mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 200
Dołączył(a): 27.01.2006
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2008, 18:00 
Cytuj  
Pomóżcie Panowie/Panie z znalezieniu odpowiedniej płyty głównej. Samo czytanie recenzji na różnych forach robi już mi sieczkę z mózgu.

Ogólne założenia:

- ma współdziałać z procesorami w technologii 45 nm (Intel Core2 Duo E8200)
- bez zintegrowanej karty graficznej
- chipset ATI, SIS, VIA kategorycznie odpada
- musi obsługiwać FSB 1333 MHz
- wystarczy obsługa DDR 2 (DDR3 nie musi)
- stabilna z możliwością o/c (w granicach rozsądku)
- cena max do 500 zł

jeśli ktoś ma z was jakaś sprawdzoną płytę, która by spełniała powyższe warunki to poproszę o wpis.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2008, 19:58 
Cytuj  
Plyty serii ASUS w tym przedziale cenowym.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2008, 20:42 
Cytuj  
Asus P5K PRO
ESC.pl - 330zł
Komputronik - 357zł


_________________
Obrazek

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2008, 21:39 
Cytuj  
Cytuj:
Asus P5K PRO




Są problemy z niektórymi kosciami ram.

Po za tym (chyba) trzeba updatowa bios by odpalic c2d z najnowszej serii (co do tego nie jestem pewny)


Po za tym świetna płyta.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2008, 22:08 
Cytuj  
Zdecydowanie pod oc
ABIT IP35 Pro
lub
GIGABYTE GA-EP35C-DS3R

Asusy w gronie maniakow oc nie ciesza sie dobra opinia, te w/w plyty nie sa idealne i sa tez inne modele podbnych ale z testow uzytkownikow wypadaja najlepiej, oczywiscie chodzi tez o cene.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 200
Dołączył(a): 27.01.2006
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2008, 10:16 
Cytuj  
Dzięki za pomoc, w tym przedziale cenowym wybór zawęził się do 3 pozycji:

ABIT IP35 Pro (obsługuje 45nm po aktualizacji biosu)
GA-EX38-DS4
Asus P5e Intel X38

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2008, 10:24 
Cytuj  
fajny ten Abit :)


_________________
.

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2008, 11:58 
Cytuj  
Abita bym nie bral ze wzgledu na przeszlosc, mialem kilka owych plyt i zadnych cudow w OC nie pokazaly.

Wg mnie ten asus jest fajny, najlepszymi asusami do krecenia byly zawsze deluxe, wiec taka moge ci polecic, nie wiem czy jest jakas w polsce w tym momencie w sprzedazy, ale spisywaly sie zajebiscie.

Jesli zalezy ci na oc to overclockers.co.uk i na forum wszystkiego sie dowiesz:).

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2008, 12:37 
Cytuj  
RoozTer napisał(a):
Abita bym nie bral ze wzgledu na przeszlosc, mialem kilka owych plyt i zadnych cudow w OC nie pokazaly.

Wg mnie ten asus jest fajny, najlepszymi asusami do krecenia byly zawsze deluxe, wiec taka moge ci polecic, nie wiem czy jest jakas w polsce w tym momencie w sprzedazy, ale spisywaly sie zajebiscie.

Jesli zalezy ci na oc to overclockers.co.uk i na forum wszystkiego sie dowiesz:).

A ja z kolei trzymam się już od dwóch lat z daleka od wszelkich produktów marki Asus. Przy okazji wpuszczając kumpla w bagienko (podałem mu że właśnie płytka asusa jest ok - o ja nieszczęsny). Bujał się z nią przez 2 miechy w serwisie i tyleż nie miał kompa. Na końcu okazało się, że jełopy (inaczej nie mogę ich nazwać) źle upgradnęli bios (z podobnej ale nie tej samej płyty) i przy 45nm intellach płyta nie wstawała. Oczywiście sprzęt odsyłany 3 razy jako "działający".


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod


Posty: 46
Dołączył(a): 23.08.2007
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2008, 14:16 
Cytuj  
Ja bym polecił Asus P5K Pro. Tu np. nowy na allegro za 319 PLN
LINK

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2008, 15:24 
Cytuj  
Czytaj cały topic a nie tylko pierwszy post.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2008, 15:48 
Cytuj  
GA-EX38-DS4 -

Polecam obie DS4 i DS5, ale tylko wtedy, jezeli nie chcesz robic sobie SLI ( tylko crossfire obsluguje). Mi to nie przeszkadza, plyta jest cool, dobre mozliwosci OC.


_________________
Nie mam pomyslu na signature

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2008, 13:26 
Cytuj  
Ja tez polecam Gigabyte'a - nawet jakiegos z "dolu" - chocby cos na P35 tym bardziej, ze roznice miedzy P35, X38 i X48 sa niewielkie (wszystko to wariacje nt. 965 jesli sie nie myle).

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2008, 19:22 
Cytuj  
Coz, tez polece GIGABYTE'a z racji wykonywanego zawodu :) Ale zrobie to z czystym sumieniem bo fajne plytki robia.

