mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 294 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 855
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 lis 2008, 12:15 
Cytuj  
Hej,

Tak jak wspomnialem w temacie poszukuje obecnie modelu TV LCD lub plasma 40'' do 47'', jak zwykle kierujac sie racjonalnym stosunkiem cena / parametry / wydajnosc.

Z zadan jakie bede stawial TV moge wymienic:
1. Aster city bez kanalow HD (mysle nad N'ka)
2. Divx'y wyswietlane z komputera za pomoca HDMI.
3. Playstation 3 + filmy BluRay (nizszy priorytet)

Poniewaz wiem, ze na naszym forum sa osoby zainteresowane tym tematem moze ktos bedzie w stanie dopomoc przy wyborze? :)

Pozdrawiam,

Beast


_________________
... Create your own World, before it creates You ...

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 6 lis 2008, 12:47 
Cytuj  
szukalem tez ostatnio, w temacie o xboxie.
Sam poszperalem i polecaja th-42pv8


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***

Posty: 855
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 lis 2008, 13:16 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
szukalem tez ostatnio, w temacie o xboxie.
Sam poszperalem i polecaja th-42pv8


Hmm, zerkam wlasnie na niego i on wspiera rozdzielczosc: 1024 x 720, czyli chyba ponizej wymogow HD Ready.

Obecnie raczej nie oplaca sie schodzic ponizej 1366x768? Tutaj prosze o opinie. :)


_________________
... Create your own World, before it creates You ...

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 lis 2008, 13:49 
Cytuj  
mam (stara w tej chwili) plazme panasa 37', 1024x720 i obraz ladnie sie skaluje. nie jestem jakims straszliwym esteta zeby sie przygladac i szukac roznic.
gry wygladaja zajebiscie, filmy z mojego htpc tez robia niesamowite wrazenie (szczegolnie w jakosci hd).
jesli chodzi o telewizje kablowa to zdecydowanie plazma > lcd.
proponuje od razu kupic wiekszy telewizor. wydaje sie, ze 42' wystaracza ale po 2 miesiacach jest to juz za malo, jak sie czlowiek przyzwyczai.

nalezaloby tylko porownac ewentualnie cene plazmy full hd z lcd full hd 100hz.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 6 lis 2008, 14:10 
Cytuj  
Ja mam 42px80 odpowiednik pv80 tyle ze z cyfrowym tunerem. Kablowke mam z aster w wawie, nie ogladam z byt wiele ale jakas opinie moge wydac. Obraz w zaleznosci od kanalu od calkiem dobrego po dosc slaby. Glownie ogladam divx z kompa i nawet przy mocno skompresowanyc plikach ~700MB obraz jest dobry. Staram sie sciagac hd ripy 720p wtedy jest bajka. Sygnal idzie dvi-hdmi. Jak dla mnie to ta rozdialka jest w zupelnosci wystrarczjaca. Ogladam z odleglosci 3.5m i 42 cale nie jest zbyt duze, 47 spokojnie moglby miec.


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 6 lis 2008, 15:09 
Cytuj  
Beast - zdecydownie najlepszym miejscem będzie HD Forum

http://hdtv.com.pl/forum/

Ciężko czasami się przebić przez bezuzyteczne informacje ale powinieneś mieć wprawę;)
Mendol - wielkość ekranu powinna być uzależniona od odległości z jakiej będziesz oglądać TV.
Ważna rzecz - wbudowany tuner do oglądania naziemnej telewizji cyfrowej - must have....


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 lis 2008, 16:51 
Cytuj  
Neon powinna w teorii. ja kupilem opierajac sie niby na 'odleglosci' i teraz zaluje bo moglem kupic wiekszy.
no forum jest dobre, juz tutaj je polecalismy ale nie pomaga w podjeciu decyzji :-) no i ze 2 tygodnie zanim czlowiek wszystko przeczyta.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 6 lis 2008, 17:48 
Cytuj  
Beast , ja tez bede wybieral i poluje na swietny model z Ambilight (niestety nie spectra wiec tylko 1 listwa ) , 100 hz , 3 ms , 42 cale , procesor obrazu natural motion 3 HD i 4,300 w promocji , za ta cene nie dostanie sie lepszego sprzeta z takimi parametrami . Problem z tym ze w MM cena tego cacka to 6k normalnie i co jakis czas byly obnizki do wspomnianych 4,300
W moim MM byla juz dwa razy taka akcja i licze na jeszcze jedna :)

ambilight to swietna sprawa , zwlaszcza jak sie postawi TV w odpowiednim miejscu


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 6 lis 2008, 17:49 
Cytuj  
Neonin napisał(a):
Ważna rzecz - wbudowany tuner do oglądania naziemnej telewizji cyfrowej - must have....

