mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 paź 2008, 12:16 
Cytuj  
Wszyscy trolują na całego, aż mi się odechciało przytaczać argumenty. Jakoś każdy samozwańczy ekspert wie wszystko, bazując na bzdurach ssanych z cudzego "palca" i własnych konfabulacjach - zupełnie nie oczywistych dla pozostałych.

Ograniczę się do tego, o czym miała być mowa: raid 0 kontrolowanym przez chipset płyty głównej.
Co więcej, w domowych zastosowaniach.

srodkowy olek:
1. podstawowe dane po dupie mi spływają; sam zresztą stwierdziłeś że są okraszone marketingiem.
Poprosiłem o wiarygodne zestawienie i to najlepiej procentowe, bo te które posiadam, ma już grubo ponad 6 lat i mogę je nazwać apokryfem.
Jednakże procent uszkodzeń o których mówisz dotyczy inkonsystencji danych i błędów z nią związanych a nie uszkodzeń dysku (zwłaszcza fizycznych). Związana z tymi przypadkami ewentualna utrata danych nie jest sobie równa.

2. Cytuję o co mi chodziło
Cytuj:
A da się to zauważyć; zobaczyć na wykresie; w zestawieniu vs pamięci masowe ide/sata ?

Nie posiadasz takich danych i nawet nie uzupełniłeś swojej "wiedzy".
Otóż ilość zasobów przy operacjach raid 0 jest adekwatna (a nawet mniejsza) do zasobów alokowanych operacjom dyskowym urządzeń ide/sata.
Przypominam: raid 0 kontrolowanym przez chipset płyty głównej.

4.
Cytuj:
Masz na niej i os i gierki i bazy danych i super wazne dokumenty nad ktorymi pracowales przez ostatnie 2 lata - to stwierdzenie "som same plusy" jest bardzo zabawne ;]

Za dużo "if". Jak kto dyga o swoje dane na domowym komputerku, to nie trzyma ich na dyskach w raid0.

Cytuj:
Edit: sa konfiguracje raid-bridge-os-cpu gdzie zapis potrafi zakosic 30% czasu procesora-a to juz chyba jest "dziesiat" procent?. Wygoogluj sobie.

Przypominam po raz 1239821: raid 0 kontrolowanym przez chipset płyty głównej, zatem chybiony ten Twój argument.
Ale jak już nadmieniasz o software'owym raidzie, to rozwiązanie jest warte wykorzystania tylko i wyłącznie pod systemami unix/linux.

Inside: o specjalizowanych kartach kontrolerów nie było mowy.
ale
Mendol: w miarę sensowny do domowych zastosowań zaczyna się od 350 GP.

Gadaniny na 2 strony, wniosków żadnych:
- nie poznałem żadnych ani nowych, ani ciekawych minusów stosowania pure raid 0 w komputerkach for home users. Dalej nie widzę przeciwwskazań.
- nie dowiedziałem się w jakim to stopniu raid0 pod ICH obciąża CPU. Czyżby dysk eide ftw ?

Jeśli to ma być polemika na konkretny temat, to wolę pogadać w barze o dupach z łebami po zawodówie.


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 paź 2008, 12:27 
Cytuj  
Jak mam kase na dwa dobre hd i plyta nadaje sie do tego to robie sobie raid i po klopocie.
Nad tak prosta rzecza srodkowy robi whine jak bartek_BL, ale tym razem nie bede sie staral o bana dla niego bo napewno sie opamieta :)

Jak chce sie dowiedziec czy cos warto kupic czy zrobic to szukam na specjalistycznych forach gdzie jest dziesiatki, a nawet setki tematow/postow i czesto oparte na testach.

Aktualnie standartowy jeden dysk czesto jest waskim gardlem w kompie, a raid wypada rewelacyjnie w przypadku cena/wydajnosc, a przeciez o to nam chodzi skladajac kompy ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 25 paź 2008, 12:53 
Cytuj  
embe napisał(a):
Jak mam kase na dwa dobre hd i plyta nadaje sie do tego to robie sobie raid i po klopocie.
Nad tak prosta rzecza srodkowy robi whine jak bartek_BL, ale tym razem nie bede sie staral o bana dla niego bo napewno sie opamieta :)

Jak chce sie dowiedziec czy cos warto kupic czy zrobic to szukam na specjalistycznych forach gdzie jest dziesiatki, a nawet setki tematow/postow i czesto oparte na testach.