Np GA-EP35-DS4
W porownaniu do proponowanej wczesniej DS3R ma bardziej rozbudowany system chłodzenia chipsetu oraz modulu zasilania procesora co pewnie sprawi ze oc bedzie stabilniejsze. Natywnie obsługuje 1333 ale mozna podkrecic do 1600. To wlasciwie tyle.
No i cena jest w okolicach 400pln wiec wszystkie kryteria sa spelnione.

Dodatkowo ma system oszczedzania energii, jako bonus :)

Jesli chcesz jakies bardziej dokladne info o plytkach GIGABYTE'a to mozesz spokojnie uderzac na PM albo tutaj.

pozdrawiam

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2008, 19:35 
Cytuj  
o lol akurat taka wczoraj kupilem, a wybralem bo zobaczylem pasywne chlodzenie mostka :P to duuuuuzy plus (mam takie szczescie do wiatraczkow na mostku ze przy ostatnim kompie co 2 miesiace wymieniac musialem)


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2008, 20:14 
Cytuj  
Ja nie moge powiedziec zlego slowa o plytach Asusa. Mam juz 3-cia z rzedu. Z zadna nie mialem problemow.

Zla slawe firmom wyrabia serwis, polski serwis. Kazdy produkt ma prawo sie popsuc, nawet najlepszy i najdrozszy. Dopiero w przypadku problemow mozna poznac obsluge klienta po zakupie. Dlatego mowienie, ze Gigabyte jest lepszy od Asusa to bzdura. Gigabyte to firma mainstream. Nie robia produktow najwyzszej jakosci. Trzymaja sie sredniej polki i kosza na tym dobra kase.

Niezwykle trudno ocenic plyte. Wybierajcie te ktore maja dluga gwarancje, kondesatory o przedluzonej trwalosci, wielomiesieczny support biosu, rozbudowane pasywne chlodzenie i funkcjonalnosc ktorej potrzebujecie. 0,5% szybsze dzialanie plyty jest nic nie warte.

Jak cos wam sie psuje i plyta wraca z serwisu to pytajcie co zostalo sprawdzone/naprawione. Poproscie o informacje na pismie. Ja sie bujalem z kartami graficznymi ATI z Warszawskiej firmy Eldorado (odradzam te firme), ale nie moge powiedziec ze ATI produkuje wylacznie crap.

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2008, 20:39 
Cytuj  
No coz, trudno zeby pracujac w GIGABYTE polecac Asusa. Ale z drugiej strony uwazam (i to jest juz moje prywatne zdanie, nie ma nic wspolnego z tym kto mi placi, nie mam premii sprzedazowej wiec mam to w dupie :) ) ze mimo wszystko GBT wcale Asusowi nie ustepuje. Nie moge sietez zgodzic ze GIGABYTE to wylacznie mainstream. Sorry, ale uwazam ze plytki DQ6 nie dorownuja High-endom Asusa. No chyba ze pozycjonujesz je tylko ze wzgledu na cene. Najdrozsza plytka GBT to wydatek ok 800, natomiast Asusy to juz jakis absurd. Jedyne co imho jest lepsze w Asusach to design :)

Coval napisał(a):
Niezwykle trudno ocenic plyte. Wybierajcie te ktore maja dluga gwarancje, kondesatory o przedluzonej trwalosci, wielomiesieczny support biosu, rozbudowane pasywne chlodzenie i funkcjonalnosc ktorej potrzebujecie. 0,5% szybsze dzialanie plyty jest nic nie warte.


No wlasnie sek w tym ze GBT to ma :) Dlatego zaliczenie tego do mainstreamu jest troche... dziwne :) Dodatkowo - 3 lata gwarancji :)

Sorki ze gadam jakby mi za to placili, ale to faktycznie fajnie wyglada (zeby nie bylo, nie mam premii sprzedazowej wiec wlasciwie mam to w dupie) :)


pozdrawiam

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2008, 10:40 
Cytuj  
W moim odczuciu Gigabyte od niedawna oferuje produkty z wyzszej polki, stad ten mainstream. Przejrzalem przed chwila DQ6 i brakuje im stylu, a pozatym niezly sprzet.

***

Posty: 835
Dołączył(a): 10.02.2005
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2008, 00:19 
Cytuj  
Ja ASUSy omijam, bo ludzie narzekają. Sam używam Gigabyte 965P-DS4, robie kompy na Gigabytach i wszystko jest ok. :D


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2008, 16:50 
Cytuj  
Coval napisał(a):
Zla slawe firmom wyrabia serwis, polski serwis. Kazdy produkt ma prawo sie popsuc, nawet najlepszy i najdrozszy.

Ale ja właśnie tylko o tym mówiłem. Normalne, że coś może się popsuć, ale w przypadku Asusa nie dostajemy gwarancji jak w przypadku innych producentów. Tzn. gwarancja jest na papierze a w przypadku awarii czeka nas gehenna.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.