mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1529 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 77  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 11 mar 2008, 23:35 
Cytuj  
@Ikona

Dysk - super, musze przyznac ze nie wiedzialem. Tyle ze Sony skoro jest juz takie wspanialomyslne mogloby tez sprzedac wersje bez dysku. Przeciez latwiej by wszystkim bylo nie? A i kosztowalaby duzo mniej podejrzewam.

Kwestie finansowe - rozdwojenie jazni masz? Piszesz "darujmy sobie porownania", ale jednoczesnie zaleta PS3 jest darmowy multiplayer. No to albo masz kwestie finansowe w dupie, albo nie - zdecyduj sie :)

Niezawodnosc - owszem - MS dal dupy z konstrukcja pierwszego Xa. Ujowe chlodzenie, niestarannosc itd. Tyle, ze MS odrobilo prace domowa i nowsza wersja jest duzo mniej zawodna. Pomijam fakt sklonnosci ludzi do marudzenia - czyli to, ze mozesz o 100 dzialajacych bezblednie nie wiedziec, a o jednym popsutym czytac epopeje na 30 forach :)

Klapki na oczach? Oj, pieprzysz troche. Generalnie mam jeszcze pare wejsc w TV i predzej czy pozniej kupie tez PS3. Chocby ze wzgledu na exclusive'y - GT5, MGS4 i chocby Tekken, ktorego na Xsie jakos nie widze. Po prostu stwierdzam, ze moim zdaniem na ta chwile X to zdecydowanie lepsza propozycja. I co ciekawe - poki co to MS bardziej walczy o rynek niz Sony. A Sony mowi "Nasza konsola jest lepsza bo jest nasza, a jej poprzedniczka to legenda" .. no sorry ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 mar 2008, 08:23 
Cytuj  
qraczek no i to chodzi ;-) dla ciebie x jest lepszy, dla innych jest tylko OK.
tzn dziala, mozna pograc (chociaz po raz setny powtarzam, ze ja jakos nie zauwazam dziesiatek interesujacych tytulow - wiekszosc to popierdolki).
i niech sobie bedzie.
w ps3 masz odtwarzacz br w standardzie. co oznacza ze za 2 lata nie bedziesz musial kupowac standalone odtwarzacza tylko kupisz konsole.
dysk? dysk byl juz potrzebny w ps2 i xbox'ie wiec stwierdzenie, ze sony powinno sprzedawac wersje "bez" jest troche nietrafione ;-) wymyslili sobie i juz, mi tam sie nawet podoba.
poza tym badzmy szczerzy. gbybym wiedzial ze te tytuly "exclusive", ktore mialy byc tylko na x360 - AC, Mass Effect wyjda na pc to nie kupilbym x360.
a tak po raz kolejny devsi/produceni/ms zagrali z nami w chu.... i tu troche boli.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 mar 2008, 09:41 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Oyci3C napisał(a):
Na obecna chwile nie kupilbym X'a chociazby ze wzgledu na zejscie hddvd z rynku.


od kiedy x360 sprzedają z wbudowanym HDDVD? Coś przeoczyłem?


Ror ale wtope strzelilem :(

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 mar 2008, 09:46 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
poza tym badzmy szczerzy. gbybym wiedzial ze te tytuly "exclusive", ktore mialy byc tylko na x360 - AC, Mass Effect wyjda na pc to nie kupilbym x360.
a tak po raz kolejny devsi/produceni/ms zagrali z nami w chu.... i tu troche boli.


był taki okres, że i ja latałem szukając wersji Core - właśnie ze względu na AC i ME - wychodzi na to, że miałem szczęście, że nie trafiłem na żadnego Xa - exclusivy wychodzą na PC, a jakieś tam Pacmany czy inne Chujabongi można pograć we flashu przez www. Jedyny plus tej konsoli teraz to to, iż gry wychodzą parę miesięcy wcześniej niż na PC.


