mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2008, 10:59 
Cytuj  
Muszę kupić nową bo moja mnie wpienia. Jakie są teraz topowe i markowe (może daruję sobie 2x droższe plextory).
Zaznaczam, że w swoim życiu trochę płytek nagrałem, więc malkontentom rozpisujących się nad zaletami Samsungów lub LG dziękuję z góry.

Generalnie chyba zdecyduję się na NEC-a (jedyna firma którą miałem i obyło się bez nerwów). Jaki model?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2008, 11:23 
Cytuj  
pioneer roxuje. uzywam od 6 lat i wypala wszystko bez problemow.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2008, 11:59 
Cytuj  
tez mam pioniera, modelem nie sypne bo siedze w szkole na lapsie ale jest cicha i wszystko czyta.

od lat nie interesuje mnie wypalanie czy clonowanie jakiś obrazów wiec ten temat dla mnie nie istnieje. dl amnie ma czytać i być cicha :P samsung, lg zwykle nie robi tego razem :P


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2008, 12:26 
Cytuj  
Pioneer i Nec to zazwyczaj te saem modele, wiec obie firmy warto polecic, podobnie bylo z TDK, ktore to robilo lepsze modele na bazie w/w firm, jednak firam ta chyba juz nie robi nagrywarek, mam od 3 lat i dziala swietnie.
Polecam Nec-a ze wzgledu na wysoka jakosc i malo zwrotow gwarancyjnych.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2008, 12:41 
Cytuj  
oki dzięki,
Dla potomnych - Asus-a dorzućcie sobie na półkę z LG i Samsungami. Shit jakich mało niestety.

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2008, 11:58 
Cytuj  
Tzn? Czemu shit? Jakis konkretny powod czy dlatego bo tak? :)
Jak w ogole jest z głośnością tych napędów? Bo szczerze powiedziawszy to dla mnie jest najwazniejszy parametr.

Swoja droga nie wiem dlaczego wszystkie Pioneery i NECki wygladaja jak nie przymierzajac gowno.


pozdrawiam

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2008, 12:09 
Cytuj  
Mark, pierdolenie kotka za pomoca mlotka.

Wszystko zalezy od modelu i serii jaka wyjdzie.

Sam widzialem jak Pioneer kupiony za kilkaset PLN jakis czas temu eksplodowal podczas uzytkownia i tak sie ponoc dzialo z wiekszoscia modeli tej feralnej serii.

Mialem RICOH - dziadostwo.
W firmie wszedzie LG w domu tez - smiga i ani razu nic nie zawiodlo.
Brat kupil ASUS - 3 razy na gwarancje jechal.

Najlepiej w zaufanym sklepie zapytac sie czy cos z danej serii wraca do serwisu czy nie.

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2008, 13:17 
Cytuj  
nie polecam NEC'a, a jeżeli pioneer to taki sam sprzet jak nec to rowniez jest h*jowy. Podczas odczytu plyty nie wiadomo czy to samolot przelatuje nad domem, czy ktos w garazu hamuje V8 ~3.5litra

Aktualnie posiadam wlasnie tego syfiastego nec'a oraz asusa z "QuieTrack" ktory moge polecic, gdyz wogole go nie slychac i nie ma problemow z wypalaniem / odtwarzaniem plyt.

Aha, czasami do necow jak sie wlozy co po niektore nagrane plyty to komp sie resetuje xD


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2008, 13:22 
Cytuj  
tak czytam czytam, w sumie doszedłem do wniosku że tego swojego pioniera uzywam średnio raz w miesiącu.

hmmm, chyba tylko do instalowania czegoś co kupiłem w sklepie.
nie wypalam (dyski 500+750)
nie przynosze (pendrive i dysk laptopa)
nie odtwarzam (bo nic nie kupuje)


_________________
psn

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2008, 13:42 
Cytuj  
@Enhu
Dziekuje, w koncu wypowiedz ktora mnie satysfakcjonuje jako osobe ktora musi kupic nagrywarke DVD :)
Wziawszy pod uwage że napędu prawie nie używam (czasami obejrzy się jakis film na DVD, zainstaluje się gierke, raz na ruski rok nagra sie plyte) to kwestia halasu. No, fajnie tez zeby naped byl... ladny, ale tego juz dawno przestalem oczekiwac ;)

pozdrawiam serdecznie
Pomoc Techniczna GIGABYTE

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2008, 17:36 
Cytuj  
Aktualnie korzystam caly czas z nagrywarki w laptopie, jak sie domyslam wykonana zostala przez toshibe, chociaz pewnosci 100% nie mam. Jednak jak dotad najlepszy naped jaki mialem.

