mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 sie 2008, 18:11 
Cytuj  
Bez przesady ale przeciez chyba kazdy widzi na monitorze crt roznice miedzy 60 i 75Hz.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 sie 2008, 18:27 
Cytuj  
embe napisał(a):
Bez przesady ale przeciez chyba kazdy widzi na monitorze crt roznice miedzy 60 i 75Hz.


Tak, zgadzam się - między 60 i 75, a między 75 a 80? Oko ludzkie już tego "nie rozróżnia".


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 sie 2008, 18:47 
Cytuj  
Raczej nie, juz przy 70Hz nie powinno widzec roznicy.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 sie 2008, 16:44 
Cytuj  
przecież i tak wszyscy jadą już na LCD więc ilość Hz nie robi żadnej różnicy.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 sie 2008, 17:28 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
przecież i tak wszyscy jadą już na LCD więc ilość Hz nie robi żadnej różnicy.


Zgadza się, aczkolwiek ja nie jadę na LCD. Mam dobry stary monitor Samsung SyncMaster 550b z plamką 0.24mm i tak szybko go nie zamienię na jakąś nędzną matrycę :P


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 17 sie 2008, 17:40 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
przecież i tak wszyscy jadą już na LCD więc ilość Hz nie robi żadnej różnicy.

Nie wszyscy.
Monitor CRT 19 cali. Nie narzekam, a ma już chłopak kilka ładnych lat.
Następny, jeśli mi budżet pozwoli, monitor to będzie plazma :p
Jak dla mnie muszą jeszcze trochę popracować nad technologią LCD :P


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 17 sie 2008, 19:36 
Cytuj  
Farin napisał(a):
Mark24 napisał(a):
przecież i tak wszyscy jadą już na LCD więc ilość Hz nie robi żadnej różnicy.

Nie wszyscy.
Monitor CRT 19 cali. Nie narzekam, a ma już chłopak kilka ładnych lat.
Następny, jeśli mi budżet pozwoli, monitor to będzie plazma :p
Jak dla mnie muszą jeszcze trochę popracować nad technologią LCD :P

Szkoda kasy na plazme. Jak juz tak bardzo chcesz szalec to OLED/Laserowy/Diody :P.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 17 sie 2008, 21:39 
Cytuj  
CRT mialo swoje lata slawy ale teraz po 15 min patrzenia na nie dostaje krwotoku z nosa i torsji


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 sie 2008, 22:33 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
CRT mialo swoje lata slawy ale teraz po 15 min patrzenia na nie dostaje krwotoku z nosa i torsji


Może i tak, ale jak na razie jakość obrazu CRT jest niedościgniona :) W LCD nie podobają mi się dedykowane rozdzielczości a niestety nie zawsze w takowej mogę pracować a wtedy jak wiadomo obraz robi się mniej czytelny.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

**

Posty: 240
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 18 sie 2008, 01:20 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
Aldatha napisał(a):
CRT mialo swoje lata slawy ale teraz po 15 min patrzenia na nie dostaje krwotoku z nosa i torsji


Może i tak, ale jak na razie jakość obrazu CRT jest niedościgniona :) W LCD nie podobają mi się dedykowane rozdzielczości a niestety nie zawsze w takowej mogę pracować a wtedy jak wiadomo obraz robi się mniej czytelny.


Uwielbiam ten belkot o wyzszosci CRT nad LCD. Prawda jest taka ze roznice widac (i to nie zawsze) jedynie w przypadku porownania CRT z tanimi matrycami TN. Przy porownaniu przyzwoitej matrycy PVA/IPS z CRT roznice sa prawie niezauwazalne. Ilu z was, tak zachwalajacych CRT jest grafikami, ktorzy potrzebuja idealnego odwzorowania kolorow, zeby to co jest widoczne na monitorze mialo identyczne odcienie z pozniejszymi wydrukami? Czas reakcji juz od dawna nie jest problemem, kolory i przejscia tonalne miedzy nimi rowniez sa wiecej niz ok w przypadku matryc PVA i IPS (ktore nie sa juz poza zasiegiem finansowym przecietnego zjadacza chleba). Jedyne co mozna zarzucic monitorom LCD to gowniana jakosc obrazu przeskalowanego do rozdzielczosci innej niz natywna (co powoli traci znaczenie z uwagi na spadek cen kart graficznych i ogolnie sprzetu komputerowego) i oczywiscie nierownomierne podswietlenie matrycy (lampy) oraz odwzorowanie czerni. O wyzszosci LCD nad CRT w temacie zdrowie chyba nie musze pisac, bo kazdy polglowek wie, ze tu nie ma co porownywac (dzialko elektronowe skierowane prosto w twarz uzytkownika nie nalezy do najzdrowszych elementow wystroju wnetrza).

