mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 31 gru 2007, 18:36 
Cytuj  
Juz nie jestem taki trendi jak kiedys ;(

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 4 sty 2008, 11:48 
Cytuj  
kurde zaczyna mnie korcić instalowanie x64 :har: bede płakał ...


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 4 sty 2008, 12:04 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
kurde zaczyna mnie korcić instalowanie x64 :har: bede płakał ...

Instaluj, zrob testy, bo mnie sie nie chce. :> Jak bedzie pozytywnie to moze wkoncu sam to zrobie.


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2008, 12:36 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Deshroom napisał(a):
kurde zaczyna mnie korcić instalowanie x64 :har: bede płakał ...

Instaluj, zrob testy, bo mnie sie nie chce. :> Jak bedzie pozytywnie to moze wkoncu sam to zrobie.


mi vista x64 tak sobie przypasiła, chociaż jest to na pewno lepszy pomysł niż XP x64 (miałem go zainstalowanego parę godzin i wiele programów nie chciało mi działać prawidłowo).


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 4 sty 2008, 12:49 
Cytuj  
Raczej cudow po wersji 64 nie nalezy oczekiwac, konwersja kodu 32-bitowego musi byc obarczona pewnymi stratami wydajnosci. Mimo wszystko jestem ciekawy jak to wypada, ciezko znalezc na necie jakies dobre testy.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 4 sty 2008, 12:52 
Cytuj  
chodzi mi wyłacznie o odpalenie 4gb ram


_________________
psn

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2008, 12:59 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Raczej cudow po wersji 64 nie nalezy oczekiwac, konwersja kodu 32-bitowego musi byc obarczona pewnymi stratami wydajnosci. Mimo wszystko jestem ciekawy jak to wypada, ciezko znalezc na necie jakies dobre testy.

w 3d marku strata wydajności XP kontra Vista wychodzi mi ok 4% na 32 bit i 1-2% na 64 bit (przy czym futuremark instaluje mi sie w folderze x82, więc nie jest dedykowany na 64bity). programy 32bit chodzą (na oko) tak samo jak na 32bitach - o ile nie mają focha aby się nie uruchomić po instalacji.
do żadnego z posiadanych urządzeń nie miałem problemu ze sterownikami.
osobiście zrezygnowałem z tego systemu głównie dlatego, że właśnie źle lub wogóle nie działały mi różne aplikacje (w tym za cholerę nie chciała mi działać żadna inna przeglądarka x64, niż IE), oraz fakt, iż wersja oryginalna z MSDN dla Polibudy Poznańskiej jest w wersji angielskiej, a ja muszę od czasu do czasu udostępniać kompa siostrze i matce ;)

edit:
Deshroom napisał(a):
chodzi mi wyłacznie o odpalenie 4gb ram

trzeba mieć 4GB aby tak na prawdę to sprawdzić. przy 2GB różnic praktycznie nie ma.


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 lut 2008, 13:00 
Cytuj  
taka refleksja

prawie rok miałem viste x86 i zero problemów. ostatnio przeinstalowałem na xpeka i już tęsknie za vistą - w przyszłym tygodniu spróbuje viste x86 sp1

dlaczego ? pewnie powiecie że noob jestem ale kilka aplikacji poprostu gorzej chodzi często jak zamykam system to musze popychać zamkniecie programów z traya, wiem że to wina tych programów i ich mnogości ale mimo wszystko w viscie to się nie zdażało.

co do wydajności z nieznanych mi przyczyn - crisis chodzi identycznie, cod4 identycznie a w wowie mam na xpeku ze 20 klatek wiecej (skok z 80 na 100+), nie wiem czym sie wow różni nie jestem expertem.


