mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1529 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 77  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 lut 2008, 19:41 
Cytuj  
@Kebraxis

Konsole nextgen slabsze od kompa za 3000zl? To ciekawe czemu juz emuluja wiekszosc gier na PS2 a komp za ponad 4000zl uciagnia FFXII na max 20-25fps - grajac filmik renderowany.

Tak tak, x360 i ps3 to crap slabszy od mid endowego kompa.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 17 lut 2008, 19:49 
Cytuj  
@Pieszczoch - bo emulacja działa w zupełnie inny sposób. Na pentium 200 wolno działał mi na przykład emulator GBA.
Primo, że emulatory są kiepsko zoptymalizowane, secundo - muszą emulować cały sprzęt konsoli. Z obiegu wypadłem dość dawno temu, ale wątpię, że coś się w tej materii zmieniło.


_________________
Obrazek

*

Posty: 86
Dołączył(a): 6.07.2005
Offline
PostNapisane: 17 lut 2008, 19:50 
Cytuj  
Z wrodzonej przyzwoitości nie skomentuje Kebraxisa... ja nasycony fanbojostwem...
Mógłbym odeprzeć WSZYSTKIE "zarzuty", ale po prostu mi się nie chce, od edukacji jest google.
Era HD już panuje na całego wszędzie, do Polski dotrze pewnie w ciągu 2. lat. (zresztą już jakieś piśmidło wypuściło film w hd).


_________________
D.A.R.N.O.K.: Digital Android Responsible for Nocturnal Observation and Killing

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 lut 2008, 20:24 
Cytuj  
Keii napisał(a):
@Pieszczoch - bo emulacja działa w zupełnie inny sposób. Na pentium 200 wolno działał mi na przykład emulator GBA.
Primo, że emulatory są kiepsko zoptymalizowane, secundo - muszą emulować cały sprzęt konsoli. Z obiegu wypadłem dość dawno temu, ale wątpię, że coś się w tej materii zmieniło.


Na tym wlasnie polega caly sek.
Wez konsole gdzie gierka jest pisana pod jedna konfiguracje, a PC pisana pod tysiace. Zwlaszcza ze wprzypadku PS3 przynajmniej, konsola wychodzac miala parametry wyzsze od komputerow, a jak PS2 wychodzil to byly juz 2x szybsze procki na rynku.
To jest niemozliwe aby komp za 3000zl udzwignol nawet i 50% tego co prezentuje x360 czy ps3.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 lut 2008, 20:34 
Cytuj  
Nie znam sie na konsolach, ale pewnie jest wykorzystana masa niskopoziomowych instrukcji w celu optymalizacji. Przynajmniej na jakims etapie kompilacji. Stad caly problem. Dla mnie wystarczy fakt, ze Crysis na moim PC bije na glowe to co pokazaly do tej pory konsole.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 17 lut 2008, 20:52 
Cytuj  
Cytuj:
To jest niemozliwe aby komp za 3000zl udzwignol nawet i 50% tego co prezentuje x360 czy ps3.


Cały czas teoretyzujesz :)

Podaj przykład jakichś gier konsolowych najpierw, potem możemy zacząć dywagować na ten temat.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 17 lut 2008, 21:05 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
To jest niemozliwe aby komp za 3000zl udzwignol nawet i 50% tego co prezentuje x360 czy ps3.

Wszystko w rękach programistów. Możliwe jest, bo patrząc chociażby na PS2, komputery miały lepsze bebechy. Tylko po co optymalizować na siłę, stosować różne sztuczki, skoro można po prostu dowalić większe wymagania - w końcu większość i tak kiedyś sobie komputery ulepszy, prawda? Efektem są gry takie, jak Crysis, czy Everquest 2, w które granie na maksymalnych detalach w dniu premiery mogło sobie pozwolić niewiele ludzi. To nie jest kwestia sprzętu i tego, czy to konsola/piec, tylko optymalizacji właśnie.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 lut 2008, 21:23 
Cytuj  
nvm ;-)
szkoda slow juz naprawde.
przestan tylko keli probowac jak kabra przekonac wszystkich do SWOJEGO zdania.
mi sie fable podobal zajebiscie i w porownaniu do innych produkcji w tamtym czasie byl bardzo dobra gra.
a to ze ktos czepia sie takich pierdol jak ty to jego problem ;-)