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 18 sie 2008, 01:45 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
Zgadza się, aczkolwiek ja nie jadę na LCD. Mam dobry stary monitor Samsung SyncMaster 550b z plamką 0.24mm i tak szybko go nie zamienię na jakąś nędzną matrycę :P


Nie wyobrazam sobie osobiscie pracy na 15' LCD, a co dopiero CRT. Ten monitor mial plamke 0.28mm co bylo niezlym wynikiem... w 1996 roku (wtedy wycofano z produkcji monitory o plamce >0.28)
Nawet nedzna matryca w monitorze firmy BenQ bylaby lepsza od tego wypalonego kineskopu.

I nie mow o dedykowanych rozdzielczosciach, skoro wybierasz miedzy 640x480 a 1024x768 lol.

Cytuj:
Tak, zgadzam się - między 60 i 75, a między 75 a 80? Oko ludzkie już tego "nie rozróżnia".


Im większa rozdzielczośc, tym większe jest zalecane odchylanie. Jak juz wiemy, pracujesz na 15 calowym monitorze - wiec rozumiem dlaczego nie widzisz roznicy.
Jasne, ze przy 800x600@75Hz jest ladnie. 1600x1200@75Hz? Proponuje podstawic miske do rzygania.

Monitory CRT firmy Lacie dla 1600x1200 maja zalecane odswiezanie 120Hz - jeden z lepszych producentow monitorow na swiecie nie robi tego dla picu.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 sie 2008, 07:52 
Cytuj  
Buka napisał(a):
Uwielbiam ten belkot o wyzszosci CRT nad LCD. Prawda jest taka ze roznice widac (i to nie zawsze) jedynie w przypadku porownania CRT z tanimi matrycami TN. Przy porownaniu przyzwoitej matrycy PVA/IPS z CRT roznice sa prawie niezauwazalne.

Bullshit. Chyba że pisząc "przyzwoitej" masz na myśli EIZO od 4k wzwyż.
Cytuj:
Ilu z was, tak zachwalajacych CRT jest grafikami, ktorzy potrzebuja idealnego odwzorowania kolorow, zeby to co jest widoczne na monitorze mialo identyczne odcienie z pozniejszymi wydrukami?

No kilku na pewno się znajdzie.
Cytuj:
Czas reakcji juz od dawna nie jest problemem
owszem, kosztem kolorów
Cytuj:
kolory i przejscia tonalne miedzy nimi rowniez sa wiecej niz ok w przypadku matryc PVA i IPS (ktore nie sa juz poza zasiegiem finansowym przecietnego zjadacza chleba).
owszem, kosztem czasu reakcji
Cytuj:
Jedyne co <...> nierownomierne podswietlenie matrycy (lampy) oraz odwzorowanie czerni.
faktycznie "jedynie"
Cytuj:
O wyzszosci LCD nad CRT w temacie zdrowie chyba nie musze pisac, bo kazdy polglowek wie, ze tu nie ma co porownywac (dzialko elektronowe skierowane prosto w twarz uzytkownika nie nalezy do najzdrowszych elementow wystroju wnetrza).
Jasne działko napierdala ci po twarzy tymi elektronami. Nie ma to jak naczytać się bzdur małkietingowców. Weź ty sobie jakiś porządny miernik i sprawdź pole em przed dobrym monitorem CRT i dobrym monitorem LCD.

ps. jakby dało się wydzielić fragment tematu i przewalić do techboardu to bym nie miał wyrzutów, że się dopisuję ;)


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2008, 16:48 
Cytuj  
LOL !
Ale sie usmialem: "dzialko elektronowe napierdala po twarzy" hahaha !
Czasem warto poznac budowe i zasade dzialania kineskopow, aby nie pisac takich bzdur, bo owe dzialko ma napierdalac w luminofor aby nam ladnie zaswiecil ;)
No zaraz z pewnoscia dowiemy sie o inncych aspektach monitorow CRT ;)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 sie 2008, 19:39 
Cytuj  
Bodziu napisał(a):
LOL !
Ale sie usmialem: "dzialko elektronowe napierdala po twarzy" hahaha !
Czasem warto poznac budowe i zasade dzialania kineskopow, aby nie pisac takich bzdur, bo owe dzialko ma napierdalac w luminofor aby nam ladnie zaswiecil ;)
No zaraz z pewnoscia dowiemy sie o inncych aspektach monitorow CRT ;)