Aktualnie standartowy jeden dysk czesto jest waskim gardlem w kompie, a raid wypada rewelacyjnie w przypadku cena/wydajnosc, a przeciez o to nam chodzi skladajac kompy ?

no tak, ale ja myślałem nad kupnem 500GB hdd za 200zł i teraz kupowanie drugiego 160GB za 150zł średnio imho się opłaca. to jest fajna rzecz, jak sie składa nowego kompa, na rozbudowę starego średnio się nadaje.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 25 paź 2008, 13:01 
Cytuj  
Ktoś tu narzekał na ryzyko utraty danych. To ja się zapytam:
-Kto normalny trzyma jakieś ważne dane na raid 0 (albo w ogóle - domowym hdd jeżeli już o tym mowa)
-Biorąc pod uwagę że znaczna cześć ludzi tutaj korzysta z platformy intela, to co za problem zrobić raid 0 i dodatkowo raid 1 na tych samych dwóch dyskach? Wszystkie nowsze chipsety intela dają taką możliwość.

Jeżeli chodzi o szybkość to owszem BIOS Raid zjada trochę mocy CPU, tyle że obecnie to nie CPU jest wąskim gardłem tylko właśnie odczyt/zapis z HDD więc IMO warto.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 paź 2008, 13:27 
Cytuj  
joshe sensowne adaptec'i zaczynaja sie od 1000pln.
troche przesadziles wiec :-)

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 paź 2008, 13:51 
Cytuj  
Mendol: ale kto Ci każe tworzyć macierze z 8 dysków, albo typu 10/01 ? ;)
Nawet jednorożca łatwiej zobaczyć niż raid5 w domowym komputerku ;)

Choć zastanawiam się powoli nad praktycznym wykorzystaniem matrix raid. Przy obecnych pojemnościach i cenach dysków to rozwiązanie zaczyna robić się sensowne.


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 paź 2008, 14:06 
Cytuj  
z 8 nie. chociaz mialem i z 12.
teraz 4 wystarczaja.

*

Posty: 161
Dołączył(a): 8.09.2008
Offline
PostNapisane: 28 paź 2008, 13:51 
Cytuj  
Cytuj:
Tylko Srodkowy_Kolek chyba do tej pory nie zdaje sobie sprawy (albo przekracza to jego zdolnosci intelektualne), ze rozmawiamy o Raid0 do zastosowan domowych czyli dwa identyczne dyski twarde.


Tak teraz juz wiem, ze ynteligenty spedzajace na mmorpg cale dnie ... ograniczaja swoje " zastosowania domowe " - do napierdzielania w gierki i nie maja zadnych danych, waznych z jakiegos powodu. Wiec olac sprawe. Twoje hobbystyczno-profesjonalne wypowiedzi w stylu "a mi sie nie popsulo to napewno nikomu tez sie nie popsuje" - to...a po co to komentowac ';]


Cytuj:
no i trzeba wziac pod uwage, ze przy takich zastosowaniach dyski naprawde sie nie psuja

No tak, psucie sie dysku (nie mowiac o mechanicznym zuzyciu, zmeczniu materialow itd) - jest wielce zalezne od tego do czego sie go uzywa ;]
Szczegolnie ze mowa tu o dyskach nie pochodzacych z lini "serwerowych".

Cytuj:
albo jebnie w pierwszym tygodniu albo bedzie dzialal.

to rownie dobre jak "a mi sie nie popsulo to napewno nikomu tez sie nie popsuje".

Cytuj:
podstawowe dane po dupie mi spływają; sam zresztą stwierdziłeś że są okraszone marketingiem.

Ponowie swoj apel, wracac do podstawowki i odrabiac zalegle lekcje.



Cytuj:
Za dużo "if". Jak kto dyga o swoje dane na domowym komputerku, to nie trzyma ich na dyskach w raid0.

O naprawde? a to czemu? przeciez maja same plusy :)


Cytuj:
Mendol: w miarę sensowny do domowych zastosowań zaczyna się od 350 GP.

A mendol nie odroznia kontrolera ktory...posiada wlasna " logike" od takiego ktory opiera sie na cpu ;] Gotowy wydac kase by uzyskac to co dostaje sie w cenie MB.