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 17 lut 2008, 21:48 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
keli mam prosbe. zostaw decyzje odnosnie ery hd innym. a nie dla siebie.
era hd jest od dluzszego czasu i tyle. z moich znajomych 80% posiada telewizory full/hd ready - plazmy ew. lcd. a crt poszly do kosza dawno temu.

keli niech bedzie pisane przez kogo zywnie chcesz. ale przeczytaj co napisalem a potem sie czepiaj ok? bo to wypowiedz jednego kolesia.
dla mnie trudne jest liczenie pierwiastkow a dla ciebie np. czytanie ksiazek.
widzisz o co mi chodzi?

fable.
wiem co mowil, wiem co wyszlo. dla mnie balans byl ok. moze DALO sie przejsc przy uzyciu jednego skilla ale czy ktos ci bronil korzystac z reszty skilli? nie. przestan wiec prosze uzywac tego typu argumentow. obliviona tez mozna przejsc w 40min. i przypuszczam jest tak z 80% gier. wowa tez pewnie mozesz przejsc przy pomocy jednego skilla wiec daruj sobie takie pierdolenie.


Zastanawiam się, czy w ogóle warto polemizować z człowiekiem, który nie potrafi zapisać poprawnie 4 liter mojego nicka poprawnie. Ale cóż, niech stracę.

Komu mam zostawić podjęcie decyzji w sprawie "Ery HD". Bo wyobraź sobie, że nie zostanie to ogłoszone wszem i wobec, a jeśli nawet, to pewnie jako chwyt marketingowy. Z moich znajomych na przykład i ich rodzin 80% ich nie posiada. W każdej/większości kablówek masz programy w HD? Oj chyba nie. Robisz dokładnie to, co ja, czyli osądzasz wszystko według własnego podwórka, z tym, że dodatkowo gubisz obraz całości.

Nie rozumiem niestety, jak ma się Twoja analogia o liczeniu pierwiastków i czytaniu książek (która nawet sensownie użyta byłaby raczej kiepska) ma się do tego, co napisałeś. Bo twierdzisz jedynie, że tego, co usłyszałeś nie traktujesz jako prawdę objawioną. Ok, a kto mówi, że ja moje traktuje? Po prostu twierdzę, że jeśli rozmawiamy o pewnej gałęzi przemysłu, do jakiej należą gry wideo, to jeśli mamy wypowiedzi osób, które w niej pracują, są raczej rzetelne i można przywołać je jako argument w dyskusji. Nie jest to zresztą jedyna taka opinia, jaką widziałem, ale po prostu reszty googlować mi się nie chce.

Nie wiem, po co unosisz się pisząc o czymś, co w ogóle nie jest związane z Twoją osobą. Trochę kłóci się to z:
Cytuj:
nie probuje zagryzc kazdego tylko dlatego ze jest innego wyznania.

Otóż, nawet nie patrząc na Fable przez pryzmat tego czym być miało (bo w tym wypadku wypadałaby tragicznie), a jedynie faktycznego gameplayu, ciężko powiedzieć, że jest czymś więcej od prostego action RPG.
Chociażby taka Zelda Ocarina of Time była w tym gatunku lepsza. Bo co mamy w Fable? Prosty i montonny po jakimś czasie system walki, pseudo-bajery jak bycie/dobrym złym, co i tak (mimo, że miały na to mieć wpływ TYLKO nasze działania) można zmienić w świątyni. Gdzie tu polot? Action-rpg to jeden z gatunków, w których mam większe doświadczenie, właśnie przez gry konsolowe i na Fable się zawiodłem. Kropka.
Zarzucasz mi pierdolenie? Przykro, znaczy to tylko, że nie potrafisz uargumentować swojego zdania w normalny sposób. Flames jest forum obok.