Zanim Polska wprowadzi naziemna telewizje cyfrowa z sensowna oferta minie 4-5 lat. Pewnie kupi nowy telewizor do tej pory. Nie wiem czy oferta telewizorow na rynku zawiera wsparcie kodeka mpg4, ktory wybral nasz kraj.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 lis 2008, 18:17 
Cytuj  
Beast napisał(a):
Hej,

Tak jak wspomnialem w temacie poszukuje obecnie modelu TV LCD lub plasma 40'' do 47'', jak zwykle kierujac sie racjonalnym stosunkiem cena / parametry / wydajnosc.

Z zadan jakie bede stawial TV moge wymienic:
1. Aster city bez kanalow HD (mysle nad N'ka)
2. Divx'y wyswietlane z komputera za pomoca HDMI.
3. Playstation 3 + filmy BluRay (nizszy priorytet)

Poniewaz wiem, ze na naszym forum sa osoby zainteresowane tym tematem moze ktos bedzie w stanie dopomoc przy wyborze? :)

Pozdrawiam,

Beast


Hej,

no więc tak. Ostatnio interesowałem się przed kupnem tym tematem trochę i mogę co nieco skrobnąć.

Full HD a HD ready to zagadkowe pytanie. Full HD przydaje się w momencie, kiedy masz TV max 37 cali. HD Ready, bierze się wyżej. Dlaczego? ponieważ Full HD teoretycznie powinno być w TV którego oglądamy z odległości max 3m. Powyżej 3m nie zauważysz różnicy a jakość i tak będzie zajebista.

Co do telewizji kablowej i jakości sygnału. Od razu Ci mówię, że z analogowej TV będzie porażka kompletna, obraz będzie z kropkami i będzie fatalnej jakości. Jak podłączysz cyfrową to będzie lepiej ale nie na każdym programie. Ale jak podłączysz dekoder z TV HD, to Ci oczy wyjdą :] i nie będziesz chciał przełączać z programów HD na DTV.

Co do divxów wyświetlanych za pomocą HDMI. Tutaj nie ma kompletnie żadnego problemu. HDMI to złącze cyfrowe które wszystko robi za Ciebie, szkoda tylko że z PC na TV nie można przesyłać przez HDMI dzwięku, chociaż pewno przejściówki jakieś są.

PS3 w jakości HD zrobi na Tobie na 100% wrażenie. Filmy z Blueraya to już w ogóle pozamiatają. Niestety, stacjonarne odtwarzacze są jeszcze zajebiaszczo drogie i pozostaje komputer z możliwością odtwarzania takich rzeczy.

Jeżeli masz pytania jakieś, służe pomocą. 2 tygodnie podłączałem swój TV z kinem domowym :) a przeczytałem tony informacji na necie.

hdtv.com.pl - tu masz portal o wszystkim, ale o odpowiedziach możesz zapomnieć, bo tam po prostu wszystko jest w opcji search.

Aha. Ja mam Samsunga --- http://www.samsung.com/pl/consumer/deta ... A551P2RXXC

Polecam Ci Samsunga, ponieważ mam od 6 lat ich monitory i telewizory i nigdy nie miałem żadnych problemów. Poza tym, wiele osób polecało ten model i zdecydowałem się właśnie na niego. Powyżej 37 cali również są. Podłączenie kompa przez wybór hdmi 1-3 nie robi wrażenia na nim, do tego mam podłączony dekoder hd i hdmi z PC. Obraz w pełni konfigurowalny z zajebistą jakością, zwłaszcza na kanałach HD. I najlepsza opcja jaka jest możliwa, to CZERŃ HDMI. Zmienia pole czarne na naprawdę maksymalnie nasycony kolor czarny.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 6 lis 2008, 19:51 
Cytuj  
TH-42PY80 P - koniec tematu :D obraz żyleta, świetny design. Sam go posiadam polecam