Cytuj:
Nawet jednorożca łatwiej zobaczyć niż raid5 w domowym komputerku
Srednia ilosc hdd w prywatnych pc ludzi pracujacych na tym samym wydziale co ja ..to jakies 5-6. Sam posiadam 11, a przeciez to tylko do zabawy i ojciec doradzilby mi raid0 ;] Ten ..samoplusowy oczywiscie ;]



Cytuj:
Jeżeli chodzi o szybkość to owszem BIOS Raid zjada trochę mocy CPU, tyle że obecnie to nie CPU jest wąskim gardłem tylko właśnie odczyt/zapis z HDD więc IMO warto.


To zalezy do czego sie uzywa kompa w domu, jesli jest sie typowym polmozgiem z mackami, potrzebymi tylko po to by odpalic gierke.... to mozesz miec racje. Jesli ktos w domu natomiast hobbystycznie wykonuje operacje ktore przy pelnym obciazaniu cpu zabieraja powiedzmy....5h czasu. To dla niego pare procent moze byc dosc irytujace ;]


Ps. ciekawi sa tez osobnicy myslacy, ze jesli raid jest "kontrolowany" przez jakis smieszny ukladzik za 50groszy (do kupienia na straganie w chinach) na mb to ..procek juz nic nie musi robic. Lodowka w kuchni sie zajmuje wszelkimi obliczeniami ;] -a to inside, ten sam co maca chcial banowac, chyba sie jeszcze nie skapnal o co w tym interesie chodzi.


Pozdrawiam hobbystycznych administratorow...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 paź 2008, 13:57 
Cytuj  
No to chyba koniec dyskusji, jesli ktos twierdzi, ze osoby posiadajace PC w domu w celach rozrywkowych to polmozgi.

Zaluje tylko, ze to troll alt i nie wiem co za idiota sie pod niego podszywa bo calkiem identycznie jak Bartek_B nie potrafi nawet trollowac :<

Srodkowy_Kolku z calego twojego quote nie wynika doslownie nic poza jedna rzecza - jestes niedorozwinietym geekiem, ktory nie posiada za grosz globalnego punktu widzenia.

No trudno, moze niebawem zobaczymy Srodkowy_Olek@.

*

Posty: 161
Dołączył(a): 8.09.2008
Offline
PostNapisane: 28 paź 2008, 14:03 
Cytuj  
posiadanie pc tylko po to by odpalic gierke i wejsc na o forum ..by pierniczyc od rzeczy o sprawach o ktorych sie wie tylko tyle ze istnieja ?
No jesli to jest przejaw pelnomozgowia, to Ty masz chyba ze dwa ;]

======================
Przez moment bede pisal tak jakbym uwazal, ze moze cos z ciebie jeszcze wyrosnac ;>

Nie drogi Ojcze, nie napisalem iz posiadanie pc w celu rozrywkowym jest oznaka glupoty, wiekszosc znanych mi osob w takim celu zakupuje pc do "domu" a mimo to wydaja sie rozsadnymi ludzmi - tyle, ze granie w gry nie jest definicja wykorzystywania kompa w taki sposob. Sa rozne inne rozrywkowe zastosowania gdzie raid0...jest dupnym pomyslem
=======================
EDIT

Mylisz sie nawet w tak glupiej sprawie jak ta, iz jestem ... czyims altem.
Btw jak juz bys wiedzial..ze jestem czyims altem i nawet bys sie dowiedzial czyim to ..co bys (mi) zrobil ? :P
Jakze to wplynelo by na Twoje zycie ? :>

Jak na ojca, to fajny z ciebie dzieciak ;]

Ps. Tak naprawde to posiadam, wiesz, rozdziesiatkowanie osobowosci. Pisze na tym forum jako 8 osob. Czesc z nich poklepujesz po plecach i zgadzasz sie z nimi w kwestiach w ktorych nie zgadzasz sie, gdy padna z ust "olka". Dodam iz na kazda "osoba" loguje sie z innego ip.
To tylko siec misiu, dont worry, be happy.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 28 paź 2008, 14:26 
Cytuj  
srodkowy_olek napisał(a):
blablablabla


1: Ciesze się kompletnie zignorowałeś to co napisałem na temat robienia Raid 0 i Raid 1 na tych samych 2 dyskach, dowodzi to tylko że jedyne co próbujesz osiągnąć w tym wątku to żałosny flame.