Edit:
Post cytowany wyżej był tu wcześniej. Ty usunąłeś, ja nie zamierzam.
Mendol napisał(a):
nvm
szkoda slow juz naprawde.
przestan tylko keli probowac jak kabra przekonac wszystkich do SWOJEGO zdania.
mi sie fable podobal zajebiscie i w porownaniu do innych produkcji w tamtym czasie byl bardzo dobra gra.
a to ze ktos czepia sie takich pierdol jak ty to jego problem

Nie rozumiem. Jakiego "mojego" zdania?
A nie jest to fakt, że konsole słabsze sprzętowo od PC (patrząc na środek życia PS2 na przykład) w dalszym ciągu miały grafikę wręcz cudowną, patrząc na ich bebechy, a konwersje tych gier na PC wymagania z przysłowiowej dupy (DMC 3/RE4 chociaż, których wersja PC była pożal się Boże)?
To wina tego, że PC są słabsze sprzętowo, czy też optymalizacja kodu?


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 lut 2008, 22:00 
Cytuj  
oh przepraszam ze przekrecilem twoj nick.

czy hd to tylko kablowki? oj chyba nie. kropka.

fable? ok ty sie zawiodles, mi sie podobalo. kropka.
zarzucam bo fable to nie byl tylko action rpg ale coz, kazdy patrzy na to na swoj sposob.
dla mnie np zelda jest totalnie niegrywalnym tytulem, mimo ze probowalem kilkukrotnie.

tak czy siak kazdy z nas ma wlasne zdanie i tego sie trzymajmy.
jak ktos chce niech googluje, ktos inny niech wypowiada swoje zdanie na podstawie czegos innego.
z pierwiastkami i ksiazkami chodzilo mi wlasnie o programowanie. ale to w sumie nie jest dyskusja w tym temacie.

powrocmy do tematu moze i skupmy sie na nadchodzacych tytulach po tym jak turok i dmc okazaly sie totalnym niewypalem ;-/

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 lut 2008, 22:01 
Cytuj  
Jesli konsola za 1000 PLN chodzi jak komp za 3000 pln to IMO jest to spore osiagniecie konsoli a nie kompa.
Zreszta, IMO ludzie nie decyduja sie na zakup konsoli zamiast kompa tylko kupuja ja jako ekstra sprzet do domu.
I niekoniecznie ze wzgledu na exclusiv'y tylko dlatego, ze:
1. Kupujac gre na konsole nie musisz sie zastanawiac nad tym jak to bedzie chodzilo na Twoim sprzecie (bo masz gwarancje ze bedzie)
2. Nie trzeba sie pieprzyc w instalacje, konfiguracje i patche - wkladasz plytke i juz (wyjatek - nowe "tendencje" firm robiacych soft na PS3)
3. Nie musisz sie zastanawiac czy masz najnowsze drivery karty graficznej albo czy gra Ci nie dziala bo moze Twoje myszka ma jeden przycisk bardziej etc - znikaja wszelkie "problemy sprzetowe".
4. Wiecej gier ma opcje online niz te na PCeta i nie trzeba sie przy tym bawic w szukanie partnerow do grania czy adresow jakis sensownych serwerow (wszystko sprowadza sie do klikniecia na 1 okno z napisem "multiplayer")
5. Grajac po sieci wiesz ze:
a) Twoj przeciwnik gra na takim sprzecie jak Ty wiec nie ma zadnej przewagi wynikajacej z tego ze stac go na lepszy sprzet
b) nie musisz sie zastanawiac jaki % graczy uzywa softu ktorego nie wykrywa PCetowy PB typu autohotkey czy inne "wspomagacze" celowania w shoterach sieciowych
c) nie musisz odpalac zadnych zewnetrznych skype, TS'ow, softu do emulacji sieci lokalej czy innego gowna

...moglym tak jeszcze troche ale cala idea sprowadza sie do tego, ze granie na konsoli jest WYGODNE i o niebo przyjemniejsze niz na PCeta wiec spieranie sie czy dana konsola jest lepsza technicznie od PCeta za 3, 5 czy 10k jest bezsensowne bo to co naprawde rozni konsole od kompa to IDEA urzadzenia.
Konsola jest zoptymalizowana do gier - EOT.
PCet ma byc multifunkcyjny (do pracy, rozrywki, sciagania plikow z netu etc) i jako taki zawsze bedzie wymagal pewnego wysilku zeby go zmusic do zrobienia okreslonej rzeczy. Mozna to prosto porownac do... piekarnika :). Pizze mozesz sobie zrobic w zwyklym piekarniku - troche poeksperymentujesz i uzyskasz dobre efekty. Ale kupa osob, ktore bardzo lubia pizze kupia sobie do tego specjalny piec sluzacy tylko i wylacznie do tego, zeby szybko i bezproblemowo upiec dobra pizze :)

