mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 684
Dołączył(a): 24.04.2004
Offline
PostNapisane: 12 mar 2008, 23:19 
Cytuj  
Szukam monitora i tv w jednym do 1500zl. Monitor ma sluzyc do ogladania tv i podpinania pc + moze xbox 360. Calkowicie sie na tym nie znam wiec prosze obeznanych o pomoc. Dzieki z gory.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 12 mar 2008, 23:31 
Cytuj  
Samsung 226BW - 1020zł

Obrazek


Samsung 2232BW - 1020zł

Obrazek

różnią się jedynie designem


_________________
Obrazek

***

Posty: 684
Dołączył(a): 24.04.2004
Offline
PostNapisane: 12 mar 2008, 23:35 
Cytuj  
jakies argumenty hmmm testowales lub czytales jakies testy? ;> jest jakis ranking takich urzadzen?

no i rozumiem ze w takiej cenie nie dostane niczego z hd

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 12 mar 2008, 23:41 
Cytuj  
oxidize napisał(a):
jakies argumenty hmmm testowales lub czytales jakies testy? ;> jest jakis ranking takich urzadzen?

no i rozumiem ze w takiej cenie nie dostane niczego z hd

czytałem testy, opinie innych, z forumowiczów możesz zapytać Sobtainera o Samsunga 226BW


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 mar 2008, 00:35 
Cytuj  
Warto zainterowac sie monitorem Gateway
http://www.funtech.pl/product-pol-5-FPD ... nitor.html
( na dniach pojawi sie nowa seria i nastepca HD2200 )
Zalety tego monitora to jakosc nie ustepujaca innym w cenie 1000-1200zl, a dodatkowe rzeczy jakie ma, czyli PiP w polaczeniu z wieloma wejsciami pozwala na zastosowanie go jako alternatywy TV.
Swietnie dzialajaca gwarancja/serwis i cena rewelacyjna.

Unikac monitorow powystawowych, kupywac tylko nowki od dystrybutora !


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 684
Dołączył(a): 24.04.2004
Offline
PostNapisane: 13 mar 2008, 01:09 
Cytuj  
samsung czas reakcji 2ms za to getaway ma hd. czytalem wlasnie wypowiedz o samsungu CW - ponoc monitor to kaszanka, pod katem nic nie widac. ludzie wypowiadaja sie o samsungach raczej negatywnie. :(

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 mar 2008, 08:36 
Cytuj  
Samsung robi jedne z najlepszych monitorków (oczywiście w swojej klasie cenowej), zresztą połowa świata jedzie na matrycach samsunga.
Niedługo będę kupował TV LCD i będzie to albo Samsung albo trochę droższe Sony.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 mar 2008, 09:06 
Cytuj  
2232 BW mam, do gier jest fajny, nie widzę smużenia czy innych podobnych efektów, do oglądania filmów już mniej fajny, w końcu matryca TN, tzn. nie ma problemów z oglądaniem z boku i z góry, uciążliwe staje się oglądanie filmu jak się jest poniżej monitora, trzeba wtedy przestawić ekran tak, żeby był skierowany w stronę oglądającego bo z dołu jest za ciemny. Podoba mi się w nim MagicTune i zdefiniowane ustawienia jasności/kontrastu etc. Ogólnie całkiem przyzwoity monitor.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 13 mar 2008, 09:43 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
zresztą połowa świata jedzie na matrycach samsunga.


not true, polowa jedzie na Matsushita, na samsungu " tylko" 25%


_________________
Nie mam pomyslu na signature

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 mar 2008, 11:52 
Cytuj  
Zgadza sie ze sporo ludzi ma samsungi, taka dosc modna firma u nas, podobnie jak duze LG, ale to glownie regionalny rynek i moda, Gateway wykorzystuje matryce samsunga, a w Samsungu z tego co wiem sa stosowane trzy modele matrycy i warto osobiscie testowac bo roznica mimo ze mala to jednak jest.
Ja nie doradzam raczej na sile bo to nie moja kasa tylko pokazuje ze jest lepsza alternatywa, a firma Gateway na swiecie jest bardziej popularna, u nas malo znana, a bylo pytanie co lepsze na TV.
Nowy model HD2200 ma juz hdmi i jeszcze lepsza matryce, warto poczekac, moze tez samsung cos nowego zaoferuje bo to teraz okres premier.