2: Po raz kolejny, Raid 0 nie służy do trzymania newralgicznych danych, więc po kiego chuja oceniasz go w tym kontekście? Mało masz innych rozwiązań do bezpiecznej archiwizacji danych?

srodkowy_olek napisał(a):
To zalezy do czego sie uzywa kompa w domu, jesli jest sie typowym polmozgiem z mackami, potrzebymi tylko po to by odpalic gierke.... to mozesz miec racje. Jesli ktos w domu natomiast hobbystycznie wykonuje operacje ktore przy pelnym obciazaniu cpu zabieraja powiedzmy....5h czasu. To dla niego pare procent moze byc dosc irytujace ;]


Mowa o kompie do zastosowań domowo - rozrywkowych a nie hobbystycznych. Anyways widzę że nie warto się na ciebie wysilać, jeżeli uważasz że przeciętny użytkownik kompa który nie przejmuje się jakimiś hobbystycznymi zastosowaniami, to półmuzg to nic tylko pogratulować zajebistego światopoglądu.


Ostatnio edytowano 28 paź 2008, 14:33 przez Goatus, łącznie edytowano 2 razy
****

Posty: 1093
Dołączył(a): 15.10.2006
Offline
PostNapisane: 28 paź 2008, 14:26 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Oyci3C napisał(a):
No na pewno przy obecnym standarcie 4GB ram, C2D lub C2Q Raid0 zamorduje moj komputer i przeciazy procesor.

Olek naprawde czas juz opuscic ten board jak infamous Bartek_B uczynil.

Niech huragan jego foto znajdzie.


Huragan już szuka dlatego nic nie pisze :]


_________________
no more wow...

*

Posty: 161
Dołączył(a): 8.09.2008
Offline
PostNapisane: 28 paź 2008, 14:31 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
srodkowy_olek napisał(a):
blablablabla


1: Ciesze się kompletnie zignorowałeś to co napisałem na temat robienia Raid 0 i Raid 1 na tych samych 2 dyskach, dowodzi to tylko że jedyne co próbujesz osiągnąć w tym wątku to żałosny flame.

2: Po raz kolejny, Raid 0 nie służy do trzymania newralgicznych danych, więc po kiego chuja oceniasz go w tym kontekście? Mało masz innych rozwiązań do bezpiecznej archiwizacji danych?


Nie zaprzeczam ;]
Nie przypelzlem tu by uczyc i wykladac, udzielac cennych info dostepnych na 1000 sajtach. Poprostu ... uwazam niektorych ludzi dajacych tutaj rady...za ignorantow i te ignornacje wysmiewam. Oczywiscie w sposob nieudolny i trolloem nawet dobrym nie jestem. Tyle, ze mi to zwisa.... mi wystarczy ze wskaze palcem idiotyzmy, nie musze ich korygowac. Nie szukam tu spelnienia ;]


Co do..."jesli jest sie typowym polmozgiem z mackami, potrzebymi tylko po to by odpalic gierke..."
Mimo iz jestem na tyle niekulturalnym trollem iz nazwanie tak kogos nie budzi we mnie zadnych oporow, to jednak wyjasnie..iz polmozgiem z mackami do odpalenia gry ..jest tylko polmozg z mackami do odpalenia gry. Jesli posiadasz jakiekolwiek inne przymioty to automatycznie wykluczasz sie z tego grona.
Chyba...ze masz pewne kompleksy i zadzialalo to na zasadzie "uderz w stol to nozyce.." ;]


Ostatnio edytowano 28 paź 2008, 14:41 przez srodkowy_olek, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 28 paź 2008, 14:41 
Cytuj  
srodkowy_olek napisał(a):
Poprostu ... uwazam niektorych ludzi dajacych tutaj rady...za ignorantow i te ignornacje wysmiewam.


TBFH kiepsko ci to wyszło, szczególnie że w tym topiku na największego ignoranta wyszedłeś właśnie ty. Jak już trollujesz to chociaż zdecyduj się czy używasz stylu pseudo-intelektualisty czy ignoranta-idioty, bo razem to one raczej kiepsko współgrają.