P.S. Sorka za porownanie ale wlasnie jestem na etapie wykanczania domu i szukania w necie pieca do pizzy :)


EDIT:
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Nie znam sie na konsolach, ale pewnie jest wykorzystana masa niskopoziomowych instrukcji w celu optymalizacji. Przynajmniej na jakims etapie kompilacji. Stad caly problem. Dla mnie wystarczy fakt, ze Crysis na moim PC bije na glowe to co pokazaly do tej pory konsole.


To zerknij sobie na demka BF: Bad Company ktora wejdzie lada moment tylko na konsole - przy tym cala fizyka Crisis wysiada. Mnie powalilo to, ze cale srodowisko mozna rozwalac i nie sa to domy skladajace sie z 4 arkuszy blachy jak w crisis tylko normalne murowane budynki w ktorych mozesz wywalic dziure granatem czy rakietnica w dowolnym miejscu.
Co do multiplayera to nie ma zadnego dema ale mysle ze gorszego niz w crisisie nie da sie zrobic :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)


Ostatnio edytowano 17 lut 2008, 22:11 przez Karol66, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 lut 2008, 22:04 
Cytuj  
piec do pizzy...? kocham cie karol, ozenisz sie ze mna? ;-)
btw. w tym piecu bedziesz robil mrozona?

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 lut 2008, 22:17 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
piec do pizzy...? kocham cie karol, ozenisz sie ze mna? ;-)
btw. w tym piecu bedziesz robil mrozona?


Przykro mi ale, pomijac moje preferencje, to prawo tego kraju zabrania wielozenstwa :)
A co do pizzy to nie, "gotowe" sux. Ale, zeby sie nie pieprzyc za bardzo, mozna kupic bardzo dobre gotowe ciasto do pizzy (niektore pizzerie na tym jada nawet) + sos a dodatki to przeciez nie problem.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 lut 2008, 22:20 
Cytuj  
polec gotowe ciasto do pizzy. faktycznie mrozone sa nie do jedzenia, a jesli chodzi o robienie pizzy to zawsze wymiekam po 5min jak cala kuchnia jest upieprzona maka.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 lut 2008, 22:25 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Cytuj:
To jest niemozliwe aby komp za 3000zl udzwignol nawet i 50% tego co prezentuje x360 czy ps3.


Cały czas teoretyzujesz :)

Podaj przykład jakichś gier konsolowych najpierw, potem możemy zacząć dywagować na ten temat.


Final Fantasy XI

PC optimal requirements:
Pentium 4 1.6 GHz, 256 MB RAM, karta grafiki GeForce 3 z 64 MB RAM, 6 GB HDD.

PS2 specification:CPU: 128 Bit "Emotion Engine"
System Clock: 300 MHz
System Memory: 32 MB Direct Rambus
Memory Bus Bandwidth: 3.2 GB per second
Co-Processor: FPU (Floating Point Multiply Accumulator x 1, Floating Point Divider x 1)
Vector Units: VU0 and VU1 (Floating Point Multiply Accumulator x 9, Floating Point Divider x 1)
Floating Point Performance: 6.2 GFLOPS
Compressed Image Decoder: MPEG2



Graphics
Clock Frequency: 150MHz
DRAM Bus bandwidth: 48 GB Per Second
DRAM Bus width: 2560 bits
Pixel Configuration: RGB:Alpha:Z Buffer (24:8:32)
Maximum Polygon Rate: 75 Million Polygons Per Second
3D CG Geometric Transformation: 66 million Polygons Per Second

Nie chce mi sie szukac wiecej gierek, ale zobacz NFS:U czy inne cross platform giery. Oraz specyfikacje Xbox-a a wymagania Halo na PC.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 17 lut 2008, 22:38 
Cytuj  
znalazles juz jakis ciekawy piec do pizzy, tez kiedys o tym myslalem ale najlepsze sa opalane drewnem ale to troche pieprzenia sie.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 lut 2008, 23:15 
Cytuj  
Panowie, proponuje odrobine podniesc poziom konwersacji. W przeciwnym razie bede zmuszony odsmiecic ten watek. Zainteresowanym polecam zalozenie oddzielnego watku Pizza FAQ.