_________________
psn

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 28 lut 2008, 13:14 
Cytuj  
na PC także mam od jakiegoś czasu XP, za to razem z kupowanym w niedzielę laptopem dostałem w Vistę Home Basic. system działa bardzo dobrze, bierze o wiele mniej zasobów niż Business do jakiej mam licencję z uczelni (nie wiem czy to sprawka tego, iż laptop jest zwyczajnie słabszy, więc jakieś ustawienia są specjalnie obniżone przez system - tylko 1 GB ramu i c2d 1,46) i ogólnie bardzo żałuję, że nie mam możliwości wypróbowania takiego systemu na PC :)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 lut 2008, 13:22 
Cytuj  
z sp1 coś sie zmienia w trialu czytałem ale słabo pamiętam. czyba chodzi o to że masz 60 czy 90 sni na aktywację (kiedyś vista miała chyba 3 dni)


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 lut 2008, 22:30 
Cytuj  
hmm czyli w przypadku visty lepiej instalowac home edition? dobrze zrozumialem?

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 29 lut 2008, 14:54 
Cytuj  
Ja mam Ultimate, właczone Aero i zjada sobie 700 MB, nie wiem na co ludzie whine'uja, ale podobnie jak Desh nie miałem większych problemów z nią.
RAM'u w sumie mam 2GB, ale jeszcze nie zdarzyło mi się narzekać na performance dlatego że dla gry zostaje "tylko" 1.3 GB (a próbowałem CoD4, Lost Planet, Supreme Commander z tych bardziej wymagających, w niedzielę zobacze jak AoC bedzie smigal ;p)
Najwiekszy stress jaki jej zrobilem to odpalenie 8 kont Lineage 2, ale to stara i beznadziejnie napisana (pod kątem samego kodu) gra i raczej zwalniala z powodu doczytek terenow - z dysku, na 8 kontach jednoczesnie :P. Tak czy siak chwalę prace systemu, nie musze nic grzebać, nie mam problemów ze sterownikami (8800 gtx).

Niektórzy nie wiedzą jak UAC wyłączyć i wywalają Vistę 'bo się ciągle o mnie pyta czy na pewno chce zrobić to co chce zrobić' _-_
Gry chodza, VPN do pracy chodzi, LAN dziala, net działa, Eclipse smiga, a jak kogoś denerwuje wysokie zużycie RAM'u nawet w stanie spoczynku, to niech wyrzuci z SideBar'a pasek ktory to pokazuje ;]
Ogolnie - wczesniej mialem XP i po przesiadce na VU odczułem, że wszystko jakoś tak sprawniej chodzi :< A że ładniejszy to inna sprawa ;-)

A, jeden minus - W3 na battlenecie - podczas gry lubi sie explorer wykrzaczyć, ale zrobiłem sobie na to skrypcik który go restartuje ^^;


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 lut 2008, 14:59 
Cytuj  
ta, wracam do visty. nie moge się tylko zdecydowac czy chce sie pakowac w x64 i po co miałbym to robić :P

chyba jednak x86

co do wersji to mam ultimate ale home premium zupełnie wystarcza, dodatkowo czytałem ostatnio prosty fix rejestru który odblokowywuje areo w vista basic - nie wiem czy to nielegalne ale na 100% fajne :wink:


_________________
psn

***

Posty: 620
Dołączył(a): 20.11.2005
Offline
PostNapisane: 29 lut 2008, 15:02 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
na PC także mam od jakiegoś czasu XP, za to razem z kupowanym w niedzielę laptopem dostałem w Vistę Home Basic. system działa bardzo dobrze, bierze o wiele mniej zasobów niż Business do jakiej mam licencję z uczelni (nie wiem czy to sprawka tego, iż laptop jest zwyczajnie słabszy, więc jakieś ustawienia są specjalnie obniżone przez system - tylko 1 GB ramu i c2d 1,46) i ogólnie bardzo żałuję, że nie mam możliwości wypróbowania takiego systemu na PC :)


Roznica tkwi w aero.


_________________
[GM]Dave>> Hail, Adventurer.
[GM]Dave>> What begins with B and rhymes with Ban?
Player>> Umm...
Player>> Ban?
[GM]Dave>> If you insist.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 lut 2008, 15:07 
Cytuj  
dokładnie, ostatnio miałem nieprzyjemność sprawdzic jak działa complete pc backup z ultimate - otóż mimo stworzenia 30 różnicowych backupów nad podstawowym można przywracac tylko ostatni - BUEEEE
Acronis FTW !


_________________
psn

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.