****

Posty: 1093
Dołączył(a): 15.10.2006
Offline
PostNapisane: 28 paź 2008, 14:44 
Cytuj  
Huragan pośpiesz się, gdzie te zdjęcia :]


_________________
no more wow...

*

Posty: 161
Dołączył(a): 8.09.2008
Offline
PostNapisane: 28 paź 2008, 14:45 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
srodkowy_olek napisał(a):
Poprostu ... uwazam niektorych ludzi dajacych tutaj rady...za ignorantow i te ignornacje wysmiewam.


TBFH kiepsko ci to wyszło, szczególnie że w tym topiku na największego ignoranta wyszedłeś właśnie ty. Jak już trollujesz to chociaż zdecyduj się czy używasz stylu pseudo-intelektualisty czy ignoranta-idioty, bo razem to one raczej kiepsko współgrają.


Obiecuje, ze tak zrobie i wezme pod uwage to co napisales...zaraz po tym jak zacznie mnie to obchodzic ;]
Idiotycznym pomyslem jest dawanie takich rad trollowi - bo ten z natury tylko prowokuje, nie stara sie przedstawic niczego ani na posob intelektualisty ani na sposob idioty...tylko w taki sposob w jaki mu aktualnie wygodnie/uzytecznie. Nie robi tez tego by zostac zaakceptowanym czlonkiem jakiegos community... wrecz z definicji zajmuje pozycje bardzo skrajna.

Pozdrawiam ;]

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 paź 2008, 14:49 
Cytuj  
Wracajac do tematu, znajomy w piatek kupil po starych cenach maxtory 500gb i zrobil raid, smiga rewelacyjnie, polecam, dyski tak jak pisalem sa duzo cichsze od seagete mimo ze te same konstrukcje.

srodkowy, ogolnie komputery do zlo tego swiata, polecam ci rozkrecic akcje, wywal kompa przez okno i zacznij dla przykladu od siebie.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 28 paź 2008, 14:50 
Cytuj  
srodkowy_olek napisał(a):
Idiotycznym pomyslem jest dawanie takich rad trollowi


Chyba że komuś się nudzi i trolluje trolla :wink:

srodkowy_olek napisał(a):
bo ten z natury tylko prowokuje, nie stara sie przedstawic niczego ani na posob intelektualisty ani na sposob idioty...tylko w taki sposob w jaki mu aktualnie wygodnie/uzytecznie.


Można prowokować .... konsekwentnie, wtedy masz większe szanse odniesienia sukcesu. Jak raz bełkoczesz jak idiota, a zaraz potem pieprzysz jak nerd to nikomu nawet powieka nie drgnie, nie mówiąc już o zwiększeniu ciśnienia, co jak mniemam jest celem prowokacji?

*

Posty: 161
Dołączył(a): 8.09.2008
Offline
PostNapisane: 28 paź 2008, 14:53 
Cytuj  
Cytuj:
Można prowokować .... konsekwentnie, wtedy masz większe szanse odniesienia sukcesu. Jak raz się bełkoczesz jak idiota, a zaraz potem pieprzysz jak nerd to nikomu nawet powieka nie drgnie, nie mówiąc już o zwiększeniu ciśnienia, co jak mniemam jest celem prowokacji?


a to juz Twoja opinia, masz do niej - o bogowie - prawo ;]
moja jest ciut odmienna ale nie czuje potrzeby by sie nia z Toba dzielic.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 paź 2008, 15:17 
Cytuj  
srodkowy_olek, mnie tylko ciekawi, coz to sa za 5-cio godzinne zastosowania komputerow, ktore odrozniaja "polmozgow" od "pelnomozgow". W dodatku, ktore dzialaja zauwazalnie wolniej po zainstalowaniu Raid0.

Przykladowo, ja na komputerze gram, programuje, ogladam filmy, przegladam www, swego czasu projektowalem w CAD, robilem proste grafiki na potrzeby stron www, jednak zadna z tych czynnosci nie wymagala kompa przez 5h. Jedynie lamanie hasel bruteforcem mogloby na tym skorzystac, ale ostatnio sie tym nie bawie.

Ogolnie to wolalbym uslyszec konkrety, a nie 'wskazywanie bledow'. Moze sie czegos naucze. W kazdym razie dyskusje o sprzecie na tym forum dotycza domyslnie komputerow do grania oraz zastosowan multimedialnych (chyba ze ktos zaznaczy ze jest inaczej).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.