Z pozdrowieniami,
Wasz Moderator

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 17 lut 2008, 23:19 
Cytuj  
maly offtopik o dosc niszowym temacie heheh


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 lut 2008, 23:23 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
polec gotowe ciasto do pizzy. faktycznie mrozone sa nie do jedzenia, a jesli chodzi o robienie pizzy to zawsze wymiekam po 5min jak cala kuchnia jest upieprzona maka.


/offtopic


ja znam taki maly sklepik ktory zaopatruje okoliczne pizzerie w ciasto (okolice otwocka) wiec raczej na wiele Ci sie lokalizacja nie przyda

A co do pieca to ofert jest masa ale mi zalezy na gazowym, jednokomorowym, o mocy ok 20kw z ladnym przodem (wiekszosc ma metalowe "drzwi" a mnie interesuje zeby mial caly przod ze szkla hartowanego, do zabudowy "w scianie" (a konkretnie w kolumnie nosnej wiec wymiary musi miec stosunkowo male).
Pomijajac ze nie znalazlem jeszcze idealnego to cena mnie troche zniecheca (ok 8-10k za takie piece ktore mniej wiecej mi by odpowiadaly) ale znajomy obiecal ze poszuka czegos takiego we wloszech (wg. niego taka rzecz jest tam do kupienia za ok 4k PLN).

Znajomi sobie cos takiego sprawili tyle ze o mniejszej mocy i elektryczne. Sa zadowoleni, pizza mi u nich smakowala, ale tez konkretnego namiaru na sklep nie mam bo oni to kupili na ebay.de uzywane (z transportem ich wyszlo ok 3k).

EDIT: Sorka Coval - przeczytalem Twopj post juz po postnieciu swojego.
A moze byc na tym forum? W koncu to TECH board ;) :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 620
Dołączył(a): 20.11.2005
Offline
PostNapisane: 17 lut 2008, 23:49 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Dana napisał(a):
Cytuj:
To jest niemozliwe aby komp za 3000zl udzwignol nawet i 50% tego co prezentuje x360 czy ps3.


Cały czas teoretyzujesz :)

Podaj przykład jakichś gier konsolowych najpierw, potem możemy zacząć dywagować na ten temat.


Final Fantasy XI

PC optimal requirements:
Pentium 4 1.6 GHz, 256 MB RAM, karta grafiki GeForce 3 z 64 MB RAM, 6 GB HDD.

PS2 specification:CPU: 128 Bit "Emotion Engine"
System Clock: 300 MHz
System Memory: 32 MB Direct Rambus
Memory Bus Bandwidth: 3.2 GB per second
Co-Processor: FPU (Floating Point Multiply Accumulator x 1, Floating Point Divider x 1)
Vector Units: VU0 and VU1 (Floating Point Multiply Accumulator x 9, Floating Point Divider x 1)
Floating Point Performance: 6.2 GFLOPS
Compressed Image Decoder: MPEG2



Graphics
Clock Frequency: 150MHz
DRAM Bus bandwidth: 48 GB Per Second
DRAM Bus width: 2560 bits
Pixel Configuration: RGB:Alpha:Z Buffer (24:8:32)
Maximum Polygon Rate: 75 Million Polygons Per Second
3D CG Geometric Transformation: 66 million Polygons Per Second

Nie chce mi sie szukac wiecej gierek, ale zobacz NFS:U czy inne cross platform giery. Oraz specyfikacje Xbox-a a wymagania Halo na PC.


Ale co to udowadnia? Ps2 to naprawde potezna maszyna.


_________________
[GM]Dave>> Hail, Adventurer.
[GM]Dave>> What begins with B and rhymes with Ban?
Player>> Umm...
Player>> Ban?
[GM]Dave>> If you insist.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1529 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 77  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.