Co do udzialu w rynku LCD to 30% Sony-Sharp-Toshiba ( wspolne fabryki ) i 18% Samsung, reszta szykuje sie na OLED i dlatego wykorzystuje ich matryce bo chca przeskoczyc dosc slaba technologie LCD tworzac odrazu fabryki pod nowe projekty, ktore pojawia sie masowo dopiero w 2010 roku.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 mar 2008, 12:28 
Cytuj  
W firmie mam 8 monitorow lcd gateway 18".

Co prawda maja juz po 3 lata ale w zyciu nic nie kupie tej firmy.

Psuja sie, maja bardzo luzne porty, design tez fefe :<

Nie wiem jak teraz to wyglada ale przy tak duzej konkurencji na pewno nie wybiore tej firmy.

***

Posty: 684
Dołączył(a): 24.04.2004
Offline
PostNapisane: 13 mar 2008, 13:53 
Cytuj  
hmm to moze ktos jeszcze cos testowal?

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 13 mar 2008, 14:24 
Cytuj  
ja mam Samsung 226BW i jest si bardzo zadowolony jestem


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

****

Posty: 1970
Dołączył(a): 8.08.2007
Offline
PostNapisane: 13 mar 2008, 14:35 
Cytuj  
Samsung 226BW był rewelacyjny jednakże obecnie montują w nim matryce od 3 różnych producentów i tylko seria bodajże C jest dobra a reszta kaszanka.

V.


_________________
Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 13 mar 2008, 14:35 
Cytuj  
Polecam, jest zakurwisty, nie mam z nim totalnie problemów, żadnego smużenia, do gier, filmów i ogólnie do wszystkiego jest to znakomity pomysł na tani-wyjebany-designowy monitor 22 calowy.

mowa of corse o 226bw

p.s
najdluzsze i najbardziej bezsensowne zdanie jakie napisalem, ale nie chce mi sie myslec.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 13 mar 2008, 14:37 
Cytuj  
Rowniez 226BW, rowniez jestem zadowolony.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 mar 2008, 18:32 
Cytuj  
Pojawily sie wlasnie nowe modele gateway, narazie tylko 24"
http://www.allegro.pl/item328835800_24_ ... hd_fv.html


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 684
Dołączył(a): 24.04.2004
Offline
PostNapisane: 13 mar 2008, 21:38 
Cytuj  
Za drogo jak na matryce tn. Gateway FPD-2485W wydaje sie lepszym rozwiazaniem. Zrobiony na lepszej matrycy. Max na monitor to 1500zl wiec wczesniej wymienione getałeje odpadaja. Ta marka to smiecie ponoc, wszyscy na niego narzekaja, pelno martwych pikseli i inne problemy. LG L227WT testowal to ktos? Tutaj wypada swietnie. Wyprzedzil nawet samsungi z pierwszego posta. Nie wiem na ile mozna wierzyc temu testowi.


Ostatnio edytowano 13 mar 2008, 22:08 przez oxidize, łącznie edytowano 3 razy
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 mar 2008, 21:45 
Cytuj  
embe napisał(a):

Co do udzialu w rynku LCD to 30% Sony-Sharp-Toshiba ( wspolne fabryki ) i 18% Samsung, reszta szykuje sie na OLED i dlatego wykorzystuje ich matryce bo chca przeskoczyc dosc slaba technologie LCD tworzac odrazu fabryki pod nowe projekty, ktore pojawia sie masowo dopiero w 2010 roku.


Hahaha :D A Ursus nie produkuje ciągników bo od 5 lat przystosowuje linie pod produkcję promów kosmicznych na 2050r :D

Samsungi są równie popularnie za granicą jak i w Polsce (w Londynie stoją w salonach obok Sony i Panasoniców). Natomiast o Gateway (tak się to pisze?) niewielu słyszało, a jeszcze mniej widziało. Może i zajebiste, na pewno niszowe :)

Zresztą sam do marki Samsung nie pałam sympatią (ich stacje dysków, CD-RW, czy HDDki zawsze były chujowe), ale trzeba im przyznać, że w technologii LCD się wybijają ponad szarą przeciętność i tyle.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 mar 2008, 14:25 
Cytuj  
Z tego co czytalem to wszystkie monitory tu opisane sa bez tunerow tv.
Sam sie zastanawialem nad tym zeby sobie w domu wstawic monitor ktory bedzie mi robi od razu i za tv. Ale problem jest taki, ze albo bedzie to monitor z wbudowanym tunerem tv, albo pewnie komp z karta tv. Drugie rozwiazanie o tyle fajne, ze nie trzeba sie martwic o abonament telewizyjny, ale za to trzeba wlaczac calego kompa.

Ktos mial podobny dylemat? Jakis hint?


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.