HL-DT-ST DVDRAM GMA-4082N

Wczesniej uzywalem lg, samsunga i lite-on zawsze byly jakies problemy.. najczesciej problemy z czytaniem plyt...
Gdybym mial brac to pewnie pioneer, nec lub plextor..

lite-on, lg i samsung raczej bede omijal.



edit: po malym researchu wychodzi na to ze nagrywarka w laptopie jest produkcji lg..... rotfl, ale i tak unikalbym tej firmy, moze to jeden z wyjatkow ktore rzeczywiscie dzialaja jak powinny ;) chociaz do cichych nie nalezy


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2008, 20:55 
Cytuj  
W swoim życiu posiadałem ze 3 Nec-e - wszystkie bezproblemowo wszystko paliły.
Samsung czytał płytki wybiórczo, co 10 płytkę przy zapisie znienacka pierdolił.
LG - totalna poracha, nie czytał połowy DVD, wypalał tak, że nawet na tym samym napędzie ledwo co się dało to odczytać.
Teraz mam Asus-a (był mały wybór) - shit bo wsadzam markową płytkę i napęd potrafi się zastanawiać ze 2min "co tu kuźwa jest w środku??" po czym daje kompletnie losową odpowiedź "nic" - "czyste DVD", gdy pokaże "nic" trzeba powtórzyć operację czyli wysunąć i wsunąć tackę.

***

Posty: 835
Dołączył(a): 10.02.2005
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2008, 09:44 
Cytuj  
a ja mam miłe doświadczenia z TEAC'ami ;D mam ciągle swoją pierwsza nagrywarkę 12x i uzywam jej sporadycznie. :)
aktualnie mam też NECA DVD-RW 8x i też jest ok, tylko szkoda ze nowych nośników nie obsługuje.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2008, 15:18 
Cytuj  
Teac to teac ;) Bardzo dobra firma.

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2008, 23:22 
Cytuj  
Toshiba się niestety zje**ła bo ją szajsung wykupił. Sprzęt co prawda sygnowany dalej Toshiba ale oznaczenie już szajsunga, jakość zresztą też... . Co do DVD-R Asusa to sam posiadam takowego (1608P2S) i sobie chwalę bardzo, żadnych problemów. Ale widać to kwesta gustu jest, jaka komu pasuje.


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2008, 18:10 
Cytuj  
może bardziej szczęścia, że rzeczywiście Tobie nie przeszkadza wsuwanie płytki kilka razy by napęd łaskawie raczył ją zauważyć..

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2008, 12:21 
Cytuj  
Swojego Asusa posiadam jakoś dwa lata z hakiem i do tej pory tego typu problemów nie miałem. Nie twierdzę, że działa idealnie, czasem czegoś czytać nie chce czy wypalić, ale chyba niezależnie od modelu takie problemy są czasem. Zresztą całkiem sporo płytek wypaliłem i ogólnie sobie chwalę.


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek


Posty: 42
Dołączył(a): 7.09.2007
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2008, 13:10 
Cytuj  
to ktos jeszcze uzywa DVD ? : o

prawde powiedziawszy nosniki fizyczne umarly dla mnie kilka lat temu ... ostatecznie to jeszcze SD bo to mam w aparacie


_________________
Stomp.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2008, 13:37 
Cytuj  
Stomp napisał(a):
to ktos jeszcze uzywa DVD ? : o

prawde powiedziawszy nosniki fizyczne umarly dla mnie kilka lat temu ... ostatecznie to jeszcze SD bo to mam w aparacie


No nie kazdy soft jest jeszcze rozprowadzany droga elektroniczna. :O

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.