mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 lis 2008, 08:35 
Cytuj  
gdyby ktos nie zauwazyl jest to forum o grach. w zwiazku z czym polecanie systemu operacyjnego, ktory niestety nie jest juz praktycznie supportowany jesli chodzi o producentow gier mija sie ciut z celem ;-p
co nie zmienia faktu ze mac os jest zajebisty.

ociec sorry gregory ale ta sama konfiguracja hw - na xp bluescreeny, na viscie dziala.
nie widze sensu instalowania xp skoro moge zainstalowac viste.
jak mam 4gb ramu instaluje viste 64bit, do ktorej sa sterowniki i dzialaja bez problemu aplikacje 32bitowe.
good luck z tym w przypadku xp 64bit.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 lis 2008, 09:34 
Cytuj  
pamiętajcie że pytanie było co ma kupić a nie czego używać. cokolwiek zrobi niech kupi viste, w najgorszym wypadku zrobi downgrade.
xp ma już z 10 lat, a cena jest taka sama.

pytanie teraz czy x64, ja uwielbiam x64 ale on ma 1gb ramu. downgrade do xp 64 nie polecam.
z x64 visty downgradu do xp 32 pewnie nie można - nie wiem.

btw. dobra strona która daje wyobrażenie ile softu korzysta z zalet 64 bitów http://www.start64.com/ - dziesiątki znanych aplikacji natywnie działa w 64 bitach, oczywiście w 64 bitowym systemie działa wszystko ale nie każda aplikacja jest napisana jakby podwójnie do 32 i 64


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 lis 2008, 09:45 
Cytuj  
To ze cos dziala natywnie 64-bit, nie znaczy ze jest do nich przystosowane. Przekompilowac program to kazdy idiota potrafi :P.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 lis 2008, 11:08 
Cytuj  
pytanie: czy dokładając do 4GB RAM (atm mam 2GB) do e2140@2,66 GF8800 EVGA 320MB Superclocked, zauważę różnicę w wydajności na plus w Viscie Business x64, w porównaniu z tym samym configiem na Viscie Business x32?
nie chce mi się w ciemno robić reinstalki systemu, a sądzę, że więcej ramu by się przydało Warhammerowi + ściągnięcie installera z MSDNa potrwa parę godzin tylko :)
+ da się zainstalować system 64bit na 32 zachowaniem programów, dokumentów itp? z tego co pamiętam, to chyba z 98 na XP można było tak przejść.


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 lis 2008, 11:17 
Cytuj  
maszyna musi być odpowiednio mocna żebyś różnice zauważył.

nie, musisz przeinstalować system.


_________________
psn

*

Posty: 187
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 lis 2008, 12:45 
Cytuj  
Biorac pod uwage, ze Windows7 zbliza sie wielkimi krokami, to imho nie ma sensu teraz przeskakiwac na Viste. Konrador to trafnie porownal jako upgrade win98 -> winME. Jeszcze masz na licencji MSDNAA, wiec nic tylko to zostawic.
btw. "dobra" recenzja windowsa7 - http://activewin.com/reviews/previews/windows7/

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 5 lis 2008, 13:16 
Cytuj  
Adolf napisał(a):
Biorac pod uwage, ze Windows7 zbliza sie wielkimi krokami, to imho nie ma sensu teraz przeskakiwac na Viste

tyle że on potrzebuje system na teraz, a windows 7 jest zapowiedziany na koniec 2009/początek 2010 roku

osobiście przy takim sprzęcie pozostałbym przy XP


_________________
Obrazek

*

Posty: 187
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 lis 2008, 13:38 
Cytuj  
Dlatego napisalem, ze lepiej pozostac przy XP i poczekac na win7 ;d

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 lis 2008, 13:46 
Cytuj  
przypominam ponownie, on nie moze pozostać - musi coś kupić bo nie ma nic.


_________________
psn

*

Posty: 187
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 lis 2008, 13:49 
Cytuj  
Ma winXP na licencji MSDNAA? Licencja dziala bezterminowo, nawet po skonczeniu studiow, o ile nie wykorzystuje sie systemu do celow "komercyjnych". Chyba ze cos przeoczylem w dalszych wypowiedziach.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 5 lis 2008, 14:36 
Cytuj  
win 98 ftw!


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 lis 2008, 14:47 
Cytuj  
Cytuj:
15. Czy po ukończeniu studiów mogę nadal korzystać z oprogramowania zawartego w MSDNAA?
Tak. Ważne jest aby to oprogramowanie było nadal wykorzystywane do celów edukacyjnych i badawczych (nie komercyjnych).

