mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 lis 2007, 12:38 
Cytuj  
Kiedys dostałem full wersje tego z jakaś gazetą albo kartą (o ile pamietam to była wersja 1.2 albo 1.3 - anyway nie ta najnowsza) i generalnie slicznie mi sie to zawsze sprawowało.
Teraz jednak mam problem - jak swoje filmiki z gier wrzucam na youtube to w kazdym jest rozjechany dzwiek (od 2 do 7 sekund opoznienia).
Ktoś rozwiązał ten problem?


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 12 lis 2007, 12:45 
Cytuj  
jak jeszcze bawilem sie game cam to o ile dobrze pamietam dzwiek nagrywalem osobno audio dub


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 lis 2007, 14:12 
Cytuj  
Musiales tak robic bo pewnie uzywales wersji "freeware" a ona ma zblokowane nagrywanie dzwieku. Na pelnej mozna nagrywac z dzwiekiem i generalnie pieknie to chodzi jak lokalnie to odtwarzam pod media playerem - rozwala sie dopiero przy odtwarzaniu z youtube.
I do tego nie jest to identyczne - raz przesuniecie jest minimalne (2 sek) a raz bardzo powazne (10sek - tak ze praktycznie obcina cala koncowke dzwiekowa nagrania).

Byc moze to kwestia zastosowanych kodekow i trzeba to przeformatowac ale postanowilem sie zapytac first bo jak ktos juz cwiczyl ten temat to po co mam tracic czas na eksperymenty :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 12 lis 2007, 14:27 
Cytuj  
A propos programów do zgrywania, chyba lepiej spisuje się Fraps - o ile dobrze pamiętam, jest mniej zasobożerny. I możliwe, że nie ma problemów z dźwiękiem (zgrywałem nim jeden filmik i szczerze powiem, nie pamiętam, czy był dźwięk, ale chyba tak).


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 lis 2007, 14:30 
Cytuj  
Frapsik jest spoko, na dobrym procku nagrywa do 2048 resolution z dzwiękiem i nigdy nie ma problemów. Co do Game Cama. Mam rozumiec, że on wrzuca filmy na youtube od razu? dobrze zrozumiałem?

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 lis 2007, 15:15 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Frapsik jest spoko, na dobrym procku nagrywa do 2048 resolution z dzwiękiem i nigdy nie ma problemów. Co do Game Cama. Mam rozumiec, że on wrzuca filmy na youtube od razu? dobrze zrozumiałem?


Nie - robie to "recznie".

Z frapsem miałem problemy - w niektórych grach wyrzucał mase artefaktów albo na video wypadały krótkie (dosłownie jednosekundowe) "problemy z synchronizacja obrazu".
Testowałem to tylko na wersji trialowej, może pełna jest lepsza ale te próby nie nastroiły mnie optymistycznie do wydania na niego 40$.
A GameCam juz miałem (zreszta, co jakiś czas pojawia sie full wersja z różnymi pisemkami) i sprawował sie rewelacyjnie. Poki nie sprobowałem wrzucać tych jego filmików na youtube.

Wygląda na to, że po prostu ten kodek którego używa moja wersja Gamecam'a nie zgrywa sie do końca z playerem z youtube.
Testuje jeszcze czy podobny problem będzie jeśli zgram to nie w avi tylko wmv - objętość pliku praktycznie taka sama.
Bankowo nie jest to problem samego uploadowania bo zrzuciłem pliczek (wrzucony w domu na youtube) na kompa w pracy i odtworzyłem - chodził bez problemu. Ale w pracy, tak samo jak w domu, przy odtwarzaniu bezposrednio z youtube pada synchro obrazu z dzwiekiem.
I, kwa, trza to testowac na sporych plikach bo na malych tego nie widać.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 lis 2007, 15:31 
Cytuj  
ok, wątek do zamkniecia - zmiana na WMV pomogła

dla zainteresowanych tutaj:
http://www.youtube.com/watch?v=bOCPmjy5bbE
mozna oglądnąć filmik w WMV działający poprawnie a tutaj:
http://www.youtube.com/watch?v=WNlCbmRhYGM
inny filmik w AVI w ktorym siada synchro obrazu z dzwiekiem

oba zrobione ta sama wersja gamecam'a.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 12 lis 2007, 18:25 
Cytuj  
przy okazji


    YouTube pozwala zapisywać więcej
    Popularny serwis wideo poinformował o zwiększeniu limitu wielkości nagrań wideo wprowadzanych do serwisu do 1 GB. Przedstawiono też nowe oprogramowanie, które umożliwia wprowadzanie przez użytkowników kilku filmów jednocześnie. Dotychczas możliwe było wprowadzanie do serwisu filmów pojedynczo.

    Strona nie likwiduje oczywiście możliwości wprowadzania filmów do YouTube, "klasycznie", poprzez przeglądarkę. Praca z wieloma filmami jednocześnie wymaga jednak zainstalowania na dysku twardym aplikacji oferowanej przez serwis. Narzędzie zwane YouTube Uploader jak na razie jest oferowane w wersji tylko dla systemów Windows. Wersja dla systemów Mac OS ma powstać niebawem. Chętni mogą znaleźć aplikację tutaj.

    O ile wielkość nagrania wideo zmieniła się, zamiast 100 MB teraz to 1 GB, maksymalna długość nagrań to 10 minut.


_________________
Obrazek

***

Posty: 653
Dołączył(a): 22.12.2005
Offline
PostNapisane: 14 cze 2008, 10:59 
Cytuj  
Nie chcialem robic nowego tematu wiec zapytam tutaj....
Wiecie moze co jest przyczyna naglych przyspieszen lub zamulen filmow kreconych Frapsem z wowa?? mam sprzed calkiem konkretny wiec to raczej nie jest jego wina, moze mam za malo/duzo FPS nagrywania ustawione?

Z gory dzieki za odp.

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 cze 2008, 11:35 
Cytuj  
Odznacz opcje 'no sync'.

***

Posty: 653
Dołączył(a): 22.12.2005
Offline
PostNapisane: 14 cze 2008, 12:27 
Cytuj  
Dzieki, pomoglo :wink:

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.