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 lis 2008, 20:09 
Cytuj  
sobtainer ...
u mnie na plazmie, sygnal analogowy wyglada w przypadku 80% programow bardzo dobrze.
na lcd rzeczywiscie analoga nie da sie ogladac.
i z tym full hd i hd ready chyba pokreciles przy 32/37' nie zauwazysz roznicy.

do plazmy mam podlaczone w tej chwili kablowke analogowa, x360, htpc.
w plazmie nie musisz sprawdzac czy ma 100hz, 3ms ;-)
i niestety caly czas plazma > lcd.
a polecilbym ci pioneera kuro ale chyba nadal sa piorunsko drogie.

alda ile ty tego zasilku dostajesz?!

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 6 lis 2008, 20:31 
Cytuj  
Pioneer to najwyższa półka, jakość idze w parze z cena. Panasonici maja najlepsze porównanie cena/jakość.


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 lis 2008, 21:00 
Cytuj  
No Plazma to inna bajka Mendol, także nie spamuj tu o tym ;p tylko o panelach LCD ;p.

A co do jakości analogu. Ja Cię bardzo proszę, ale nie przekonasz mnie w żaden sposób :], HD>all i koniec gadania. Zacieram łapska tylko, żeby szybciej to wprowadzali z większością dostępnych programów.
Aktualnie mam: tvp hd, canal+film hd, canal+sporthd, tvn hd i filmbox hd i nie przełączam ich w ogóle :]. A jak piłka nożna w dolby digital miażdży ;p omg.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 lis 2008, 21:13 
Cytuj  
erm beast pyta sie czy plazma czy lcd ...
sobtainer zacznij czytac co piszemy...
ja tylko napisalem, ze na plazmie sygnal z analogu wyglada bardzo dobrze.
w porownaniu do lcd gdzie piszesz, ze nie da sie ogladac, co jest zgodne z prawda ;-p

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 6 lis 2008, 21:40 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
erm beast pyta sie czy plazma czy lcd ...
sobtainer zacznij czytac co piszemy...
ja tylko napisalem, ze na plazmie sygnal z analogu wyglada bardzo dobrze.
w porownaniu do lcd gdzie piszesz, ze nie da sie ogladac, co jest zgodne z prawda ;-p

hehe sob nie może wyjść z zachwytu nad swoim nowym sprzętem i nie wie co pisze, wybacz mu ;p


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 6 lis 2008, 21:57 
Cytuj  
eh widze ze nie wszyscy wiedza to napisze: OBRAZ Z PLAZMY > OBRAZ Z LCD


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 7 lis 2008, 00:27 
Cytuj  
To i ja się podepnę pod temat.

Atm poszukuje lcd 42-46 cali do salonu (odległość gdzieś 3-4m, od południowej strony), głównie pod "n"-ke, którą chce zamontować razem z nowym tv + okazyjnie dojdą filmy z kompa.

Najlepiej, żeby zmieściło się toto w okolicach 5k.

Patrzyłem głównie na jakieś samsungi, ale tbh nie mam czasu na wczytywanie się godzinami w dyskusje na hdtv i wyłapywanie różnic między kolejnymi seriami produktów.

Tak totalnie przykładowo patrzyłem na

Samsung LE46A656

vs.

Samsung LE46A786

Raz, że wyraźna różnica w cenie.

Dwa, nie wiem czy w ogóle potrzebuje podświetlania LEDami :<.


_________________
Altaya | BF4

***

Posty: 855
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 lis 2008, 08:10 
Cytuj  
Vorten napisał(a):
Tak totalnie przykładowo patrzyłem na

Samsung LE46A656

vs.

Samsung LE46A786


Wiesz, wlasnie bralem pod uwage podobne modele, ale intryguje mnie rozbieznosc cen miedzy Alledrogo i ceneo. ;)

http://www.ceneo.pl/1438230 (Samsung LE-46A656)


_________________
... Create your own World, before it creates You ...

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 lis 2008, 08:25 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
erm beast pyta sie czy plazma czy lcd ...
sobtainer zacznij czytac co piszemy...
ja tylko napisalem, ze na plazmie sygnal z analogu wyglada bardzo dobrze.
w porownaniu do lcd gdzie piszesz, ze nie da sie ogladac, co jest zgodne z prawda ;-p


choroba ;p ale ze mnie luj sor!

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 294 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.