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 12 mar 2008, 09:48 
Cytuj  
@Mendol

Odtwarzacz BR? Come on ... Owszem - to fajnie moc powiedziec ze masz odtwarzacz BR, ale nie oszukujmy sie. Za wymienione przez Ciebie 2 lata dostepne beda odtwarzacze BR w cenach w jakich w tej chwili mozesz kupic budzetowy odtwarzacz DVD. Przeciez z DVD bylo to samo.

Dysk? Nie zrozumiales. Chodzi mi o to, ze skoro Sony jest takie wspanialomyslne to niech sprzedaje PS3 w wersji calkowicie bez dysku. Jak ktos ma 2 lewe rece do komputera to niech kupuje z dyskiem. Jak ktos ma jakiekolwiek pojecie to niech Sony pozwoli mu kupic bez dysku. Pewnie bedzie 300-400 zlotych tanszy. To po prostu obludne, mowic ze MS zbija kase na akcesoriach, podczas gdy Sony mowi "mozesz miec dowolne akcesoria, ale jedno profilaktycznie juz wbudowalismy i plac nam za to wiecej".

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 mar 2008, 09:58 
Cytuj  
lol kuraczek moze przesledz historie odtwarzaczy dvd.
zajelo to troche wiecej niz 2 lata.
no polecam ci korzystanie z x360 bez twardego dysku. good luck.
rozumiem ze to twoja pierwsza konsola i sikasz z radosci ale bez przesady ;-)

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 12 mar 2008, 10:14 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
lol kuraczek moze przesledz historie odtwarzaczy dvd.
zajelo to troche wiecej niz 2 lata.
no polecam ci korzystanie z x360 bez twardego dysku. good luck.
rozumiem ze to twoja pierwsza konsola i sikasz z radosci ale bez przesady ;-)


OK - spojrzmy np. na historie PS2. Europejska premiera PS2 to listopad 2000 roku. Na poczatku konsola kosztowala 2700 zlotych. Juz wtedy uzywany byl argument jakie to fajne i ze nie trzeba kupowac DVD. Dla porownania odtwarzacz DVD do domu (Grundig, ktory dziala do tej pory bez najmniejszych problemow) kupowalem w MM na poczatku / w polowie 2003 roku - placilem ok 200 zlotych. Naprawde masz watpliwosci, ze niedlugo pojawia sie tanie odtwarzacze BR?

Dlaczego bez twardego dysku? Glupis, czy udajesz? Chce miec mozliwosc kupienia konsoli bez dysku i zdecydowania samodzielnie jaki dysk tam wloze.

NINJA EDIT: Najtanszy naped BR do kompa to 400 zlotych .. To tak informacyjnie :)

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 12 mar 2008, 11:00 
Cytuj  
W tej chwili nagrywarka( !!!) BlueRay kosztuje 1200 standalone. Wiec prosze , nie mow ze to jest straszne oszczedzanie... Jak Q napisal, za 400zl mozesz odtwarzacz kupic, i to nie 1/2xspeed jak jest w PS3 a 4/6xspeed. Technika idzie do przodu i mowa o oszczedzaniu na odtwarzaczu przy kupnie konsoli jest bez sensu totalnie.
Xbox w tej chwili ma gry - PS3 nie ma i tyle. Sytuacja sie zmieni diametralnie prawdopodobnie w okolicach gwiazdki 2008, kiedy to wyjda glosne tytuly ( albo i 2009 gwiazdki... bo sie znow opozni).

Btw, Blue Ray w postaci jaka ma jest formatem za malym. I o tym wspomina juz duzo producentow - jest problem z upchnieciem ( szczegolnie z grami, ale filmy powoli tez dobijaja) wszystkich danych dla formatu HD dla kilku wersji jezykowych na raz na 1 plycie. Tak wiec zobaczymy jak dlugo BlueRay pozostanie 1 warstwowy


_________________
Nie mam pomyslu na signature

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 mar 2008, 11:14 
Cytuj  
Odtwarzacz jest do odtwarzania.
1x/2x w zupelnosci wystarcza.