Prosze.
Wniosek, lej na Viste, mozesz sobie potem sciagnac cos nowego :P.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 5 lis 2008, 15:04 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
kon mozna sie czepiac visty. mozna sie czepiac xp.
masz xp, jestes zadowolony to dobrze.
jak instalujesz system od nowa/dostajesz komputer to nie widze roznicy pomiedzy xp a vista. ani w domu, ani w pracy.
w viscie dziala mi wszystko, w xp w przypadku 20% gier mialem bluescreen zwiazany z sb.
xp nie supportuje 4gb ramu, a z tego co zauwazylem support dla xp 64bit troche kuleje.
i tak trzeba czekac na windows 7 ;-p



Obrazek+ Obrazek

?


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 5 lis 2008, 15:24 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
przypominam ponownie, on nie moze pozostać - musi coś kupić bo nie ma nic.

Okazuje sie ze jednak mam! ;-)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 lis 2008, 15:50 
Cytuj  
GZ !

to masz po problemie :wink: ale ramu to dokup z 1GB


_________________
psn

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 lis 2008, 17:01 
Cytuj  
gdyby ktos nie zauwazyl jest to forum o grach.

No wlasnie... Tym bardziej nie rozumiem jak ktokolwiek moze polecac Viste. Nie znam ani jednego chociazby srednio-zorientowanego gracza, ktoremu zalezy na wydajnosci/stabilnosci/konfigurowalnosci/"lekkosci" systemu i korzysta z Visty. Zeby nie szukac daleko, z IE tez "da" sie korzystac i wszystko "smiga".

Wszystkie gry, ktore wychodza maja "wsparcie" dla XP, bo ich producenci sa swiadomi, ze wiekszosc graczy nadal woli XP. Srednio co pare dni wypuszczane sa nowe wersje testowe sterownikow nVidii pod XP. Creative takze update'uje caly czas sterowniki pod XP i zapewne reszta liczacych sie firm robi to samo. Sytuacja zapewne sie zmieni, jak MS przestanie calkowicie wspierac XP, ale chyba jeszcze troche czasu minie zanim to sie stanie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 lis 2008, 17:09 
Cytuj  
erm. no to juz znasz? lubie przecierac szlaki.
i nie widze problemu z wydajnoscia/stabilnoscia/konfigurowalnoscia/lekkoscia mojego systemu.
tak samo jak nie mam problemu z zadna gra.
a wierz mi mam ich pare.
wszystko smiga, dziala nie ma problemow.
co wiecej byl to moj swiadomy wybor po tym jak wlozylem 4gb ramu.
i nie mam powodow do narzekan.
a nie musze updejtowac sterownikow co pare dni bo nie ma takiej potrzeby.
nie widze powodow, dla ktorych mialbym powracac do xp. nie wspominajac, ze jesli chodzi o stabilnosc systemu, to vista > xp.

***

Posty: 835
Dołączył(a): 10.02.2005
Offline
PostNapisane: 5 lis 2008, 19:20 
Cytuj  
Adolf napisał(a):
Ma winXP na licencji MSDNAA? Licencja dziala bezterminowo, nawet po skonczeniu studiow, o ile nie wykorzystuje sie systemu do celow "komercyjnych". Chyba ze cos przeoczylem w dalszych wypowiedziach.

Działa bezterminowo o ile masz zainstalowany system, po reinstalacji licencja robi baj baj :)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 lis 2008, 19:49 
Cytuj  
mihn napisał(a):
Adolf napisał(a):
Ma winXP na licencji MSDNAA? Licencja dziala bezterminowo, nawet po skonczeniu studiow, o ile nie wykorzystuje sie systemu do celow "komercyjnych". Chyba ze cos przeoczylem w dalszych wypowiedziach.

Działa bezterminowo o ile masz zainstalowany system, po reinstalacji licencja robi baj baj :)

Tzn. co. Podaje przeciz klucz ktory ma ELMS czy jakos tak i mam znowu oryginal :P.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 5 lis 2008, 20:44 
Cytuj  
iniside napisał(a):
mihn napisał(a):
Adolf napisał(a):
Ma winXP na licencji MSDNAA? Licencja dziala bezterminowo, nawet po skonczeniu studiow, o ile nie wykorzystuje sie systemu do celow "komercyjnych". Chyba ze cos przeoczylem w dalszych wypowiedziach.

Działa bezterminowo o ile masz zainstalowany system, po reinstalacji licencja robi baj baj :)

Tzn. co. Podaje przeciz klucz ktory ma ELMS czy jakos tak i mam znowu oryginal :P.


Drugi raz na tym samym kluczu Windowsa z MSDNAA nie aktywujesz

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.