Czy ty próbujesz mi wmówić że nie mam bladego pojęcia o budowie kineskopu ? O lampach elektronowych to ja się pierwszy raz uczyłem na fizyce coś koło 81 roku. Albo nie zrozumiałeś tekstu pisanego i coś musi cię ugryźć w dupę zanim to zauważysz albo twój post nie jest skierowany do mnie.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 18 sie 2008, 19:57 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
Czy ty próbujesz mi wmówić że nie mam bladego pojęcia o budowie kineskopu ? O lampach elektronowych to ja się pierwszy raz uczyłem na fizyce coś koło 81 roku. Albo nie zrozumiałeś tekstu pisanego i coś musi cię ugryźć w dupę zanim to zauważysz albo twój post nie jest skierowany do mnie.


moj stary czesto mawial , co ty wiesz o komputerach , ja sie bawilem na sprzecie z kartami perforowanymi kiedy ciebie nie bylo w planach :)

i jakby nie patrzec to wie wiecej wiec bodziu , przystopuj :]


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2008, 20:03 
Cytuj  
A czy wy czasem, zadufane dziadygi, nie dopuszczacie do wiadomosci, ze to sie odnosilo do slow buki?
Tak, tak, zgadzacie sie bodziem.

<3


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 sie 2008, 20:52 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
A czy wy czasem, zadufane dziadygi, nie dopuszczacie do wiadomosci, ze to sie odnosilo do slow buki?
Tak, tak, zgadzacie sie bodziem.

<3

Ale cytat mój, mimo to dopuściłem to do wiadomości jak widać w poście.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

**

Posty: 240
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 18 sie 2008, 21:39 
Cytuj  
Ok, z tym dzialkiem troche przesadzilem - przyznaje. Co do reszty to warto pamietac ze nie szukamy monitora dla profesjonalnego grafika ale monitora do zastosowan domowych (gry, multimedia, internet, jakas tam obrobka grafiki, praca biurowa). Do zastosowan stricte graficznych trzeba kupic banke albo miec naprawde gruby portfel. Jesli chcecie mozecie pisac, ze kolory sa lepsze, ze czas reakcji i w ogole, tylko kto to zauwazy? Odwzorowanie kolorow w monitorach LCD na wiekszosci matryc innych niz TN jest conajmniej bardzo dobre przy zachwaniu czasow reakcji, ktore eliminuja efekt smuzenia - jesli nie smuzy i mamy ladne, dobrze odwzorowane barwy (krzywa kolorow prawie pokrywa sie z wzorcowa), zajmuje wpizdu mniej miejsca na biurku to gdzie tu lepszosc CRT i w czym? Tak jak pisalem wczesniej jedyne czego nie zapewni nam w stopniu zadowalajacym technologia LCD to odwzorowanie czerni i rownomiernosc podswietlenia - tu przewaga CRT jest wyrazna. Proponuje ruszyc dupe z czasu, kiedy LCD o przekatnej 17" kosztowaly powyzej 2k a roznice w jakosci obrazu w porownaniu do CRT byly widoczne na pierwszy rzut oka. W chwili obecnej nie ma zadnego uzasadnienia dla zakupu monitora CRT do zastosowan domowych (o ile w ogole mozna jeszcze kupic sensowne CRT). Ostatnie sensowne CRT z tego co pamietam byly w sklepach jakies 5lat temu (nie mowimy o kastratach wypuszczanych na rynek w czasie kiedy ceny LCD zaczely schodzic ponizej 1k) wiec jesli byly eksploatowane troche intensywniej niz kilka godzin dziennie ( a tak z reguly jest) to juz nie swieca tak slicznie, zeby pozamiatac LCD na PVA czy IPS. Monitory, ktore w tej chwili posiadam w domu to Fujitsu Siemens P19-2 (rewelacyjne kolorki, przejscia tonalne bez zastrzezen, czas reakcji - smuzenia brak) i NEC 20WGX2 PRO (bardzo fajne kolorki, troche gorzej z przejsciami tonalnymi - w niektorych sytuacjach widac granice, niezbyt czesto ale sie zdarza, czas reakcji - zero smuzenia). Drozszy z nich kosztuje w tej chwili okolo 1500zl, a zadnego z nich nie zamienilbym na te cudowne wynalazki z gatunku CRT, ktore tak zaciekle wychwalacie ;) .
Z mojej strony to koniec tematu, wiec mozecie teraz zaczac po mnie jechac.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 sie 2008, 22:00 
Cytuj  
W chwili obecnej nie ma zadnego uzasadnienia dla zakupu monitora CRT do zastosowan domowych
Tu bym się jednak kłócił ;) Mimo wszystko wciąż ekonomia. Bo za powiedzmy 400 zł dostaniesz bez problemu dobrego ale używanego CRT jakościowo lepszego niż nowe LCD za 400 zł.
Fujitsu Siemens P19-2 (rewelacyjne kolorki, przejscia tonalne bez zastrzezen, czas reakcji - smuzenia brak) i NEC 20WGX2 PRO (bardzo fajne kolorki, troche gorzej z przejsciami tonalnymi - w niektorych sytuacjach widac granice, niezbyt czesto ale sie zdarza, czas reakcji - zero smuzenia)
Z tym zero smużenia to przy P19-2 nie przesadzaj, smuży jak jasna cholera ;P Co do NEC-a to się zgodzę, bo jest to w miarę porządna matryca TN, ale mimo to nawet na 2ms (a to chyba nie w tym NEC-u) widać smużenie jak sobie puścisz test z białym kwadratem płynącym po czarnym ekranie.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