Sam niebawem bede budowal takie male media center z br dvd hdd w jakiejs fajnej obudowie. Na pewno nie kupie nagrywarki br tylko odtwarzacz :<

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 12 mar 2008, 11:17 
Cytuj  
Jakby wystarczal, to by gry z PS3 nie instalowaly 5-10GB na trwardym... Blueray jest bardzo wolny jak na ilosc danych na nim, dlatego M$ nei decydowal sie na niego w Xboxa'ch. Ale to tez sie zmieni w niedlugiej przyszlosci jak HDDVD=RIP.


_________________
Nie mam pomyslu na signature

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 mar 2008, 11:28 
Cytuj  
dlatego gry na xboxa zajmuja po 4 dvd. a nie ps3 nie.
cos kosztem czegos.
jak napisalem x360 jest OK, ale nie ma sie czym zachwycac.
wkurwia mnie to ze exclusivy wydaja na pc. wyrzucona kasa w bloto na takim zlom jakim jest x360 i tyle.

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 12 mar 2008, 11:36 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
dlatego gry na xboxa zajmuja po 4 dvd. a nie ps3 nie.
cos kosztem czegos.
jak napisalem x360 jest OK, ale nie ma sie czym zachwycac.
wkurwia mnie to ze exclusivy wydaja na pc. wyrzucona kasa w bloto na takim zlom jakim jest x360 i tyle.


II tam , przesadzasz. Xbox to tez komputer w tej chwili... tyle ze bez problemowy. Wchodzi do pokoju, siadasz na kanapie, bierzesz pada, wciskasz 1 przycisk i ... grasz... nic sie nie zacina, nic nie trzeba ustawiac, pure pleasure.


_________________
Nie mam pomyslu na signature

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 mar 2008, 12:27 
Cytuj  
szkoda tylko ze odglosy wydaje jak helikopter i ilosc gier, ktore sie nadaja jest znikoma ;-p
no ale poczekamy na aoc ;-p

***

Posty: 620
Dołączył(a): 20.11.2005
Offline
PostNapisane: 12 mar 2008, 14:54 
Cytuj  
lutus napisał(a):
Btw, Blue Ray w postaci jaka ma jest formatem za malym. I o tym wspomina juz duzo producentow - jest problem z upchnieciem ( szczegolnie z grami, ale filmy powoli tez dobijaja) wszystkich danych dla formatu HD dla kilku wersji jezykowych na raz na 1 plycie. Tak wiec zobaczymy jak dlugo BlueRay pozostanie 1 warstwowy


Nalezy zadac sobie pytanie czy miejsca jest rzeczywiscie za malo czy danych po prostu za duzo. Nawet przy pojemnosci 15 terabajtow byloby malo bo nie miesci sie lektor o 15 roznych barwach glosu.
Zreszta jak moze brakowac miejsca na nosniku jak filmy sa coraz krotsze =]. Rozwiazanie zreszta tez jest oczywiste, nie ma co isc w wiele warstw wystarczy zaczac produkowac plyty wielkosci winylowych.


_________________
[GM]Dave>> Hail, Adventurer.
[GM]Dave>> What begins with B and rhymes with Ban?
Player>> Umm...
Player>> Ban?
[GM]Dave>> If you insist.

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 12 mar 2008, 15:00 
Cytuj  
mam nadal ps2 ( oraz wii, ale to zupelnie inna konsola), i powiem ci ze ilosc gier szczerze nie ma znaczenia, licza sie dobre tytuly. A takich kilka juz na xboxa jest. Jezeli tylko wyjda GT5 i tekken ( czy MSG4) na PS3 - diametralnie zmienie podejscie do tej rywalizacji XBOX VS PS3, wrecz zastanowie sie nad kupnem PS3 wtedy.

Na mnie wrazenie zrobil Xbox live - z dostepnymi free demami ( taa, wiem na PC jest to samo), zapowiedziami filmow, podgladaniem friendsow itp. Na PS3 ponoc jest podobnie, ale... po co placic 500 zl wiecej za to samo. Nowe wersje Xboxa juz ponoc ani nie sluza za grzejniki, a nawet poprawili efekt helikoptera. O well, rywalizacja bedzie trwala az do kolejnej wersji tychze konsol, a pozniej wszystko od poczatku.


