_________________
psn

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 2 lut 2008, 13:26 
Cytuj  
Hehehe
Dobrze, ze nie przeczytalem tych waszych postow przed rozpoczeciem operacji bo bym sie zniechecil.
A tak za pomoca programiku podeslanego mi przez X'a wykonalem misje z czasem okolo 40 minut.
Na razie zostawilem stary dysk na wszelki wypadek, ale od conajmniej 10 minut wszystko pieknie bangla, a roznica w kozystaniu z komputeraz jest taka, ze mam wieksze dyski. Nic innego sie nie zmienilo.


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 lut 2008, 15:08 
Cytuj  
Pigeon napisał(a):
Ja od dawna uzywam Hiren's BootCD, plyta bootowalna, jest duzo roznych narzedzi, jest ghost i dziala z dyskami sata - sprawdzone.

Ok, znalazłem na sieci: http://www.hiren.info/pages/bootcd
jest do zaciągnięcia, nie wiesz może jak tam z licencjami do oprogramowania na tym CD ?


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

**

Posty: 249
Dołączył(a): 24.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2008, 18:44 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
Pigeon napisał(a):
Ja od dawna uzywam Hiren's BootCD, plyta bootowalna, jest duzo roznych narzedzi, jest ghost i dziala z dyskami sata - sprawdzone.

Ok, znalazłem na sieci: http://www.hiren.info/pages/bootcd
jest do zaciągnięcia, nie wiesz może jak tam z licencjami do oprogramowania na tym CD ?


z tej plytki odpalam tylko memtesta ktory jest wersji shareware, czesc softu jest freeware.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.