**

Posty: 240
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 18 sie 2008, 23:06 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
W chwili obecnej nie ma zadnego uzasadnienia dla zakupu monitora CRT do zastosowan domowych
Tu bym się jednak kłócił ;) Mimo wszystko wciąż ekonomia. Bo za powiedzmy 400 zł dostaniesz bez problemu dobrego ale używanego CRT jakościowo lepszego niż nowe LCD za 400 zł.
Fujitsu Siemens P19-2 (rewelacyjne kolorki, przejscia tonalne bez zastrzezen, czas reakcji - smuzenia brak) i NEC 20WGX2 PRO (bardzo fajne kolorki, troche gorzej z przejsciami tonalnymi - w niektorych sytuacjach widac granice, niezbyt czesto ale sie zdarza, czas reakcji - zero smuzenia)
Z tym zero smużenia to przy P19-2 nie przesadzaj, smuży jak jasna cholera ;P Co do NEC-a to się zgodzę, bo jest to w miarę porządna matryca TN, ale mimo to nawet na 2ms (a to chyba nie w tym NEC-u) widać smużenie jak sobie puścisz test z białym kwadratem płynącym po czarnym ekranie.


Na P19-2 nie wystepuje smuzenie, chyba, ze ktos puszcza biale kwadraty plynace na czarnym tle - zadna z gier, w ktore gralem nie wygladala jak biale kwadraty na czarnym tle (mam monitor od ponad roku i w zadnej grze nie zanotowalem smuzenia - smuzeniem nie nazywam lekkiej utraty ostrosci przy gwaltownych ruchach myszki). TUTAJ jest test P19-2 (zeby nie byc goloslownym). Z tym smuzeniem to prawdopodobnie pomyliles z poprzednia generacja P19 i P20 "1" przez jakis czas bylem posiadaczm modelu P20-1 i tam faktycznie smuzylo i to jak diabli, ale tam deklarowany czas reakcji wynosil 25ms a matryca to MVA, ktora jak wiadomo nie cieszy sie najlepsza opinia w temacie "czas reakcji" (ma swietne odwzorowanie kolorow ale nie kazdy lubi charakterystyczne dla MVA srebrzenie i czarny delikatnie zalatujacy fioletem). Co do NECA to musze Cie zmartwic - nie jest na matrycy TN a na S-IPS, na TN jest 19" wersja tego monitora.
Jesli chodzi o uzywany CRT za 400zl vs nowy LCD za podobna kwote, to oczywiscie masz racje - w tym przypadku sam kupilbym prawdopodobnie CRT. Przypominam tylko, ze nie pisalem o tanich TN-ach, a o monitorach w przedziale cenowym 1000-1500zl i wyraznie zaznaczalem ze mam na mysli matryce typu PVA i IPS :) .

Mialem juz nie pisac, ale to jest silniejsze ode mnie - wybaczcie ;)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.