_________________
Nie mam pomyslu na signature

***

Posty: 620
Dołączył(a): 20.11.2005
Offline
PostNapisane: 12 mar 2008, 15:05 
Cytuj  

Btw, Blue Ray w postaci jaka ma jest formatem za malym. I o tym wspomina juz duzo producentow - jest problem z upchnieciem ( szczegolnie z grami, ale filmy powoli tez dobijaja) wszystkich danych dla formatu HD dla kilku wersji jezykowych na raz na 1 plycie. Tak wiec zobaczymy jak dlugo BlueRay pozostanie 1 warstwowy


Nalezy zadac sobie pytanie czy miejsca jest rzeczywiscie za malo czy danych po prostu za duzo. Nawet przy pojemnosci 15 terabajtow byloby malo bo nie miesci sie lektor o 15 roznych barwach glosu.
Zreszta jak moze brakowac miejsca na nosniku jak filmy sa coraz krotsze =]. Rozwiazanie zreszta tez jest oczywiste, nie ma co isc w wiele warstw wystarczy zaczac produkowac plyty wielkosci winylowych.

dlatego gry na xboxa zajmuja po 4 dvd. a nie ps3 nie.
Dlugie loadingi tez cie bola takze wyluzuj.

dysk w konsoli...
To rzecz absolutnie zbedna, karty pamieci sa nawet lepszym rozwiazaniem bo mozna swoj profil gierki i inne smieci latwo przeniesc.
Dysk w xboxie z powodzeniem moglby byc wbudowany w postaci pamieci flash.


_________________
[GM]Dave>> Hail, Adventurer.
[GM]Dave>> What begins with B and rhymes with Ban?
Player>> Umm...
Player>> Ban?
[GM]Dave>> If you insist.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 mar 2008, 15:28 
Cytuj  
ale nie jest. wiec argument z dupy :-)

***

Posty: 820
Dołączył(a): 26.02.2006
Offline
PostNapisane: 12 mar 2008, 16:07 
Cytuj  
Cytuj:
To rzecz absolutnie zbedna, karty pamieci sa nawet lepszym rozwiazaniem bo mozna swoj profil gierki i inne smieci latwo przeniesc.
Dysk w xboxie z powodzeniem moglby byc wbudowany w postaci pamieci flash.


Dema, trailery i gry z Xbox Arcade tez bys na pamieci flash trzymał?

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 12 mar 2008, 16:58 
Cytuj  
Tidus napisał(a):
Cytuj:
To rzecz absolutnie zbedna, karty pamieci sa nawet lepszym rozwiazaniem bo mozna swoj profil gierki i inne smieci latwo przeniesc.
Dysk w xboxie z powodzeniem moglby byc wbudowany w postaci pamieci flash.


Dema, trailery i gry z Xbox Arcade tez bys na pamieci flash trzymał?


Jest cos takiego jak SSD .. tyle, ze poki co malo oplacalne :P (64GB za 4500 zl anyone ? :P)

****

Posty: 1889
Dołączył(a): 13.10.2006
Offline
PostNapisane: 12 mar 2008, 22:31 
Cytuj  
Cytuj:
Konsola Microsoftu bardzo słabo radzi sobie na rynku japońskim i nie pomaga nawet kosztowna kampania reklamowa. Tygodniowo sprzedaje się najwyżej 2-3tys systemów, co jest ilością kilkukrotnie mniejszą niż osiąga konkurencyjna PlayStation 3.

Michael Pachter, analityk z Wedbush Morgan uważa, że sytuacja konsoli w kraju Kwitnącej Wiśni jest tak zła, że niebawem konsola zniknie z tamtejszego rynku. Według Patchera PS3 będzie sobie radzić coraz lepiej i pobije konkurencję z Microsoftu nie tylko w Japonii, ale również i w Europie gdzie będzie się sprzedawało 20-40% lepiej niż Xbox 360.

Wszystko super, tylko zastanawiam sie w co japonczycy graja na ps3?
Pewnie to zasluga wii, na ktorych graja a ps3 traktuja jako takie "centrum mulitmedialne".

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1529 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 77  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.