mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 55
Dołączył(a): 24.06.2005
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2008, 15:35 
Cytuj  
Witam. Od dnia dzisiejszego (w sumie raz mi się zdarzyło to wcześniej, ale zapomniałem o tym) przy uruchamianiu komputera, skrzynka wydaje z siebie bardzo wysoki pisk, który trwa przez około 5-6 sekund. Zaczyna się w momencie, kiedy Windows zaczyna się ładować, a kończy wraz z dźwiękiem startu systemu, nagle urywa. W chwili obecnej nie jestem w stanie zlokalizować źródła tego pisku. Jeżeli to ma jakieś znaczenie, i jeżeli można wierzyć programowi Everest, to procesor ma temperaturę 70 stopni. Możliwe też, że powiązane jest to z jebniętym wiatrakiem, który, kiedy komputer jest zimny, buczy przy uruchamianiu systemu, więc, jak mniemam, wymaga nasmarowania.


Ostatnio edytowano 7 kwi 2008, 16:33 przez Weremiasz, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 636
Dołączył(a): 2.12.2005
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2008, 09:20 
Cytuj  
Najprawdopodobniej jest to beeper, taki mały głośniczek albo wbudowany na płycie głownej albo w obudowie. W twoim wypadku piszczy najprawdopodobniej dlatego że masz w BIOSie ustawione ostrzeganie kiedy temperatura procesora przekracza wartość 70'C. Albo napraw chłodzenie albo zmien konfigurację w BIOSie albo odłącz beeper od płyty głownej ;)

*

Posty: 55
Dołączył(a): 24.06.2005
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2008, 09:46 
Cytuj  
W pewnej chwili musiałem zrobić restart komputera, mając założone słuchawki. Przy uruchamianiu Windows przeżyłem lekki szok, bo to właśnie stamtąd ów pisk się wydobywał. Był na tyle głośny, że mógłbym przysiąc, że dobiega z wnętrza komputera.

Czy oznacza to, że karta dźwiękowa jest uszkodzona? Słuchawki działają, mikrofon też.

Pisk jest o wiele wyższy od tego, jaki wydaje beeper.

*

Posty: 55
Dołączył(a): 24.06.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2008, 16:08 
Cytuj  
Witam. Przepraszam, że drugi post pod rząd, ale lepsze to, niż założenie oddzielnego tematu.

Pojawił się drugi problem. Przy włączaniu komputera, skrzynka wydaje z siebie odgłos zbliżony do autokaru pnącego się pod górę. Jest już tak długo, nie przeszkadzało mi to, ale bliżej zainteresowałem się problemem, kiedy przyszło mi sprzedać komputer Jest to o tyle dziwne, że brzęczy tylko wtedy, kiedy pierwszy raz w dniu włączam komputer. Dla przykładu: Wczoraj rano brzęczy. Po południu już nie. Komputer otworzony, niby przeczyszczony etc. Dzisiaj rano znowu brzęczał przy uruchamianiu. Odstał 8 czy 9 godzin, i po drugim dzisiejszym uruchomieniu już nie brzęczy...Dodam, że jak uderzę w biurko, to w końcowej już fazie brzęczenie ustaje.

Konfig:

AMD Athlon 3200
GeForce 6600
Płyta: Gigabyte K8NMF-9
Tracer 4life 400W

*

Posty: 143
Dołączył(a): 9.11.2006
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2008, 18:17 
Cytuj  
Zadales sobie chociaz trud przeczytania odpowiedzi (imo na 90% prawidlowej) od Venana?


_________________
nie lubie konserw

*

Posty: 55
Dołączył(a): 24.06.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2008, 18:34 
Cytuj  
Zadałeś sobie chociaż trud przeczytania odpowiedzi (tłumaczącej, skąd ów pisk się wydobywał) ode mnie?

Potrafię odróżniać dźwięki, i wiem jakie beeper wydaje. Ponadto, ostatni mój post mówi, że pojawił się drugi problem

bardzo wysoki dźwięk, pisk - brzęczenie

Zwęszyłeś już różnicę?

****
Avatar użytkownika

Posty: 1594
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2008, 19:23 
Cytuj  
hm... moze obudowa wpada w rezonans? walnij w obudowe jak bedzie brzeczec.


_________________
Obrazek
Obrazek


Posty: 1
Dołączył(a): 7.04.2008
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2008, 19:57 
Cytuj  
Sprawdz czy zrodlem pisku nie jest zasilacz, sam mialem podobny problem.

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2008, 20:03 
Cytuj  
No przecież pisze że to ze słuchawek mu piszczy.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 636
Dołączył(a): 2.12.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2008, 20:58 
Cytuj  
"Autokar jadący pod górę" to jest na 90% twój zasilacz a konkretnie jego wiatraczek, mam to samo i z doświadczenia powiem Ci że rada Asha pomaga jak złoto. Jeżeli natomoast chcesz rozwiązać problem definitywnie to albo naoliwić wiatraczek albo go wymienić albo wymienić cały zaslacz.
Co do pisku karty dzwiękowej przy starcie systemu to nie przejmował bym się tym zbytnio jeżeli w czasnie normalnej pracy jest ok.

*

Posty: 55
Dołączył(a): 24.06.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2008, 21:12 
Cytuj  
Z doświadczenia wiem, że walenie pomaga... :lol: Tak jak pisałem, jak uderzę dość mocno w biurko, brzęczenie ustaje. Chcę się po prostu tego pozbyć, bo jutro sprzedaję ten komputer, a nie powiem, że trzeba go okładać przy starcie :) W takim razie zajrzy się tam.

Dziękuję.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2008, 02:29 
Cytuj  
do zestawu komputerowego dodaj mlotek lub jakis kij..
Jak kupujacy zapyta "a na co to?" odpowiedz ze czasem komputer jest 'niegrzeczny' i trzeba go ukarac:)

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2008, 06:50 
Cytuj  
Jezeli halasuje jak autokar to cooler od zasilacza, masz 2 opcje.

Zmienic zasilacz, zmienic coolera w zasilaczu.. o ile nic sie nie zmienilo, coolery do obudowy pasuja rozmiarem.


Smarowanie wiatraczka ? gz jezeli cise to uda.

Swoja droga, raz mialem podobne odglosy jak sie pieprzyl cooler od procesora wiec radze sprawdzic ktory padl ;p


@poziomka: do karania to sluza bicze, mlotki sa od naprawy ;)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.